|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:12:27   
mama81
uf ja imam lose iskustvo..rodim dete,sta mu se desilo ne zna niko,saznam da je gluvo..rodim drugo dete upropaste je na porodjaju i umre mi cerkica posle 17 dana..odvedem babu na pregled, do kamenice kazu u sigurnim je rukama a ona posle sat vremena umre..ja vise definitivno ne idem ni u betaniju ni u kamenicu ..osim ako nece otvoreno da kazu..koliko para vredi zivot,pa da im platim pre nego sto zaseru da oprostis na izrazu..iz tih razloga sam rekla ono sto jesam,i mislim da bi svako sa mojim iskustvom rekao isto..kako je toplo uzas zivi..glava me rastura

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:14:27   
Anoniman
user posted image  

(odgovor članu mama81)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:16:52   
Anoniman
Zaista mi je žao, mama. user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:16:56   
mama81
e moj prijatelju..dzaba suze..zivot je surov..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:18:28   
mama81
pa sta je tu je..ako Bog da,da zatrudnim jos jednom i samo da mi se rodi zivo i zdravo bicu presrecna user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:20:32   
Anoniman
Ako Bog da 

(odgovor članu mama81)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:21:02   
mama81
a,da..zaboravila sam da kazem da sam jako srecna sto sam naletela na ovakav forum i drago mi je da mogu sa nekim licnim znanjem da pomognem i drugima user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:21:59   
magnetic
user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 15:22:46   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mama81

uf ja imam lose iskustvo..rodim dete,sta mu se desilo ne zna niko,saznam da je gluvo..rodim drugo dete upropaste je na porodjaju i umre mi cerkica posle 17 dana..odvedem babu na pregled, do kamenice kazu u sigurnim je rukama a ona posle sat vremena umre..ja vise definitivno ne idem ni u betaniju ni u kamenicu ..osim ako nece otvoreno da kazu..koliko para vredi zivot,pa da im platim pre nego sto zaseru da oprostis na izrazu..iz tih razloga sam rekla ono sto jesam,i mislim da bi svako sa mojim iskustvom rekao isto..kako je toplo uzas zivi..glava me rastura


user posted image user posted image user posted image zao mi je

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
30.7.2009 18:28:54   
dimitrije
Bolice lecenje gluvoce maticnim celijam ce poceti klinicki da se primenjuje u Japanu i Americi za otprilike deset godina. Ja sam svoje dete operisao u Japanu 2007. god upravo iz tih razloga.Jeste jos daleko ali je izvesno sto je najvaznije. Ono sto je trenutno najbitnije je ovo: Implantiraj dete najkasnije do njegove DRUGE GODINE zivota ako je moguce.Jedino tako ce imati sansu da skoro potpuno normalno progovori.( U japanu imaju kod nekih pacijenata 98% pravilnog govora)Ako je dete operisano posle druge godine procenat uspesnosti razvoja govora se smanjuje.Sto kasnije rezultati su losiji.Nemoj da te neko laze da to nije istina !!! Veruj mi STO PRE TO BOLJE. Maticne celije nece pomoci mnogo ako dete ne progovori kako treba a razvojni proces govora je do sedme godine zivota i do tada sta uradis uradila si.Pretpostavljam da sada vodis dete na rehabilitaciju sa slusnim aparatima koje mu nikad nece pomoci da bude razumljiv jer ono ima tesko ostecenje i da to trosenje vremena tvom detetu traje oko 6 meseci ( svaki dan bez sluha je za njega ogroman gubitak)To je stara praksa koja se se jos samo kod nas primenjuje dok se u klinici u Hanoveru urade testovi da li je dete za operacuju u roku od tri dana i zakazuje se najbrzi moguci termin, jer u pitanju je TRKA SA VREMENOM !!!. Tamo je operacija jednog uveta 50 000 e. Kod nas je kao dzabe a tvoje dete je na listi cekanja !? Sta li to cekaju ??? Preporucujem da nadjes nacina da sto pre implantiras dete jer je to u ovom trenutku za njega najvaznije i ne dozvoli da ti trose njegovo dragoceno vreme.  Ako radis operaciju u Srbiji odluci se za australijskog proizvodjaca npr.nukleus 24 mada ima i novijih modela, nemoj nikako za MEDEL (austrija). neka bude zausni aparat nikako stariji model koji dete mora da nosi oko pojasa ili na ledjima.Vrlo rado cu ti pomoci oko svega sto te interesuje nadalje.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
30.7.2009 18:41:20   
guppy RR
dimitrije, puno hvala na ovako korisnim informacijama.
Dobro došao na naš forum.

