|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:30:24   
Brand new mama
Mislim da ipak sama sirina kukova nije mjerodavna.Moja prijateljica je skroz djecacki gradjena, a brzo i dosta lako se porodila.Ne vrijedi brinuti previse unapreduser posted image Mi smo smanjile na ispod 6 nedjelja,pa sad mozemouser posted image user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:33:16   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Mi smo smanjile na ispod 6 nedjelja,pa sad mozemouser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Širina kukova i porođaj
27.8.2009 21:54:34   
Anoniman
Jel zna neko nesto o tim dimenzijama karlice? Meni je dr samo napisala neke brojeve, a ja pojma nemam sta to znaci! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Širina kukova i porođaj
27.8.2009 22:08:20   
Anoniman
Dr mi je napisala ovako:
karlicne mere: 23, 24, 26, 18

i ajd sad ja da znam jel su to normalne dimenzije ili ne? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Širina kukova i porođaj
27.8.2009 22:19:34   
mikanica
IZVORNA PORUKA: Trinny

Dr mi je napisala ovako:
karlicne mere: 23, 24, 26, 18

i ajd sad ja da znam jel su to normalne dimenzije ili ne? user posted image user posted image user posted image



Ja se bas ne secam dobro svih ovih mera...ali mi je isto nesto kao tebi bilo ovop 18, a valjda je normalno 20, pa su me zato na carski rez,,,,,ali stvarno ne mora da znaci.
mozda ce ti jos neko odgovoriti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Širina kukova i porođaj
27.8.2009 22:22:43   
Anoniman
Aaaaa, neee carski, ja sve hocu samo ne carski!!! user posted image

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Širina kukova i porođaj
27.8.2009 22:32:38   
mikanica
e sad te ja prepadoh...ali ja jesam bila za carski, bas zbog tih mera kukova, jer su mi rekli, bogami tesno :)
ali pitaj ti sta kod tebe znace te mere... zato sto je to bitno bas pred sam porodjaj, jer ces se ti jos siriti.
koliko imas do porodjaja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Širina kukova i porođaj
28.8.2009 16:33:06   
Anoniman
Termin mi je 24.09. ali mi je dr merila karlicu na samom pocetku trudnoce, a i rekla mi je da se mere ne menjaju, one ostaju iste... nemam pojma, moracu da pitam nekog za te moje mere, da li su manje, vece ili normalne, sad sam bas zamisljena i nadam se da necu morati zbog njih na carski! user posted image

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Širina kukova i porođaj
28.8.2009 17:34:01   
BINCE
drage moje,ja prvi pt cujem za ovo skreno....bas cu i ja da pitam dokt.kad odem na kontrolu malo vise o ovom mjerenju i da me izmjeri....ako to budu znali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Širina kukova i porođaj
28.8.2009 18:22:01   
gagana83
Ni meni jos uvek nisu merili karlicuuser posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Širina kukova i porođaj
30.8.2009 8:53:47   
Anoniman
Evo posavetovah se sa nekom bivsom nacelnicom ginekologije i rece mi da je najbitniji onaj zadnji broj i da je on u sustini ok, samo da beba ne prelazi 4.500 kg, a posto prosle nedelje dr nije mogla da izmeri bebu, jer je bila nesto pod tegobom i zgrcena, a na 2D se nista ne vidi, ja nemam pojma kolika mi je beba... user posted image treba da cekam tek 10.09. kad idem u bolnicu na ctg, uz i sve sto treba za epidural! joj, ko ce da ceka do tada?!?!?!?

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Širina kukova i porođaj
12.1.2010 17:40:47   
marince1
IZVORNA PORUKA: mikanica

IZVORNA PORUKA: Trinny

Dr mi je napisala ovako:
karlicne mere: 23, 24, 26, 18

i ajd sad ja da znam jel su to normalne dimenzije ili ne? user posted image user posted image user posted image



Ja se bas ne secam dobro svih ovih mera...ali mi je isto nesto kao tebi bilo ovop 18, a valjda je normalno 20, pa su me zato na carski rez,,,,,ali stvarno ne mora da znaci.
mozda ce ti jos neko odgovoriti


