|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 8:53:26   
mamanp
Definitivno sam resila da od veceras skinemo nocnu pelenu pa kako bude. Dosta joj je vise. Jedino mi je problem sto pred spavanje pije mnogo tecnosti. Nema sanse da zaspi dok ne ispije svoje sledovanje tako da joj i to moram ukinuti.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 8:57:12   
Anoniman
Pa što pred zimu mamanp?
Moj Luka i dalje nosi noćnu pelenu, i pre leta neću ni pokušavati da je skinem. Možda je do tada skine sam.
Kažu da dok pelena nije suva ujutro, ne treba ni pokušavati skinuti je, jer će se dete upiškiti. verovatno je individualno, ali moj se ne budi kada se upiški, pa onda nazebe.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:30:27   
mamanp
Iz razloga sto joj je pisa crvena ima vec dve godine. Brisevi su dobri, urinokultura i urin dobri. Zena iz laboratorije kaze da se desava da bude i od pelena, jer se mokraca dugo zadrzava u dodiru sa kozom.
Znam da cu videti muku, ali moram jos to da probam pa da vidim sta ce biti.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:30:54   
Lu
Nemojte davati djetetu tečnost naveče i onda možete skinuti noćnu pelenu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:32:36   
mamanp
Ja sam sa sinom super prosla, kad je skinuo dnevnu, otisla je i nocna ali se on nije nalivao pred spavanje.
Kako ce biti sa njom??? Videcemo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:36:50   
Lu
Eto vidiš mamanp,imaš svoje vlastito iskustvouser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:40:20   
Anoniman
Ja ne znam kako bih izbacila tečnost pred spavanje, kada pred spavanje večera i popije bar šolju jogurta, i nešto kasnije malo soka (zaista malo, tipa 30ml), ali se budi oko 5h žedan i traži sok.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:43:25   
Lu
Pa i Roko večera pred spavanjeuser posted image
Popije šolju nesqika(2dcl),onda slijedi kupatilo,piški pred spavanje i to je to ali u noći mu nikada nisam davala da pije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:45:12   
Lu
To što Luka popije naveče nije količina od koje bi piškio po noći,jedino vam je problem noćno pijenje...a jel se upiški do 5h,dok ne popije taj sokuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:51:19   
Anoniman
Ne znam, baš ću da napipam sutra u zoru.

Ma ne popije on ni po noći puno. Sve skupa ne popije ni 2 dcl.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.10.2009 9:58:56   
mamanp
Ova moja popije casu (i po - nekad manje, nekad vise) tecnosti i obavezno je dopunim za svaki slucaj preko noci. Nekad pije, nekad ne. Razmisljala sam da joj ubacim pred spavanje vodu, mislim da bi manje pila.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
24.10.2009 10:53:29   
mamanp
Sinoc smo skinuli tu "strasnu" nocnu pelenu. Pre spavanja joj nisam dala nista da pije. Budila sam je oko ponoci kad je i piskila, pa oko 4 sata ali nije mogla. Jutros je bila suva kad sam otisla na posao.user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja celu  noc nisam ljudski zaspala od straha da nije mokra, svaki cas sam ustajala i pipkala je. Kako ce biti dalje - videcemo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
24.10.2009 13:42:21   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
12.11.2009 9:51:15   
NONA79
Ja sam što se tiče pelena baš imala sreće, da tako kažem , mada sam uložila veliki trud a i mogla sam, jer tada nisam bila zaposlena pa sam sa oba sina provodila po čitav dan i vježbali smo "skidanje pelena". Jako rano kod ob ajdeteta sa navršenihn 10 mjeseci sam otprilike znala kada sledi kaka, a pošto su oba rođena u ljeto, posle prvih rođendana skinuli smo pelene. Vidim da sve mame kubure sa noćnim pelenama, mi smo prvo skinuli njih! Tada a ni sada ne mislim da količina tečnosti pred spavanje utiče na noćno mokrenje. Mi smo posle večere i čaše mlijeka odlazili na tuširanje i piškili su u akdu dok se tuširaju. Jedan pedijatar mi je to predližio, jer on je mišljenja da zdravo dijete dok je u čvrsto snu ne može piškiti, već ukoliko se desi da mu nešto poremeti san prva reakcija je da piški. A za dnevne smo se pomučili dva -tri mjeseca, ali sve je super ispalo. Sada su "veliki" momci 5 i po i tri i po i zajedno sa mamom i tatom očekuju novuuser posted image !!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
14.11.2009 14:29:45   
mamanp
Probudim se jutros oko 5, ona otkrivena, mokra, hladna, noge led ledeni, mogla sam da vristim iz sveg glasa. Ko zna kad se upiskila. Budila sam je oko 1 sat da piski i nije izdrzala do jutra, ali se sinoc nalivala sokovima i vodom iz nove case. Bas sam se nasekirala kad sam je videla onako mokru i smrzlu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
16.1.2010 10:53:16   
mamanp
Zaboravim da se pohvalim da ima vise od mesec dana kako smo skinuli i tu "strasnu" nocnu pelenu, izbegavam tecnost uvece, piskimo pred spavanje, ne budim je vise preko noci i ujutru osvane suva.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
16.1.2010 13:36:45   
Lu
Superuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.2.2010 15:24:34   
Pretty78
dakle evo da vam sipricam moj slucaj i za savet ako neko ima molim:

