|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 2:09:05   
Azra_
I ja sam jako kivna na roditelje koji odbijaju vakcinaciju dece. Ok, svako može da radi šta želi, svako ima svoj stav-to stoji. Ali, evo do čega nas dovode! No, da ne mašimo temu...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 7:30:32   
mali_mis
Mod user posted image Ako Nikolica nema alergiju na juzno voce, jacaj mu organizam sa kivijem, citrusima.
Samo da ga ne zakace.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 7:49:23   
daca77
Uh...Mod, bas bez veze...nadam se da je bar malo ojacao imunitet, nakon poslednjeg virusa...
Iskreno, vise mi je muka silnih virusa...ne moze covek da normalno proset_a gradom, parkom i tamo gde ima dosta ljudi a da ne vreba neko cudo.
Svoju sestru i sestricine nisam videla vec par meseci...prvo respiratorni virus, jednu a onda i drugu hvatao, pa varicela stariju, sada i mladju i ja ne znam da li cemo se videti uskoro.


< Poruku je uredio daca77 -- 23.4.2015 7:51:46 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 21:33:26   
choopa choops
Mod držim fige da vas nisu zakačile user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 23:29:54   
Modessty
Videćemo ovih dana šta će biti. Reče mi drugarica danas da su im u bolnici rekli da je još pre mesec ili dva u nišu proglašena epidemija Morbilama ali se nije iznosilo javno da se ne stvara panika! user posted image user posted image Kakva smo kretenska država! Još ispade da je Una dobila boginje u Domu zdravlja, čekajući da je primi dr kad je imala grip!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Morbilli (male boginje)
24.4.2015 0:40:05   
Ivanka 75
Mod, tako je dete dobilo Varicele, isao u dom zdravlja zbog prehlade i zakacio boginje.
Zato ja u DZ vodim dete rano ujutru, uvek budemo prvi na redu user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Morbilli (male boginje)
24.4.2015 9:28:30   
Modessty
e zato ja od sada vodim decu kod Spomenke i ne boli me glava! Kad su za NG bili bolesni doktorka u DZ nije radila, bila na odmoru! Sad su bili bolesni za Uskrs, opet dr nije tu na odmoru je! Sad će Nikola sto posto da dobije boginje za 1. maj! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Morbilli (male boginje)
25.4.2015 0:43:12   
jovicaa
modesti da li je ta devojcica vakcinisana, koja je dobila morbile?



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Morbilli (male boginje)
27.4.2015 22:16:47   
dejana007
cula sam da je akrivna bolnicka epidemija u klinickom centru. kad sam dete vodila na kontrolu u domu zdravlja doktorka mi je rekla da nije imala ni jedan slucaj morbila

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Morbilli (male boginje)
6.5.2015 11:29:40   
Modessty
IZVORNA PORUKA: jovicaa
modesti da li je ta devojcica vakcinisana, koja je dobila morbile?


Moram da razočaram sve pobornike teorije zavere u vezi MMR vakcine - dete NIJE primilo MMR ! Zato ih je i dobila! I to u Domu Zdravlja! Tamo ih nisu ni stavili u karantin dok su čekali dr, već su im rekli da sačekaju napolju pa će ih pozvati kad dr bude slobodna! Njihova dr nije bila sigurna da su morbile pa je onda pozvala kolegenicu da pogleda dete i potvrdi da i ona sumnja na morbile. Poslali su ih odmah na kliniku i priču dalje znate.

Una ih je srećom dobro podnela. Temeperaturu je imala dva dana. Prvi dan do 39, a drugi dan do 38. Nije je svrbelo. Bila ja nekoliko dana sva uspavana i kenjakava i malo je slabije jela nego inače. sada je dobro.

Inače dr ne znaju da li i kada treba da primi MMR. Verovatno za 6 meseci.

e da! Nikola nije dobio morbile! Ne mogu vam opisati koliko sam srećna!user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 6.5.2015 11:30:41 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Morbilli (male boginje)
6.5.2015 11:31:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: dejana007

cula sam da je akrivna bolnicka epidemija u klinickom centru. kad sam dete vodila na kontrolu u domu zdravlja doktorka mi je rekla da nije imala ni jedan slucaj morbila


Neće ti dr ni reći. Zabranjeno im je da "šire paniku". Kretenska država totalno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Morbilli (male boginje)
6.5.2015 13:09:31   
jovicaa
moja deca su redovno vakcinisana. ali ja sam ta generacija koja je diskutabilna, nevakcinisana, ili vakcinisana jednom dozom. pa se plasim da ih ja ne dobijem i prenesem bebi, ili mm, on nije prelezao, a mislim da njih nisu ni vakcinisali.

meni samo nije jasno ako vlada epidemija morbila, kako onda ne znamo za vise slucajeva? ja ne znam ni za jedan u zru.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Morbilli (male boginje)
7.5.2015 1:06:13   
Azra_
Mod, skroz prošla opasnost za Nikolu???

