|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 9:27:21   
vocicana
Bas tako. Jedan normalniji, opusteniji zivot, bas u tom smislu.
Meni su se neke brojne kalkulacije smucile, doslovno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 9:35:54   
Axi87
Neko mnogo ima, a malo trosi i obrnuto. Moja omiljena je da se protegnes koliko si dug. U Srbiji se svi prilicnooo istezemo. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 9:43:37   
vocicana
Axi87, jesi donekle u pravu, ali kod mene je situacija, samo ponavljam kalkulacije, bez teranja bilo kakve sile. Smatram da je 1500 e lepa suma, od koje moze da se odvoji na stranu makar 200 e mesecno, da se bezbrizno vozi auto, kupe lekovi prema potrebi, ode na izlet za vikend, jednom mesecno i da se priusti neka sitnica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Axi87)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 10:18:45   
Axi87
Prosecne plate su dosta nize od tih 750e po roditelju tj. znam jako malo ljudi kojima plata predje famoznih 50.000 din. A zamisli sa troje dece npr. Ovde se bas malo zaradjuje koliko se radi, ma sta ljudi pricali. Ko od ucesnika na ovom forumu ima platu 1000e ili makar tih 750e? Ne znam da li ce se iko javiti. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 13:47:42   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Axi87, jesi donekle u pravu, ali kod mene je situacija, samo ponavljam kalkulacije, bez teranja bilo kakve sile. Smatram da je 1500 e lepa suma, od koje moze da se odvoji na stranu makar 200 e mesecno, da se bezbrizno vozi auto, kupe lekovi prema potrebi, ode na izlet za vikend, jednom mesecno i da se priusti neka sitnica.


Uh Voci, ne slazem se... Sve ispod 2000e za jednu cetvoroclanu porodicu je malo. Bar u nasem slucaju

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 14:20:09   
Filadendronka

Bubi draga, pa ti zaboravi da ste petoclana porodica! 😂😂😂 Voci ima sina i muza, tako da mislim da ste negde na istoj racunici. 
IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Axi87, jesi donekle u pravu, ali kod mene je situacija, samo ponavljam kalkulacije, bez teranja bilo kakve sile. Smatram da je 1500 e lepa suma, od koje moze da se odvoji na stranu makar 200 e mesecno, da se bezbrizno vozi auto, kupe lekovi prema potrebi, ode na izlet za vikend, jednom mesecno i da se priusti neka sitnica.


Uh Voci, ne slazem se... Sve ispod 2000e za jednu cetvoroclanu porodicu je malo. Bar u nasem slucaju



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 14:41:27   
vocicana

IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Axi87, jesi donekle u pravu, ali kod mene je situacija, samo ponavljam kalkulacije, bez teranja bilo kakve sile. Smatram da je 1500 e lepa suma, od koje moze da se odvoji na stranu makar 200 e mesecno, da se bezbrizno vozi auto, kupe lekovi prema potrebi, ode na izlet za vikend, jednom mesecno i da se priusti neka sitnica.


Uh Voci, ne slazem se... Sve ispod 2000e za jednu cetvoroclanu porodicu je malo. Bar u nasem slucaju

Bubi bre vas je petoro sada hvala bogu, ja pricam za onako opustenu varijantu u mojoj reziji. Muz vozi skup auuto, staalno nesto cacka, sve sto mu se ucjini sumnjivo, menja, zbog nase bezbednosti.
Bez Zlatibora, mi smo porodica sa solidnim primanjima, s tim da su njegova 4 puta veca od mojih, ali su nam budzeti razdvojeni. Ja konzumiram zivot na drugaciji nacin, jer ne mogu da ustedim mnogo, a dopizdelo mi je da budem skromna. N etapiram se, ali volim da se malo makar opustim. A tacn je da ne moze, narocito Bg i sever, sve je slano skupo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 16:20:53   
bubulence
Voci draga, kako mislis budzeti razdvojeni?

