|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle trudnoće
18.8.2010 13:15:09   
snješka
Ma kakvo dojenje kao kontracepcija, čiste gluposti...Ja sam ostala trudna kad mi je dijete imalo osam mjeseci, a dojila je stalno, do 11. mjeseca. A ja nisam ni znala da sam trudna do 4. mjesecauser posted image
E zato će mi sad biti veselo, razlika će biti 17 mjeseci.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća posle trudnoće
18.8.2010 13:35:00   
Jele
Tu smo Snješka, kod nas će biti 19,5 meseci, biće nam veselo zajedno user posted image Avatar ćemo promeniti u račupane mame sa crnim podočnjacima, ha user posted image ?

Sad kad čitam svoje prethodne postove... smejem se, ostala trudna kad je Uroš imao 11 meseci...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća posle trudnoće
18.8.2010 22:08:08   
snješka
user posted image Ja već imam podočnjake, još samo da "se raščupam"!!! user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća posle trudnoće
19.8.2010 12:56:01   
Jele
IZVORNA PORUKA: snješka

user posted image Ja već imam podočnjake, još samo da "se raščupam"!!! user posted image


user posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća posle trudnoće
19.8.2010 13:20:08   
choopa choops
Sa prvom user posted image obavezno zasticeni odnosi user posted image A cak i porije  toga ukoliko se zeli biti 100% siguran. Dojenje naravno nije kontracepcija. Ja sam dobila prvu user posted image 3mj poslije poroda, a dojila sam 14mj.
Ostala sam trudna kad je ona imala 15mj. (cuvali smo se do tada) i beba ce da se rodi tu oko njegnog drugog rodjendana user posted image Razlika...pa mislim da to sve zavisi kako kome odgovara. Nekome je lakse kad starije dijete skroz odraste, nekome da bude sto manja razlika....Sve zavisiuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća posle trudnoće
1.9.2010 15:53:18   
Iwana87
o temo nadjoh teuser posted image ,nego da ja cujem dalje ko bi sta radio,kao sto rekoh razmislila bih duboko,mada sam normalno porodjena i to je jedno za,i dete mi je mirno,tj mirna beba pa kao eto a protiv,pa milion protiv,nemam pojma sta bi bilo kad bi bilo

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća posle trudnoće
3.9.2010 11:19:17   
Rivana
Meni kad bi sad neko dao malu bebu, a Luka ovako nemiran a beba sve sa grcevima i budjenjem nocu ma kakvi ja mislim da bi zavrsila u ustanovi Laza Lazarevic neeeee, ne mogu to ni da zamislim.
Svaka cas_ta zenama koje se odlucuju za tako malu razliku medju decom vrlo su hrabre.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
3.9.2010 11:49:13   
Anoniman
Da je Neša primljen u vrtić, makar na poludnevni boravak, a da ja imam posao, tj, makar završen fax, ne bih razmišljala ni trenutka. Možda čak ni da ne ide Neša u vrtić, on je dobrica, pored njega bih lako mogla sa bebom...al ništa dok ne završim faxuser posted image

Inače, do pre par meseci sam na ovo pitanje odgovarala, odlučno, NIKAD!!!
Neša je još bio beba, za dva-tri meseca je odrastao u dečaka. Imala sam pune ruke posla sa njim, a sad je milina. Baš mi je krivo što je takvo stanjeuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 29.3.2011 18:31:28 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
29.3.2011 18:47:13   
Ana RR
Dižem temu user posted image

Danas se pričalo o tome kada planirati drugo (treće) dete.

Koji je idealni vremenski razmak između dece?

Pišite ovde svoja iskustva i razmišljanja.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
29.3.2011 18:49:46   
New Mom
Školski se preporučuje da između porođaja i momenta novog začeća prođu 2 godine, jer je to adekvatno vreme da se ženin organizam vrati u takvo stanje da može da isti način da da maksimum sledećem plodu, kao i prvom (hranjive materije, gvožđe itd.).
Onaj minimum koji je neophodan je godinu dana, toliko treba organizmu i reproduktivnom sistemu da se oporave posle jedne trudnoće.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
29.3.2011 18:55:55   
Ana RR
Ja mislim da je 2,3 godine idealna razlika, moji su između mene i sestre napravili 8 godina razliku ali oduvek se super slažemo.

