RE: Spisak za nabavku (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Anoniman -> RE: Spisak za nabavku (9.7.2010 19:12:18)

Ja u poslednje vrema pocela da pisem spisak... Jer mi treba milion stvari, a pola zaboravim kad treba da kupim... Tako da, spisak u ruke i napred.




Anoniman -> RE: Spisak za nabavku (9.7.2010 19:44:30)

Na pisaćem stolu držim blokčić (svaštaru) u koju s vremena na vreme zapišem neku stvar koju bi trebalo da kupim.
...setim se vate, uložaka, acetona... bref osveživača, farbe za kosu .. uglavnom u poslednjem momentu.I to zapisujem.
Kvasac redovnjo zaboravljam da kupim pa i njega moram da zapišem.
Ali ovo ostalo za frižider bukvalno imam u glavi!
Jedan savet - nikada u kupovinu ne idite gladni , kupićete sve i svašta - previše grickalica, previše euro blok čokoladica ...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





NadaR -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:11:12)

Uvijek pisem spisak . Drzim papir i olovku na sanku u kuhinji pa dopisujem usput kako mi sta padne napamet.

Nervira me sto zaboravim uvijek ponesto sa spiska a kupim glupost. [sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:14:49)

A ja sam jos gora.... Pored spiska moram, ali moooram da prodjem svuda i pokupujem kojesta, ali kad voleeem kupovinu, pogotovo tu za kucu. Nikad minece biti jasna moja mam koja kaze - to mi je smor... Ja bas uzivam, i sa spiskom i bez spiska![sm=jezicek.gif]




dijana1* -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:17:27)

Nikada ne pisem spisak. Idem od rafe do rafe I stsvljam sta mi treba . Praktikujem da kupujem na veliko. Ne volim da idem u prodavnicu 5 puta dnevno.




mali_mis -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:18:01)

Ja obozavam da pisem raznorazne spiskove [sm=smiley36.gif]
U poslednje vreme se zanimam sa spiskom sta mi sve treba za bebu, spisak za prodavnicu prepustim mami, ja samo dodam nesto [sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:18:07)

joj i ja bas volim kupovnu,volim da sve pokupujem,sto kaze torbica svuda da prodjem i da svasta kupim pod izgovorom da mi treba i jos samo to...




Leax -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:22:56)

Obozavam kupovinu ,nekada napravim mali podsetnik ali uglavnom je to kada kupujem za rodjus pa da budem sigurna da necu nesto izostaviti mada uvek kupim i pored spiska gomilu stvari koje su eto na akciji a trebace[sm=smiley36.gif]




lady_b -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:23:11)

Ja obavezno pravim spisak koji mi bude na frižideru, jer ako odem u nabavku bez spiska kupim sve ono što mi ne treba [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:23:54)

Jao sto mije sad laknulooo! Nisam jedina sa spiskom ispred sebe na komp. stolu [sm=smiley36.gif] u koji stalno dodajem nesto i sve mi je sortirano [sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:25:14)

Ja sam počela da pravim spiskove i za velike kupovine. I to onog trenutka kada sam shvatila da previše koječega nakupujem,pa posle pobacam,i što je najgore nemam gde da smestim. Od tad-spisak,trenutno potrebnih stvari (uvek se provuče i još po nešto)




nata11 -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:27:09)

Bez spiska ne idem jer obavezno nesto zaboravim. Naravno uvek kupim preko spiska jos dosta toga sto mi i nije preko potrebno pa imam novu tehniku. Napravim spisak 2 dana pre kupovine i onda imam vremena da ga gledam 2 dana i da precrtam bar 2 stavke za koje uvidim da mi nisu potrebne.




Honey -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:37:58)

Mi smo navikli da kupujemo na veliko, iskupujemo za nekih dvadesetak dana tako da se ne setam do prodavnica svaki dan, odem bas ako mi nesto ponestane... i kao sto kaze dijana ne pravimo spisak nego idem redom i uzimam sta mi treba, nekako mi lakse nego stalno da gledam u spisak...




Figaro88 -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:40:45)

I mi kupujemo za desetak dana,ali ja pisem spisak i po njemu kupujem.Spisak pravim dva,tri dana i ono sto nije na spisku se ne kupuje.I obicno ne vodim mm sa sobom zato sto on i Andrea napune pola kolica slatkisima,i ubacuju stvari koje nisu na spisku a mene to izludjuje[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 10:49:46)

Mi isto pravimo spisak'za nedeljnu kupovinu. Cak je I mm napravio nas licni blog koji sadrzi jelovnik, recepte za svaku nedelju. Otpriike znamo koliko nam je novca potrebno.