(odgovor članu dimitrije)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
30.7.2009 18:48:33   
Verus
user posted image  hoces mama, a ovde ces naci svu podrsku na svom putu do srece.  Vidim da si jaka, a za sve to ce doci i nagrada....
IZVORNA PORUKA: mama81

pa sta je tu je..ako Bog da,da zatrudnim jos jednom i samo da mi se rodi zivo i zdravo bicu presrecna user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
30.7.2009 18:51:47   
Verus
Svaka cast doktore. Lepo je cuti informacije iz pravih izvora.

(odgovor članu ORL)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
31.7.2009 0:02:37   
dimitrije
Bollice, znam kroz sta prolazis.Stres koji roditelj dozivi prilikom saznanja da mu dete ne cuje je isti kad izgubis najuzeg clana porodice.  Pored sve muke trazis odgovore na pitanja koja su sustinski ista kao sto su bila moja, jer nam je ta problematika bila strana(nikad nisam cuo za implant ranije) ali odgovora nema.Ili ima a ti ne mozes bezuslovno da verujes. Na zalost, u pravu si ! Tvoje dete je malo i ti donosis odluke umesto njega i zato ne smes da pogresis ! Ja sam procitao hiljade stranica o imlantaciji, rehabilitaciji itd i verujem lekarima ali sve proverim i konacnu odluku donosim sam. U vecini slucajeva moje odluke su se kosile sa preporukama lekara ali ja sam se rukovodio  preporukama i iskustvima lekara i roditelja iz zemalja razvijenog sveta koji su u toj problematici vise od 30 godina.Sva tvoja pitanja i razmisljanja su na mestu i tvoje dete je srecno jer si mu ti majka.Iz mojih iskustava video sam da se vecina roditelja pomire sa problemom sto je zaista tuzno. Mi ne smemo da se mirimo sa tim u ime nase dece. Veruj mi Bolice doci ce dan kada cemo nasoj deci vratiti ono sto im pripada. A do tada ja cu ti dati prave odgovore na sva tvoja pitanja i nadam se olaksati zivot.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
31.7.2009 10:16:48   
dimitrije
Na zalost postoje situacije od ojih treba sacuvati dete sa implantom. U knjizi koju sam dobio od australijskog proizvodjaca upozoravaju da dete ne bi smelo da se spusta niz deciji tobogan sa ukljucenim implantom. To je iz razloga sto su oni pravljeni uglavnom od lose plastike i stvaraju elekcritet koji smeta samom uredjaju i moze da dovede do kvara. Ja svoje dete pustam na tobogan sa iskljucenim imlantom ili mu skinem aparatic i on se igra bez razlike. To ne vazi za tobogane koji su od metala. U azijskim zemljama imaju cesce kvarove implanata zbog vlage koju mi srecom nemamo u tolikoj meri. Trebalo bi da mozes da narucis kutiju sa sacem ob BM firme koja je zastupnik australijskog proizvodjaca. Tu imlant drzis preko noci narocito ako je bilo malo vlage preko dana ili u zimskim uslovima. Sace izvlaci svu vlagu sa aparatica i to bi trebala da imas a to je jeftina svar. Kod nas ne znam da li neko tako nesto uopste ima jer to niko i ne preporucuje kolko ja znam.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
2.8.2009 2:16:56   
mama81
pozzZZ user posted image ja imam tu kutiju..dobija se uz kohlearni..user posted image interesantno..moja mala se ne zali kad se spusta niz tobogan user posted image i ne gasi aparat ..i retko ga skida,cak i nocu ga nosi ni to joj ne smeta :) ali joj ja povremeno skinem kad zaspi..

