RE: Biljna mleka (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Biljna mleka (25.3.2017 20:53:01)

I mene Rosi to zanima. Mozda zna Mili.




mali_mis -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 10:22:56)

Ja sam uzimala od Vitalia SoVita, sojino u prahu, bilo mi je super za kafu, ali meni sojino ne odgovara jer se nadujem. Trenutno imam pirincano RiceVita, al mi ono toliko smrdi da mi se povraca.




Rosita -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 15:17:02)

Mogla bih da nadjem to SoVita. Ovo joya tecno me nije posebno naduvalalo, ali vidim da smem po malo i ne vise od jedne porcije- kafe- dnevno, znaci 50-100 ml. Danas sam uzela delezovo sa ukusom vanile i naravno lepo je, videcemo kako varim, a koliko je zdravo ne znam.




Sanjica26 RR -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 16:08:54)

Rosi, bas sam ae razocarala kad sam citala clanak o biljnim mlekima. Sve ima, samo ono sto treba da ima najvise nema. Biljna mleka




Rosita -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 16:29:20)

Sve znam, na ovoj temi sa iskusna, prehranila dete 2 godine sa bademovim mlekom koje sam pravila, ali verujes da sam umorna od stalnog pravljenja svega, sebi pravim hleb i vecinu hrane koju dnevno unesem, sve nesto racunam da ova jedna solja kafe sa 5o ak ml mleka nece da skodi Bog zna sta. Ali stvarno je sastav bezveze i od ovih kupovnih koja su na glasu, kamo li manje atraktivnih.




milicicak -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 18:24:45)

Rosi, draga, ja ne znam ni za jedno biljno mleko u prahu koje je meni bilo ok za mini bubu ili mene. Moja mama kupuje Zajic (valjda se tako zove) sa kalcijumom. Mozda Ovo nije lose.
Sanjice, generalno, to sto teta sa bloga prica i stoji i ne stoji. Ti biljno mleko svakako neces piti zbog proteina i ugljenih hidrata, tj. nutritivne i kalorijske vrednosti. Pijes ga zbog kalcijuma koji je jako tesko uneti u dovoljnim kolicinama ako si na bezmlecnoj dijeti.




Sanjica26 RR -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 20:03:11)

Razumem te Rosi da si se namucila. [sm=smiley13.gif]
Mili u pravu si. I hvala sto si ovo prokomentarisala, jer kad sam ovo procitala ostala sam zbunjena.




Rosita -> RE: Biljna mleka (26.3.2017 22:44:21)

Hvala milicicak.
Pa tacno, samo zbog kalcijuma i ukusa ih mozemo piti. Dobro je jedino da imaju sto manje stetnih sastojaka.
Vidjala sam nekad ovo mleko sto si preporucila pa cu potraziti kad potrosim ovo. Soja je i onako sumnjivija namirnica.




mama krava -> RE: Biljna mleka (27.3.2017 9:46:45)

Drage moje devojke,

Ja debelom i dalje uzima biljno mleko za vrtić...i to isključivo u DM-u. Em je organsko? em je najjeftinije. Ne znam... reralno Nemci mi iulivaju poverenje, da je onako kako je napisano na deklaraciji.. tj da nema mnogo sranjca dodatih...
Još kad nabasam na ono pri isteku roka, pa spuštena cena...ihhh!!!




mali_mis -> RE: Biljna mleka (28.3.2017 11:34:43)

E to u dm sa istekom roka za manje od mesec dana, sa ludacki spustenom cenom i ja redovno lovim. Zadnji put sam se nauzivala u ovsenom mleku.




milicicak -> RE: Biljna mleka (28.3.2017 12:06:08)

Mini buba pije dm-ovo pirincano mleko sa dodatkom kalcijuma. Ovseno i speltino joj se ne svidjaju od sojinog se nadima. Mada castim je ponekad onim Alpro sojinim cokoladnim :D
Meni su tecna biljna mleka ok, ova praskasta paaa ne znam, nesto mi se zaista ne dopadaju pa ih ne koristim




Rosita -> RE: Biljna mleka (28.3.2017 15:38:13)

Najbolje onda da i ja ostanem na tecnim. Hvala :)




Sanjica26 RR -> RE: Biljna mleka (28.3.2017 15:42:20)

Mi isto ne koristimo praskasta.




Srecko47E -> RE: Biljna mleka (23.2.2018 0:41:59)

Moja kuma daje praskasto sojino mleko sa ukusom cokolade i vanile.Probala sam i ruzno mi je.A sama priprema pirincano i ne znam koje jos.




Duškić -> RE: Biljna mleka (23.2.2018 3:31:21)

Bas ne koristim ta mleka.




mama Jo -> RE: Biljna mleka (23.2.2018 4:35:20)

Ja sam sama pravila pirincano.... nesto mi se ne svidja posebno, treba to doooobro zasladiti da bi imalo neki ukus 😁
Kokosovo mi je jedino lepo...




Srecko47E -> RE: Biljna mleka (23.2.2018 10:53:07)

Mama jo da pirincano.
Na njega sam cini mi se zaboravila




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]