|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 12:47:06   
jovicaa
kako se usudite ponovo da se poradjate to mi ne ide u glavu? meni je to bas bilo strasno, a ovako bih zelela jos beba, samo da preskocim trudnocu, porodjaj i onih prvih mesec, dva posle

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 12:47:47   
Anoniman
Meni je trenutno jedno kao 101 user posted image ali zaista želim da rodim Miši batu/seku da ne bude sam... Pa taman ih bilo kao 202 user posted image

Za treće moram da dobijem na lutriji user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 12:52:22   
jovicaa
ja ne mislim da rodim da aleks ne bude sam nego bih jos beba, ali porodjaj, trudnoca postporadjajni period NENEEEEE

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 12:56:25   
magnetic
Sve to prode,a ostaje ti najvece blagouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 13:00:17   
New Mom
Trudnoća je prošla bila u fulu (OK, ova teža, ali se zaboravi), obožavala sam taj period. Porođaj onako, ali ja ga pamtim kao brz (iako nije bio) i pamtim da sam posle 3 dana funkcionisala skoro kao da ništa nije bilo. Nervoza i depresija me nije hvatala posebno, možda na momente, imala sam sjajan back-up i od okoline i svoje psihe.
Meni je sve to dovoljno da se opredelim za dalje.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:21:17   
Dora
Čoveče, nisam imala pojma da si trudna user posted image

Lepo, jako sam se obradovala...gde ja živim, na marsu!?user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:26:42   
Dora
Troje dece je jako lepo imati! Nisam ni mislila o tome nikad, ali kad sam dobila dvoje, uvek mi je nešto falilo. Imala sam osećaj da kad sednemo za sto, u auto, kad se šetamo, pričamo, uvek neko nedostaje. Taj osećaj je u početku bio jedva prepoznatljiv, ali kasnije sve jači i jači. Dok nisam dobila nju. Sad mi je sve nekako potpuno. Kad vidim njih troje znam da su pun pogodak. Svako od njih. user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:51:11   
Anoniman
Ma svaka tebi čast.
Nije meni odgajanje trećeg problem, iako, morala bih prvo malo odmoriti glavu, ali treći CR. Neka hvala.
Spinal mi je toliko promenio mišljenje o CR, da je to neverovatno.

Što jovica kaže:
IZVORNA PORUKA: jovicaa

samo da preskocim trudnocu, porodjaj i onih prvih mesec, dva posle

user posted image
Ja ne bih preskakala trudnoću i mesec dva posle, ali porođaj... ma jedino ako će mm da ga rodi. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:54:38   
jovicaa
dora svaka cas_t i meni je ranije kada sam razmisljala o broju dece trojka bila super user posted image i kazem zaista zelim jos, ali kad se set_im porodjaja i tog oporavka posle, neka hvala.... trudnocu bi izdrzala, ali porodjaj stvarno nisam sigurna.
tash ja stalno to pricam, moze jos jedno ali da ga mm rodi, mislim to mi je glavna sala, ozbiljnouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.9.2011 20:55:10 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:57:25   
Anoniman
Ja sam mužu rekla, pred nekim prijateljima, "Možeš treće, ali sa drugom ženom", a on je rekao "Jupiiii! Druga žena!" user posted image user posted image user posted image Prijatelji su nas u čudu gledali. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 20:58:23   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma svaka tebi čast.
Nije meni odgajanje trećeg problem, iako, morala bih prvo malo odmoriti glavu, ali treći CR. Neka hvala.
Spinal mi je toliko promenio mišljenje o CR, da je to neverovatno.

Što jovica kaže:
IZVORNA PORUKA: jovicaa

samo da preskocim trudnocu, porodjaj i onih prvih mesec, dva posle

user posted image
Ja ne bih preskakala trudnoću i mesec dva posle, ali porođaj... ma jedino ako će mm da ga rodi. user posted image


je l sada misljenje bolje ili losije?

inace, uvek sam mislila da je idealno imati dvoje dece ( decaka i devojcicu) iz razloga sto se nadju dvoje koji se bolje slazu, jedno mora da izvisiuser posted image
a sada, nekako mi je bas troje primamljivouser posted image


< Poruku je uredio madre -- 27.9.2011 21:02:57 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:05:12   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja sam mužu rekla, pred nekim prijateljima, "Možeš treće, ali sa drugom ženom", a on je rekao "Jupiiii! Druga žena!" user posted image user posted image user posted image Prijatelji su nas u čudu gledali. user posted image

user posted image user posted image user posted image uvek kada izjavim ono, zamislim trudni dlakavi stomak mogu muza i umirem od smehauser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:25:40   
vukosava
Ja sam oduvek htela 3 komada. Al sam sad malo matora za to izgleda... user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:28:44   
Anoniman
Svaka čast svim ženama koje razmišljaju o trećem, četvrtom detetu, to je zaista velika, divna stvar, i mislim da je dovoljno da žena razmišlja o tome, da je to dovoljan znak da to i ostvari. Jer, ako postoji želja, makar mala, i ako postoje makar osnovne mogućnosti, zašto da ne? Svako dete je jedno savršenstvouser posted image
Sve ovo pišem ja, koja se ne usuđujem ni na dvojeuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:31:04   
marija32
Kada se mali (drugo dete) rodio i prva 2-3 meseca sam intenzivno razmisljala o trecem...sada neeeeee. Da mi je on bio prvo dete, tesko bih se i za drugo odlucila, sunce maminouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:33:06   
marija32
IZVORNA PORUKA: jovicaa

kako se usudite ponovo da se poradjate to mi ne ide u glavu? meni je to bas bilo strasno, a ovako bih zelela jos beba, samo da preskocim trudnocu, porodjaj i onih prvih mesec, dva posle