(odgovor članu dimitrije)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
2.8.2009 5:13:38   
dimitrije
pozz... kutijica koju si dobila uz aparat nije to o cemu pricam. Ovo je posebna prozirna cinijica koja u sebi ima kao nekakvo sace koje prikuplja vlagu sa slusalice.. Nije neophodna i ja je retko koristim. Za plasticne tobogane zaista postoji upozorenje i moje je bilo da to iznesem na ovom forumu. Verovatno znas da dete ne sme da prolazi kroz rengen cak i na aerodromima.Niti da aparat upadne u vodu, jer mozes da ga bacis.Ali bez obzira na sve to, on zaista omogucava da se cudo desi.

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 1:39:04   
bolice
Najpre da Vas sve pozdravim. Mama81, tebi od sveg srca zelim da sto pre ostanes u drugom stanju i da ti se ostvari zelja.
Dimitrije, hvala na ovako bogatim informacijama, ali na zalost na malo koje stvari ja mogu da uticem.Ne znam da li ste iz Bg-a, ovde smo culi pricu da su neki roditelji vodili dete u Japan, ti roditelji su nasli kako nam je receno "sponzora"a u Japanu su dobili isto sto bi i ovde ali besplatno. Mislim da je decak u pitanju. Sto se implanta tice opcije su mi Pulsar ili Medel, zavisno od bolnice za koju se opredelimo.Kod nas ne rade ugradnju implanta pre prve godine osim u izuzetnim situacijama.Ceka se novac od drzave pa da se krene sa ugradnjom implanta. Mi smo na proslogodisnjem spisku ali nam je receno da je jos mali za operaciju .On u septembru puni godinu, tako da ocekujemo krajem ove ili pocetkom sledece godine da ce nas pozvati. Nosi aparate oko 3 meseca(cini mi se kao da su 3 godine prosle) u pocetku sam mislila da mu jako malo pomazu, pa cak ni da ne cuje, medjutim poceo je da imitira pokrete i glasove i vidi se jasna razlika. Medjutim on ipak ne cuje sve tonove. Malo je zbunjujuce kad cuje skoro sapat ali ne cuje triangl.
mislim da na Zvezdari upravo Medel koriste pa ako mi mozete reci zasto ga ne preporucujete jer smo se mi skoro opredelili za njega.

(odgovor članu dimitrije)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 1:57:47   
bolice
I sta me jos boli. Nesavesni lekari.Pitam se kakvi su oni uopste dr. mr. prof???
jel im je muka od svog posla, pacijenti su im dosadni? Ne razumem? Ne razumem zasto neko ko vazi za najboljeg u svojoj oblasti preporuci detetu najskuplje aparate, pri tom zna da aparati nisu trajno resenje vec implant. I pri tom da adresu gde da odemo, da ime i prezime koga da trazimo, a mi kao i svaki roditelj sto bi uradio zelimo najbolje za svoje dete. Da li je moguce da koriste tudju nesrecu zarad bednog procenta koji imaju, a to su deca u pitanju.Deca.Ja bih stvarno volela da znam u cemu je ona najbolja? Sa detetom radi surdolog, ona je samo pregledala dete i rekla kakvo je ostecenje.Pa to sam i sama znala.I aparati preko socijalnog su mu odlicni, evo ga non stop nesto brblja, onoliko koliko moze i sta moze, dete stalno guce i sam sebe stimulise na govor.Znaci nije potrebno 2000e.
Sledece je olive. Neko ko godinama radi jedan te isti posao, ne zna da ga uradi kako treba. Njemu su pet puta , jedno za drugim radili jedno uvo, pri tom je dete bilo potpuno mirno i nisu uradili kako treba. Promenili smo 3 '' majstora'', poslednji, tj poslednja je i najgora od svih.Em ne zna da radi posao, em koluta ocima, i pri tom na popravci olive ostavi da strci cevcica i detetu povredim uvo. NIsam mogla da ga smirim koliko je plakao. Naravno, greska je moja sto sam mislila da mogu da se opustim i da ne proverim rad.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 1:59:57   
bolice
Mnogo sam se iznervirala user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 3:34:44   
Verus
bolice bas mi je zao.  I ja imam losa iskustva sa lekarima...nazalost, malo je onih koji istinski mare za dobrobit pacijenta....ali i ma ih jos uvek takvih...tamo negde.  Nadam se da cete naci resenje da odradite ono sto treba za vasu bebu.  Volela bih da mogu da pomognem...

