RE: klistiranje (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Cunce -> RE: klistiranje (9.6.2012 21:25:13)

Ako ćemo iskreno, do skoro nisam ni znala kako se radi klistiranje [sm=smiley36.gif] Znala sam šta je, ali ne i kako se radi, tek sam se u poodmakloj trudnoći raspitala [sm=smiley36.gif]
Inače, jedan od ta dva teksta, ako ne i oba, sam pročitala kad sam tražila na net-u nešto više o razlozima klistiranja i sl. jer su osobe kojima verujem uspele da me naplaše govoreći mi nešto što su njima isto tako osobe od poverenja napričale [sm=jezicek.gif] A onda i priča da se to na zapadu više ne radi, pa ni brijanje.. Što se brijanja tiče, to je najnormalnija stvar koja se radi i inače zbog higijene, a i pred porođaj (imam nizak prag bola i nijedna depilacija kad su u pitanju noge i "između nogu" [sm=jezicek.gif] kod mene ne dolazi u obzir, ili brijanje ili šuma), tako da mi to ne smeta, rešiću sama pre nego što odem u porodilište, znači ovih dana, uz pomoć dragog [sm=smiley1.gif] Jedino kad to pomenem starijim gospođama, zgražavaju se na samu ideju da skidaju nešto što im celog života tu stoji, ali šta ću im ja..
Kad je klistiranje u pitanju, vidim da je podeljeno mišljenje. S obzirom na to da se ta procedura radi obavezno tamo gde idem, ne mogu baš mnogo da se bunim. A i što bih se bunila, kontam da je korisno, ionako mi metabolizam nije jača strana i ko zna šta sve može da ispadne prilikom porođaja [sm=smiley36.gif] Šalu na stranu, meni je to okej, nisu mi nikad radili, pa ne znam kakav je osećaj, ali ne verujem da će mi, kad prvi put oset_im jači bol i kad vidim da ću uskoro na porođajni sto, ako se tako zove, baš to predstavljati problem [sm=smiley1.gif]
A odgovor na ono "jao, pa neprijatno, jao, pa hemoroidi posle, pa jao ovo, jao ono" nek mi rade šta hoće samo da bebica lakše progura i da se ne inficira, pa nek me boli dupe i mesec dana posle toga [sm=smiley36.gif]
Na kraju, zar se vi porađate da što lakše i prijatnije prođete ili da bebac bude kako treba, pa makar trpele i male neprijatnosti? [sm=smiley1.gif]




Figaro88 -> RE: klistiranje (10.6.2012 13:35:04)

Meni to uopste nije bilo strasno,i radije bih to nego da imam nezgodu na stolu,to mi je malo bljak[sm=smiley36.gif]Nije bolno uopste,samo sto sam jedva stigla do wc-a,jos kao treba da se ceka 10-tak minuta,ali nije bilo sanse....I brijanje mi je ok,ali da sama to odradim,i jesam,jos nisam bas sve i niko me nije cacko niti mi ista rekao.




Cunce -> RE: klistiranje (10.6.2012 19:34:08)

ne znam, ima gomila ljudi za, gomila protiv i dobrih argumenata sa obe strane.. ali kad već moram da se priklonim jednoj, onda biram da ne serem tokom porođaja [sm=smiley36.gif]




Cunce -> RE: klistiranje (10.6.2012 19:38:49)

al' opet me ne bi bilo sramota i da se desi, to je prirodno [sm=smiley1.gif]
mislim da sam na ovom forumu pročitala i da pazimo šta jedemo pred kraj jer se može desiti da se to svari tek posle klistiranja i eto nezgode
i poručkaš neku tešku hranu, a bebac reši d'izađe
džabe klistiranje [sm=smiley36.gif]
a i šta ja znam kad nisam još probala to?
javiću se ovde kako sam prošla [sm=smiley36.gif]




purplish -> RE: klistiranje (10.6.2012 21:18:13)

Meni klistiranje isto nije bilo strasno uopste [sm=smiley1.gif]...a to da treba paziti na ishranu prije istog-mozda i ima istine u tome, ali ja sam sticajem okolnosti u porodjajnu salu gladna otisla. Velika greska. U pola onih trudova sam samo mislila kako sam gladna i zedna [sm=smiley36.gif]. Rekla sam sebi sledeci put cu se posteno najesti, pa sta bude [sm=smiley36.gif].




Cunce -> RE: klistiranje (10.6.2012 23:27:05)

prpliš, pa meni rekoše da u tim trenucima ne misliš na hranu i vodu (kad sam zapitkivala a zašto ne smem bar vodu u toku porođaja, ako ne mogu lakšu hranu što, opet, na zapadu dozvoljavaju) [sm=smiley36.gif] a i ja našla da pitam ljude koji tamo rade, a nisu se porađali [sm=smiley36.gif] sad mi frka jer sam težak baksuz, onda kad ne smem nešto, najviše mi treba, ajoooj
ma preživeću, sve za bebu [sm=duda.gif]




crazymama -> RE: klistiranje (10.6.2012 23:33:36)

preziveces, i zapamti da kad krenes na porodjaj svaki stid nestaje... javices mi da li sam bila u pravu :)




purplish -> RE: klistiranje (11.6.2012 11:47:50)

Joj cunce, ne mogu naravno govoriti u ime svih porodilja ali ja sam umirala od gladi, i sto je jos gore bila sam uzasno zedna a davali su mi samo gazu natopljenu vodom. Mozda kada budes kratko u porodjajnoj sali pa ni ne osjetis, ali kada budes kao ja 10 sati na dripu a prije tog popijes samo jogurt i pojedes jednu bananu- vjeruj mi glad se osjeti i te kako. Ali ajde bar se nisam morala brinuti da ce se desiti "nezgoda" na stolu [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:02:21)

Hajde, je li radio neko kuci sam klistir taj kucni, iz apoteke, koji?

