|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 20:52:02   
Sanjica26 RR
Lesice samo sto sam htela da to napisem da ce da me navuku na biljna mleka.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 20:54:04   
lesica
Pazi, ja sam svojevremeno jedan period tokom mog faksa eksperimentisala, i nije bilo loše, samo što sem mene niko nije hteo da lizne, a onda je počelo da me mrzi user posted image Ali sada nekako mislim da bi bilo fino.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 21:20:16   
nina26

IZVORNA PORUKA: Torbica

idealno je da prvo bademe ucelo potopis u vodu na par sati, kazu bar 4h. Mada, u frci sam ih mlela i odmah , nikome nista nije bilo, jedino mozda nije bilo toliko hranljivo. E onda sameljes, prelijes vodom, blendas, procedis kroz pamucnu pelenu, zacinis user posted image


e jeste i mene zainteresovale sada user posted image

Torbice, tu vodu u koju potopimo prvo bademe, da li bacamo pa onda dodajemo novu vodu (3 solje) ili ne ?

I zanima me, posto moja pije organsko ad mleko, ne dajem joj kravlje uopste, da li kad krenem da joj dame ovo biljno mleko ukidam ad ili mogu neizmenicno da joj dajem i jedno i drugo ?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 21:21:59   
nina26

IZVORNA PORUKA: lesica RR
i nije bilo loše, samo što sem mene niko nije hteo da lizne


a ja citam ' SAMO STO MENE NIJE NIKO HTEO DA LIZNE' user posted image rekoh ko zna mozda ovo mleko menja prirodni mirisuser posted image jao, crkoh sama sa sobom od smehauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 22:55:22   
Rosita
Nina, user posted image
Lesica, kako glasi vokativ od tvog nicka ? :) Lesica ili Lesice?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Biljna mleka
2.5.2014 23:41:40   
Torbica
Nina, vodu u kojoj potopis bademe, bacis i naspes nove 3 solje.
Moji nakon dojenja nista sem ovih varijanti nisu pili, nemam iskustvo sa kombinovanjem AD mleka i ovog.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Biljna mleka
3.5.2014 12:51:04   
Rosita
Bademovo- odlicno! Bas je ukusno. Jedino sam osolila dve prstohvati, to mi bes taman. Muz mi je sinoc samleo badem za par minuta na onoj vodenici, tj. masini za orahe. Posto sam posle pravila pastetu, rece da bi sledeci pripravak mogao biti prasak za ves user posted image .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Biljna mleka
3.5.2014 21:25:20   
nina26

IZVORNA PORUKA: Torbica

Nina, vodu u kojoj potopis bademe, bacis i naspes nove 3 solje.
Moji nakon dojenja nista sem ovih varijanti nisu pili, nemam iskustvo sa kombinovanjem AD mleka i ovog.


ok, razumela samuser posted image

samo mi je malo frka da je skinem sa ad mleka vec sada....znam da tvoji to piju odavno i nista im ne fali, ali trebam prvo da prelomim u glavi da joj stvarnooooooooo nece nista nedostajati od vitamina user posted image

Rosita, vidim da je tvoja dosta mladja beba od moje, i ti si znaci njoj ukinula ad ili koje vec mleko ste koristili i dajes sada samo ovo biljno ??

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Biljna mleka
3.5.2014 22:55:11   
Rosita
Ne Nina. Moj frajer jos sisa. Ne diram ga, ima alergiju na pkm, uskoro ce test, nadam se najboljem. Ja ga sad samo pomalo pripremam da ga, boze zdravlja, prebacim na ova mleka kad prestanemo. U svakom slucaju radije bih uradila ovako kao Torbica, jer su ova mleka daleko ukusnija od ad koje bi on smeo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Biljna mleka
3.5.2014 23:33:39   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Rosita

Bademovo- odlicno! Bas je ukusno. Jedino sam osolila dve prstohvati, to mi bes taman. Muz mi je sinoc samleo badem za par minuta na onoj vodenici, tj. masini za orahe. Posto sam posle pravila pastetu, rece da bi sledeci pripravak mogao biti prasak za ves user posted image .

Hoces recept? user posted image user posted image Ja sam luda zena....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Biljna mleka
4.5.2014 0:08:08   
Rosita
user posted image Torbice, ipak mi to too much. al bila bi dobra fora, da vidimo ko je u kuci vickastiji :). Mada verujem da pere ko zmaj. Jos pamtim bakin sampon i peraci sapun iz domace radinosti :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Biljna mleka
4.5.2014 0:11:41   
Torbica
user posted image ne mogoh da ne pitam, hehe. Ako se predomislis ... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Biljna mleka
4.5.2014 14:21:36   
nina26

IZVORNA PORUKA: Torbica

user posted image ne mogoh da ne pitam, hehe. Ako se predomislis ... user posted image


prasak za ves, wtf, zezas ??? user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Biljna mleka
4.5.2014 14:54:01   
Torbica
Ne zezam, kakvi!
http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/domaci-gel-za-pranje-vesa-naturalno-ekoloski-cisto-ekonomicno-i-efikasno-sredstvo/
Odlican je! Ja stavim malo vise kalcinisane sode i bas lepo opere. user posted image
Izvinite za off user posted image
Kod mene danas sojino mlekce, od organske soje, da ne budem bas skroz off...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Biljna mleka
4.5.2014 18:18:19   
nina26
Bas cu da pogledam, hvala user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 11:38:04   
milicicak
Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 12:15:14   
Torbica

IZVORNA PORUKA: milicicak

Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...