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 7:02:04   
dimitrije
Bolice, ne smes da se nerviras vec da se naoruzas znanjem. I sam prosao tvoje muke pa ti predlazem da se na to sto pre naviknes. Ja sam taj roditelj koji je odveo dete u japan (poptpisujem se njegovim imenom) i tamo ga operisao iz vise razloga. Prvi je naravno, potpuno izlecenje maticnim celijama u buducnosti. Drugi je sto su mi u klinici u Hanoveru rekli da ne smem da gubim vreme i da je veoma vazno da operisem dete do njegove druge godine zivota(to mi ovde nikad niko nije rekao a vidim da je i dan danas ista praksa) a moj mali je tada imao 18 meseci. Cuvena doktorka sa Slavije (kako sama za sebe kaze) koja ti i preporucuje medel jer je njihov predstavnik (pulsar je model medelove kompanije-znaci isto),hladno kaze da sad idemo na rehabilitaciju 6 meseci pa cemo raditi ispitivanja da li je dete za imlatiranje, pa tek onda da vidimo kada ce doci na red za imlataciju.Kao ima vremena.Onda mi je hvalila medelov imlant na sva usta i kada sam joj rekao da americki BIONIC HIRES ima bolje karakteristike jer sam uporedjivao na internetu, kaze vidimo se za 6 meseci.Sledeceg dana se prebacim u deciju kucu gde sam veoma zadovoljan i dan danas.Kada sam drugi put vodio dete za Japan razboleo se dan pred put i supruga ga je odvela na privatnu kliniku gde honorarno radi i gospodja doktorka veliki strucnjak sa Slavije i koja je odbila da pregleda moje dete. Sta mislis zasto ? Sreca njena pa ja nisam bio tamo. Eto toliko o velikom doktoru a pre svega coveku koji je polozio Hipokratovu zakletvu. Imas 4 proizvodjaca imlanata u svetu. Australijski, Americki (koji ugradjuju u nemackoj), Austrijski (medel) i Francuski o kome ne znam nista(cuo sam da oni rade samo za svoje trziste). Definitivno su najbolji australijski i americki proizvodjac. Japanci rade sa australijskim jer kazu da sa njim imaju najbolje rezultate.I oni su mi pominjali medelov aparat kao mogucnost ali su napomenuli da on ima znatno slabije karakteristike. Jedina njegova prednost je sto ne daj boze ako zatreba dete moze da ide na snimanje glave magnetnom rezonancom bez skidanja unutrasnjeg imlanta. Ali ne svaka magnetna, vec samo ove slabije. Najmladje dete koje su operisali u Japanu je imalo 14 meseci. U klinici u kojoj sam ja bio ne operisu decu stariju od 3 godine vec to rade na nekim drugi klinikama. Za uspeh implantacuje su bitne ove stavke:
- starost deteta (sto pre to bolje, do druge godine zivota ako je moguce)
- ocuvanost slusnog nerva
- izbor imlanta
- uspeh same hirurske intervencije
- i nakon operacije rehabilitacija deteta (rad rad i samo rad)

