|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
28.11.2011 14:17:43   
madre
IZVORNA PORUKA: nada78


IZVORNA PORUKA: madre

bogi voli mleko, ali nije da ne moze bez njega. pije nestle junior 1+. napravim mu ujutru i uvece po 210ml, a popije koliko zeli... nekad sve, nekad mu ostane. a sto se tice toga koliko je zdravo, ja sam se recimo trudila da izaberem varijantu koja je bogatija vitaminima i gvozdjem i zato jos uvek pije adaptiranouser posted image

Meni, pošto je ovo ipak jedno selo, svi tvrde kako ja preterujem i kako ne treba da pije taj "prašak". Ne znam šta da radim, stalno mislim kako možda nisam u pravu, baš ne znamuser posted image

nado, ja ne zivim u selu, ali me opet svi kritikuju sto pije prasakuser posted image mm i ja smo razmisljali i doneli odluku da je to ipak bolje za bogdana, koji oduvek slabo rucka, pa mu tako nadomescujemo vitamine. ali i da lepo jede verovatno bih isto uradilauser posted image ti sto pricaju su uglavnom ljudi koji se ne razumeju u te stvari, a ja takve ne slusamuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
28.11.2011 15:10:35   
Ana RR
Meni je ostala u glavi rečenica jednog francuskog proizvođača vina, rekao je kako država finansira proizvodnju mleka koje nije zdravo a ne želi da finansira proizvodnju vina koje je lek za ljude user posted image čovek je kivan pa tako priča ali ima tu i istine. Ja mleko ne volim, nikada ga nisam volela i od mirisa kuvanog mleka mogu samo da se lepo izbljujem. Pijem ga samo u kafi. Za ovih 30 godina se nije pokazalo da mi nešto fali zbog toga što ga ne pijem (videćemo kasnije user posted image ).
Uglavnom, ne planiram Maretu da uvodim mleko minimum do 1,5 god a verovatno i duže.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
28.11.2011 15:13:55   
jovicaa
ni ja ne volim mleko user posted image
pila sam ga samo dok sam bila trudna. planiram da aleksu uvedem biljno mleko, posto jos malo pa godinicauser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
3.3.2015 19:57:59   
mila83
Mi nosimo vec cetiri godine domace kravlje mleko dva puta nedeljno po 2l...Smatram da to nije puno za jednu cetvoroclanu porodicu. Nismo neke mlekopije, vise konzumiramo jogurt(cesto bas pravim domaci!) i kiselo mleko. klinci nekad popiju mleko za dorucak ili uz kornfleks. Koliko je mleko zaista zdravo danas,ne bih znala reci, pa cak i domace.Toliko zagadjenja u svim oblicima prisutno je svuda oko nas.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 13:38:25   
acalukic
Zdravo je samo ako je do granica normalnog,sve preko toga nije zdravo. Moj unuk pije mleko u ogromnim kolicinama i to nije dobro. Jede on i drugu hranu ali mleko mu je i dalje cini mi se glavni obrok i ako je vec po meni veliki decko i trebao bi mozda da popije jednu solju mleka,a ne toliko koliko on pije,a pije mnogo

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 18:40:24   
Žapkić
Tina isto pije dosta mleka. Ujutru obavezno uz doručak, a trazi i preko dana. Najveći biser je bio pre par dana, kad je rekla:"Mama, zedna sam. Daj mi mleka!"user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 18:46:21   
Bibilib
Ja sam sad na sistematskom rekla doktorki da mi dete pije dosta mleka litru dnevno a ona kaze da nije zdravo vise od pivske flase a to je 500 ml.jer deca postaju anemicna....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 18:48:11   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Ja sam sad na sistematskom rekla doktorki da mi dete pije dosta mleka litru dnevno a ona kaze da nije zdravo vise od pivske flase a to je 500 ml.jer deca postaju anemicna....


Ovo je i nama dr rekla, mleko ne treba da bude zamena za obrok, ipak sve treba konzumiratu u umerenim količinama, od svega po malo.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 18:55:27   
Bibilib
Samo sto moja beba trenutno bas pije mleko i dok ga ne dobije to je plakanje i plakanje....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 19:06:45   
veselicaa
Moje ne obozavaju mnogo mleko a nikada ga nisu ni pile na flasicu.Kada sam mojoj A.sa dve i po godine dala kravlje mleko povracala je danima i imala problema sa stomakom.Stasa voli sa neskvikom ili sa zitaricama i keksom,retko traze da popiju casu mleka.E zato mi A,voli mlecne proizvode bas sve i kajmak,pavlaku,sir,zdenke su joj omiljene,kackavalj dok S,malo manje ali pije jogurt i jede pavlaku.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 19:16:38   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Samo sto moja beba trenutno bas pije mleko i dok ga ne dobije to je plakanje i plakanje....user posted image user posted image user posted image

Navika user posted image
Ja sam pre za sir i mlečne proizvode nego za mleko.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 19:18:05   
Bibilib
Ma nudim mu sve ali odbija....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 19:22:07   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Ma nudim mu sve ali odbija....


Samo ti nudi, sešće na rudu na kraju pa će i jesti, ako mu ne nudiš i ako ne stoji na stolu da vidi, kako će da zna da to postoji?

