|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 23:35:21   
ZVONČICA
Meni je prošao termin skoro 2 nedelje u prvoj trudnoći. U Betaniju sam se javila posle nedelju dana i naravno zadržali su me iako nisam ni počela da se otvaram. Od procedura i terapija u narednih nedelju dana sam odlepila, te CTG sto puta na dan, te toalete i još koješta. Nisu mi dali kući, a nisu mi dali ni na carski rez. Zgrozila sam se kad sam videla da su nekim ženama davali ricinus da bi ubrzali trudove. Kad već nisu više znali šta će samnom poslali me na indukciju , a ja i dalje ništa niti se otvaram niti imam kontrakcije i ponovo me vrate gore na odeljenje. Tad je već nastala panika među lekarima pa su rešili da mi ubrizgaju Pripidil gel. E tek onda me snašlo sve što je moglo da me snađe i kontrakcije i pucanje vodenjaka i povraćanje i velika nužda ama baš sve. Posle skoro 12 sati rodila sam devojčicu 56cm i 4kg. Nadam se da ću se ovaj put poroditi ranije.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta kada se probije termin?
5.8.2009 9:48:00   
cici78
user posted image user posted image user posted image Zvoncice...kakvi su to kreteni...umesto da prate ctg i plodovu vodu pa ako je ok da puste da se dete rodi kad ono hoce...Bas se plasim da me sve to ne snadje.

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta kada se probije termin?
5.8.2009 10:32:03   
Anoniman
Pa da, ne vidim razlog zasto su te drzali ako je posteljica i plodova voda bile ok? Mene su ostavili zbog prezrelosti posteljice i vode, i morali su da prate bebu na ctg. Nase zdrastvo je stvarno ravno nuli. Drzim ti palceve da bude sve ok !

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta kada se probije termin?
5.8.2009 10:44:01   
Rina
IZVORNA PORUKA: ZVONČICA

Meni je prošao termin skoro 2 nedelje u prvoj trudnoći. U Betaniju sam se javila posle nedelju dana i naravno zadržali su me iako nisam ni počela da se otvaram. Od procedura i terapija u narednih nedelju dana sam odlepila, te CTG sto puta na dan, te toalete i još koješta. Nisu mi dali kući, a nisu mi dali ni na carski rez. Zgrozila sam se kad sam videla da su nekim ženama davali ricinus da bi ubrzali trudove. Kad već nisu više znali šta će samnom poslali me na indukciju , a ja i dalje ništa niti se otvaram niti imam kontrakcije i ponovo me vrate gore na odeljenje. Tad je već nastala panika među lekarima pa su rešili da mi ubrizgaju Pripidil gel. E tek onda me snašlo sve što je moglo da me snađe i kontrakcije i pucanje vodenjaka i povraćanje i velika nužda ama baš sve. Posle skoro 12 sati rodila sam devojčicu 56cm i 4kg. Nadam se da ću se ovaj put poroditi ranije.


E svasta....user posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta kada se probije termin?
3.10.2009 18:13:17   
nina83
Joj zene, sad citam vase postove i zamisljam sta me ceka ako mi do sutra ne krenu kontrakcijeuser posted image
Ja sam 2 dana prenela, juce sam bila na kontroli, CTG pokazuje blage kontrakcije koje ja jos uvek ne osecam. Pre ned. dana sam bila na UZ i tad je vec bila smanjena kolicina plodove vode, ali sve je ok. Juce mi je dok. rekla da ako do sutra ne krenu kontrakcije same, da se javim u porodiliste.
Mene brine da me tamo ne drze nekoliko dana do porodjaja.. Pre bih podnela indukciju ako vec mora, a o CR ni ne zelim da razmisljamuser posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta kada se probije termin?
7.7.2011 8:20:59   
jabudic
Meni je juce bio termin, dr mi je rekla da dodjem ako probijem termin 7 dana, sto se, iskreno se nadam, nece valjda desiti... Malo mi je frka, jer mi je od zadnje kontrole proslo 15 dana...
E duzi mi je ovaj sat otkako sam ustala, nego svih 11 mjeseci trudnoce...