Meni je draga, drugi porodjaj bio pesma(oba carski), oporavak 100x brzi nego prvi put, a starija sam 7 godina i teze sam malog nosila.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:33:24   
tijatija
ja sam ZA troje dece, trenutno cekam trece... a planirali smo cetvoro user posted image , ako se nesto ne predomislimo. Nismo mnogo razmislljali, kad smo se uzeli dogovorili se da stanemo na broju 4 user posted image user posted image , i da nepravimo veliku razliku. Starija je 3 god., mladja 2 i nova beba treba da nam stigne 16.11 , nerazmisljajte puno jer sto vise raazmisljate, vise ste zbunjeni user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 21:35:44   
marija32
IZVORNA PORUKA: tijatija

ja sam ZA troje dece, trenutno cekam trece... a planirali smo cetvoro user posted image , ako se nesto ne predomislimo. Nismo mnogo razmislljali, kad smo se uzeli dogovorili se da stanemo na broju 4 user posted image user posted image , i da nepravimo veliku razliku. Starija je 3 god., mladja 2 i nova beba treba da nam stigne 16.11 , nerazmisljajte puno jer sto vise raazmisljate, vise ste zbunjeni user posted image


user posted image user posted image user posted image Svaka ti cast zeno!!!!user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 22:23:45   
Maya21
ja sam ZA i vec poodavno razmisljam o tom trecem, valjda zato sto imam dva decaka pa bih da pokusam sa devojcicom, mada i za decaka vec imam spremno ime user posted image
problem su naravno finansije. ne toliko kolicina novca nego redovnost i sigurnost jer je mm vec 6 godina pod ugovorom na odredjeno koji se produzuje u najboljem slucaju na 6 meseci, a ja sam dobila otkaz u dobroj privatnoj firmi kada sam se vratila sa trudnickog, pa sad radim kod kineza... One sekunde kada bi mm potpisao ugovor na neodredjeno a ja imala bar neki normalniji posao, na neodredjeno, sa nebitno kolikom platom, pocela bih da radim na bebi...
do tad, razmisljam svaki dan o tome, i zamisljam svoj zivot sa tim 3. detetom ili bez njega... mnogo se dvoumim, i iskreno, volela bih da se desi neko cudo ili bar da mm potpise taj ugovor na neodredjeno pa da ne moram da se dvoumim, vec da krenem u akciju user posted image

< Poruku je uredio Maya21 -- 27.9.2011 22:28:43 >

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 22:28:03   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash


Spinal mi je toliko promenio mišljenje o CR, da je to neverovatno.




Sto?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
27.9.2011 23:29:03   
Anoniman
Pisala sam o tome pre koji dan u porođajnim pričama.
Pročitala sam priču sa Markom, naježila sam se pri svakom redu, onda pročitala priču sa Lukom, i oset_ila smirenost. Jednostavno, nije mi legao spinal, to nije bilo za mene, svi smo različiti. Nije se ništa specijalno desilo na tom spinalu, ništa nije pošlo loše, ali meni je ostalo u groznom sećanju, i mislim da, ako bih treće rađala, što kažem je sada "Ne, hvala!", bilo bi u totalnoj.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
28.9.2011 9:23:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maya21
problem su naravno finansije. ne toliko kolicina novca nego redovnost i sigurnost


E upravo ovo!!! Meni firma stoji na staklenim nogama već mesecima, ovo mi je treće radno mesto otkad sam počela da radim (6.5 godina) i znam koliko je teško naći novi posao uz normalne uslove (redovna plata, doprinosi, normalno radno vreme-da ne budem svojoj deci vikend mama; i sigurnost da firma neće pući u naredne 3 godine)... U našoj zemlji ništa nije za sigurno pa ni kratkoročno, a trenutno ne izgleda da će se stvoriti uslovi da emigriramo user posted image
Da vam kažem kako potajno imam želju za četvoro user posted image , ali ja počela da rađam sa 30! Treba to i obaviti u narednih par godina user posted image , pa ti onda svi dođu na faks u neko slično vreme, a školarina po glavi 1000 Eura user posted image
Lako je reći ja razmišljam pozitivno, ali treba biti i realan, a ne sutra da moram da biram koje od dece će ići na ekskurziju, koje može na sport, koje može na faks-jer neće biti dovoljno za sve user posted image
Zasad je stav-DVOJE user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
28.9.2011 10:45:19   
minna
Posto za sada imam jedno, mogu da razmisljam tek o drugom, i zelim drugo dete ali ne sad...sa trudnocom kakva je bila prva ne bih mogla da funkcionisem sa ovim malim djavolkom. A hocu i da radim i da se naspavam za koju godinu malouser posted image Pa ako dodje drugo za jedno 3,4 godine onda cu da razmislim dobro o trecem...zavisi kakva nam bude finansijska situacija i koliko cu imati zivaca...ali sve nekako mislim da cu imati dvoje dece...mada ko zna sta sve moze da se desiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
28.9.2011 12:15:09   
bulka
Ja sam tesko podnela carski rez i secam se da mi je tog prvog dana tuzna, najtuznija misao bila da ja zelim jos dece a da necu moci da izdrzim jos jednom. Ali kada su mi doneli moje bebice da budu sa mnom („baby – friendly“ program) ta misao je nestala...
Trece dete/ da!
Zapravo, povericu vam tajnu: najvise bih volela kada bih opet bila blagoslovena duplom srecom :)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
28.9.2011 12:40:03   
tijatija

IZVORNA PORUKA: bulka


Trece dete/ da!
Zapravo, povericu vam tajnu: najvise bih volela kada bih opet bila blagoslovena duplom srecom :)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here