|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
21.3.2010 14:10:32   
Dora
Moja dok. kaže 3 slobodno (ako je sve u redu sa zdravljem) a rade se i 4 ali nije baš bezbedno. Ja nisam baš planirala 3 ali sam se predomislila a dosta je i ona uticala jer me ubedila da sam mlada i da će sve biti dobro. Tako da sam sad blizu 3. CR i za sad je sve ok, bez ikakvih ograničenja i problema do sad a videćemo na porođaju. Znam da će mi CR raditi malo pre termina dok se beba ne spusti skroz i dok ne krenu kon trakcije, ne znam zašto ali valjda je tako bezbednije. Treba da odlučim da li želim podvezivanje jajnika a to mi malo gadno zvuči pa ću razmisliti još jednom ako želim da izbegnem doživotnu kontracepciju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
24.8.2010 8:58:01   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: todica

Imala sam dva carska reza da li smem da imam jos jedan porodjaj i posle koliko vremena?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
14.9.2010 13:00:41   
treca
Cao svima,
da se predstavim ja sam "treca" jer cu treci put postati mama....user posted image

Prvi CR mi je bio u oktobru 2006, drugi u junu 2008 a treci ce najverovatnije u aprilu 2011. Nema pravila koliko treba da prodje od prvog do narednog. Bitno je da je rana - unutrasnja i spoljasnja - OK.

Do sada sam oba CR radila u totalnoj i najverovatnije cu tako i treci put.

Pozdrav




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
14.9.2010 13:04:37   
viking
Treća, dobro došla! user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu treca)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
14.9.2010 20:03:30   
aster
Meni je doktorka rekla da godinu dana ne bi trebalo da ostanem trudna.  Organizam treba da se oporavi i od trudnoće, porođaja, a i dojenja. 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
3.2.2014 19:27:04   
Maslacak15
Kao i sveu medicini nema pravila nego zavisi organizma zene. Fakat je da je svaki novi carski dodatni rizik Ali rizik dramaticno raste tek SA cetvrtim. Najvece opasnosti su urastanje noveposteljice u donji segment materice gde je stari oziljak i ruptura Materice. Jabih SA trecim cekala minimum 2godine posle drugog

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.2.2014 0:20:58   
Sosa Mena
Kad sam rodila Menu receno mi je da sacekam 14 meseci pa tek onda mogu da ostanem trudna. A mislim da je nakon drugog dve godine pauza.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.2.2014 6:19:57   
serpica
Meni su posle prvog rekli da sacekam bar 2 godine,ostala sam drugi put trudna na cerkin 3.rodjendan,razlika zanaci,3 god i 8 meseci,treci carski 5 god nakon drugog...
Maslacak,znaci 4.je rizik?user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
5.2.2014 22:54:18   
Maslacak15
Serpi od cetvrtog cifre postaju neugodnije- znaci procenat komplikacija bas poraste. I dalje su veliki izgledi ako nije bilo posebnih problema sa prva tri da bude sve u redu, Victoria Beckham ih je rodila tako cvetvoro user posted image , ali su sanse da nesto krene naopako uvecane. E sad takva je statistika, treba pricati sa svojim doktorom proceniti koliko se moze na osnovu individualnog slucaja i doneti odluku. To je u principu ispod crte, jedina istinska mana carskog reza, mnogo je veci rizik za zenu da ima jako veliki broj dece tim putem nego ako se poradja prirodnim porodjajem. Sve ostalo je po mom dubokom ubedjenju relativno ali ta primedba stoji.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 6:59:14   
serpica
Maslacak hvala user posted image moj dr uvek uzima za primer majku Dzona Kenedija koja je u proslom veku imala 8 cr i dozivela duboku starost...verujem da mogu da se dese komplikacije,ali isto tako verujem i svom srcu da bih iznela i 4.trudnocu kao sto sam i trecu,i poslednji put su me ubedivali da je rizicno ali eto ga moj junak ziv i zdrav a i ja sa njim.....user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 8:57:19   
Anoniman
evo i ovde da pomenem moju zaovu user posted image 4 carska reza, izmedju prva tri po godinu dana razlike, a izmedju treceg i cetvrtog nekih 7 - 8 godina.

