Sataraš sa mljevenim mesom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


bebać -> Sataraš sa mljevenim mesom (15.6.2011 15:03:36)

Poznato je da sam ja ljubitelj sataraša na 1001 način,pa evo jedan recept koji sam našla na coolinarki,ko voli nek izvoli[sm=smiley1.gif]

Sastojc:

2 velike glavice crvenog luka, 2 češnjice češnjaka, 4 velike paprike, 250 - 500 g mljevenog mesa po želji, 4 - 6 zrelih sočnih rajčica, malo masnoće za prženje, sol,papar i vegeta, 250griže

Priprema


1 Na malo masnoće pirjati sitno nasjeckani ili na rezančiće naribani luk i također na rezančiće narezanu papriku.Pirjati na laganoj vatri.Malo će duže potrajati, ali je puno ukusnije nego kada ih na naglo “preplašimo”.
2
Kada se dobro propirja i poveže dodati sitno nasjeckani ili protisnuti češnjak i mljeveno meso, ta nastaviti lagano pirjati dok meso lijepo ne zamiriše.
3
U međuvremenu rajčice na kratko potopiti u vruću vodu ( da se lako gule ),oguliti i nasjeckati.Dodati ih pred sam kraj pripreme, poklopiti i još 15 min ostaviti da se krčka sa ostatkom povrća.
4
Na samom kraju začiniti po želji, te promiješati sa prethodno skuhanom rižom.


Moj se upravo krčka,s tim što je moj voljeni suprug([sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]) više ljubitelj mesa,pa sam ja stavila pola kilograma mesa,a riže nešto manje(možda 125grama)

I još sam na kraju dodala paradaiz sosa,jer baš volimo taj ukus[sm=smiley1.gif]

Javim kad ručamo...prijatno[sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (15.6.2011 17:10:19)

I Bebac jeste li rucali? [sm=smiley1.gif]




bebać -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (15.6.2011 18:34:17)

Hej meni je super,ja sam napravila malo više čorbasto...ko voli okus paradaiza a kaloričnije malo i teže(nego običan sataraš) ovo je idealno jelo[sm=smiley1.gif]


[sm=smiley20.gif]




Shishica -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (15.6.2011 18:37:25)

E pa onda cemo ga probari. Ovih dana javim [sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (15.6.2011 20:40:56)

ProbaTi, ne probari [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (16.6.2011 22:24:48)

Pravila sam danas pre podne. Kada sam stavila paradajz prethodno sam ga stavila u secka. Dodala sam neki paradajz sok sa zacinima jos.. i takooo ali samo sam probala pa ostavila za sutra jer smo danas jeli kod mojih.

Sutra samo jos salaticu neku i leba i mljaaacenzi bite!!!!!!! [sm=smiley17.gif]




nina26 -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (17.6.2011 14:02:16)

E supe je ovaj recept Bebac taman nisam znala sta cu sutra sa mlevenim mesom.. [sm=smiley1.gif]

Nego sta su rajcice[sm=zmeden.gif]

I jel mogu ja to u rernu sve da strpam kad prethodno izdinstam meso?




Jeca* -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (17.6.2011 14:04:10)

rajcice su paradajz




nina26 -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (17.6.2011 14:06:23)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

rajcice su paradajz


Hvala [sm=smiley20.gif]




Vučko.ba. -> RE: Sataraš sa mljevenim mesom (17.6.2011 15:11:08)

Sataraš mi je omiljeno jelo cijelo ljeto, ali i ako sam veliki mesožder ili ti ga mesojed ja sataraš pravim samo sa lukom, paprikama i paradajzom (ne riža, ne meso) može samo šnicla odvojeno i to je prste da poližeš njam




Stranica: [1]