Njam njam, i meni je preukusno, nadam se da ce se i malenoj dopasti. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 14:16:43   
Rosita
I ja cu to sledece :) Milicicak, je l to na meru solje od 250 ml? Sinoc je muz namleo kesu badema i lesnika. Nadam se da ne fali nista da to stoji u mlevenom obliku pre pravljenja. Ne moze da mi melje svako malo, pa je seo i samleo djuture :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 20:00:21   
Azra_
Ja napravila od badema. Lepo je ispalo. Jedino, moj blender je to jako sitno samleo, bukvalno brašno napravio, pa pri ceđenju prođu i te sitne čestice kroz pelenu, pa dok se pije, kad-kad se oseti da baš ne ˝klizi˝. dešava se to nekome? A pulpa koja je ostala za kolače? Hahah! Pa ovo moje je ukusa kartona, kao papir da žvaćeš, bezukusna masa, sav sok smo iscedili.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 20:10:54   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: milicicak

Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...

Njam njam, i meni je preukusno, nadam se da ce se i malenoj dopasti. user posted image

Nije joj se dopalo user posted image probala, stresla se i rekla ne, cak nije htela ni sejk sa bananom da popije... Insekat mi kaze da njoj tu nesto smeta (a mozda i paranoisem). Probacu sutra u palacinke da ga stavim...
Rosita, jeste na 250ml, mada bolje je da prvo probas pa onda zacinis...
I ja sam potopila cele lesnike preko noci u vodi, a jutros samlela sa 3 solje nove vode. Ostatak posle cedjenja sam prosusila u rerni pa cu da napravim puslice kad uspavam gospodjicu...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Biljna mleka
6.5.2014 20:22:21   
Torbica
Azra, ukus je u mleku, u pravu si, ali zato ostali nutrijenti, minerali, vlakna, svasta nesto je u toj ne bas ukusnoj masi. Nece dati neki ukus kolacima ali ce im dati hranljivost. Probaj da presavijes pelenu pa tako na duplo procedi.
Milicicak, daj joj malo vremena, i sama vidis da je ukusno. Ponudi joj s vremena na vreme, onako neoptereceno, prihvatice/naviknuce. Prvo odbijanje ne znaci potpuno odustajanje. Probaj u njega da stavis nesto sto inace voli. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 6.5.2014 20:23:22 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Biljna mleka
7.5.2014 0:11:14   
Azra_
Moje dete je bez problema popilo punu čašu. Mada, mi nismo nešto probirljivi. On uglavnom jede kuvano na pari bez začina i soli, pa mu je ovo kao poslastica. Meni je nakon sat vremena u stomaku bilo kao muka, zapravo, ne mogu objasniti, neka težina. Popih kiselu pa mi je laknulo.

Torbice, palo mi je na pamet da mogu dati detetu ovaj ostatak sa pahuljama kada mu pravim. On i dalje voli pahulje sa voćem, pa mogu tu da mu ubacim.

< Poruku je uredio Azra_ -- 7.5.2014 0:14:07 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Biljna mleka
7.5.2014 9:05:55   
Torbica
Azra, pojma nemam sto ti je bilo muka user posted image Meni nije nikad, a bas trosim dosta ovih mleka.
Slobodno mu daj u zitaricama. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Biljna mleka
7.5.2014 12:56:25   
Misha i Ljisha
evo da se prikljucim i ja ovde. Pravila sam mleko od badema jutros i vec je skoro popijeno. dunji sam dala na slamcicu i ok joj je.

Ocito cu i ja da se navucem na ove stvari. Mm ima da odlepi od meneuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Biljna mleka
7.5.2014 14:26:51   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Torbica

Azra, ukus je u mleku, u pravu si, ali zato ostali nutrijenti, minerali, vlakna, svasta nesto je u toj ne bas ukusnoj masi. Nece dati neki ukus kolacima ali ce im dati hranljivost.


A da li imate predstavu o hranljivosti samog mleka? Koliko hranjljivih materija se sjedini sa vodom? Posto je Ljisha ovde najmladja po prisustvu na temi i poseduje ta neka znanja user posted image i zivi na salasu... dajmo joj zadatak da tamo sagori jednu solju u nekoj kalorijskoj komori i da nam podatke o broju kalorija i ostalim nutritivnim svojstvima user posted image . Deder prijo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Koje ime vam se najviše sviđa?
bojana87



Hana (32%)

Sara (29%)

Anja (27%)

Ina (12%)


Ukupan broj glasova: 255

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here