|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 14:47:11   
Peace*
E, a jel bademe treba da oljuštim?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 16:52:51   
jovicaa
da. kad odstoje potopljeni, sama ljuska krene da spada, lako ih je oljustiti.

< Poruku je uredio jovicaa -- 25.4.2014 16:53:55 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 17:16:38   
Torbica
Kako hoces, ionako se procedi, ja ih ne gulim.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 17:22:08   
Brand new mama
Tasha,taman krenuh da pitam da li se lesnjaci i bademi ljuste:) Ja pijem neko sojino sa ukusom makijata uz kafu,ali sam sigurna da su lesnikovo i bademovo ukusnije...taman imam kesicu lesnika pa cu probati sutra:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Biljna mleka
26.4.2014 18:48:59   
Rosita
Ovo kokosovo moze malo da se osoli jer, po mom ukusu, sladi po prirodi. I brate 2 i 1/4 je 9/4 a to je tri put vece od 3/4, znaci sto se smarati s tim, solja kokosa, tri solje vode i eto.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Biljna mleka
26.4.2014 20:31:08   
Torbica
user posted image user posted image hehe, dobra si Rosita! Ja sam uzimala 200gr na litar vode, nisam se smarala sa matematikom, inace mi to nije jaca strana, ovako mi je prostije.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 12:27:44   
jovicaa
od kog kokosa pravite kokosovo?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 12:33:39   
World
Jovice, ja nisam pravila mlijeko, ali koliko sam upucena da su ljudi negdje u inostranstvu nabavljali pravo kokosovo brasno, a kod nas za sada ima samo da se kupi onaj rendani kokos, onaj sto ima u svakoj prodavnici. Ne znam da li je iko uspio da nadje neki drugi?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:15:11   
Ana RR
Sinoć sam zaboravila da potopim badem u vodu. Čitam da može umesto toga da se par minuta prokuva pa onda melje. Je l neko radio tako i da li ima neke razlike u ukusu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:19:39   
Brand new mama
Ana,mozes da ih prelijes vrelom vodom i ostavis malo tako.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:22:38   
Ana RR
Hvala darling user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:29:31   
milicicak
Bademovo mleko, spremljeno i probano :)
Tara je popila svidelo joj se, i sto je bitnije, nema reakcije :)
cicvaru sam skuvala, preukusna je :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:33:47   
milicicak

IZVORNA PORUKA: jovicaa

od kog kokosa pravite kokosovo?

Ja sam pravila od bilo kog koje nadjem u prodavnici, neko no name se pokazalo najbolje imalo je najvise masti na vrhu... Drugarica pravi od kokosovih ljuspica, njeno ima malo jaci ukus i vise masti

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Biljna mleka
27.4.2014 13:49:59   
Rosita
Posto ja nemam elektricni mlin, pitam se je l mogu da sameljem badem na masini za orahe? Ono sto se prikaci na sto i okreces. Pise da moze da se melje kostunjavo voce. Do sad sam mlela keks. Ja cu iduce nedelje da pravim, mislim da cu D prvo orah da dam da proba jer cu imati strudlu sa orasima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 20:44:42   
Rosita
Solja kokosovog mleka, dve kasike palente, promesala i stavila na vatru, skuvala palentu, kad je pocelo da "vri" umesala zumance i kuvala, mesala jos koji minut, prstohvat soli i mljac, mljac. Slatka varijanta- isto tako, samo griz i malo meda po zelji. Bas sam zadovoljna ovim kokosovim mlekom. Jos kad probav bademovo... mm zeza, kad neko pita sta ja radim govori da sam osnovala mlekaru user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 20:48:32   
Torbica
IZVORNA PORUKA: milicicak

Bademovo mleko, spremljeno i probano :)
Tara je popila svidelo joj se, i sto je bitnije, nema reakcije :)
cicvaru sam skuvala, preukusna je :)


Jeeeeej!

Anci, nemoj prokuvavati bademe, ne znam kakav je ukus tad. Ta prica sa potapanjem je sledeca - postoje inhibitori enzima koji se potapanjem oslobadjaju u vodu koju prospemo. Oni navodno smetaju da se iskoriste svi nutrijenti iz mlekca. E sad, to jenajvaznije veganima/vegetarijancima, mada, i za nas koji jedemo sve, sto da ne iskoristimo najbolje iz svega.

