|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:06:13   
Azra_
Moj sestrić je u septembru dobio male boginje iako je vakcinisan. Prgledala su ga tri lekara. Dva pedijatra i epidemijolog. On hvala Bogu to preležao bez problema. Jedan dan mala T, ospice...i za 10ak dana je bio kao nov.

Maslačak, vakcina protiv ovčijih boginja? Hm, prvi put čujem. Lepa vest. Da ne mašimo temu....

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:10:04   
bubulence
maslacak user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:13:21   
Maslacak15
Da u redovnom kalendaru u nemackoj. Dve Doze u razmaku od dva meseca.u srbiji je opciona,ali ima da se kupi.moja Kuma je na moj podstcijaj pre tri meseca vakcinisala svoju devojcicu u Beogradu. Moja deca su primila mmrv ne jednom nego dva puta i to je to...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:15:28   
Azra_
A što dva puta mmr? Mi smo primili jednom. Imamo 3 godine.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:20:00   
Maslacak15
ovde se daje odmah dva puta, tja Sa 11 i 14 meseca i onda nema vise. Nema Pre skole...takav je Kalendar.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:25:01   
Azra_
Aha. Shvatila.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:27:18   
choopa choops
U CG je po kalendru vakcinacije prva sa navršenih 12 mjesci, druga između 5-8g, i za djecu koja je nisu primila priupisu u školu ide i sa 12g.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:38:51   
Sosa Mena
Sad sam bas zabrinuta. Manja nje primila MMR sa punom godinom zbog alergije na jaje. Sad kad smo radili alergo test pokazao je da nije vise alergicna. Pitala sam pedijatra da li sad da joj damo MMR ona je samo slegla ramenima i rekla da ja odlucim. Ne znam sta da radim. Da li da joj dam ili da joj ne dam. BIlo kog lekara kad pitam svi nesto vrdaju zbog te njene alergije i niko ne daje konkretan odgovor.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Morbilli (male boginje)
6.2.2015 8:47:07   
VVVV
Ako znate neku decu koja su imala morbile a vakcinisana su,
bilo bi bas korisno da napisete kakve su simptome imali.

Svuda na netu je opisana standardna klinicka slika, a vakcinisana deca sigurno imaju blaze/drugacije simptome.


Pozdrav

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:33:00   
lesica
Ok, epidemija u toku! Divota!!!

"Za nepuna tri meseca u Srbiji je na bolničko lečenje primljeno 46 obolelih od morbila, malih boginja, dok je u periodu od 8. januara do 6. februara prijavljeno 95 slučajeva sumnje na male boginje, pokazali su najnoviji podaci Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut"

Najčešća komplikacija kod četvrtine obolelih na bolničkom lečenju je upala pluća.
Posle uvodjenja pooštrenog epidemiološkog nadzora nad malim boginjama, u Srbiji je od 21. novembra 2014. do 6. februara prijavljeno 185 slučajeva sumnje na tu zaraznu bolest, od čega je 125 laboratorijski potvrdjeno, objavljeno je na sajtu Instituta. "

KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:36:01   
Ivanka 75
Ja odmah da pitam - morbile i rubeole nisu isto?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:37:24   
lesica
Ne, nisu isto.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:40:37   
Ivanka 75
A koje od njih su male boginje (measles)?

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 11.2.2015 16:41:25 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:43:02   
lesica
Morbile.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:44:59   
Ivanka 75
Hvala Lesice user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 16:49:44   
Olga75
ne morbile i rubeola nisu isto
narodski morbile su male boginje a rubela je crvenka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 17:16:40   
Modessty
pre neki dan mi drugarica kaže - ma to dižu paniku kako bi roditelji vakcinisali decu! Sigurno nije istina! user posted image U šoku sam kad čujem ovo od pojedinih obrazovanih i pametnih osoba! Ja razumem da joj je teško jer njena deca još uvekne smeju daprime mmr pa traži opravdanje za sve. I moj Nikola ne sme da primi MMR zbog alergije, pa ne podležem kretenskim izjavama nadrilekara i teoretičarim zavere!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 17:23:39   
Olga75
evo ja sam na tviteru blokirana od osobe koja kod omladine ima podrsku zbog vakcinacije
ali najgrdje je sto ona nema pojma kako organizam treba da reaguje nakon imunizacije - ono sto kazu vakcina se primila ( a jos gore je sto 90% roditelja ne zna kako to treba da izgleda , sad sta reci )
i tako razni ljudi se ugledaju na ïdole "i to je to
i onda ja samo mogu da kazem : nek nas pokose bolestine
zasto?
jer je drusto bas briga za slabe jedinke a to su : TRUDNICE , NOVORODJENCAD , IMUNOKOMPROVITOVANI
i to je to
zdravo mozgu , sreca pa te nisam posedovala

