|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.10.2014 7:49:12   
Goca31
hvala puno degu

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2014 12:18:42   
madre
drugari, jedno pitanjceuser posted image
znam da apstinencija treba da bude 3-5 dana... poslednji odnos smo imali 26og malo posle ponoci, znaci 27og rano, rano ujutruuser posted image mm bi otisao danas da to zavrsi ali ja se nekako pitam da li smo ispostovali tih 3 dana apstinencije. nikako ne moze sutra da ide, a vikend nas hvata posle. nadam se da sam jasnauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2014 14:14:19   
Štetica
Madre 48h od poslednje ejakulacije moze da ode da da uzorak. Nama je uvek naglasavano 2-4dana apstinencije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2014 22:52:17   
madre
mi vec zavrsismouser posted image evo i rezultata, pa sta mislite?

Spermogram #
Izgled belicast
Zapremina ejakulata 1 2-7 ml
Likvefakcija 6 0-30 min
Viskoznost smanjena
Koagulacija ne
pH 8 7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 195 20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 195 >50 x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 45 >25 %
Pokretnih u mestu 10 >10 %
Nepokretnih 45 %
Leukocita 10-15 U vidnom polju do 15

Spermocitogram #
Normalne forme 47 >60 %
Abnormalne forme 53 <40 %
Glava 2 <30 %
Vrat 1 <20 %
Rep 50 <20 %

Moram da napomenem da moj blesavi muz ne moze da se seti da li se pipkaouser posted image prekjuce kada je bio sam kod kuce! to je malopre razmisljao jer kaze da je primetio danas kada je to zavrsio da je kolicina bas mala, sto inace nije slucaj...
Ali je definitivno proslo 48 sati od prethodne ejakulacije!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2014 23:05:21   
Štetica
Madre spermogram je sasvim ok,po meni tu nema razloga za neku brigu.
Verovatno postoji neka upala cim ima leukocita,pa predpostavljam da je iz tog razloga i ph vrednost malo iznad vrednosti,sto opet moze da utice i na te deformitete repa i glave.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2014 14:36:42   
Nadja
Gde ste radili spermogram, vidim različite cene u jednoj Konzilijumu je 1100 u Pasterovoj 2200.
Da li onda ima i razlike u detaljnosti analiza?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.11.2014 20:36:11   
banacanka
pozzz za sve.. e ovako posle 4 godina lecenja mm je napokon uspeo da popravi spermogram,imao je 5 posto progresivne i 5 posto pokretne i ostatak nepokretnih..uglavnom tokom lecenja je imao po pa komada ali mrtvih ili nista..i odmah smo upuceni na vto,medjutim kod mene se nesto iskomplikovalo,em toxoplazmoza em polip u materici,ali on je nastavio da pije neke vitamine ali nije svaki dan uzimao,i posle godinu dana aj da ode na kontrolni spermogram i opet sve ispocetka nista nije nadjeno u spermogramu ni jedan jedini user posted image ,sta vise da radimo..da li je neko imao slicnu situaciju?

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.12.2014 17:03:52   
Kiškum
Drage moje, molim vas za pomoć. Koliko vidim, ovde ne valjaju ovi leukociti i eritrociti, šta to znači?
Hvala!
SPERMOGRAM rezultat ref. granice
Volumen 2,9 ml 2,0-5,0
Boja bledožuta bledožuta
Viskozitet 0 0
Likvefakcija završena završena
pH 7,7 7,2-7,8
Konc. sperm. 70 > 20
Pokr. posle 30min. 0,60 arb > 0,45
Slabo pokretni 0,10 arb
Nepokretni 0,30 arb < 0,45
Normalni oblici 0,70 arb > 0,50
Patološki oblici 0,30 arb
Le u vidnom polju 8-10 1-2
Er u vidnom polju 1-2 0
Ep. cel. 0 0
Fruktoza pozitivna pozitivna
Stepen pokretljivosti 3 3-4
Oblik kretanja 2 1-2
Aglutinacija nema nema

(odgovor članu banacanka)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.2.2015 17:42:07   
Goca31
jel moze neko da mi protumaci nase nalaze? Prvi spermogram je od pocetka septembra a drugi od pocetka februara.

