|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.2.2016 13:24:30   
jeca_sale
Hvala puno na odgovoru :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.2.2016 15:00:28   
AnaAna1
Evo nas sa ponovljenim rezultatima posle 4 meseca, ide na bolje sto se tice broja, ali je losa pokretljivost i morfologija. Za ova 4 meseca je pio Tribestan 3 kutije, jeo kostunjavo voce i sirovo i u medu samleveno, prva 2 meseca je pio vitamine E, cink, selen, Q10, L-carnitin, zadnja 2 meseca samo cink i selen, i zadnjih mesec dana je ubacio piskavicu... evo rezultata:

Ranije uk. br. 13,92 Sada uk.br 76,8 (> 40)

Ranije br sper./ml 5,8 Sada 32 (>20)

Ranije progresivno pokretnih 17%, Sada 9% (> 50%)

Ranije normalnih oblika 24%, Sada 5% (> 15%)

Dijagnoza sada: Asthenoteratozoospermia gr. III



Sta je najbolje da pije za pokretljivost i morfologiju iz vaseg iskustva, jer nam se broj od svega ovoga dobro poboljsava, a ovo ostalo je cini mi se bas lose...? (mada je 9% od 76 miliona mnogo vise nego 17% od 13 miliona, tako da ima vise pokretnih u globalu nego ranije)

(odgovor članu jeca_sale)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.3.2016 15:08:12   
Bear1
Cure, sta mislite o ovom spermogramu? Imamo zakazano kod urologa tek za 6 dana. Na nalazu ne pise dijagnozu :(

Apstinencija 3 dana

Smt - Zapremina ejakulata (V) 2,7 ml ref.vred. 2 - 7

Likvefakcija 20 min

Konzistencija normalna

Spr - Broj spermatozoida 52,0 10*9/L ref.vred. 20 - 250

Spr - Broj spermatozoida 140,4 10*6/V ref.vred. > 50

Spr - pogresivno pokretni spr REZULTAT a) 0,22 JEDINICE 1 REF.VRED. >0.25

REZULTAT b) 0.12 JEDINICE 1 REF.VRED. >0.10

Pokretni REZULTAT c) 0,10 JEDINICE 1

Nepokretni d) 0,56

Spr- leukociti 0,40 10*9/L ref.vred. < 1

Spr - vitalnost 0,52 ref.vred. > 0,5

Spr normalne forme 0,46 ref.vred. >0,6

spr abnormalne forme 0,54 ref.vred. < 0.4

glava 0,24 ref.vred. < 0.3

vrat 0.16 ref.vred. < 0.2

rep 0.14 ref.vred. <0.2


Rezultati spermokulture: Streptococcus pneumoniae
Staphylococcus epidermidis

Broj bakterija 50 000 cfu/ml


Molim vas pomozite mi.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.4.2016 23:24:01   
tuzna29
ne bih da nagadjam spremogram kao spermogram je ok da se beba zacne, ali spremo kultura je losa bakterije se moraju leciti ne znam u kojoj su meri prisutne

(odgovor članu Bear1)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.7.2016 20:29:45   
Angelk
Cao svima! Da li moze neko da mi protumaci ove rezultate???
Ukupan broj po ejakulatu: 4.00
Koncentracija spermatozoida: 2.00
Koncentracija motilnih sperm.: 0.9
Ukupan broj motilnih: 45
Progresivno motilni: 20%
Neprogresivni: 25%
Imotilni spermatozoidi: 55%
Vitalnost: >58
Morfologija normalne forme: 3%
Viskoznost: Normalna
Izgled: Normalan
Volumen: 2.0
Likvefacija: do 30 min

Ako se iko razumije, nek pomogne :))) Hvala!

