|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
22.1.2015 9:41:21   
World

IZVORNA PORUKA: mama krava

A moze li od kokosa da se pravi, onako da kupim celog pa da ga ja komadam i od tog mesa da pravim puter, mleko i td...


moze, vjerovatno je to i ukusnije, samo ako imas zivaca da sjeckas kokos..user posted image



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Biljna mleka
24.1.2015 13:10:52   
mama krava
Ja pre neki dan nabasala na SLETINO mleko u DM-u na nekom snizenju i kupila ga...200 dindzi! Bas je ukusno! Sinoc pravila palacinke sa tim mlako i mnogo su bile lepe, a evo i danas su "sveze"!

< Poruku je uredio mama krava -- 24.1.2015 13:11:55 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Biljna mleka
24.1.2015 13:59:14   
Rosita
Speltino?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Biljna mleka
24.1.2015 15:03:52   
mama krava
hahahahaauser posted image user posted image user posted image

Boooooze... sta mi bi?

Da SPELTINO!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Biljna mleka
24.1.2015 15:46:10   
milicicak
I ja videh to speltino, al me nesto nije privuklo...
Sad sam pristavila kokosovo, sutra za dorucak ovsena kasa sa kokosovim mlekom i cokoladom :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Biljna mleka
24.1.2015 16:51:21   
mama krava
I ja sam bila u tom fazonu, ali bilo na snizenju, pa kao da probamo, a sad mi je posle bademovog favorit!

Inace mi se spelta jaaako dopada, a i ukucanima isto! Ja je skuvam kao zito i tako isto spremim. Deca samo veslaju po ciniji! Stavim bademe ili lesnike, muskatni orah....mmmm!

A juce sam gledala onog ruznog Gordona Remzija na 24kitchen i davao je savete o kupovini i upotrebi brasna, pa je neki brasnjavi mlinar iz Skotske (valjda), davao preporuke i izmedju ostalog, rekao kako bi najbolje bilo kada bi svi cesce jeli "prababu" psenice, tj speltu. Jer, kao njeni su proteini prostiji i lakse ih vari ljudski organizam, pa se samim tim i svi hranljivi elementi vise upotrebe... Bem li ga, da li je to tacno, ali eto, isprica covek to...

Meni se spelta svida!user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Biljna mleka
7.2.2015 9:50:03   
Rosita
Slusam neku nutricionistkinju koja kaza da je pirincano mleko po sastavu najslicnije kravljem. Meni to ne deluje logicno, na osnovu laickog znanja o pirincu. Sta vi mislite?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Biljna mleka
7.2.2015 13:35:17   
milicicak
Ja se mislim ko njoj dade diplomu!!!
U pirincanom mleku nema dovoljno proteina; kalcijuma, holesterola i laktoze nema uopste a ima visak ugljenih hidrata.
Ma da bas je najslicnije kravljem mleku...
Da se razumemo, ja nemam nista protiv pirincanog mleka, narocito kupovnh jer je vecina obogacena kalcijumom, ali reci da je pirincano mleko najslicnije kravljem je u najmanju ruku neozbiljno!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Biljna mleka
7.2.2015 13:38:30   
Rosita
user posted image da l je lapsus, mozda jehtela reci po ukusu... Ako nije lapsus, onda zali Boze papira za diplomu...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 8:17:31   
milicicak
Juce sam u biospajzu na Kalenicu kupila kokosove ljuspice... Zene, mleko od njih je savrseno, pun ukus, fino masno, ma 5+ :)
Kostaju 1450din/kg a ja sam od oko 50g dobila 750ml mleka.
I da, imaju sajt i vrse isporuke :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 9:30:31   
Rosita
E tooo nam kazi user posted image . Verujem da od toga moze savrsen puter da se pravi. Prvom prilikom kupujem! Hvalauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 9:44:13   
pari
Kako pravvite mleko od kokosovih ljuspica? Hvala!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 11:28:39   
World
ja sam OVAKO pravila