Martina sad u Martu puni 3 godine i jos uvek imamo nocnu pelen. Dnevne smo izbacili kad je imala godinu ipo dana ali nocne nikako da se recimo. Moram da napomenem da ona spava sama u svojoj sobi u svom krevetu. Posle kupanja ja je obucem , dobije flasicu mleka ( oni najvecu od 3.5dcl), poljubac i u krevet, zatvaraju se vrata njene sobe i ona spava.
E sad posto sam ja trudna u maju treba da se porodim mm insistira na tome da ona prekine d apije na flasicu da joj se izbaci pelena da je velika i da je veliki trosak dve pelene i dva mleka. Ja sam pokusavala da je odviknem od flasice jer znam da cim prestane da pije to mleko prestace i da piski u pelenu ali ona tako tuzno place i kuka i moli me da se meni srce cepa user posted image user posted image Jednu noc me je molila da joj dam bar praznu flasicu da vidi svog misa koje je na flasici

Da skratim, ja ne bih da je odvikavam, jako mi je zao i mislim da treba da pije to mleko jer joj je to nacin da se smiri i uspava, a plus toga sam pricala sa pedijaticom i ona je rekla da ne treba da je odvikavam jer je to njena uteha pogotovo sto sama spava u sobi i da je ostavim da pije dpk sama ne izbaci

aliiiiiiiii mm je jako uporan i naporan i uzasno insistira i uzasno me davi mada mu ja kazem da nije trebao da pšravi drugo dete jer je znao da ovo jos piski u pelene i pije mleko....

sta vi mislite....????
hvala

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.2.2010 8:22:12   
Pretty78
Moram da vam se pohvalim....u subotu uvece Maki otisla da spava, popila mleko kad odjednom ustaje iz kreveta, uzima nosu, odlazi u kupatilo uzima celu rolnu wc papira, sve to nosi u svoju sobu, dolazi kod mene , skine pelenu i kaze : "meni ovo ne treba" i ode u sobu da spava user posted image user posted image user posted image

mm i ja u šoku, gledamo se i ne verujemo šta uradi to dete user posted image user posted image user posted image

budili smo je 2 puta da piski, piskila je oba puta i ujutru je bila suva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jos uvek je budim ali PELENU VISE NE KORISTIMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.6.2010 8:00:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Episala ja pre dva dana, ali evo ja da dodam da juce i danas Monika je spavala preko dana bez pelenu i nije se upiskila.
Ostaje nam samo jos ona nocna pelena jer tamo i dalje znamo nekad da se upiskimo.Polako ali sigurno skidamo pelenu.Sad nam je ostala jos jedna da skinemo.



IZVORNA PORUKA: Tashke

Ne bih da te demorališem, ali ja tu jednu skidam već dve godine. Uopšte ne znam kako to da izvedem. Neki kažu "Skinućeš je kada više noći za redom pelena bude suva celu noć!", neki kažu "Skini je, pa mu menjaj posteljinu ako se upiški", a ja ne vidim poentu toga jer se on ne probudi ako se upiški, već spava u mokrom bez problema. 


IZVORNA PORUKA: Tashke

Eto, upravo sam dobila napad besa, i lupanje srca! MM je odlučio da je vreme da dete prestane da nosi pelenu za celu noć, i rekao "Nema pelene, zapamti ( ) da ne smeš da piškiš u krevet!"  Kao da dete razmišlja dok spava!  I eno, stavio ga je u krevet bez pelene. Naravno, Luka je presrećan, ali ja sam ta koja ga oblači ujutru, i znam kakva je pelena ujutru: upišana bar 2-3 puta tokom noći. Ma boli be uvo, ako se upiša spavaće u tome, smrdeće cela soba, pa će da se uvuče u dušek jer nema teorije da ostane na podloški koju sam podmetnula, pa će da se prehladi, i ni kod lekara ga neću voditi, poslaću tatu da ga vodi, i ni posteljinu i pižamu neću da perem, sve ću mm da budim noću da to radi!

