RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (28.4.2018 21:51:39)

Soko mi je uzasna, puna penzionera, Vrnjacka mi je vise mladalacka. Mada Soko ima predivne prirode okolioo




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (28.4.2018 22:46:06)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Soko mi je uzasna, puna penzionera, Vrnjacka mi je vise mladalacka. Mada Soko ima predivne prirode okolioo

Soko banja nam je blize, a mnogo volim Bovan, zato, a ne poredi se sa Vrnjackom uopste, nebo i zemlja




mama Jo -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (28.4.2018 22:46:13)

Kada bi mi neko dao gratis moze i Soko 😂




Anck Su Nmaun -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (28.4.2018 22:48:17)

Jooj nama je eto bilo gratis alja zadnju god. Nisam htela da odem toliko mi se smucila.

I bas mi je krivo sad bi imali smestaj u Vrnjackoj i deci am se mnogo svidelo pitaju cesto kad cemo oper ici.




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (29.4.2018 5:07:49)

Ma ima bas jeftin smestaj da se nadje u Vrnjackoj banji, 15 e ceo stan, procackaj




mama Jo -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (29.4.2018 7:13:26)

Mozda ali u sezoni ne znam




dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (28.8.2018 23:46:07)

Pisala sam već u ovoj temi dosta, ali moram opet, evo nas u Banji trenutno. Oblizamo je svaki dan pomalo, danas smo šetali 6 i po sati, ali obišli smo samo jedan deo, tj. deo oko Crkvenog brda i na crkvenom brdu. Toliko lepih vila je tamo, mislim da nisam rnije preterano obraćala pažnju na ovaj deo banje. Razmišljam, da li postoji ijedno mesto, ijedan grad u Srbiji koji ima lepšu arhitekturu? Svaka od onih vila kojeg god da je stila je takva da mi je zastao dah. Dešavalo mi se i u Vojvodini da viđam ta prelepa zdanja, međutim ovde je priroda mnogo lepša, pa sve nekako skupa izgleda kao da ste u bajci.


Tužmo mi je samo što dosta vila deluje pusto, ali su savršeno očuvane. Bili smo danas i u Crkvi na brdu.


"Čajkino ili Crkveno brdo nalazi se u centralnom delu Vrnjačke Banje, između Vrnjačke i Lipovačke reke. Brdo je deo vrnjačkog parka, a njegova specifičnost ogleda se u dominantnom položaju u centru banje, kao i u autentičnom ambijentu koga čine bujna vegetacija sa prelepom šumom i veliki broj arhitektonskih objekata.

Priroda Čajkinog brda je karakteristična po šumi koja se na njemu nalazi. U njoj rastu hrast i cer, među kojima ima drveća starog preko 100 godina. Ovo impozantno drveće koje okružuje vrnjački hram predstavlja jedinstveni spomenik prirode. Pored hrasta i cera na brdu ima jasenova i lipe. Brdo predstavlja i odličan vidikovac sa pogledom na banjsku promenadu i park.

Čajkino brdo je proglašeno za kulturno istorijsku prostornu celinu od velikog značaja i na njemu se nalazi 49 objekata pod pokroviteljstvom Zavoda za zaštitu spomenika kulture iz Kraljeva. Najveći broj zaštićenih objekata čine vile – ima ih ukupno 39, a potiču iz druge polovine XIX i prve polovine XX veka. Građene su pod uticajem različitih arhitektonskih stilova: narodne arhitekture Pomoravlja, romantizma, neoklasicizma, baroka, secesije i dr. Na brdu je i vrnjačka crkva rođenje Presvete Bogorodice. Izgrađena je u vreme vladavine Miloša Obrenovića 1834. godine. Njen ktitor je protojerej iz Vrnjačke Banje Hadži Jefimije Popović. Dogradnja crkve je rađena dva puta 1936. i 1973. godine. U dvorištu crkve nalaze se grob njenog ktitora sa nadgrobnom pločom i spomen ploča srpskih junaka iz balkanskih ratova i Prvog svetskog rata. Crkva poseduje veliki broj ikona, slika i knjiga. 1988. godine na Čajkinom brdu izgrađen je banjski amfiteatar sa kapacitetom od 1.500 sedišta. U amfiteatru se održavaju brojne kulturno-umetničke manifestacije i festivali. Na njegovom ulazu postavljen je 2010. godine mozaik sa slikom našeg čuvenog glumca Danila – Bate Stojkovića. Od tada amfiteatar nosi njegovo ime.

O značaju Čajkinog brda i njegovim prirodnim i kultrno-istorijskim vrednostima najbolje govori činjenica da ga štite dva zakona Republike Srbije: Zakon o zaštiti prirode i Zakon o kulturnim dobrima."


Izvor: vrnjackabanjahoteli.rs


Sutra planiramo vozićem do Snežnika, pa u obilazak dela Banje sa druge strane parka, ka Zamku kuture.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26

Dobila sam ideju od vas sa vasim predlozima za letovanje, pa sam otvorila novu temu posto ova banja je idealna i zimi i leti :)

Ja idem tamo jos od malena, prvo sam isla sa bakom, posle sa mojima, a sad sa muzem i nadam se uskoro i sa novim clanom porodice :)

Meni je ona idealna iz vise razloga, fantasticna klima leti, nije prevruce, ima puno sadrzaja i za decu i za mlade, a zimi za ljubitelje sporta, u blizini je planina Goc.