(odgovor članu jeca_sale)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.7.2016 15:53:22   
HisRoyalHighness
Pozdrav svima. Nov sam clan pa se nadam da mi neko nece zameriti ako se ponovim u ovako dugackoj temi. Vidim da vas dosta zeli da zna detaljnije sta znace rezultati koje vasi partneri dobiju nakon spermograma, sto je i logicno. U takvoj situaciji sam se i sam nasao nakon dobijanja rezultata mog spermograma, sta, kako, zbog cega. Guglao internetom, trazio odgovore na pitanja koje ni sam nisam znao kako da postavim. Stoga vam je moj savet da nekon dobijanja rezultata spermograma "batalite" internet, barem u prvoj fazi, a faza ce biti dosta kod lecenja steriliteta kod muskaraca, i uputite se pravac kod urologa. Dalje tu predstoje analize, brisevi...gomila nekih sitnih stvari koje partner treba da uradi da bi se utvrdilo zasto je takav rezultat. Tek kad prodjete te faze, moja je preporuka da se uputite u dodatne istrazivacke vode na internetu. Zasto? Iz prostog razloga zato sto je to izuzetno tezak period za svakog, a posebno za muskarca koji taj problem ima. I potrebno je da u tim kljucnim trenutcima postupa po nalozima lekara, pre svega urologa.
S druge strane sto se tice samog spermograma nije dovoljno gledati samo jednu ili dve stavke, sto sam ja na tezi nacin naucio. Potrebno je sagledati i broj spermatozoida i pokretljivost i morfologiju. Cak i u procesu VTO bitno je, mozda cak i vise od ukupnog broja (jer svi znamo da je 1 potreban) da je morfologija spermatozoida dobra. Urolozi umeju, kao i dosta lekara drugih specijalista da budu jako skrti na recima i da ovu, za mene naverovatno vaznu stvar, pojednostave recima "ovo ne valja". Ali oni jesu druga adresa, odnosno prva nakon dobijanja rezultata spermograma.
Ovo sam napisao, da ponovim, ne zato sto smatram da ne treba citati ili razgovarati o problemu. Naprotiv to je zdravo i potrebno, ali kada sam prvi put dobio rezultate prvo sam se isplakao pa otisao na net, pa citao, pa sam se u moru clanaka hvatao za svaki clanak i informaciju koji su isli u pravcu uspesnog resavanja problema, dajuci ponekad i lazni osecaj da se sve moze srediti i da ce se srediti. Pozitivan stav je izuzetno vazan, ali je put pred partnerima u tim situacijama jako tezak, a posebno ako resavanje potraje. Zato obidjite prvo lekare, razgovarajte sa njima, saslujate sta oni ima da kazu, a onda svoju bazu informacija prosirite. Uporedite, pa cak idite i kod drugog lekara, sto da ne. Pozdrav svima

(odgovor članu Angelk)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.9.2016 8:52:20   
lokna.
Zdravo svima :)

Nova sam na forumu i nadam se da sam ubola pravu temu.
Naime, moj suprug i ja se mučimo sa spermogramom, uočeno je da ima olegospermiju (ako se tako piše).
Kakva su vam iskustva sa Proxeed-om? Njegov lekar nam je prepisao da pijemo to oboje, pa nakon mesec dana da opet odradi spermogram.

Nadam se da će se pojaviti pokretni spermatozoidi, baš sam u očaju :(

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.9.2016 15:43:47   
HisRoyalHighness
Cao,
Pio sam Proxeed ali nije imalo efekta. Zatim je urolog postavio dijagnozu Varikocele i isao sam na operaciju.
Od tada pijem Proxeed i u odnosu na spermogram pre operacije rezultati su, bar sto se broja tice 100%.
S druge strane ja imam Olegoastenospermiju, pa moram da radim i na ukupnom broju i na njihovoj pokretnosti.
Sto se tice ocaja skroz te razumem, ali moras biti pozitivna iz razloga sto je i to jako bitno. Koliko god tebe, toliko,
mozda jos i vise kod partnera. Sto manje stresa.