Ja sam racunala nas četvoro , bebac jos uvek ne trosi nista osim pelena. I mm ima primanja 4-5x veca od mojih (pre trudnickog i porodiljskog jer ovo sada nisu primanja, ovo je mizerija), pa jedva docekamo 2xgodisnje da mu isplate prekovremene sate (to budu bas bas lepe parice), ovako bez toga ne ostavimo nista sa strane a kao imamo dobra primanja...  Divim se ljudima koji zive sa 600,700e mesecno... Neko na zalost i manje... 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 20:07:15   
MimaKos
Ne znam, to pitanje zaista polazi od toga sta neko smatra " normalnim" zivotom? Znam ljude kog kojih se podrazumeva rucak u restoranu 3-4 puta nedeljno ili narucivanje hrane sto nije jeftino gde god da zivis i koliko god para da imas. Takodje, gomila zena koje znam bacaju brdo para na tretmane algama, blatom, cementom i za to daju i po 200 e mesecno, sto mi tek ne ulazi u glavu (najvise jer je sarena laza, al ajde). To po meni zaista nije "normalan" zivot i ne smatram to potrebom, dok je to nekome najnormalnije i kad ga pitas koliko mu treba, njemu i 3000 e malo. O dadiljama i kucnim pomocnicama ni da ne govorim, moji su dok smo odrastali placali zene , za cim apsolutno nije bilo potrebe, ali je moja majka bila ubedjena kako je to NEOPHODNO! Kazem, sve je stvar perspektive. Licno mislim da 4clana poridica moze jako pristojno da zivi sa 1500 eura, pa i da pretekne

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 22:11:25   
bubulence
Ne znam, smatram da nisam neko ko se rasipa. Isto tako smatram da porucivanje hrane nije luksuz... Bar kod nas, porodicna pica sa dostavom je 900din, za te pare mi se ne isplati da je pravim... Mesano meso porucim u restoranu, isto 900din, mm pokupi kada ide sa posla, a to je uz neku supicu kompletan rucak za nas cetvoro...

Jedino sto smatram ''luksuznom'' u nasem nacinu zivota je sto ne jedemo virsle, pastete, salame... Nego pecenicu, slaninu, kulen, volimo lepe sireve itd... Ali jbt ako je to zaista luksuz... Ne patimo od markirane garderobe, skupih automobila, stvarno nismo iskompleksirani  i 1500e nam nije dovoljno da mozemo i 10e da stavimo sa strane

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.8.2019 22:58:18   
MimaKos
Bubulence, ovo ako ste u svom stanu(gore sto napisah), to sam zaboravila da napisem, normalno je da su troskovi drasticno veci ako ima kredita za stan ili kirije. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 8:42:22   
Duškić
Dovoljno je koliko imate, uvek fali i uvek ce da fali za nesto.
Podstanari smo i to me najvise nervira.
Sto ste gore rekle vec u pravu ste. Zavisi koliko i kako je ko naucio da trosi.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:11:10   
jess021
O ovoj temi moze da se pise nadugacko i nasiroko i vrlo je relativno. Neko mozda ima manja primanja, ali ima nekog na selu pa donosi meso, povrce....,neko ima vecu platu, ali je podstanar. . Dajem samo primere. Svi smo drugaciji. Svako ima drugacije prioritete. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:40:08   
bubulence


IZVORNA PORUKA: jess021

O ovoj temi moze da se pise nadugacko i nasiroko i vrlo je relativno. Neko mozda ima manja primanja, ali ima nekog na selu pa donosi meso, povrce....,neko ima vecu platu, ali je podstanar. . Dajem samo primere. Svi smo drugaciji. Svako ima drugacije prioritete. 





Bravo, apsolutno tacno! 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:46:33   
Ana RR
Slažem se Jess.

