RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Verus -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (24.12.2009 19:21:34)

Bas postena i divna zena....nesto mi ju je zao...




Delijagirl -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 19:56:43)

Neznam dali da pokrecem temu ili bolje ovde da pitam... Sta mislite o ovim perionicama vesa? ja imam pun K**** toga jer evo pre 5 dana sam izbacila ves napolje da se susi i naravno mogu da sanjam da se je osusioa pritom masina mi je neka stara samo sto se ne raspadne, e sad odlucili smo vec da cemo kupiti susaru ali hocemo da kupimo novu i sad smo u skupljanju pare i nadamo se da cemo uskoro da prikupimo dovoljno. Imam i onu hvataljku za susenje u stanu ali ovo je haos em sto iovako imamo vlazan stan pa jos da susim ves tu ne dolazi u obzir. Gledala sam malo po netu i nasla jednu perionicu gde ti 1kg vesa operu, osuse i opeglaju sa valjkom za 120din! A rucno peglanje je 150 din + besplatno ti ga odvezu i dovezu na kucnu adresu... I meni se to cini tako smesno jeftino... a sad da pitam vas sta mislite?




Anoniman -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:35:03)

Delijo, to nije puno, za kg vesa. Al racunaj da je jedna masina belog, i jedna masina sarenog, ajde, neki minimum minimuma nedeljno. To je 10kg vesa, to je 1200 dinara nedeljno, 4800 mesecno.I to je samo minimum, ja operem 3 puta vise. Ok je ako imate para, al zar nije bolje onda uzeti masinu i susilicu na kredit pa toliko placati mesecnu ratu?




viking -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:38:18)

Ali ovako nema trošak za prašak, omekšivač, struju za mašinu i za peglu, calgon... 





Anoniman -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:39:35)

Slazem se, al svakako planira da kupi masinu i susilicu...Mislim da se moze iskombinovati i rata i prasak i sve...to je samo moje misljenje, nije to skupo mnogo, al nije ni preterano jeftino.




viking -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:41:15)

Onda da [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




LillyT -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:45:11)

Neko moje iskustvo govori da je uvek jeftinije kada se nesto kupi, nego kada se rentira. Tako je i sa ovim, a i peres kada ti hoces, pa ako nesto ubrljas, odmah i operes. Ako vec planirate da kupite masinu i susilicu, onda nema potrebe za servisom. E sada, nije da se ne stedi, ali pitanje je kolicine vesa i perioda koriscenja. Daj da napravimo matematicki model [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Delijagirl -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:52:33)

Nedjo rado ja uzela na rate ali mi smo oboje na crno pa i nisam mislila da bi to radila do veka nego max 2 meseca nece nam trebati vise... a i nemamo mi 10kg vesa na nedelju da operemo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Ana RR -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:53:48)

Devojke, malo ste omašile temu! 




Anoniman -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (28.1.2010 20:54:24)

Pa onda zvuci sasvim ok takva varijanta, to su onda ok pare, i taman imate vremena i prostora da skupite za svoju masinu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bebironcic -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (3.2.2010 16:21:52)

Ja i mm zivimo sami,ja ne radim,nemamo dece...nadam se samo za sada...tako da nemam potrebe za zenom koja ce mi pomagati po kuci.A i sta bi ja radila?A i malo sam skeptik po tom pitanju da mi se neko nepoznat muva po kuci[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




LillyT -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (3.2.2010 16:29:06)

Da je sada uzmem, ne bi mi bila ni potreba ni prestiz, nego da izvinete cisto pro*era*anje. Razumem porodice koje uzimaju pomocnice i verujem da im treba pomoc, ali trenutno mi tako nesto ne treba. Sada sam se setila jednog texta kada kao neka "nasa poznata licnost" kaze da ima armiju pomagaca (bastovan, kucna pomocnica, spremacica, kuvarica) i onda kaze kako je za ocuvanje porodice potrebna dobra organizacija!?! Ja sam za to da ako postoji mogucnost i zelja, neka se uzme, nekome ce ta para znaciti. 




Vučko.ba. -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.8.2010 13:29:01)

Pepino - moj post od 04.02.2009. godine (ne cijeli nego bitniji dio) i sad dolazi 2x mjesečno jer su djeca veća pa sad i ja nešto uspijem - da imaš uvid šta je sve uključeno u cijenu


meni jedan put sedmicno dolazi jedna djevojka od 25 godina koja vec godinama radi kod mene za 20 eura dnevno komplet stan od 80m2 odradi i to haman generalno, s tim sto ne radi kuhinju svake sedmice nego jedan put u mjesecu... znaci sve sobe, podove, prozore, terase dvije opere i oriba, naravno usisa, i kupatilo, al ostane cijeli dan, i vjerujte mi sija se ...




pepino -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.8.2010 13:31:49)

Pa fino Vule,ruke joj se pozlatile!
Tebi je to dovoljno,u medju vremenu radis ove sitnije stvari,ona ocisti generalno i dobro!