Ne znam da li je neko isao tamo i sta mislite o tome kao o destinaciji za letovanje i zimovanje, jer su cene jako pristupacne ?


Ja sam u Vrnjačkoj banji bila tačno 17 puta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Tata mi je radio u SUP-u, a SUP tamo ima hotel, današnja Promenada a nekada Partizanka. Uživali smo uvek. Mnogo volim banju, i leti i zimi smo išli, najčešće sa mojim pokojnim dedom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image] . Čak sam i mm vodila isto u taj hotel, po povlašćenim cenama koje su smešne, a klopa je fantastična.

Posebno volim onaj deo oko Zamka - Belimarković:), onu rečicu koja prolazi kroz grad, ma sve je super. Blizu su i manastiri Žiča i Studenica, mm i ja smo poslednji put otišli do Žiče.





Duškić -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 13:39:51)

Hvala Na ovom postu, vdv necemo na more pa se jos dvoumim u koju banju malo da idemo.




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 13:44:35)

Mi smo bili pre nekoliko godina i.predivno je, gledam snimke sa lovefesta i stvarno mi se ide 





dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 14:11:50)

Mi bili i ove godine, i dalje je obožavamo [sm=smiley27.gif]




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 14:55:08)

Dunja, a kako je za vreme festivala? Vidim da ljudi divljaju do 7 ujutru, jel ludnica?





dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 15:03:57)

Mislim da je za vreme LF prevelika gužva i da nije za mene ta varijanta [sm=smiley36.gif]

U Banji je i inače leti gužva, i taman na granici prihvatljivosti prema mojim standardima, a da nije vašar vašar. Taman bude pristojno i za uživanje.
Mi smo se vratili par dana pre početka festivala.




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 15:25:55)

Pretpostavila sam da je haos.. videla i snimke sa bazena, ludnica..





dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 15:32:00)

Mi nismo išli na bazen Klobuk, ni u akva park, jer smo imali 2 bazena u hotelu, tj. 3, dva spolja i jedan unutra, i na njima nije neka posebna gužva, posebno na većem, u koji deca ne idu. Baš može fino čovek da se ispliva. Taj veći ima bar u vodi, pa tu sede ljudi, ali retko ko pliva (osim mm i mene, haha, mi lečimo leđa pod obavezno). A manji, koji je isto solidne veličine je biodizajna, kao neko jezerce sa ogromnim kamenjem u vodi, i taj klinci obožavaju, moj S nije izlazio.
Ali i u njemu može da se čovek ispliva, jer samo gosti hotela imaju pristup pa nije neka gužva (nosimo hotelske narukvice).




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 15:46:15)

Jel ste u Solarisu bili? Vidim da si pisala pre za neki hotel koji koriste iz SUPa...  sumnjam da tu ima tri bazena, mada se banja izgradila, ko zna





dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 16:01:40)

Da da u Solarisu.

Cula sam da je hotel Slatina renoviran ali ne znam da li ima bazen. Nismo se ovaj put set_ali tim delom Banje. 
Srela sam i Modesti u banji, i mm tetku haha, i jos neke prijatelje, vole ljudi Banju, i vraćaju joj se. 




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 16:28:38)

Solaris je fantazija jedna, nikada nisam bila ali mi je na listi zelja odavno, za decu raj!





Duškić -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 16:54:54)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da da u Solarisu.

Cula sam da je hotel Slatina renoviran ali ne znam da li ima bazen. Nismo se ovaj put set_ali tim delom Banje. 
Srela sam i Modesti u banji, i mm tetku haha, i jos neke prijatelje, vole ljudi Banju, i vraćaju joj se. 



Super je zaista




MimaKos -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (5.8.2019 20:37:21)

Vrh vrhova, i znam da daju popuste s vremena na vreme , to treba uloviti





jess021 -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 9:38:29)

Dunja, znaci da gledam Solaris?





jess021 -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 9:50:28)

Pogledala. Ako sam dobro izracunala za 4 dana/3 noci pp za nas izadje oko 400€, znaci da bi nam trebalo oko 600€. Puno mi je to za 4 dana. Videcu jos nesto. 





Ana RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 9:52:52)

Wow to je baš mnogo. Jess, ima puno privatnog smeštaja. Mašnica tamo ima apartmane, možeš i nju da pitaš.




Duškić -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 9:55:57)

Preskupo je, kao i vecina hotelski smestsj.
Moji rodjaci isli u Prolom sa terapijama 7000dnevno za jednu osobu,
To su ti cene po banjama.




jess021 -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 9:59:23)

Ana, radije bih neki pp, ali malo povoljnije. Znas kako traze smestaj ili sta god da je sve super, ali da je jeftino😂 Sad i ja tako.





dunja RR -> RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi (12.8.2019 10:08:52)

Jes pišem ti detaljno samo da se vrnemo iz šetnje. Solaris ima dobre popuste nekad a usluga je vrhunska. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>