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta kada se probije termin?
7.7.2011 14:12:10   
AndreaK
Jabudicu, nekako smo se u poslednje vreme mimoilazile sa postovima, pa sam se bas zapitala gde si i kako napredujes...

pretpostavljam da ti sada nije nimalo lako, ali se potrudi da budes sto opustenija, znaj da ce se to desiti kad tad...ja sam prvog prenela 10 dana i znam da su mi minuti bili dugi ko godine.

Drzim ti palceve da sve prodje kako treba...i obavezno nas inforimisi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta kada se probije termin?
19.7.2011 12:15:00   
Joj@
EVO I JA NAZALOST DA SE PRIJAVIM OVDE...
Mada, ima tu pozitivinih strana jer jos uvek nisam nijednu sliku tibe stavila na forum, taman sad imam extra time za to, a i sticicu jos par stvari da zavrsim do dolaska bebe koje ovako nebi stigla. Svako lose ima svoje dobro

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2011 12:50:25   
milia
Ja sam probila termin 10 dana, lezala u bolnici poslednja 4, CTG svaki dan... Osecala sam se odlicno, posteljica dobra, bebi se ne zuri. Ipak, da ne preteramo, bila mi je za jedanaesto jutro zakazana indukcija. Jao koliko sam se razocarala, a zamisljala sam kako cu od kuce krenuti u bolnicu s muzem, kako cemo zajedno brojati kontrakcije i sve po redu.
To deseto vece je beba sama krenula i porodila sam se prvi put za svega 4 sata bez lekova i bez indukcija, iz treceg napona. Bebi je koza bila malo suva i perutava, plodova voda zelena, iako je na UZ sve bilo ok. Imala sam srece, ali je ipak bolje kad je sve u terminu. Sad sam u sestom mesecu s drugom bebom i prosto imam tremu kad dodje taj dan...

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta kada se probije termin?
8.8.2011 15:08:18   
Anoniman
Meni je termin bio juce, ali nista. CTG je ok. Nista ne osjecam osim bola u krstima (kada dugo sjedim ili lezim na ledjima). Proteklih dana sam na momente osjecala neko ziganje ispod stomaka, moguce da je to od bebinih okreta ili sjedjenja. Danas radim UZ, pa cemo vidjeti kakva je situacija.
Postoji li nesto sto bi moglo izazvati porodjaj, u stvari, ne izazvati nego malo ubrzati user posted image ?
I ja bih, naravno, voljela da sve ide prirodnim putem, ali vec sada malo strahujem tih indukcija i sl. Naravno i lezanja u bolnici.
Znam i tacan datum kada sam ostala trudna, po tome moj bebac devet mjeseci u stomaku puni 14. avgusta.

(odgovor članu ZVONČICA)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta kada se probije termin?
11.8.2011 1:06:21   
milia
Imas vremena, i ja sam zaytrudnela kasno tokom ciklusa, pa je ispalo da mi kasni porodjaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta kada se probije termin?
11.8.2011 3:29:47   
jabudic
Opusti se i cekaj da krene prirodno... Znam kako ti je sad dug svaki dan, ja sam se porodila 9 dana posle termina, ali sam prosla puno bolje nego 2 cimerke kojima su izazvali porodjaj... Kad beba odluci da krene tada je pravo vrijeme user posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta kada se probije termin?
30.9.2011 18:42:09   
druga beba
i ja probila termin, 2 dana.
beba je karlicno i ako ne krene sama morace carski rez, jer ne sme indukcija kod ovakvog polozaja. rekli mi da se javim u bolnicu kad bude 7 dana od termina ...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta kada se probije termin?
25.4.2012 16:11:27   
crazymama
i meni su danas rekli da dodjem u petak na prijem, da me prate do ponedeljka, pa u ponedeljak ili indukcija ili CR... a ja sve molim Boga da se veceras i sutra nesto desi, da krene samo od sebe... inace, pun termin mi je u petak, po prvom danu poslednje m. mada po prvom ultrazvuku danas.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta kada se probije termin?
25.4.2012 21:49:32   
vukosava
Ja sam se porodila 3 dana nakon termina. Dan nakon termina imala sam bas velike bolove, otisla u bolnicu i oni videli da sam otvorena samo 3 cm. A bolovi - raspadam se. Poslali me kuci. Otisla sam legla u krevet i nema sanse da mogu da izdrzim, dovukla se nekako do kola, bolelo bas bas na svaa 3 min, otisla do bonice. Sela sam na ona kolica i bila sigurna necu nigde odatle da maknem dok nesto ne urade... I dan nakon toga posto mi nije prelazilo 7 cm sam otisla na CR...