(odgovor članu lokna.)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.9.2016 8:59:47   
ivannna
lokna-moj muz je pio proxeed i spermogram se bas poboljsao,broj se povecao 2,3 puta ,ali mislim da spermogeneza traje 72 dana ( ako sam nesto pogresno napisala neka me slobodno neko ko zna ispravi) pa mislim da je potrebno da prodje barem 3 meseca do sledece analize spermograma

moj prijatelj nije imao ni jedan jedini spermic,otisao je na operaciju gde su mu ih izvukli i uradili su vto i uspela je iz prve,tako da eto postoji nekoliko resenja

za spermogram preporucuju i onu mesavinu badema,suncokreta,semenki bundeve,kikirikija,meda...pogledaj na forumu zene su dosta pisale i o tome,moj muz pije i vitamin E,cink,selen,folnu,vitamin C

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.10.2016 17:30:55   
AnaAna1
U pravu je ivannna sve sto je napisala. Ja cu jos dodati da moze da uzme u zdravoj hrani grcko seme piskavicu, potopi uvece jednu kasiku u malo vode i ujutru pokusa, popije sa casom vode. Moze i da samelje umesto da potapa ali je mnogo tvrdo pa mi nismo uspeli.

Mm je pio tribestan, bugarski lek na biljnoj bazi ima ga u apotekama... i uz to muckalicu sa medom koju je ivannna napisala, piskavicu, cink i selen i rezultati su se utrostrucili...sada cekamo bebu :) proxseed nismo probali...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2016 9:38:00   
tester
Zdravo svima, mz i ja vec dve godine pokusavamo da napravimo bebu, medjutim nesto nam i ne ide od ruke. Konkretno kod mene je dijagnostifikovana Oligoastenozoospermia gr I. dok je kod nje sve ok. Pored toga, imam i varicocelu gr II, mada kako doktor kaze nije za operaciju i da treba da se proba prvo sa suplementima. Preporucio mi je vitamine, minerale i jos svasta nesto i spremogram je kao malo bolji od zadnjih nekoliko. Ovo su moji rezultati od pre mesec i po dana:

Volumen – 4,8 ml ( > 2,0 ml )
pH – 7,3 ( > 7,2 )
likvefakcija – uredna
viskoznost – uredna
Koncentracija – 14 x 10 6/ml ( > 20 x 10 6/ml )
Ukupan broj – 67,2 x 10 6 ( > 40 x 10 6 )
Leukociti – 1 x 10 6/ml ( < 1 x 10 6/ml )

Motilitet
a – 12 % ( > 25 % )
b – 19 % a + b = 31 % ( > 50 % )
c – 5 %
d – 64 %.

Morfologija po Krugeru:

ovalne forme – 16 % ( > 15 % )
akrozomski defekt – 11 %
vakuolizirane – 15 %
mikrocefalične – 11 %
makrocefalične – 12 %
amorfne – 13 %
tapering – 5 %
anomalije vrata – 9 %
anomalije repa – 8 %

Nakon ovih rezultata hteo sam da krenem sa profertil tabletama. Medjutim, posto sam video njihov sastav i kolicinu koja treba da se pije na dnevnom nivou odlucio sam da sastojke uzimam zasebno jer i tako vec duze vreme koristim proizvode iz Calivita-e. Ono sto me brine jeste da li je kolicina koju ja unosim na dnevnom nivou adekvatna. Tj. da li sam u konzumaciji nekih suplemenata preterao ili ih ne uzimam dovoljno. Ovo je lista suplemenata koje uzimam na dnevnom nivou prema deklaraciji sa kutijica:

Vitamin C------------------1240mg
Coenzyme Q10-------------20mg
Beta carotene--------------3000 I.J.
Vitamin E------------------282 I.J.
Selenium-------------------130ug
Vitamin K2-----------------90ug
Vitamin D3-----------------200 I.J.
Calcium--------------------833mg
Magnesium-----------------400mg
Zinc------------------------67mg
L-arginine------------------1000mg
Mangan---------------------5,2mg
Alfa-ketoglutarna kiselina---100mg
L-lysine---------------------500mg
Chromium-------------------100ug
Lecitine----------------------100mg
L-carnitine-------------------1000mg
D-aspartic acid---------------3200mg
Vitamin B1-------------------5.8mg
Vitamin B2-------------------5.2mg
Niacin-------------------------38mg
Folic acid----------------------50ug
Vitamin B6-------------------18mg
Vitamin B12------------------6ug
Iron--------------------------4mg
Copper-----------------------500ug
Molibden---------------------125ug
Jod---------------------------50ug
EPA--------------------------360mg
DHA-------------------------240mg