(odgovor članu serpica)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 9:21:44   
superm
Citala sam da u Americi zene rade i po 4,5 i vise CR. Meni je doktor rekao da su 3 dovoljna. Evo, kao sto znate i ja razmisljam o 3. CR. Proslo je tek 8 meseci od drugog CR. Ne znam da li da posle godinu od CR probam da ostanem u drugom stanju ili ne. Pre 8 god sam imala placenta previae

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 9:23:49   
superm

IZVORNA PORUKA: ksena

evo i ovde da pomenem moju zaovu user posted image 4 carska reza, izmedju prva tri po godinu dana razlike, a izmedju treceg i cetvrtog nekih 7 - 8 godina.

Ksena, pozdravuser posted image !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 11:53:45   
Anoniman
superm, user posted image mislim da je najbolje da se posavetujes sa svojim dr jer on najbolje zna tvoje stanje i kakve su ti bile prethodne trudnoce.

(odgovor članu superm)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
6.2.2014 12:07:07   
World
Meni je dr savjetovala da prodje bar godinu dana od cr do naredne trudnoce..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
2.7.2014 10:37:17   
Dača
I mi bismo voljeli trece dijete. Radjam prirodno, ali je problem loseg imuniteta nakon porodjaja, dugo mi treba da se oporavim, imam izuzetno tezak postporodjajni period (povisene temperature, mastitisi, urinarne infekcije, oba puta sam se sa bebom vracala u bolnicu na lijecenje). Izmedju prvog i drugog djeteta mi je razlika 20 mjeseci, s obzirom na to da nemamo pomoc, zivimo u svojevrsnom ludilu vec duze vrijeme, briga oko njih je bas zahtjevna, pogotovo kad su bolesni, a ipak zelimo trece dijete. Kolika bi bila optimalna razlika za trece dijete? Starijem je 31 mjesec a nasoj curici je 11 mjeseci user posted image


_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
2.7.2014 11:08:39   
serpica
Daco dugo te nije bilo user posted image
Kod mene je razlika izmedju prvog i drugog CR 3,5 godine a izmedju drugog i treceg 5 godina. Mislim da je potrebno najmanje godinu dana od drugog CR do sledeceg,sto opet zavisi od tvog zdravstvenog stanja i od toga zasto su radjeni CR-ovi. Tako su bar meni rekli.
Ja se iskreno nadam da cu moci da izguram jos jednu trudnocu ali ce razlika biti znatno manja u odnosu na ranije porodjaje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
2.7.2014 12:35:32   
Žapkić
Moj profesor kaze da je potreban razmak od 4 godine izmedju 2 CR.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
3.7.2014 10:34:53   
Dača
Ih serpice, kako si ti bogata zena. Svaka ti cast. Ne znam ni sama, mene je vise strah obaveza oko troje djece, a imam samo nesebicnu podrsku svog muza, koji radi i nema ga kuci do 16 sati. Nema niti jedna druga osobe na ciju pomoc mogu racunati. Trenutno radim, imamo tetu koja cuva bebicu. Nisam sigurna da li bih je zadrzala d aodem na trece bolovanje. Nekako mi teta i mam u kuci nikako ne idu zajedno.
Ne znam, ne smijem da se odlucim jos uvijek, iskreno se najvise plasim obaveza oko njih troje.

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.7.2014 16:01:27   
SunFlower
Meni ce biti, boze zdravlje, tacno cetiri godine izmedju rezova. Mada se secam, doktor koji mi je vodio prvu trudnocu mi je rekao da mogu nakon 3 meseca opet da zatrudnim, dakle 12 meseci razmaka. Pomislih, nisi bas u vinkliuser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Dača)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.7.2014 19:56:31   
branki*

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Moj profesor kaze da je potreban razmak od 4 godine izmedju 2 CR.