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 17:36:34   
milicicak
Meni je ova vest strasna, brojke su velike a bojim se da je sve samo pocetak...
I ljuta sam, jako sam ljuta. Ljuta sam sto ljudi veruju polupismenim neobrazovanim pevaljkama a ne medicinskoj struci. Ljuta sam sto svako daje sebi za pravo da o imunizaciji i vakcinaciji bolje zna od ljudi koji su tome posvetili zivot. Ljuta sam sto je svest o drustvenoj odgovornosti svedena na minimum.
Uzasno je sto ce nas u vreme najveceg napretka medicine pokositi bolesti za koje se misli da su davno iskorenjene!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 17:45:16   
Valerie
kako nije isto?!

evo sa wiki

Measles, also known as morbilli, rubeola, or red measles, is a highly contagious infection caused by the measles virus.

nesto drugo je Rubela (bez slova O)

Rubella, also known as German measles or three-day measles, is a disease caused by the rubella virus.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 17:46:11   
Modessty

IZVORNA PORUKA: milicicak

Meni je ova vest strasna, brojke su velike a bojim se da je sve samo pocetak...
I ljuta sam, jako sam ljuta. Ljuta sam sto ljudi veruju polupismenim neobrazovanim pevaljkama a ne medicinskoj struci. Ljuta sam sto svako daje sebi za pravo da o imunizaciji i vakcinaciji bolje zna od ljudi koji su tome posvetili zivot. Ljuta sam sto je svest o drustvenoj odgovornosti svedena na minimum.
Uzasno je sto ce nas u vreme najveceg napretka medicine pokositi bolesti za koje se misli da su davno iskorenjene!

user posted image
nemam šta da dodam! sve si lepo rekla!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:14:39   
Olga75
Valerie , lepo , nije isto
morbile su male boginje a rubeola je crvenka
dve apsolutno razlicite bolesti sa razlicitim simptomima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:20:39   
veselicaa
Mene interesuje da li i deca koja su vakcinisana mogu da dobiju morbile?Volela bih da mi odgovori neko ko zna jer se bas brinem,citam da je epidemija u nekim gradovima a kada sam videla klinicku sliku mobila,bas sam se uplasila,posebno zbog mogucnosti da se dobije pneumonija.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:26:14   
Maslacak15
male boginje su morbile. Rubeola je nesto sasvim drugo. MMR je skracenica od Measles (morbile, male boginje), Mumps i Rubeola.
I u Nemackoj se pojavio talas. Izgleda da ih ima svugde. Reakcija- moj muz ide do kraja nedelje ponovo da se vakcinise, tj da osvezi vakcinaciju iz detinjstva. Ali ok on je Nemac, oni tako razmisljaju. Ja cu preskociti revakcinaciju jel se jako dobro secam istih iz 1992 koje sam nazalost prelezala. Tako da sam imuna. Klinci su naravno vakcinisani i revakcinisani.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:28:54   
Maslacak15
nebi trebalo ali izgleda da moze. Mislim da je u americi receno da je oko 10 % od obolelih nekad u zivotu primilo vakcinu. U svakom slucaju klinicka slika bi trebalo da je blaza u tom slucaju. Ali eto moj muz ide jos jednom da primi MMR. Javicu vam ako pocne da se ponasa autisticnouser posted image user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 11.2.2015 19:29:44 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

termin
mara31

Drage moje, koje ste vec radjale! Meni je ovo prvo dete, termin je 24.2., pa me zanima kad ste se vi porodile:

na dan termina (20%)

(80%)


Ukupan broj glasova: 60

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here