Šta kada se probije termin? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


eugenija -> Šta kada se probije termin? (29.5.2009 22:39:49)

Morala sam otvoriti temu, podstaknuta dešavanjima kod moje drugarice...

Naime, njen termin je bio 21. maja. Svakih 7 dana u zanje 3 sedmice, imala je češće blic kontrole, i svaki put isto - ništa od bebirona i kontrakcija. Preključe je opet išla na zakazan blic pregled i ginekolog (privatnik) joj je rekla da ide po uputnicu za CTG koji se radi u porodilištu, pa da nakon tog pregleda i oni gore vide, da li da je puste nazad kući, ili šta sa njom da rade (da je zadrže i sl.) Pri tom je rekla da je posteljica zrela, da je beba lepo okrenuta i da je ona otvorena 2 cm, pa se do petka možda nešto i desi, ali svakkao porod kreće za vikend u krajnjem slučaju.
Nakon toga, ona je izvadila uputnicu za CTG i danas je otišla na taj pregled u porodilište. Prvo su je naribali kako tako kasno dolazi, jer je termin probijen 8 dana, i da nakon 3 dana od pretpostavljenog termina, trudnice OBAVEZNO upućuje svaki ginekolog u bolnicu, jer se tada prati stanje i bebe i trudnice, i plodove vode i posteljice i svega. CTG ne pokazuje kontrakcije, posteljica joj nije zrela, i od svega toga da krene prirodno - nema ništa, po rečima doktorke koja ju je danas pregledala u porodilištu. Pored svega, beba je već sada jako velika, ima 4 300 kg prema današnjem uz, a on je jako uska, tako da doktorka smatra za 80% da će u pitanju biti carski rez. Rečeno joj je da sutra ujutro dođe u bolnicu, pa će videti šta i kako dalje...
Ona me zvala sva u panici i rekla, ne dozvoli da ti se desi kao meni, ukoliko probiješ termin 2 dana, odmah traži uputnicu za CTG i idi ležati u bolnici.

Kakva su vaša mišljenja i iskustva? Koliko treba čekati nakon što se termin probije? Kada se javiti u bolnicu? Da li slušati svog doktora slepo ili poslušati i mišljenje lekara u državnoj bolnici?




sneza24 -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 22:44:30)

Moja drugarica se isto porodila par dana posle termina ali nije lezala u bolnici.A moja strina se porodila 10 dana posle termina i lezala je u bolnici i onda je ona trazila da je puste.Pustili je na vikend kuci i onda se vratila i bila je jos dan,dva i onda se porodila.




Anoniman -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 22:46:09)

Kad sam se porodila sa prvim detetom u bolnici je bilo baš dosta ženica koje su primljene jer su probile termin. E sad ne mogu da se setim koliko dana su probile taj termin ali za sigurno znam da su ih redovno pregledali i radili im CTG bar dva puta dnevno. Mislim da kad se probije termin za oko 10ak dana da se porođaj izaziva vestački[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Mery -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 22:54:36)

Moja kuma je probila termin ali je stalno bila u kontaktu sa dr koja joj je vodila trudnocu. Nakon 7 dana od termina je dr uputila u bolnicu i tamo su joj isti taj dan izazivali porod (nije dobila kontrakcije niti joj je pukao vodenjak). 




eugenija -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 22:59:40)

Znači, doktorka moje drugrice nije nigde pogrešila što je čekala 8 dana, pa je uputila onda u bolnicu?




Sneža -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 23:00:49)


IZVORNA PORUKA: eugenija

Znači, doktorka moje drugrice nije nigde pogrešila što je čekala 8 dana, pa je uputila onda u bolnicu?

ako je plodova voda bila ok.,mislim da nije.




eugenija -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 23:01:54)

Plodova voda je bila ok, i danas je ok.




Sneža -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 23:05:34)

Eugi onda se ne tripuj!!!!Nego se opusti,opet hoćeš da puniš glavicu nekim mušicama,nećemo ti dati[sm=smiley1.gif]




eugenija -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 23:07:21)

Ma ne tripujem se ja golemo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image], nego znaš kako je kada su dve drugarice trudne u isto vreme, žao mi devojke.... Jbg... 




Mery -> RE: Šta kada se probije termin? (29.5.2009 23:09:54)

Eugi sve je to normalno da se desi, kuma moja je rodila zdravog i VESELOG djecaka iako on nije htio napolje.




basso -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 7:54:24)

Mene i sestru je mama rodila 10 dana posle termina i to potpuno prirodno,moja sestra se porodila 8 dana po terminu a sestra od tetke dve nedelje.Deca su zdrava sa jednom lepom i cistom kozom, i nemaju krljusti,jer kod prenesene dece to hoce.Znaci da nam je takva genetika, i pre nego sto sam zatrudnela ja sam znala da cu uci u 10-ti mesec,tako funkcionisemo.Ali moj doca kaze kod njega nema deseti mesec i izvadi mog malisu na sam termin.Imao je 3 desetke i jednu devetku na rodjenju i to zbog crvene koze,pedijatar mi je rekao da je ranije izvadjen.E sad budi pametan.