Sledeca lista je sa profertil deklaracije na dnevnom nivou:

L-carnitine------------------440mg
L-arginine-------------------250mg
Vitamin E-------------------120mg (180 I.J.)
Folic acid--------------------800ug
Zinc-------------------------40mg
Selenium--------------------60ug
Glutation---------------------80mg
Coenzyme Q10---------------15mg

S obzirom na to da ja nisam iz odgovarajuce struke ne mogu da procenim da li je ovo sto ja radim dobro. Mozda nisam naveo sve podatke koji bi bili bitni u toj proceni. U svakom slucaju, bio bih zahvalan na vasim komentarima i misljenjima.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.1.2017 22:17:43   
HisRoyalHighness
Iskren da budem, nije mi jasno zasto lepo ne pijete tablete koje vam se preporuce nego zasebno sastojci, pa gadjas neku kolicinu ili slicno?! Evo iskreno nije mi jasno.
Mislim shvatam da je problem ozbiljan, posebno za one koji ga imaju, a zapoceli su sa svojim partnerima planove za pravljenje porodice kad ono, cvrc. Pa tu krece jedna
sasvim druga, jos komplikovanija prica. Nisam pisao nista sem onoga sto su mi lekari prepisali. Prvo sam pio Proxeed nekoliko meseci i nista se nije desilo, mala pomeranja
koja bude nadu, ali pre bih pogodio 7icu i na ovom nasem loto izvlacenju nego oplodio jajnu celiju. Ali zadnja 4 meseca sam pio Profertil, 2 tablete dnevno uz rucak. Isao sam
da radim spermogram, pao u depresiju jer delovalo je....sitno, mrsavo....kad ono, stizu rezultati. Za 4 meseca povecanje od 120%, sa 13 x 10na6 stigao sam do 31. Sto je iznad minimuma i sada mogu necemu da se nadam. Sada moram leukocite da resim da bi ovi momci poceli malo da trce. Svakako isao sam na operaciju Varicocele.
Mozda nije isto za sve, svako je specifican, ali probajte prvo sa lekovima, ono sto su lekari prepisali. Meni je bilo tesko, veza mi je pukla, ali sam istrajao u tome da slusam lekare. Evo danas, godinu dana posle prvog spermograma kada je broj spermatozoida bio samo 4,9 danas je 31.

(odgovor članu tester)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.1.2017 23:11:51   
zece
A spermokultira imas li uradzeno jer leukocite se povecavaju od infekcijq

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.1.2017 23:26:41   
HisRoyalHighness
Sve je uredno, spermokultura, brisevi, urea plazma, mikro plazma, hlamidije. Videcemo, leukociti su se jednom povukli i bili su brzi, ali opet su se vratili. Mozda i od previse seksa :) ahaha, mada stvarno ko zna. U svakom slucaju urolog je dao uput da opet radim sve briseve, ali vazno je da je broj spermatozoida znacajno povecan.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.1.2017 6:30:48   
zece
A zube kako ti su toa neznaci da leukocite se povecavuju samo od bakterije u spermi nego u cel tvoj organizam

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.1.2017 8:46:52   
HisRoyalHighness
Da....znam. I vrlo verovatno je to u pitanju, jer iskren da budem i pored lose genetike zuba, zubara nisam redovno posecivao. Pocetkom proslog meseca, lazem, krajem novembra imao sam neku upalu u korenu jednog vestackog zuba, bla bla. Da ne tupim, saznao sam tada da su i upale ovog tipa moguci uzrok leukocita u spermogramu, iako su ostali nalazi odlicni. Suvisno je reci da sada redovno posecujem zubara, pa cemo videti, popravljati, vaditi, sve sto treba, samo da se momci rastrce.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.1.2017 11:58:16   
zece
Odi sredi sve to moras da sredis i ja ako sam zena imam jos dva zuba za plombiranje jer su rasipani mora da sredim to pre ivf