Vučko.ba. -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.8.2010 13:33:01)

Jeste preporuka, al ona kod mene radi godinama, ne znam više ni koliko,
samo to radi, to je njena profesija od svoje 17 godine, izuzetno poštena i vrijedna djevojka, i plus što sve iza nje miriše i sija
ostane nekih 8-9 sati taj jedan dan svake druge sedmice, i sve gore nabrojano uradi  




*Alexx* -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 15:51:52)

Da dignem temu: imate li neku vrstu pomoći u kući, koliko je plaćate, gde ste je našli, koliko vam često dolazi...? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Olga75 -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 15:55:16)

meni dolazi " zena " svake dve nedelje da popere prozore , vrata , zavese , izlupa tepihe , istusira cvece i malo sredi kuhinju . Placam je 200 din na sat a bude kos mene sigurno 20 sati mesecno.
one druge dve nedelje ja kao spremam




Jele -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:01:04)

Ja bih je angažovala, ali mm je protiv stranaca u kući, kao da mu neko kopa po stvarima ličnim [sm=smiley24.gif] Pa eto moram to da ispoštujem... Još samo da je tako zagrižen i oko spremanja kuće, pa da kažem, ko ga šiša, eto sprema i on pa nema potrebe za pomoćnicom [sm=smiley13.gif] Inače angažovala bih je 2x mesečno, čisto da mi oriba svako ćoše, podove, terasu, prozore, zavese, pločice u kupatilu, da omati tepihe.




Jele -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:03:06)

Da dodam - mislim da je to potreba, a ne prestiž. Kako da kažem, malo sačuvaš kičmu, imaš više vremena za porodicu i ne ribaš nešto non-stop kao kreten, ruke mi izgledaju kao da imam 100 godina...




Olga75 -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:05:52)

Meni samoj ne bi palo na pamet da svake dve nedelje perem prozore i lupam tepihe .
Ovako , ona dodje i krene uvek od istog posla . tacno je vec ritual .
Ves mi ne pegla jer se matori toga grozi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




aster -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:22:25)

Kod nas dolazi devojka 1 nedeljno i ostane 4 sata. Za to vreme sredi ceo stan, a možda nešto i opegla ( košulje mm, posteljinu...). Meni ovo mnogo znači jer sve sama radim, babe i dede su nam u drugom gradu tako da sa te strane nemam pomoć.




Anoniman -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:27:26)

Meni je to skroz ok - imas vise vremena za neke druge stvari,kuca sredjena i cista,a neko je i zaradio. Jedini problem kod mene je sto sam prokletinja pa mi je lakse isterati oko nego pare iz novcanika i ubedjujem sebe kako sve mogu sama [sm=jezicek.gif]




*Alexx* -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:31:16)

Ja imam utisak da stalno nešto čistim i brišem u kući. Ranije me baš bolelo uvo, sve i da bude prašine, mm i ja ionako samo prespavamo u stanu. Sada je to već neka druga priča. Iako je čisto, usisano, obrisana prašina, nikad nije obrisana SKROZ (gornje police čistim jednom u 100 godina jer se ionako ne vide), nije svaki ćošak usisan jer treba pomerati gomilu nameštaja da bi se do tog ćoška došlo... tako nekako. Svodim čišćenje i pranje na neophodno.




Anoniman -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:38:05)


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja imam utisak da stalno nešto čistim i brišem u kući. Ranije me baš bolelo uvo, sve i da bude prašine, mm i ja ionako samo prespavamo u stanu. Sada je to već neka druga priča. Iako je čisto, usisano, obrisana prašina, nikad nije obrisana SKROZ (gornje police čistim jednom u 100 godina jer se ionako ne vide), nije svaki ćošak usisan jer treba pomerati gomilu nameštaja da bi se do tog ćoška došlo... tako nekako. Svodim čišćenje i pranje na neophodno.


A da li razmisljas o tome da uzmes kucnu pomocnicu,tj zenu za spremanje?
I kod nas je isto tako,ali sta sad, nervira me, pa kad pobesnim uzmem i sve spremim od do.




Verus -> RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž? (10.2.2011 16:38:47)

Nazalost ne.  Uvek sam govorila da cu sve sama, nekako mi glupo da neko dodje da mi cisti wc solju.  Kad mi je mama bila tu, dala sam joj da usisa, skuva ali nikako da mi riba kadu, wc itd. Ne znam zasto.  MADA dobro bi mi doslo da na 2 nedelje dodje neko da mi uradi generalku.  Cisto mi je, ali ne EXTRA kao pre.  NE stizem sve.  A uz psa i macku stvarno treba da se cisti dosta....Verovatno nikad necu ni imati pomoc...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>