A rođaka mm je za 3 godine "ištancovala" troje dece user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
29.3.2011 20:26:50   
Brana
Idealna razlika je ona kada zena oset_i da je spremna za novu trudnocu i naravno tu veliku ulogu igra i finansijska situacija.
Ja dojim Lakija evo sada ce biti 15 meseci i ne bih mogla odmah sada zatrudneti jer mi je potreban odmor od dojenja i da mi se organizam oporavi.
Izmedju moje sestre i mene je razlika kao i kod Anci 8 godina i lepo se slazemo,tako da tu nema pravila.

< Poruku je uredio Brana -- 29.3.2011 20:35:52 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
29.3.2011 20:31:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR


A rođaka mm je za 3 godine "ištancovala" troje dece user posted image


Tako cu i jauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
30.3.2011 9:28:54   
prase
Kod mene je razlika među decom praktično ista kao kod choopa, jedino što je meni sin stariji a ćerka mlađa user posted image
U svakom slučaju, ja sam takvu razliku i htela i sada vidim da nisam pogrešila. Za divno čudo - mnogo mi je lakše sada nego dok sam bila na porodiljskom sa sinom. Valjda zato što mi vreme mnogo brže prolazi, a onomad me najviše ubijala samoća. Kada se rodi drugo dete, životni stil se ne menja drastično - a kada se rodi prvo dete, onda jeste drastično. Uverena sam da bi mi bilo teže da je Uki malo više porastao pre nego što se Anđa rodila, jer bih navikla da imam "veliko" dete pa bi mi bilo teško sve "ponovo". A treće... pa ciljaćemo otprilike isto, ako sve bude u redu i ako mi ne priprete da ću da izgubim posao ili poziciju u firmi ili tako nešto user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
30.3.2011 10:07:18   
caca81
Razlika između moje dvoje dece je 5,5 godina....veeeeliiikaaa...da sam imala uslove (završen fakultet, posao, stan) razlika bi bila mnogo manja...tj. posle 6 meseci od 1. porođaja bi radili na drugoj bebi...ovo proističe iz toga da mi se deca uopšte ne slažu, različitog su pola i interesovanja. Mada sve zavisi i od samog porođaja i oporavka posle njega, kao i samo snalaženje sa novim članom...ima dosta faktora, ali u većini slučajeva tamo gde je baš mala razlika među decom, nisu planirane trudnoće.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
31.3.2011 11:48:31   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: caca81

Razlika između moje dvoje dece je 5,5 godina....veeeeliiikaaa...da sam imala uslove (završen fakultet, posao, stan) razlika bi bila mnogo manja...tj. posle 6 meseci od 1. porođaja bi radili na drugoj bebi...ovo proističe iz toga da mi se deca uopšte ne slažu, različitog su pola i interesovanja. Mada sve zavisi i od samog porođaja i oporavka posle njega, kao i samo snalaženje sa novim članom...ima dosta faktora, ali u većini slučajeva tamo gde je baš mala razlika među decom, nisu planirane trudnoće.





A zašto je velika?Ne kažem da je mala, ali mislim da tek razlika od 7 god pa nadalje može da se smatra velikom.Moja deca su razlika 5 godina-taman.U stvari to može biti individualno, ali mislim da su deca razlike od 2,3 godine najviše u tom nekom "rivalitetu".Ne znači, ali to je moj utisak

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
22.5.2011 18:21:41   
MASHKA
uh, dižem temu. .... poslednjih par dana baš razmišljam o drugom detetu! možda zato što se bliži dan povratka na posao i kada moram da ostavim Stašu u vrtiću...user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
23.5.2011 13:45:11   
oxy7
Ja mislim da je pravo vrijeme kada se osjećaš spremnom, fizički i emocionalno. Kad stigne druga beba, moj sin će imati 19 mjeseci, znam da će biti naporo, ali takođe znam da ćemo izdržati.


(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
23.5.2011 13:49:16   
Jeca*
Vidis Mashka, ja mislim da je to (ogradjujem se ovo je moje misljenje, a nista licno upuceno tebi) pogresan razlog za drugu trudnocu. Dete treba da se razvija i da napreduje svojim tokom da bude uz svoje drustvo, ti da se vratis na posao...ok je ako zelite drugo dete sad, ali da ga pravite jer ti je frka da "napustis" Stašu....pa tek uz drugo dete neces imati vremena za nju.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća posle trudnoće
4.11.2011 22:05:02   
Pesic