Mi bi komotno mogli trećinu moje plate da ostavljamo sa strane ali ne trudimo se dovoljno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:48:50   
jess021
Ana, isto tako. Ne mogu da se pohvalim da smo nesto stedljivi, moja mama je pravi maher za to. Trebali bi malo da poradimo na tome.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:51:16   
Ana RR
Treba imati dara za to user posted image ja mm i ne pitam koliko trošimo, bolje mi je kada ne znam. Rekla sam mu na moru da ne želim da znam koliko smo potrošili i ipak mi je rekao user posted image

Šalu na stranu, hteli bi da menjamo auto tako da bi morali da počnemo da manje trošimo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:53:53   
Duškić
Bas tako. Moze se i ustedeti, ali treba znati.
Jess, sve si u pravu.
Ana, muz samo hoce da i ti budes upucena ..hihi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 9:58:28   
bubulence
Ni mene mm ne pita koliko smo para potrisili😁, posto sa nasim budzetom raspolazem ja. Njemu je bitno da su racuni placeni i da ima da jede...

Ja sam xy puta pitala ovde na rr da mi neko kaze sa kokiko para mesecno raspolaze, na cega trosi, sta su prioriteti i koliko mu ostane, naravno anonimno jer ne verujem da ce javno. Negde gresim, raspolazem sa dovoljno novca a krajem meseca obijam decije kasice 😂

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:01:27   
jess021
Bubi, ako hoces ja cu ti pisati u pp😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:16:59   
Ana RR
Bubi, ja mogu da ti kažem samo kolika su primanja, koliki su računi pojma nemam. Mm je "finansista" user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:27:03   
Filadendronka
Bubi, ja bih najradije javno govorila o tome, jer prava radnika u nasoj zemlji su prilicno narusena i svi misle da neko drugi zivi mnogo bolje. A uglavnom velika vecina “prezivljava”. Medjutim ovde na forumu zelim da ostanem anonimna iz vise licnih razloga, pa onda ne mogu lepo ni da objasnim priliv/odliv sredstava. Ali jedino znam da uz dobru racunicu moze fino da se ustedi, ali kultura stednje ide jos iz pelena. Naravno, ljudi sa minimalcem mogu samo da se slikaju. Napisah svasta, nista ne rekoh, ali sustina je da sve zavisi ko je na sta navikao i to je to. Depilacija kod kuce ili u salonu, feniranje kod frizera, patike nike ili puma ili “starke” od Kineza, virsle ili pecenica, gsp ili auto, novi ili stari auto, putovanja ili odmor kod kuce, ma mogu da sastavim spisak od bukvalno par hiljada stvari na kojima se pravi usteda ( uz ocuvanje kvaliteta zivota). Mozda da napisem knjigu i da se onda svi obogatimo kad postane bestseller. 🤔👩🏻‍🎓📕📗📘📒😂😂


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:39:18   
jess021
Fil, ako je po primerima koje si navela nije bas uz ocuvanje kvaliteta zivota. Virsle, patike kod kineza....nisi stvar pomodarstva vec necu da jedem virsle jer mi je muka kad vidim sastav, ne kupujem patike kod kineza jer se raspadnu posle meseca dana....znas da ima i ona nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:45:25   
MimaKos
Ja sam recimo maher za stednju, ali na nacin da skupe i kvalitetne stvari kupujem za male pare, postoje stvati na kojima ne mogu i necu da stedim, ali moze i te kako da se ustedi ako se u to sve ulozi malo energija. Ja to volim i predstavlja mi zadovoljstvo da recimo jaknu koja kosta 300 evra ja platim 40. Ne razumem ljude koji recimo u Srbiji da ju za patike po 25000 dinara, kada iste te u Solunu ili bilo gde drugde kostaju max 60 e. O tome pricam. Ljudi su navikli da kupuju "pod nos" a nas u Srbiji realno cenama deru ko mlade majmune. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:47:12   
Filadendronka
Ma Jess kakve crne virsle za ocuvanje kvaliteta zivota, rekla sam samo na cemu se prave razlike po pitanju novca. A knjigu bih mogla da krenem da pisem o kvalitetnoj stednji u nasoj kuci. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here