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Morbilli (male boginje)
8.6.2015 8:35:06   
Ivanka 75
Upravo javili lokalni mediji:
U Nisu registrovana epidemija morbila!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Morbilli (male boginje)
8.6.2015 8:40:32   
Modessty
hahahaha user posted image kakav vic! Dobro jutro! Epidemija morbilama traje već više od dva meseca! Oni se sad set_ili da jave! user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 8.6.2015 8:41:16 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Morbilli (male boginje)
8.6.2015 9:15:52   
Ivanka 75
Mod, sto bi rekao mm: Dok se raspiše tender ko sme javno da prizna, pa dok se pregleda dokumentacija (tj da li su stvarno morbile ili nešto što može "da prođe" kao nazovi alergija i sl), pa dok komisija zasedne da malo porazgovara (tj odluči da li SME javno da kaže tako veselu vest vrlom populusu) pa teeeek onda kad se napiju i najedu na sastancima a broj obolelih neizbrojiv, a ONDA će tiho i neprimetno objaviti vest user posted image
Tender uspeo! user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Morbilli (male boginje)
11.6.2015 11:36:43   
dejana007
Slusala sam juce ujutru na pinku, evo i danas, u Nisu je u ovom periodu kulminacija zaraze. U Beogradu jenjava. Mom detetu je vakcinacija odlozena za oktobar 2015. Sad se bas mislim dal da nastavi u vrtic ili da ipak bude kuci do jeseni user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Morbilli (male boginje)
11.6.2015 14:30:48   
Modessty
Dejana ne znam šta pametno da ti kažem! Brat moje kolegenice (mator čovek mojih godina user posted image ) dobio je morbile. Majali su ga po bolnici i po laboratorijama deset dana, misleći sve da je alergija! Čovek bre išao i na posao i bilo mu sve teže i teže. DOk se naravno neki pametnjaković konačno nije dosetio da su možda morbile!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Morbilli (male boginje)
8.5.2017 22:07:09   
lesica
Kako je samo pitanje trenutka kada ce u dragoj nam drzavici krenuti epidemija morbila, zanima me u kojoj meri smo mi matori zasticeni, tj. Mi matori koji smo vakcinisani mmr vakcinom?



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 10:04:26   
Maslacak15
Lesice draga,

Svi su zasticeni koji su primili vakcinu ili koji su vec prelezali bolest naravno. Znam da postoje price da ni vakcina nije 100% efikasna ali to je stvarno domen teorije i rizik je izuzetno mali. Cak i u tom slucaju, ukoliko bi doslo do nove infekcije bolest bi bila u slabijem obliku jer je bar parcijalan imunitet prisutan.

Puno pozdrava

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 10:10:37   
lesica
Hvala dragec, to me je prilično zanimalo.

Iliti, naši matorani, ako nisu preležali (jer vakcinisani nisu sigurno), kao i sitna deca nevakcinisana mogu da nadrljaju user posted image Ma divota!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 10:38:35   
Sanjalicaaa
Negde sam pročitala ili čula ne mogu se tačno setiti, da stariji ljudi, tipa bake i deke 70god i više, mogu da ih dobiju iako su vakcinisani bili kad su bili mali, jer kao u tim godinam vakcina ne deluje više.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 10:55:18   
Maslacak15
pa nisu bas mogli da budu vakcinisani kad su bili mali jel je vakcina u upotrebi u SAD od sredine sesdesetih a u evropi nesto kasnije. Kod nas je usla u program tek pre 20 ak godina zato smo i mi kao deca bili nevakcinisani. Vakcina moze uvek da se osvezi, to ne moze da steti da se pojaca titar zastitnih antitela. Moj muz, revnosni Nemac je isao da primi jos jednu dozu MMR za svaki slucaj kad nam je prvi sin vakcinisan. Ja nisam zato sto sam sve prelezala (nazalost) i zato nema potrebe. Ali me je pedijatar nahvato da mi da osvezenje tetanusa , zajedno sa poliom i magarecim kasljom (petrusis)i diferijom posto nema nise monovalentnog tetanusa.user posted image user posted image . Ko sto rekoh, Nemci su vrlo vrlo vrlo revnosni po pitanju vakcinacije, i posto su svetski putnici uvek proveravaju kad negde putuju ima li potrebe za dodatnim vakcinacijama i mogucnostima zastite.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 11:02:36   
lesica
Dakle, bice veselje!

Nego, evo jednog osvrta - tu se uredno radi osvezavanje vakcine. Ovde kad pomenes isto svom izabranom lekaru samo te pogleda kao ludaka.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Morbilli (male boginje)
9.5.2017 13:22:25   
Anck Su Nmaun
Ja cu sad mozda ispasti tupava ali ja ne znam.za te male boginje...mislim cula sam.sam al ne znam da ih je iko imao?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.5.2017 13:23:31 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here