Likvefakcija -ne pise u nalazu ; -50min
Konzistencija-pojacan viskozitet - normalan
zapremina - 3.0 -2.4
ph - 8.2 -8.0
broj spermatozoida - 15 -100.0
ukupan br.sper- 45 -240
ukupno pokretni -30% -45%
progresivno pokretni -5% -35%
slabije pokretni -25% -10%
nepokretni -70% -55%
aglitunacija -+ -+
leukociti -8-12 -3-5
normalna forma 55% -60%
patoloska forma 45% -40%

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.3.2015 16:07:01   
sanja8
Ostala nam je jedan kutija Profetila,nova je rok do novembra 2015.Kutija L arginina od Twin laba ,Tribestan i naceta kutija L karnitina.Sve je u roku.Nama je pomoglo pa ako je neko zainteresovan neka se javi na pp da se dogovorimo.Dala bih sve za 4 000

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.4.2015 1:11:34   
Maramegi
Dame, na forumu sam nova.. user posted image Suprug i ja radimo na bebi nekih 10 meseci. Od user posted image ni traga, ni glasa. Spermogram supruga nije bas idealan, ali urolog kod koga smo bili u KC u Beogradu kaze da i sa losijim rezultatom neki prave decu. Ja sam bila na HSG-u, desni jajovod prohodan, levi ne. Zakazana mi je i laparoskopija user posted image . Suprug je dobio sledecu terapiju: Ezerex, Proxed, Proxana i kompleks vitamina. Pije vec drugi mesec. Spermogram ce ponoviti krajem meseca kada zavrsi sa terapijom. Pre nego sto smo uzeli lekove konsultovali smo se sa vise urologa, pa i sa mojim ginekologom i svi su imali samo preporuke za te lekove. Kazu, jedina mana im je cena. U jednoj apoteci u Beogradu sam ih platila 30 000. 30 000 za jedan mesec. Ovog meseca sam bila malo pametnija user posted image , pa sam pretrazivala po internetu i nasla ih na sajtu e apoteke. I to jos na akciji. 6kutija tih lekova sam platila 20 000, sa postarinom. Javljam vam rezultate krajem meseca. Pozdrav!
P.S. Zelim vam svima user posted image , pa kroz 9 meseci i user posted image

(odgovor članu sanja8)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.6.2015 11:30:39   
Modessty
Tražeći nešto sasvim drugo naletim na iformaciju da ima Tribestana i kod nas. Ivančić i sinovi: Tribestan
Mi smo ga kad nam je trebalo nabavljali iz Bugarske.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 9.6.2015 11:31:37 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maramegi)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.6.2015 11:38:43   
degu
user posted image
Ovo je korisna informacija. I ja sam svojevremeno čitala o njemu i znam da ga nije bilo kod nas.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.6.2015 13:54:48   
Maraj
Maramegi kakvi su rezultati? Slicna prica ko moja....ne znam sta da ti kazem. Ako ti je jedan prohodan sto te salju na laparo...mozes ciljati odnose kada je O na tom jajniku..... ja sam radila laparo iz istog razloga....na kraju jajovodi otpuseni....nista od trudnoce...i na kraju zavrsih na vto.... razmisli.. dr bi samo da seckaju....

< Poruku je uredio Maraj -- 10.6.2015 13:58:21 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.6.2015 14:00:06   
zece
I mm treba da uradi sada spermogram kontrolan spermogram pio je 3 meseci vit a c e i cink i selen i sada treba da uradi spermogram