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 20:43:40   
veselicaa
Nema potrebe za toliko mleka posle rpvog rodjendana,ja sam cak protiv kravljeg pre treceg rodjendana a i sto kaze Ivanka ako mu ne bude u vidokrugu zaboravice na njega i nece traziti.On sada treba da jede konkretne obroke,od previse mleka moze samo da postane anemican.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
5.3.2015 22:55:31   
mila83
Tacno tako! Moji najvise vole jogurt i kiselu pavlaku,domaci sir. Mleko povremeno.Nikada nisu pili nesto previse mleka, ja sam ih dojila do 11.meseca.onda su dva meseca bili ujutro i uvece na bebelaku, posle 1.rodjendana uvela kravlje mleko...ali vise od casu , dve dnevno nikada pa cak i to nekako spontano nestalo.Zamenili smo ga ostalim mlecnim proizvodima.
A pogotovo ga izbegavamo kada imaju slajma,jer mleko doprinosi stvaranju sluzi i zgusnjavanju slajma.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 6:13:05   
serpica

IZVORNA PORUKA: veselica

Nema potrebe za toliko mleka posle rpvog rodjendana,ja sam cak protiv kravljeg pre treceg rodjendana a i sto kaze Ivanka ako mu ne bude u vidokrugu zaboravice na njega i nece traziti.On sada treba da jede konkretne obroke,od previse mleka moze samo da postane anemican.




Ja da se ne slozim user posted image moja starija cera nikad nije htela da jede dobrosve je to bilo traljavo uz muku i kad je porasla isto tako,jedino je pila mleko i to po 1,5l dnevno nekad i vise. probala sam na sve nacine da je nateram da jede ali nije islo,ukinula sam i mleko opet nije jela verovali ili ne znala je da bude na samo jedanom zalogaju ceo dan,onda sam joj vratila mleko neka bar pije ako ne jede..pitala sam dr kaze neka pije praticemo..nikad nije bila anemicna kks uvek odlicna hemoglobin u gornjoj granici...a pila je mleko sve do prosle godine,sad vec slabije. I sad je mrsavica jedva 29kg sa 10god. bela u licu da covek pomisli da je anemicna ali nije..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 6:34:40   
Bibilib
Pa ima puno deca koja su bela kao si a nisu anemicna i miji su takvi....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:19:36   
veselicaa
Serpice ali je sigurno da je jela jos nesto pored mleka.Ima slucajeva kao sto je tvoj ali velika kolicina mleka uglavnom odmaze.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:23:36   
serpica

IZVORNA PORUKA: veselica

Serpice ali je sigurno da je jela jos nesto pored mleka.Ima slucajeva kao sto je tvoj ali velika kolicina mleka uglavnom odmaze.




da li mi verujes da nije jela cvrstu hranu uopste a ni meso,tu i tamo salatu i voce kad e setim koliko je malo jela plasisla sam sse kako ce da se razvije i poraste,uveka je bila zdrava ali kazem mlrko je jedino to je u vecoj kolicini unosila sve ostalo toliko malo da ne smem ni da se secam...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:28:18   
veselicaa
Pa verovatno da je njoj odgovaralo i super da je tako.Koliko godina ti ima dete?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:28:42   
jabudic
Eh, kad mi je trebala ova tema nikoga nije bilo, a sad kad su mi momci na zenidbu, aktivirala se.
Ja ne mislim da je mlijeko zdravo. Pogotovo ne ovo koje se nama plasira u radnjama.
Uopste ih ne forsiram da ga piju, a jogurt da, kad god hoce.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:32:12   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: jabudic

Eh, kad mi je trebala ova tema nikoga nije bilo, a sad kad su mi momci na zenidbu, aktivirala se.


E Jabudic sada je nagradna igra tu user posted image
Ni ja moje nikada ne teram da piju mleko.a kao sto ti kazes nije ni zdravo,ko zna sta sve ima u njemu.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 8:34:38   
World
Pa ovo kupovno dugotrajno svakako nije mlijeko, a kamoli zdravo, kad mu dusu izvade... moje dijete pije pred spavanje i voli ga, kupujemo domace.. vise pije kefir, jede sireve i pavlaku..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
6.3.2015 23:51:11   
mila83
Moji su juce probali kefir prvi put..i prolazi zasaduser posted image Treba imati meru za sve,najbolje konzumirati umereno,bitno da se ipak unosi nesto mlecno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Koliko je mlijeko stvarno zdravo?
14.12.2016 12:54:28   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: veselica

Nema potrebe za toliko mleka posle rpvog rodjendana,ja sam cak protiv kravljeg pre treceg rodjendana a i sto kaze Ivanka ako mu ne bude u vidokrugu zaboravice na njega i nece traziti.On sada treba da jede konkretne obroke,od previse mleka moze samo da postane anemican.


Ja da se ne slozim user posted image moja starija cera nikad nije htela da jede dobrosve je to bilo traljavo uz muku i kad je porasla isto tako,jedino je pila mleko i to po 1,5l dnevno nekad i vise. probala sam na sve nacine da je nateram da jede ali nije islo,ukinula sam i mleko opet nije jela verovali ili ne znala je da bude na samo jedanom zalogaju ceo dan,onda sam joj vratila mleko neka bar pije ako ne jede..pitala sam dr kaze neka pije praticemo..nikad nije bila anemicna kks uvek odlicna hemoglobin u gornjoj granici...a pila je mleko sve do prosle godine,sad vec slabije. I sad je mrsavica jedva 29kg sa 10god. bela u licu da covek pomisli da je anemicna ali nije..

Ovo. Kao da sam ja pisala kad je moja T bila mala ali do slovceta!
A sad velika cura jede kao mecava.
Zivela je na mleku, kod nas 10 l mleka za manje od nedelju dana nestaje...
Ma svi pijemo dosta.
Skoro mm bio na kontroli kod kardiologa i sto covek rece mleko je zdravo ali samo za decu .

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here