RE: Roditeljstvo nekad i sad (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Mala Elena -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (27.2.2018 21:08:45)

Da od polaska u skolu sve sami...
Sestra i ja smo isle zajedno u vrtic, kad je ona bila prvi razred. Vodila me za ruku. Neverovatno. Ali to je bila varosica, vozise polako, poznate ulice, ovde u Beogradu mislim da mora sve kasnije.




Dora89 -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (28.2.2018 9:18:00)

Sad su deca preopterećena obavezama. Engleski, sport, "Malac genijalac", balet... Pritom su obaveze u vremenski tesnom rasporedu, pa moraju roditelji da prevezu sa jedne na drugu. Ja sam samo na engleski išla u osnovnoj školi, i to se podrazumevalo da sama pešice odem i da se vratim.




Dora89 -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (1.3.2018 9:21:57)

Volela bih da se više razvija ova tema... Stvarno je zanimljiva, a i poučna.




Srecko47E -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.3.2018 0:32:14)

Slazem se.
Nekako.danas je sve naprednije.




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 2:26:34)

Lakse je danas neuporedivo!




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 6:51:26)

Lakse jeste ali su roditelji popustljivi do beskraja a deca nemaju autoritet




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 6:53:16)

Teze u delu opasnosti koje danas vrebaju za klince




mama Jo -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 9:00:27)

Dosta toga je akroz drugacije stvarno




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 9:50:39)

Teze je i u smislu sto je danas sve dostupno. Ali kuvati pelene u serpi je za mene nezamislivo, bravo za nase bake i mame!




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 9:53:41)

Bili stroziji i deca bolja...danas haos




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 9:56:27)

To je tacno, ubi nas ova savremena psihologija, nisam za batine ali mora da se zna red!




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 9:59:44)

ma pustaju decu da rade sta hoce, ne znam samo gde to vodi. Bahatost bez granica




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 10:07:19)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

ma pustaju decu da rade sta hoce, ne znam samo gde to vodi. Bahatost bez granica

U decu koja kad porastu ne znaju za autoritet pa prave ozbiljne peobleme.... a kriva im posle skola, drustvo...




mama Jo -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:02:47)

Na zalost...




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:06:31)

Dete mora da ima autotitete i tacka.




IvanaSK RR -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:09:19)


IZVORNA PORUKA: Dora89

Sad su deca preopterećena obavezama. Engleski, sport, "Malac genijalac", balet... Pritom su obaveze u vremenski tesnom rasporedu, pa moraju roditelji da prevezu sa jedne na drugu. Ja sam samo na engleski išla u osnovnoj školi, i to se podrazumevalo da sama pešice odem i da se vratim.

Da, i ja smatram da su previse opterećena sa milion aktivnosti.




Misha i Ljisha -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:16:55)

Moj brat vodi decu i na tenis i na plivanje i starijeg u skolu malac genijalac i plus redovna skola. I ja mislim da je bratanac opterecen i bas sam bratu skrenula paznju na to.Ali brat mi kaze bolje da ide na sve to jer bi u protivnom buljio u tv ili komp. Ok ima smisla. ali mislim opet da je on kriv jer dete ne provodi vreme napolju. Moja D je svaki dan napolju bez obzira na treninge i na vremenske uslove. Tako sam je navikla na salasu i navikla sam je da se druzimo sa drugom decom. Dok brat i snajka se ne druze toliko sa drugim ljudima koji imaju decu eto radi decijeg druzenja. Mislim bratancu je bilo nepojmljivo da moze da ode kod drugarice da se igra. Ja rekla idemo do Visnje (Visnja ide sa njim u razred) a Visnju jednom nedeljno posetimo, ja se druzim sa njenom mamom i V i D se lepo druze, a bratanac u cudu u faznou "ja mogu da idem kod nje da se igram?" Zauzeti su roditelji i onda tako gledaju da i deca budu zauzeta. Nema luftiranja. Ja i D smo bas luftike [sm=smiley36.gif] mi volimo da budemo napolju i da se druzimo sa ljudima.
I da sve zavisi od deteta do deteta. Nekom detetu ne bi tesko pale sve te aktivnosti a nekom i te kako tesko padaju. Imala sam ucenicu ona je na sve aktivnosti isla sa takvim zarom i nista joj nije bilo tesko. U svakom slucaju roditelji treba da procene dete i celokupnu situaciju.

I nekoj deci je uvek i sve dosadno. A nekoj je svaka sitnica zanimljiva.

Nego nas nisu roditelji zanimali, bas ih briga da se igraju sa nama. Imas brata sestru drugare, dvoriste igracke. Eto ti pa se igraj. I vise smo ih tako postovali verovatno nego sva nasa deca nas u danasnje vreme




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:19:22)

E pa cekaj pa.sto mu dozvoljava TV ili komp. Ja moje teram napolje.
Izvolte deca su tamo igrajte se. Moje idu na plivanje dva tri puta nedeljno i za to ae.cesto puta svadjam.sa.mm jer.mialim da im je puno. A ne jos da im natovarim po nesto.
Pa deca treba da se igraju...kad ce ako ne sad?




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:20:55)

E da i ta animacija dece.
Pa deca treba sama da smisle kako da se zabave.
Ne u danasnje vreme sve im je na gotovo pa su sama sebi dosadna. Nemaju razv.mastu!
Nema bre vise granica. Roditelji animiraju decu cudima i smatraju sebe losim ako je deci dosadno...mozes.misliti!




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:22:21)

Ima i teorije da se kreativnost razvija kod decw bas kad ih nista ne animira, odnosno kad je dosadno




Misha i Ljisha -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:23:01)

Eh sta da ti kazem Anck. mama i tata doktori nauka, vecito su oni prvi za kompjuterima, ili brat u poslu na njivi i td. Njima je vreme bas onako skroz isplanirano nema "dosade". Retko bas bas retko idu napolje eto tako da bi visili napolju sa drugom decom. Moji su ali su cudni. [sm=smiley36.gif] Moja D izadje napolje i igra se sama samcata bez po muke




Anck Su Nmaun -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:24:32)

Ma tuuzno mi bre to jako [sm=smiley13.gif]




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:27:07)

To je i malo pomodarstva, da klinci idu na milion dodatnih nastava, kosta pa se smatra i prestizom, ljudi se utrkuju




mama Jo -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:27:54)

Ali toga je uvek bilo sad je bas izrazeno




MimaKos -> RE: Roditeljstvo nekad i sad (2.5.2018 13:29:03)

Ja na violinu isla i to sam jedva stizala uz osnovnu s




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>