Anoniman -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 8:51:32)

Nema nikakvih problema kada se probije termin samo se treba pratiti beba.

Meni samo nije jasno zašto vi ne idete ranije na CTG nego tek kada probijete termin, ja sam išla već negde... hmmm... ne bih se baš zaklela, ali u 35oj nedelji. Ne svaki dan, ali mislim 2x nedeljno, ali to je za temu CTG.




prolece -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 8:54:12)

tako su i meni.




prase -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 9:09:28)

Ja sam isto išla na CTG redovno mnogo pre termina. Prvi CTG sam imala još u 8. mesecu, a u 9. i do porođaja (koji je kasnio par dana za terminom) sam išla na CTG na svaka 2 dana, a posle toga pregled, pa vidimo hoću li kući ili da ostanem u bolnici. Čini mi se da je pored CTG (koji je važan zbog otkucaja bebinog srca, a ne zbog kontrakcija) najrelevantnije ono što doktor vidi na UZ, da li ima dovoljno plodove vode i sl. (oko termina gledaju obavezno i položaj bebe, položaj pupčane vrpce i možda još nešto), a ne termin koji je određen na osnovu poslednjeg ciklusa. Mislim, da smo se u mom slučaju oslonili na taj termin, pa ja bih ležala mesec dana u bolnici [sm=jezicek.gif] (na osnovu poslednjeg ciklusa mi je termin bio 13.9., na osnovu expertskog UZ 1.10. a na osnovu ranog UZ - 6.10., a porodila sam se 7.10.). Eto.




Anoniman -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 9:12:04)

prase, kopirala sam deo tvog posta u temu: CTG (KLIK)




Anoniman -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 9:14:11)

Ja u utorak idem na prvi CTG, to ce biti tacno 2 nedelje pre termina. Mislim da sam tako i u prosloj trudnoci.

Ovo sam htela da napisem u temi CTG pa sam pogresila, sorry[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Doroty -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 11:35:50)

Ja sam probila termin sada već 7 dana, nisam još u bolnici, uz pokazuje da je beba mladja 7 dana, ctg je odličan, na pregledu otvorena 1 prst. Dr me nije smestio u bolnicu jer misli da će verovatno krenuti samo, ali smo u kontaktu. Nije za indukciju ako baš nije neophodno.
Termin se ionako računa kao približan porodjaj, znači može pre, može kasnije. Ja sam bila u fazonu samo da je pre, što je skroz glupo, beba treba da izadje kad je spremna[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]




mihi -> RE: Šta kada se probije termin? (30.5.2009 17:56:40)

Najviše 3 dana dozvoljavaju probijanje termina i onda prijem u bolnicu bar je sada bilo tako ne sećam se pre 12 godina šta je bilo kad sam rodila Luku. Samnom je u bolnicu primljena devojka koja je 5 dana premašila termin imala je poseban tretman i porođena CR.




cici78 -> RE: Šta kada se probije termin? (3.8.2009 22:35:12)

Moja dr mi danas kaze da je dozvoljeno da se probije termin 6 dana najvise, mada se onda svaki drugi dan ili cesce radi ctg, a velika je verovatnoca i da trudnica bude primljena u bolnicu.




Rina -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 9:30:01)

Ovde je dozvoljeno 2 nedelje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] (Ako je beba i dalje dobro aktivna,ima dovoljno plodove vode i tako to...)




cici78 -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 9:41:09)

Pa pametno. Jedino ovi nasi ovde glume neko ludilo, sve trudnice su kao na traci, sta ih briga, njih ne boli. Ja sam i dalje zatvorena a 4 dana do termina, dr mi kaze ako ni za vikend ne bude nista u ponedeljak da se javim u porodiliste pa ce me mozda zadrzati i indukovati, a to mi je najgora varijanta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Nanica1 -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 21:22:22)

Ja se samo toga plasim da ne promasim termin! Uzasavam se toga da budem bezpotrebno u bolnici... A oni onda sto godina raspravljaju da li ce cr ili nece, da li ce sacekati jos koji dan i sl. To su po meni samo muke... 




cici78 -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 21:32:43)

Nanice rano ti je da brines o tome, ima vremena, bice sve ok. Nego ja se brinem da ce me bas to vestacko izazivanje porodjaja snaci, (jer sam jos uvek skroz zatvorena) pa se pitam da li cu se i tada konacno otvoriti ili ce me izmuciti bez veze pa onda ipak neizbezni carski rez[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Do malopre sam setala ne bi li se beba malo spustila i pritisla grlic...




kathy -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 22:11:53)

Prava tema za prvi post :)

Ne brini nista, ja sam dva puta probila termin: prvi put 12, a drugi 6 dana. Moji lekari su smatrali da je prirodan porodjaj najbolji, pa je tako i bilo. Na prvom porodjaju bila sam otvorena jedan prst u 5 ujutru, a u 7.15 sam se porodila. Nema pravila, zato ne brini...




cici78 -> RE: Šta kada se probije termin? (4.8.2009 22:33:29)

Da mi je bar taj jedan prst da se otvorim....u petak opet idem na kontrolu pa ce valjda biti, a do tada cu samo da setam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Cime bih jos mogla da pospesim to otvaranje?




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>