Meni je ta zadnja mera bila 18,ali u videli to tek kad sam pocela da se poradjam i bilo je kasno za bilo sta.
Namucila sam se,beba se zaglavila,meni nagnjecila besiku,njoj istegli rucicu ,a izvadili je vakumom.
a sve zbog te mere.
Zene,OBAVEZNO trazite da vas izmere na vreme!!!!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mikanica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Širina kukova i porođaj
12.1.2010 17:59:50   
Trcosava
Ljudi mene niti jednom nisu merili??? Ni pred porođajuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Širina kukova i porođaj
12.1.2010 18:02:27   
sneza24
Mene su merili pred porodjaj ali mi nisu nista rekli niti sam ja videla te mere.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Širina kukova i porođaj
12.1.2010 18:27:39   
Daca84
Meni su mjerili kukove vec u 24. nedelji trudnoce kada sam se prijavila u bolnici. Pitala sam doktorku dali ce kod mene biti mogucan vaginalni porodjaj jer sam po mome misljenju dosta uska, oni su rekli da ne vide problem u tome, samo ako bi beba bila izrazito velika onda bi preporucili CR, ali beba mi je normalne velicine, tako da cu ako bog da poroditi se prirodnim putem, to mi je bas zelja. Isto sam cula da sirina kukova nema nista puno stime dali ce se zena lakse ili teze poroditi, to zavisi sve od toga koliko se otvori...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Širina kukova i porođaj
12.1.2010 20:34:48   
marince1
Sirina kukova kju mu vidimo nemanikakve veze sa tim porodjajem,ali te mere koji oni gledaju itekako imaju

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Širina kukova i porođaj
8.4.2010 16:31:02   
mejvis
Evo meni su danas uzimali te mere u Frontu i rezlutat je: 24, 25, 28 i 19
Ove prve 3 mere sam ležala na ledjima i merili su mi kukove (odstojanje izmenju leve i desne strane) na 3 mesta. Za poslednju meru (19) su mi tražili da legnem na bok pa su merili širinu izmedju prednje i zadnje strane tela. Babica je nešto prokomentarisala da sam uska adoktorka posle nije ništa rekla!?user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Širina kukova i porođaj
8.4.2010 18:10:37   
SUPER MAMA
I meni nisu merili kukova ovo prvi put sad vidimuser posted image user posted image user posted image mada kad sam primljena pre porodzaja dezurna doktorka je prokomentarisala kao bices ti dobro ima da se porodis u tri napona videces imas siroku karlicu i kukova bez obzir sto je beba velika, bice lagano.
E sad, ja sam to svatila kao eto malo da me opusti, mozda je mislila ozbiljno.user posted image user posted image

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 8.4.2010 18:11:53 >

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Širina kukova i porođaj
8.4.2010 20:53:24   
aster
Conjugata Externa je mera koja je najbitnija, to je širina između prednje i zadnje strane tele, tj. između pubične kosti i trtične kosti. I da, to je ta poslednja cifra o kojoj pričate. Donja granica za prirodni porođaj je 18- 19, tako je nama rečeno, mada zavisi i od bebe, naravno. 

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Širina kukova i porođaj
9.4.2010 10:04:51   
mejvis
O, hvala aster!!!
Baš sam tražila na netu koje su normalne vrednosti i ništa nisam uspela da pronadjem!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Širina kukova i porođaj
9.4.2010 20:00:04   
aster
user posted image  user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Širina kukova i porođaj
11.4.2010 0:39:42   
choopa choops
I ja nekako mislim da 'vnjske i unutrasnje' mjere nemaju puno veze. Ja imam djecacke kukove user posted image , a porodila sam se relativno "lagano". Mada kad su me mjerili (netom prije poroda) rekli su da sam preuska, ali beba je vec bila skroz u kanalu pa je bilo valjda kasno da odustanemo user posted image . I uopste ne znam kolike su mi te mjere ni dan danas user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Širina kukova i porođaj
21.7.2011 14:49:42   
Joj@
karlica se siri u trudnoci...mozda kad su ti je merili nije bila dovoljno siroka ali pri samom porodjaju jeste...ja sam sva siroka, mislim da sam mogla i u osmom da se porodim hahha, plus malo kasnim tako da dok klinja krene, bice tu mesta da moze da igra salsu dok izlazi hahahahahauser posted image

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Širina kukova i porođaj
21.7.2011 16:17:40   
vukosava
Mene nisu ni merili pa zavrsih na CR jer je beba bila ogromna - 4490 g i 56.5 cm.

Otvorila se do 7 cm i ni makac dalje i sa indukcijom...

< Poruku je uredio vukosava -- 21.7.2011 16:18:14 >

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Širina kukova i porođaj
21.7.2011 18:33:35   
mejvis
To nikakve veze nema, ja sam jako uska, samo stomak je bio od mene, beba je bila 3700g, obim glave 36 a mene nisu ni sekli, porodila sam se za 2h. A znam jako puno žena koje imaju široke kukove a namučile su se na porođaju. 

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Secer u trudnoci
svrckana

Drage mame i trudnice, POMAGAJTE! U 21 sam nedelji jutros sam radila KKS i secer, secer mi je bio 6.03, ali sam nekih pola sata pre vadjenja krvi popila kafu sa dve i po kasicice secera i pola cae koka kole. Da li ima mesta panici? Da li da ponovim secer?

Normalan je (14%)

Ponovi (46%)

Odnesi dr pa neka vidi (11%)

Da nisi unela secer bio bi normalan (29%)


Ukupan broj glasova: 28

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here