|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 17:34:07   
pandina
Ja se bojim da sve prepustim prirodi, nemam hrabrosti za to user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 17:35:33   
Anoniman
Ne znam gde ces se poradjati ali u GAK-u cini mi se tolerisu do 7og dana ..
Nemoj da panicis , bice sve u redu user posted image

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 17:38:38   
Anck Su Nmaun
Od termina sam isla svaki dan na CTG, od 7 -og dana su mi gledali amnialnu tecnost (plodovu vodu) na svaki drugi-treci dan....tako da je sve lepo praceno .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 17:39:23   
Anoniman
Pa da , nema razloga za brigu , mada znam da to nije moguce u tim danima ali bar pokusaj user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Šta kada se probije termin?
28.5.2012 17:41:55   
pandina
Anck, Ribizla user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Šta kada se probije termin?
5.7.2012 9:38:25   
Alexxa
Evo i ja da se prijavim ovde! Danas mi je 40+1.

Sex (i više nego što treba, posle skoro 3 meseca apstinencijeuser posted image ), ananas, šveps, šetnja i fizička aktivnost nisu dakle nikakve rezultate. Stomak mi je nisko celu trudnoću, a poslednje 2-3 nedelje je skroz dole.

Čekamo prepelicu sa nestrpljenjem.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Šta kada se probije termin?
29.8.2012 10:48:44   
malanatica
Danas mi je 40+4, bila na CTG u Zvezdari, dr mi je rekao da dodjem za 2 dana i da ce me tada primiti u bolnicu pogotovu sto je petak. Ima li neko iskustva sa indukovanim porodjajem u Gradskoj bolnici? Da li odmah po prijemu indukuju porodjaj ili cekaju neko vreme? Najgore ce mi biti da tamo lezim bzvz. user posted image

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Šta kada se probije termin?
29.8.2012 12:39:47   
Bebilina
Ja Sam se u prvoj trudnoci porodila dan pre termina (po ciklusu) a u drugoj 6 dana nakon termina po uz, tj 2 nakon po ciklusu.
Tolerise se preneti do 2ned, posle toga savetuju pokretanje, al samo savetuju, niko ne mora ni to ni ostati u bolnici.
Meni je babica kada sam bila na +4 i imala kontrakcije na 10min, otvorena 2-3cm uradila "sweep", prvi nacin pokretanja kada se prstom membrana odvoji od grlica. Nisam ni osetila. Rekla je idi kuci i ako se hoces do sutra poroditi savetujem sex. Poslusasmo je user posted image
Kontrakcije su mi bile neredovne pa sam sledeceg jutra krenula sa opustanjem- hypnobirthing relaksacija, duga topla kupka, setnja od oko 3km i trudnicka masaza sa koncentrisanjem na lumbalni deo. Par sati kasnije kontrakcije na 3.5min, odem na pregled- i dalje otvorena 3cm, grlic debljine 0.5cm. Kazu ili setaj ili idi kuci. Setali, ja jela ljut kari user posted image otisli kuci, taman smo usli pukao mi vodenjak. Ostalo je istorija user posted image
A inace mi je babica zakazala jos jedan "sweep" za +8 i indukciju vaginaletom za +11. Da sam htela cekali bi, al meni je bilo svejedno za kad je to zakazivanje posto sam tad vec znala da je porodjaj krenuo. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Šta kada se probije termin?
29.8.2012 13:01:54   
Anoniman
ovde se ne ceka. cim dodjes do termina, ako ne krene samo, strpaju te u bolnicu i na indukciju. kazu da beba nema sta da dobije, a postoje mnoge opasnosti i da zato ne treba cekati duze.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Šta kada se probije termin?
29.8.2012 14:11:28   
nina26

IZVORNA PORUKA: ksena

ovde se ne ceka. cim dodjes do termina, ako ne krene samo, strpaju te u bolnicu i na indukciju. kazu da beba nema sta da dobije, a postoje mnoge opasnosti i da zato ne treba cekati duze.


ovo mi se posebno svidja, pogotovu sto sam citala sad skoro sta se desava kod nas u neki bolnicama, kad se probije termin, i nece da te prime u bolnicu....

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Šta kada se probije termin?
30.8.2012 18:53:15   
Maslacak15
Naravno, prebacivanje moze biti izuzetno opasno. U svakom slucaju mora pazljivo da se prati cestim CTGovima. Ovde nema pisanog pravila ali mnoge bolnice tolerisu maksimum od sedam dana probijanja termina. I sto se tice srpskih bolnica, svi apsolutno svi slucajevi protekle godine sa kobnim ishodom bili su slucajevi sa trudnicama koje su puno prenele a indukcija/carski je odlagana. S druge strane ima naravno jako puno zena koje su se porodile posle termina bez ikakvih problema ali stvarno treba biti oprezan. Trudnoca je fiziloski limitiran proces, posle 40 nedelje naglo se iscrpljuju rezerve, funkcionalnost posteljice opada itd itd....

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Šta kada se probije termin?
10.10.2012 22:14:15   
dada951
Ja sam se porodila tri dana posle termina. Na sam termin ispao mi sluzni cep, a tri dana posle dobila
bolove na svakih deset min, dosla u Betaniju, 4 cm otvorena, stavili me na indukciju i u roku od 3 sata se porodila. Sve bilo
OK.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Šta kada se probije termin?
10.10.2012 22:51:20   
Sanchy
Kada se dodje do termina insistirati na porodjaju ,ovako ili onako,prebacivanje moze biti vrlo opasno i za majku i za bebu...ja ne bih cekala ni dan duze..

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Šta kada se probije termin?
11.10.2012 12:50:58   
bojanica7
ja sam se porodila osam dana posle termina. mislim da je okej cekanje od sedam dana (naravno, uz svakodnevni ctg) jer nekad bude ovulacija malo kasnije, pa se beba ipak rodi na vreme. meni su za osmi dan zakazali indukciju, a sedmog uvece je prirodno krenuo porodjajuser posted image . i kontam da je to deset puta bolje nego da sam se sedam dana pre toga porodila indukcijom.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here