< Poruku je uredio Torbica -- 28.4.2014 20:52:42 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 20:49:42   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Rosita

Solja kokosovog mleka, dve kasike palente, promesala i stavila na vatru, skuvala palentu, kad je pocelo da "vri" umesala zumance i kuvala, mesala jos koji minut, prstohvat soli i mljac, mljac. Slatka varijanta- isto tako, samo griz i malo meda po zelji. Bas sam zadovoljna ovim kokosovim mlekom. Jos kad probav bademovo... mm zeza, kad neko pita sta ja radim govori da sam osnovala mlekaru user posted image


Sjajno!
I ja pravim od obicnog kokosovog brasna, i skroz je ok ukusa.
Jedva cekam da probas bademovo mlekarice! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 22:30:15   
Ana RR
Torbice, tek sad videh šta si pisala.. ja sam juče na kratko bademe ubacila u ključalu vodu, ohladila pa napravila mleko. Nisam ljuštila badem , mislim da je trebalo, malo se oeća gorčina ljuske. Marko je probao, rekao mmmm, jepo! kad sam pitala da li hoće još rekao je Neeeeee i pobegao. Nije više hteo ni da lizne.

Ni mm se ne sviđa tako da ga ja pijem sa kafom user posted image

A da, više od pola sam prosula user posted image koristila sam neki stari američki blender Hamilton beach 7 speed, i iznenađujuće dobro je obavio posao. Ali pošto sam ga prvi put koristila kada sam skidala bokal okrenula sam ga na pogrešnu stranu i otvorilo mi se dno, prelilo se sve po stolu, podu, blender se natopio (mm ga rasklopio, nadam se da će raditi) i više od pola se prosulo. Juče mi definitivno nije bio dan za spremanje, otprilike za sve što sam spremala sam imala neki peh.

Torbi, gde si kupila omniblend? Kod nas ili negde preko? Ja sam ga davno videla i mnogo mi se dopao, ali cena mi se ni malo ne dopada user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2014 22:34:41 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 22:38:36   
Torbica
Anci, Omniblend sam narucila preko FB, ima grupa Raw Food, daju i na rate.

Ne znam, meni bademovo nikad nije bilo gorko.. a ne gulim. user posted image
Pojma nemam da li je ovo reklama, obrisite post ako jeste.

< Poruku je uredio Ana RR -- 29.4.2014 9:34:26 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 22:41:58   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Torbica

IZVORNA PORUKA: milicicak

Bademovo mleko, spremljeno i probano :)
Tara je popila svidelo joj se, i sto je bitnije, nema reakcije :)
cicvaru sam skuvala, preukusna je :)


Jeeeeej!

Anci, nemoj prokuvavati bademe, ne znam kakav je ukus tad. Ta prica sa potapanjem je sledeca - postoje inhibitori enzima koji se potapanjem oslobadjaju u vodu koju prospemo. Oni navodno smetaju da se iskoriste svi nutrijenti iz mlekca. E sad, to jenajvaznije veganima/vegetarijancima, mada, i za nas koji jedemo sve, sto da ne iskoristimo najbolje iz svega.

Torbice, nazalost, alergijska reakcija se pojavila posle drugog probanja, uzela je gutalj, rekla ne i par minuta kasnije dobila koprivnjacu...
Sledece nedelje probamo lesnik :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Biljna mleka
28.4.2014 23:49:06   
Torbica
user posted image jooooj..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Biljna mleka
29.4.2014 9:35:53   
Ana RR
Draga, sačuvala sam link i obrisala iz posta.

Ne odustajem ja, probaću i od lešnika, a probaću ponovo i od badema, samo ću potopiti da odstoji u vodi. Ako ništa drugo koristiću ga za griz ili nešto slično, za Makija.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 18:47:15   
Azra_
Taman da se dam u akciju, ali shvatih da ne znam jedan deo... Sameljem bademe(sigurnije je), prelijem vodom sobne temperature i koliko to dugo treba da stoji? Ili odmah u blender? Kako inače procedite? Gazicim, cediljkom?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 20:38:52   
Torbica
Azra, idealno je da prvo bademe ucelo potopis u vodu na par sati, kazu bar 4h. Mada, u frci sam ih mlela i odmah , nikome nista nije bilo, jedino mozda nije bilo toliko hranljivo. E onda sameljes, prelijes vodom, blendas, procedis kroz pamucnu pelenu, zacinis user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 20:48:45   
lesica
Sada ćete još i mene da navučete da krenem da pravim user posted image Mada, zašto da ne, bar uz jedan obrok dnevno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here