Možda je ovo za Istresanje negativne energije???

U svakom slučaju, poješću računar ako dete ladno skine pelenu bez da se upiški u krevet!



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Tasha, definitivno je vreme da spava bez pelene.. jbg, mora nekako naučiti..


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ma nebrini Tashke.ja znam da ova zadnja pelena moze da potraje, a moze i da bude jako kratko.Meni se desavalo evo od kad smo poceli da nosimo gacice, znaci zadnjih dva meseca, da ima noci kad pelena je bila suva, ali ja sam neverni Toma pa opet sam stavljala pelenu.Sada recimo preko dana vec 7 dana je bila pelena suva pa zato sam je pustila zadnjih dva dana da spava u gacice.
Videcemo kako ce biti, pa cu pisati.



IZVORNA PORUKA: Lu RR

Neću da ti pametujem, znaš i sama ako pije naveče mora i da piški i znaš šta ti je raditi.
Slobodno se istresi na mene



IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma znam, ali ne mogu mu na 40 stepenizabraniti da pije.  Jednostavno, da je spreman, ne bi piškio u pelenu. I ja zaista ne poznajem nikoga odraslog da nosi pelene, pa sam sigurna da bi je i on skinuo u jednom momentu sam od sebe. 


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Naravno da će skinuti pelenu pa neće u školu sa njom
Ma teško je sad njemu izbaciti to pijenje...evo azmišljam i Roko ako kasno večera traži pred spavanje vode ali se nikada nije upiškio noću niti traži da piški (nije mu trebala ni noćna pelena) i čak nekad ujutro ne može odmah da piški nego kad popije neskvik
Valjda je to opet od djeteta do djeteta...
Ništa reci mm, dragi samo naprijed ustraj u svom naumu, ali ti presvlači sina i posteljinu, možda i uspije


IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma da... kad znam da ću da se iznerviram i sve ja da odradim! 


Evo ga SUVO jutro! Stidim se! user posted image
MM je Luku nudio da piški oko 1h, Luka nije hteo. Ja ga nisam nudila u 2, već sam ga digla iz kreveta i odvela u WC bez pitanja. Piškio je, ali jako malo. Vratio se u krevet, i piškio opet tek jutros kada sam ga probudila za vrtić u 7h.
Videćemo šta će dalje biti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.6.2010 8:01:24   
New Mom
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.6.2010 8:04:13   
Anoniman
Svaka častuser posted image
Ne treba da se stidiš, nego da budeš ponosna draga, na Luku i tatu, svi ste vi u tome zajednouser posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.6.2010 8:07:02   
Anoniman
Ma stidim se što sam toliki skeptik bila. Jer, Luka već nekih mesec dana unazad govori da neće pelenu pred spavanje, a ja sam u fazonu, važi, prestani da piškiš u nju nekoliko noći za redom, i neću ti je staviti.

Iskusne mamike, kada ste prestale da proveravate dal dete spava u mokrom krevetu?
Jasno mi je da ću u početku to morati, ali dokle? Koliko traje taj "početak"?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.6.2010 23:58:25   
Anoniman
I dalje spava bez pelene. Nije se još upiškio. Budim ga jednom u sred noći (kada i ja idem u WC) i jednom u zoru vikendom, a radnim danima ga ne budim u zoru, nema potrebe, svakako ustaje rano zbog vrtića. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
24.6.2010 10:58:45   
Anoniman
Noćas se prvi put upiškio. Nije to smak sveta, ali sam se ja mnogo iznervirala, jer je noć bila hladna, meni je bilo hladno pod ćebetom, a on je u 4h ujutru kada sam ušla u njegovu sobu spavao otkriven, i već mu se i pižama i čaršav skoro skroz osušili. user posted image Toliko sam se iznervirala, da nisam spavala posle do 6h, gledala sam TV.
I jutros mu kažem "Noćas si se upiškio u krevet!", on mi kaže "Nisam!"... nije svestan.

Pričala sam sa mamom, kaže ona da ga ne budim noću da ga vodim u wc jer mu tako stvaram naviku da piški u neko doba noći. Što ima smisla. Kaže mama, "Prestaće da piški noću. Još nekoliko puta će se sigurno upiškiti, ali proći će. Nemoj ga buditi. Bitno je da ne pije tečnost pred spavanje, i da piški pred spavanje."
user posted image

< Poruku je uredio Tashke -- 24.6.2010 10:59:35 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here