IZVORNA PORUKA: Jele

Baš sam htela da otvorim temu Koliku vremensku razliku praviti između porođaja i sledeće trudnoće, pa rekoh, ajde da prvo prelistam sve u nadi da tema već postoji i naleteh na ovu, pa iako je originalna zamisao ove teme nešto drugačija od onoga što ja imam na umu, može moje pitanje da uđe i ovde. Koliko bi minimalno trebalo odmoriti organizam od prethodne trudnoće i porođaja pre nego što se odličimo i poradimo na sledećoj, po vama?
Znam da je sve individualno i da zavisi od toga koliko vam se organizam uspešno i brzo oporavlja od prethodne, itd. ali ajde malo da razmenimo mišljenja, neki iskustva, itd.
Da sam mlađa, ne bih već razmišljala o ovome, jer Uroš ima tek 4,5 meseca, ali budući da mi 35.-a kuca na vrata, želim što pre da obradujem sunce bracom ili sekom.
Što se mog organizma posle porođaja tiče, imam osećaj da sam se osećala bolje ranije nego sada... Prepone me otkidaju, leđa isto jer se kanda još nisu oporavila od onog išijalgitisa u trudnoći, itd. Dobro, znam da moram i da smršam jer dodatno opterećujem kolena i stopala, ali sve nešto čekam da prestanem da dojim, pa da se bacim na dijetu. Jel' mi verujete da me i ramena bole!? To verovatno nema veze sa porođajem, ali hoću da kažem da me često svaka koščica u telu boli...
No nema veze, čekaću još da mi se organizam oporavi, a nešto sam dumala da probam da zatrudnim kada recimo Uroš bude imao godinu dana recimo, ako sve bude OK...
Šta vi kažete?
















Pre par dana sam slusala savete jedne doktorke koja kaze da onog momenta kada zena dobije prvu menstruaciju nakon porodjaja, organizam je spreman na novu trudnocu..e sada, koliko se to poklapa sa psiholoskim momentom, to je vec neka druga prica...ja jos uvek nemam user posted image ,tako da smatram da organizam nije spreman na drugo stanje....a volela bih da razlika bude oko 2 godine...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća posle trudnoće
4.11.2011 22:29:11   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

To je vec stvar izbora... da li su idelalna 1 god ili 5..  meni je licno to puno 4-5 jer taman izadjes iz pelene  ap ajd opet...

Po mom misljenju mozda je naj bolje kad beba ima godinu... i  bude razlika oko 2 god.

I bas sad razmisljam ju kad bihsad kojim slucajem ostala trudna ... user posted image zadrzala bih je naravno..al bih psihicki ..popucala ..po savovima  user posted image user posted image user posted image



hehehe evo mog posta od pre vise od god , slatko se nasmejah...

I eto ostala sam trudna posle 7 meseci od porodjaja user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
7.12.2011 21:55:03   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: New Mom

Školski se preporučuje da između porođaja i momenta novog začeća prođu 2 godine, jer je to adekvatno vreme da se ženin organizam vrati u takvo stanje da može da isti način da da maksimum sledećem plodu, kao i prvom (hranjive materije, gvožđe itd.).
Onaj minimum koji je neophodan je godinu dana, toliko treba organizmu i reproduktivnom sistemu da se oporave posle jedne trudnoće.
To sam upravo htela da napisem,kum moje prijateljice je dr pa smo izmedju ostalog pricali i na tu temu,isto je naglasio dve godine razmak i objasnio na isti nacin...user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoća posle trudnoće - koliki vremensk...
9.4.2012 12:02:07   
Sanchy
greska


< Poruku je uredio Sanchy -- 9.4.2012 12:03:35 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoća posle trudnoće
29.8.2017 11:51:45   
ammaa
Ja sam rodila prije 4 mj, osjetim mucninu i uradim test kad ono + 😵😵. U soku i ja i muz, imali smo odnose samo par puta koristili zastitu, samo nismo 2-3 puta. Sad sam u dilemi sta da radim, jos uvijek ne mogu da vjerujem 😣. Opet ispocetka, opet porod iduce god, mala beba je tu.. Ne znam sta da radim zbunjena sam !?

< Poruku je uredio ammaa -- 29.8.2017 12:00:32 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoća posle trudnoće
29.8.2017 12:33:04   
popkica bebic
Uh! Dugo me nije bilo na RR, ali vas redovno čitam.
Draga, kad je već došlo do trudnoće nema dileme. Razlika između moje drugarice i njenog brata je 10 meseci, pa je super sve bilo
A kod tvoje dece će biti 13. Hvala Bogu, nije to strašno. Kako je onima što odjednom imaju dvojke ili trojke. Uživaj, naravno da je dobro imati dečicu.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu ammaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here