Pred prosli carski nisu me klistirali, ali posle jesu i nista. Kuci sam posle maminog rucka obavila posao, jer jedino tada sam i imala nesto u stomaku majku mu.. pre toga nisam ni jela ko covek..

Ja bih to kuci noc pre, pa ako neko zna sta i kako da pise [sm=smiley4.gif]




ivaMark -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:22:04)

Shish, nemam iskustva sa tim, najbolje ti je da pitas u apoteci.... bas sam ti bila od pomoci [sm=zmeden.gif]




Cindarella -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:22:27)

SH,ja sam koristila mini klizmu. Dobijes,cini mi se,3 tubice gela,i obavis radnju.
[img]http://www.dodaj.rs/f/1A/pk/3FBoptMG/mikrolax-laksativni-gel-.jpg[/img]




Trcosava -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:24:51)

Šiši ovde ne rade klistir uopšte. Sad m i rekoše da bolnica gde idem je ''mama friendly'' pa te ni ne brijaju[sm=zmeden.gif]

Uglavnom, klistir - pojma nemam za te kućne. Osim onih dečijih koje sam primenjivala na detetu i nije ništa specijalno. U porodilištu su mi dali čepić, koji i nije nešto odradio posao (pre puštanja kući moraš da imaš stolicu)

E sad, kapiram da je najednostavnije da pozoveš neku apoteku i da pitaš?




Trcosava -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:26:43)


IZVORNA PORUKA: Cindarella

SH,ja sam koristila mini klizmu. Dobijes,cini mi se,3 tubice gela,i obavis radnju.



To ja imam kući za dete, ali dešava se da joj uopšte ne pomaže[sm=zmeden.gif] zato sam i napisala da bolje pozove apoteku, ili da sva tri rokne odjednom




Cindarella -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:34:56)

Moja je bila takva,samo nije pisalo ovo -za decu. Nas tri smo u porodilistu podelile jednu kutiju,i sve smo obavile nuzdu.Mozda zavisi od stolice,da li je tvrda.[sm=zmeden.gif]




Shishica -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:46:04)

ili da sva tri rokne odjednom
[sm=smiley36.gif]

Cind, znaci tebi je odradilo.. pa ici cu ja do apoteke i ako mi ne preporuce nesto bas kobojagi za trudnice ili sta vec uzecu taj sto si stavila sliku.
Nece da se baci [sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:49:41)

Šiši pa jedna ta tubica (za decu) ima 5gr, zato rekoh sve 3 [sm=jezicek.gif]
Bre Ani su u bolnici znaš koju količinu dali na klistiru. Sigurno jedno 100 ml
Ja nemam iskustva sa tim, samo moje dete [sm=jezicek.gif]




Shishica -> RE: klistiranje (2.4.2013 11:55:31)

Ima ovaj KLIK ne pise da je za decu, a isto izgleda..

Trco, njoj su verovatno tecnost, kao u porodilistu nama, sa sapunjavicom. Probacu prvo jednu da ne bi isla u vece tri dana [sm=jezicek.gif]




Cindarella -> RE: klistiranje (2.4.2013 12:02:24)

To je to. Nama je gin rekao da kupimo to,bolje nego da nas babice ponovo klistiraju onim crevom. Ja sam kupila i jednu kutiju za kod kuce,jer me je bilo strah da idem u wc zbog epiziotomije. Ja ti dajem rok 15 min da zavrsis na solji.[sm=smiley36.gif]




janabons -> RE: klistiranje (2.4.2013 12:06:37)

Shishi, ja sam radila istu klizmu kao Cind,obavila je posao[sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: klistiranje (2.4.2013 12:09:51)

Jao super [sm=sloncek.gif]
A nista ne boli stomak i slicno? Tamo pise da kod hemoroida ne sme i tttt... ali i ovo u bolnici ne bi smelo ko ima hemoroide pa rade..




Cindarella -> RE: klistiranje (2.4.2013 12:12:57)

Ma kakvi,da ti vidis koliki su moji hemoroidi bili posle porodjaja,pa sam je odradila.Nikakvi bolovi,samo ti se prikaki.[sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: klistiranje (29.7.2013 8:33:23)

u apotekama ima da se kupi i po komadu dulcolax supozitorija,u obliku vaginalete su.u pakovanju ima 6 kom i oko 300 i nestn6 din su
kod nas u porodilistu sa tim vrse klistiranje




dijana1* -> RE: klistiranje (24.10.2013 8:05:20)

Secam se samo da nije bili bolno ali mi je bilo neugodno. Izdrazala sam da sacekam 10-tak min jer sam prethodno kuci imala prirodan klistir[sm=smiley36.gif]




Sesilija 83 -> RE: klistiranje (24.10.2013 8:19:00)

mene nije bolelo iako sam pred kraj trudnoce dobila hemoroide ali je odvratan osecaj, a ovu mikrolax sam koristila kad sam stigla kuci jer me je bilo strah zbog rane, pa sam prva dva- tri puta tako isla u wc.




Anck Su Nmaun -> RE: klistiranje (24.10.2013 8:21:09)

Secam se da je moja kuma pricala da joj je od celog porodjaja najgore bilo klistiranje [sm=zmeden.gif] , ja ga se jedva i secam, nije bolno ali je neprijatno naravno . Ma nista strasno, bzvz dizu buku




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>