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2015 17:26:29   
AnaAna1
Samo jedno pitanje ako neko zna :) zvali smo jednu privarnu kliniku u Nisu (human) i rekli su nam da moze da da uzorak tamo a moze da ponese i od kuce. Naravno da je lakse da donese od kuce, ali zar oni ne izumiru posle vrlo kratkog vremena van tela? Jel su vasi muzevi nosili ili isli tamo?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2015 17:41:06   
bebilule
Ana, evo nas i ovdje user posted image . Mi smo prosli faze nalaza. Moze od kuce da se nosi u sterilnoj posudi. Neki biolozi nece nibda cuju za to, neki citaju ako nije proslo vise od pola sata, a neki tolerisu i sat. Moje iskustvo,bodmah na licu mjesta. Drugo, radite u toj klinici samo ako je nalaz detaljan. Nije dovoljno da navedu koliko % ima pokretnih i da je morfologija u redu. Guglaj malo, svakom iole ozbiljnom doktoru su potrebni sljedeci podaci: broj pokretnih panonda i broj progresivno pokretnih (sto rijetko ko radi). Zatim, detaljna morfologija, u postocima oznacen broj onih spermica sa deformitetom glave, pa repa i sl. Ne sjecam se vise, imas na netu koji podaci podrazumijevaju jedan detaljan spermiogram. Nadam se da sam pomogla...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2015 23:26:47   
wivern
Ana mi smo nosili od kuce i to u februaru mesecu. Do pola sata,i na odredjenoj temperaturi je ok. Nista ne menja.
Jedan od tih spermica danas ima 11 meseci i veliki je zvrk user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.10.2015 8:23:11   
AnaAna1
Hehe hvala na odgovoru :) nadam se da cu naci nekog ko radi tako detaljno u Nisu, ako ne onda cemo kada budemo u Bgdu posto cesto idemo tamo da odradimo. Ako neko ima preporuku za neku odgovornu laboratoriju u Bgdu koja radi ove detaljne analize, neka mi pusti u privarnoj poruci da ne reklamiramo ovde :) moram da se raspitam sta rade sve ovde kod nas, a kosta spermogram 2500 + spermokultura 500, ne znam koliko se inace krece

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.10.2015 8:27:54   
branki*
ana,i mi smo tako nosili od kuce isto je bila zima.uvijes,pa ispod jakne gde je toplo i autom,ne fali nista.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.10.2015 15:17:48   
ivannna
AnaAna poslala sam ti pp

ja sam vise za varijantu da se sve odradi tamo,jer mi je to sigurnije,stalno bih razmisljala da li se nesto desilo ili ne,a ovako sam mirnija...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.10.2015 9:52:39   
AnaAna1
Ivannna hvala na pp :)

Bebilule gde ste vi radili taj detaljan spermogram?

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 9.10.2015 9:53:03 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.10.2015 9:57:31   
bebilule
U sarajevu, ja sam iz bosne. Ali ubijedjena sam da imas u nisu, veliki je grad. Npr. U sarajevu od svih laboratorija u 3 rade kako treba, ostalo je smece. Vidis gore u temi forumasice su objavljivale nalaze. Skoro svaki ima dovoljno parametara.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.10.2015 18:30:18   
nata11

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Hehe hvala na odgovoru :) nadam se da cu naci nekog ko radi tako detaljno u Nisu, ako ne onda cemo kada budemo u Bgdu posto cesto idemo tamo da odradimo. Ako neko ima preporuku za neku odgovornu laboratoriju u Bgdu koja radi ove detaljne analize, neka mi pusti u privarnoj poruci da ne reklamiramo ovde :) moram da se raspitam sta rade sve ovde kod nas, a kosta spermogram 2500 + spermokultura 500, ne znam koliko se inace krece


Sudska medicina u Nisu. Nemas razlogda da ides u BG zbog spermogrma.

_____________________________





(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.10.2015 17:54:28   
AnaAna1
MM je danas odradio spermogram.

Duzina apstinencije 2,5 dana
uk. br. spermatozoida 13,92 (trebe > 39 miliona)
broj spermatozoida/ml 5,80 (treba > 15 mil/ml)
progresivno pokretnih 0,17 (treba > 32%)
nepokretnih 0,60 (treba < 60%)

ph 8 (7,2-7,8)

normalni oblici 0,24 (treba > 0,04)

ima tu jos nekih parametara koji su u granicama normale tipa leukociti, vitalnost hipoosmotski test
Molim vas da prokomentarise neko ko je proucavao spermograme do sada, ja nisam jer nisam ocekivala da bude los, tek cu sad da se bacim na konsultacije i proucavanje svega toga, sta mislite, jel ovo moze brzo da se popravi?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here