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.1.2017 1:12:28   
zece
I jedi jatkasto voce i maticni mlec i polen dobri su za spermogram

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2017 23:17:40   
HisRoyalHighness
Do sada sam se striktno pridrzavao lekara, odnosno onoga sto su mi oni propisali. Ne pametujem mnogo. Covek mi je rekao pre nekoliko meseci "resicemo ovo". Pa posle operacije "ovo je samo prvi korak". Danas godinu dana posle presrecan sam sto sam tu gde sam sa rezultatima. Sliku njegovu ljubim :) Naravno treba navike neke menjati, zdravije ziveti. Hraniti se zdravije, kretati se. Tesko u celoj prici je sto partnerka nije mogla da izdrzi. U mom slucaju ogroman pritisak na vezu koji je nazalost doveo do prekida.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2017 23:43:12   
HisRoyalHighness
U svakom slucaju parovi gde ima problema, drz te se. Bice to luda voznja, drz te se.

< Poruku je uredio HisRoyalHighness -- 24.1.2017 23:44:31 >

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.2.2017 14:28:15   
Skakljiva
HisRoyalHighness ti si jedan neviđeni kralj! Bravo! Žao mi je zbog veze ali nije svako zlo za zlo.. Ti si kralj odlučnosti, energije, pozitivnosti i disciplinovanosti, i tako i treba, tako se jedino dolazi do pobjede! Želim ti uskoro jednu lijepu vezu, ženu koja će u tebi vidjeti sve što je tražila cijelog života user posted image bravo kralju! user posted image

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.2.2017 18:30:52   
HisRoyalHighness
Hvala, hvala.... mora tako.


-----------------------------
http://muskisterilitet.blogspot.rs/

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.2.2017 10:58:25   
Skakljiva
Ne znam za vaša iskustva ali dragi mi tražio da idem s njim da dà uzorak za spermogram user posted image ajd kaže samnom da se ne obrukam, mala neka hladna prostorija, ljudi ispred u čekaonici, baš loša atmosfera, reko idem s tobom user posted image naravno napravićemo šou od toga, šta mi teško za lijepe i zdrave user posted image user posted image

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.2.2017 13:33:07   
HisRoyalHighness
Ahahah... Tadasnja partnerka je isto samnom isla, doduse na jedan od nekoliko spermograma. Taj sam radio u GAK Narodni front i to je bio tek poseban dozivljaj. Zene koje posecuju Narodni front znaju da na prvom spratu (mozda i nije prvi, neko visoko prizemlje :) ) da postoji izvesni toalet koji sluzi samo za davanje uzorka za spermogram. Vrata isecena pri dnu zbog ventilacije, prostorija gde je WC solja je horor (zapuseno, voda do vrha, papira i ubrusa, potrosenih naravno, na sve strane). I kad napokon kazes sebi, ajde, udri, sad... shvatis da ko se malo bolje zagleda spolja moze nogice da ti vidi :). A o koncentraciji da ne pricam. Pored WC ili u neposrednoj blizini je neka ordinacija za koju stalno ceka nekih 20ak zena i devojaka.... Kad sam prilazio i krenuo da otkljucavam WC samo sam cuo "evo jos jedan". Pokusavam da se skoncentrisem, kao da se bojim da ce bocica da zatrudni, dok cujem njih kako napolju pricaju. Bez zelje da uvredim zene, zaista nisam zeno mrzac, ali zvucalo je kao guske koje idu kroz selo. Cujes ih, tu su blizu, ali nemas pojma sta pricaju :) Kada se sve zavrsilo rekla mi je da je trajalo nekih 15 minuta. Inace to je da bude i jedna od prica na blogu koji sam pokrenuo.

-----------------------------
http://muskisterilitet.blogspot.rs/

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.3.2017 23:29:01   
HisRoyalHighness
U tri nedelje izvadio 2 zuba, operisao jedan, plombirao 3, uz to izgubio 9 kg vezbom i regulisanom ishranom. Bude li jos leukocita u spermogramu posle ovog...do kraja aprila i nove analize mora da se rastrce.

http://muskisterilitet.blogspot.rs/

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here