Ko da svaka zena ima istu pishu, i ona od 157 cm visine i ona od 185 cm, treba da je 4 cm??? Meni je to nebuloza...

< Poruku je uredio vukosava -- 25.4.2012 21:50:31 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta kada se probije termin?
25.5.2012 23:33:52   
lanica82
Ja sem premašila termin 7 dana, nikakve promene nisam osećala, ni 7 dana posle termina ali doktor me je tada zadržao. Dali su mi vaginaletu da izazovu kontrakcije, za 20-ak minuta počeli su bolovi, pojačavali se neko vreme a onda prestali! Nisam se otvorila ni posle dva sata pa su mi uradili CR...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta kada se probije termin?
26.5.2012 12:07:59   
Silvi TD
ja ne bih panicila...dodje to sve kad tad....mozda je samo pogresna racunica u pitanju.

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 11:38:07   
pandina
Da se i ja prijavim ovde. Juce mi je bio termin, ako i danas nista ne bude, sutra se javljam svom doktoru.

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 11:43:53   
Anoniman
pandina bice, bice, uskoro ces da drzis svoju bebicu u rukama, meni je termin bio 4.11, na taj dan mi u 22i 25 pukne vodenjak, ostave me u bolnici, i porodim se 2 dana posle termina 6.11.

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 12:43:13   
pandina
Samo se pitam da li ce me zadrzati sutra u bolnici ili ce me vratiti kuci? Ne znam ni sama sta mi je draze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 12:58:38   
vonavoj
mene nisu zadrzali taj dan,ali sam se javljala svaka 2 dana,da me pregledaju,rade ctg...zadrzali su me tek posle 7 dana!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 21:41:30   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: pandina

Samo se pitam da li ce me zadrzati sutra u bolnici ili ce me vratiti kuci? Ne znam ni sama sta mi je draze user posted image

Imas vremena koliko hoces kada pocnu kontrakcije:)meni su trajale nekih 18 sati:):):):)nema panike,meni cak i kada su pocele ja sam cekala da budu na 3 minuta,i tek sam onda otisla u bolnicu,porodila sam se nakon mozda 8 sati od dolaska u bolnicu..dakle opustencija

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta kada se probije termin?
27.5.2012 21:44:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vonavoj

mene nisu zadrzali taj dan,ali sam se javljala svaka 2 dana,da me pregledaju,rade ctg...zadrzali su me tek posle 7 dana!

isto , ustvari mislim da je bio sesti dan , a sedmog ujutru su krenuli sa vaginaletom itd ..

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 13:39:05   
pandina
Nisu me zadrzali danas . Stanje idalje nepromenjeno. Doktor mi rece da dodjem prekosutra, tada cu biti 40+4 i ostavice me u svakom slucaju u bolnici.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 16:09:04   
Anck Su Nmaun
Ja nisam dala da me zadrzavaju ako je sve ok!
Inace, prva trudnoca 10 dana posle termina a druga 12, sve to priroda radi sama user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here