Zell -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 11:13:04)

Ja sam vise godina stampala tabelu sa osnovnim namirnicama i potrepstinama tj. onim sto uglavnom kupujem kad jednom-dvaput mesecno odem u vecu nabavku, sve po kategorijama rasporedjeno samo upisem kolicinu i eventualno ponesto u prazan red novo... + tabela je bila namerno velicine kad se presavije stane u novcanik (nekih 17-18cmx8-9cm) i sa jedne strane onda bude prehrana a sa druge hemija i kozmetika... [sm=smiley23.gif]
Pre mesec-dva otkrih u SK aplikaciju za android OurGroceries i isprobala zadnji put - svidja mi se, tako da preporucujem! (bar dok mi jednom tel ne padne u sred prodavnice...)




little_one -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 11:57:59)

Mi imamo papiric prikacen na frizider i olovku pored...i onda kad god skapiramo da nam neceg nestaje mi dopisemo....pokusamo naravno da ne dupliramo stavke ali se i to zna desiti [sm=smiley36.gif]

Sada pravim ciljanu nabavku jednom sedmicno....i mogu vam reci da nije lose...isplaniram sta cu da kuvam naredne sedmice, odem i pokupujem sta mi treba i ne kupujem gluposti...mora se malo i pristedjeti.




indy_25 -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 11:59:14)

Ja kupujem sedmicno utorkom. Napravicu spisak veceras i sta cu kuhati cijelu sedmicu , napravim spisak i utorkom ujutro idem u kupovinu. Ne idem vise nikako do sljedeceg utorka jer kupim bas sve sto mi treba. Hljeb nam moze biti cijelu sedmicu raspolovim ga i zaledim.




isidora88 -> RE: Spisak za nabavku (11.3.2013 12:01:18)

mi idemo u nabavku 2x mesecno, i jos plus svaki dan u prodavnicu, nikako mi ne ide da kupm sve sto mi treba uvek zaboravim pola stvari i svu hranu pojedemo za 3 dana[sm=smiley36.gif]




malenac76 -> RE: Spisak za nabavku (12.3.2013 15:48:57)

uvijek sa spiskom :) pravim ga tokom sedmice kako vidim da sta treba tako dopisem..mada uvijek upadne i nesto mimo spiska :)




little_one -> RE: Spisak za nabavku (13.3.2013 8:21:31)

uvijek ispadne nesto mimo spiska...[sm=smiley13.gif] a stvarno treba biti doslijedan jer su veliki marketi prave mamilice ako se ne drzis spiska...cesto se kupe stvari koje uopste nisu potrebne...pa cak i stvari koje bi se negdje mogle kupiti i povoljnije[sm=smiley13.gif]




Bebilina -> RE: Spisak za nabavku (13.3.2013 10:34:02)

Pravimo spisak na onim tablama na zidu pa onda mm ili ja sednemo I zapisemo planer obroka za tu nedelju gde se svi pitaju sta ce da se jede- I mi I cera I onda sa tim spiskom u veliku nabavku jednom nedeljno.
Voce I povrce nam izmedju nestane, pa svracamo svakog dana u prodavnicu po sveze ili narucim dostavu sa farme. Isto I za mleko, a hleb pravimo domaci svaki- svaki drugi dan, tako da to ne zafali [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Spisak za nabavku (13.3.2013 10:50:18)

Ubacila sam Notebook u mobilni i tu zapisujem sta mi je kad potrebno, kad se neceg setim zapisem.
Posle kad krenem u shoping sve je tu, ako ne zapisem istog momenta desi se i da zaboravim da mi je to trebalo ili tek tamo kad vidim.

Ali uglavnom kupujemo iste stvari, tako reeetko kad odlutamo sa spiska [sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Spisak za nabavku (13.3.2013 10:53:37)

Baš jutros pravila spisak za nabavku. Na papiru naravno. Ali preneću ga u telefon. Imam sjajan programčić - Cosy meal




branki* -> RE: Spisak za nabavku (12.11.2015 10:53:30)

Ja obozavam da pravim spisak i smisljam sta treba da se kupi.spisak pravim detaljno.najvise iz razloga da nesto ne zaboravim,a uvek se zaboravim.drzim se spiska,naravno,ali ako nesto bude na akciji,kupim i to,ako imam pare.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>