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 12:28:48   
milicicak
Pari, ja sva biljna mleka pravim na isti nacin. Jednu solju onoga od cega zelim da napravim mleko prelijem vodom da ogrezne i ostavim preko noci u frizideru ili na terasi kad je hladno. Ujutru ocedim vodu, stavim u blender i dodam 3 solje vode, malo soli i secera i vanilu. Izblendam i procedim kroz gazu.
Ako pravim ovsenu kasu, najcesce ni ne cedim nego sve tako stavim da se kuva sa pahuljicama.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 12:56:21   
Rosita
A cekaj milicice, ajde kod badema znam onu foru da se prosipa voda- mada ja ne pravim tako, ja odmah mleveni badem i 3 solje vode miksam- nego se pitam, recimo kod kokosa, ako se tako namace nocu i posle se prospe voda, ode li sa tom vodom i kojesta hranjljivo ili je to vazno da bi se lisilo neceg stetnog?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 13:14:52   
degu
mislim da se kod kokosovog ne prosipa voda, kod badema i lešnika se namače zbog fitinske kiseline valjda. Ja nikako da ubodem pravi ukus, sve mi se na prvu loptu sviđa al mi se brzo smuči

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 13:22:41   
milicicak
Rosi, koliko znam u kkosu nema fitske kiseline pa sa te strane nema potrebe potapati i bacati vodu. Mislim da se bacanjem vode ne gubi mnogo, al iskreno nisam ni razmisljala o tome ja to po navici. Jedino sto je stvarno kremastije kad duze stoji u vodi.
A orasaste plodove obavezno treba potapati preko noci da bi se odstranila fitska kiselina koja je anutrijent i jedino se potapanjem odstranjuje. I lesnikovo mleko je kremastije sto duze lesnik stoji potopljen, jednom sam ostavila 36 sati u frizideru i nikad mi mleko nije bolje ispalo :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 19:27:37   
pari
Hvala puno! Moram jednom isprobati!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Biljna mleka
15.2.2015 21:55:09   
Rosita
Eh, onda ja ne radim pravilno jer ja iymeljem badem sirov pa mleven stavljam u blender, bez potapanja user posted image . Je l to puno stetno?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Biljna mleka
16.2.2015 8:30:55   
milicicak
Rosi, draga, naravno da nije uopste stetno! Samo ne dobijas nutritivni maksimum. Al dovoljno je zdravo i hranljivo i tako.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Biljna mleka
16.2.2015 9:47:56   
Rosita
user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Biljna mleka
20.2.2015 16:50:33   
degu
Po kom receptu pravite pirinčano mleko? Ja sam stavila po onom šoljica integralnog pirinča i 10 šoljica vode, kuva se već sat vremena i uopšte ni blizu nije dobilo boju mleka

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Biljna mleka
20.2.2015 19:47:57   
milicicak
Degu, ja nikad nisam pravila. Koristila sam kupovno, u prahu i tecno.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Biljna mleka
20.2.2015 22:06:47   
Rosita
Uf, ne secam se, znam da nije radio ni jedan recept, bilo je pregusto, ja sam to nekako odokativno, dodavala sam vanilu, i dalje mi se nije svidjalo uopste. Ali za divno cudo, D je bio tada na rehabilitaciji nakon testa opterecenja mlekom, on je to cudo rado pio ! user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Biljna mleka
21.2.2015 8:22:12   
Adriana83
Ja sam pravila.Koliko se secam isla je jedna solja skuvanog pirinca i tri solje vode.To se dobro izblenda pa se procedi kroz gazu.Meni je bilo ukusno,ali u to vreme sam bila na strogoj dijeti pa mi je svasta nesto bilo ukusno user posted image Ja sam koristila beli pirinac,onaj okruglasti.

< Poruku je uredio Adriana83 -- 21.2.2015 8:24:55 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here