e,pa i kod mene ce biti otprilike 4 godine,profesorskiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.7.2014 20:13:50   
Maslacak15
U principu sto duze to je rizik manji, ali je vec posle dve godine rizik znatno manji. Kad kazem dve godine znaci od jednog porodjaja do naredne trudnoce, a ne do narednog porodjaja. Ja sam se na tu temu relativno intenzivno obrazovala, muka me nateralauser posted image kad sam ugledala pozitivan test samo 7 meseci posle prvog carskog. Kod mene je, hvala Bogu proslo sve u najboljem redu ali generalno, rizik od rupture materice je oko 5% ako se zatrudni unutar godinu dana posle reza, a ako se saceka dve godine rizik pada na ispod 2% znaci duplo se smanjuje. Svaki carski je novi rizik i to je po meni jedina prava mana carskog reza kao vida porodjaja u odnosu na normalan porodjaj- sto ozbiljno ogranicava zenu u broju dece koje moze bezbedno da iznese. Znam ima slucajeva i sa pet sest rezova i sve bude ok ali generalno lekari ne preporucuju vise od tri jel rizik od placente previje, urastanja placente u oziljak, rupture materice itd dramaticno raste. Serpi nebih da te obeshrabrujem, ako je tvoj doktor saglasan usudi se i na cetvrtu trudnocu ali mislim da bi bilo pametno da sacekas dok toma napuni par 1,5 dana ili 2. Nisi ti toliko stara, imas vremenauser posted image . Puno vas pozdravljam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
7.7.2014 13:38:11   
Dača
Maslacko, kako izdrzavas sa dvoje male djece? Imas li koga da ti pomogne? Meni nije problem porodjaj, koliko tezak oporavak poslije porodjaja. Ali mi najteze pada briga o vise male djece istovremeno. To sam nekako bas tesko podnijela. Citala sam forume na tu temu, zene su pribjegavale sredstvima za smirenje, ja nisam, ali bilo je dana kada bih plakala kao godina. Zato nisam sigurna da sam spremna za trecu bebicu. A zelčjela bih. Sada imam 34 godine, i ako ne uspijem da rodim do slijedece godine, gotovo sam sigurna da necu ni radjati trece dijete. Nemam nikog od blize porodice ovdje, niti nekog ko bi mi pomogao. Placena pomoc je ipak placena, i jako je ogranicena i definisana, tako da na ozbiljniju pomoc i dalje ne mogu da racunam.
Eto, valjda sam ja jedina majka na ovom forumu koja se boji obaveza oko djece user posted image grize me savjest zbog toga ali je tako.

_____________________________

Čuvaj moje srce...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
18.8.2014 22:13:34   
serpica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Serpi nebih da te obeshrabrujem, ako je tvoj doktor saglasan usudi se i na cetvrtu trudnocu ali mislim da bi bilo pametno da sacekas dok toma napuni par 1,5 dana ili 2. Nisi ti toliko stara, imas vremenauser posted image . Puno vas pozdravljam.




Maslacko,moj dr je danas rekao: postoji sansa da dodje do pucanja materice usled kontrakcija ako se dese do 32 nedelje,da u tom slucaju mogu da izgubim i matericu a i bebu jer tesko da moze da prezivi tako mala,ne moze da mi kaze koja je verovatnoca da ce to da se desi,ali je svakako manja nego da izguram do kraja. daje mi punu podrsku sto se tice naredne trudnoce a njemu je najbitnije da ja ni u tom najgorem slucaju nisam zivotno ugrozena. Uz dodatni nadzor on misli da mogu da doguram do 38 nedelje obzirom da ni u jednoj trudnoci nisam imala bio kakve kontrakcije a i materica je uredno zarasla,bez priraslica i bilo cega sto bi omelo trudnocu.
Ja sam vise nego srecna,i optimisticna i nadam se jos jednoj sreci. user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
18.8.2014 22:21:24   
17 joka
Šerpi ja se slazem sa Maslackom, kazu CR posle 3 god.

a tebe svakako cega jos jedna sreca, i veruj da nece biti nikakvih komplikacijauser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Sa kim živite?
Jelena81



Sa suprugom (90%)

Sa roditeljima (10%)


Ukupan broj glasova: 88

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here