Ja sam moje dete uspeo da operisem relativno brzo od saznanja da ne cuje i prvi zvuk je dobio kada je imao 21 mesec. Danas je tacno dve godine i dva meseca kako cuje i ja sa njim vec mogu da razgovaram skoro potpuno normalno. On me cuje iz druge prostorije razume sta ga pitam i odgovarauser posted image . Cuje me na ulici kada ga zovem, cuje kisu, otkucaje sata...
A sto se tice sponzora...svaki dinar sam platio iz svog dzepa i ostatak zivota cu morati da vracam dugove.Zaposlen sam u MUP- u i jedinu pomoc koju sam dobio je da mi prekinu staz na dva meseca koje sam proveo u Japanu radi operacije i ostao bez dve plate sa kojima bih platio jednu povratnu kartu. Humano, nema sta.
Dosta toga ima sto cu kasnije pisati na forumu o mojim iskustvima i saznanjima zbog roditelja kojima bih iskreno zeleo da pomognem a pre svega nasoj deci.
Bolice, ako zelis mozemo se cuti i licno se uveriti u mogucnosti koje imlant moze da pruzi. I moje dete zivi u Zemunu. Naravno dobices informacije i o maticnim celijama iz prve ruke user posted image

-

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.8.2009 10:00:41   
dimitrije
A sad moram da pomenem i Dr. Komazeca. Prilikom mog dvomesecnog boravka u Kyotu, dolazio je predstavnik australijske firme za Japan i tom prilikom kada smo se upoznali dobio sam spisak nasih lekara sa kojima saradjuju, telefone i adrese. Prvi na listi je bio Dr. Komazec, Dr. Sandra iz decije kuce i ne secam se ko jos ako ih je bilo.Kasnije mi je moj doktor rekao da su mu preneli da mi imamo izvrsne lekare i posebno mu je naglasen Dr. Komazec, ali sa obzirom na nase buduce planove(maticne celije)  oni ipak imaju vise iskustava i da je najbolje da operaciju uradimo tamo. Cisto da znas ko je br. 1 u Srbiji po njihovom misljenju. Ja sam upoznao Dr.Kosanovica i Dr Arsovica dok Dr Komazeca nisam stigao jer sam vec bio zakazao operaciju i za mene je to bila zavrsena stvar. Pazljivo sam procitao njegovo izlaganje na forumu i sve je na mestu sto je rekao.Najvise mi se dopada njegovo verovanje u buducnost lecenja maticnim celijama,sto je na zalost za mnoge njegove kolege jos uvek naucna fantastika ali i naglasavanje da je sada najvaznije implatirati dete i to sto ranije(to bolje).Ovom prilikom ga puno pozdravljam i nadam se da ce ti pomoci da iznadjes nacina da to sto pre i uradis.Po meni Dr. Komazec je u Srbiji najbolji izbor za tvoje dete ali kada dodje vreme ti ces odluciti sama.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
4.8.2009 23:39:12   
bolice
ovo je upravo ono sto mi je trebalo! Najdetaljnije moguce i iz prve ruke! Za pocetak radimo u istoj firmi, a ono sto smo mi dobili kao pomoc to je ono sto su skupile kolege za slusne aparate. Doduse skupljeno je za jedan. To smo sada ostavili za potrebe oko implanta. Kada smo hteli da zatrazimo pomoc na nivou uprave receno nam je da nismo jedini sa problemom i da bi to pokranulo lavinu drugih ljudi sa problemima!!! Mi smo se 99% odlucili za dr.Kosanovica, a svako hvali svog doktora. Na prvi pogled stekli smo neko poverenje u njega. On nam je i rekao da ce dete biti implantirano krajem ove ili pocetkom sledece godine. Plasim se tog dana i ne znam kako cu ga preziveti a ujedno mu se i radujem jer ce moje dete napokon cuti sve!!!user posted image
rekli su nam da ne ocekujemo cudo i da ce poceti da imitira pokrete za 6-7 meseci.On nosi aparate 3 meseca, pre 15 dana uzeo mi je iz ruke avion, poceo da imitira moje pokrete, pokazuje kako leti avion i ispusta neki ton. to nije bilo AAAAA ali je bilo u tom ritmu, dok kad se igra sa kucom to ne bude AV-AV ali bude u tom ritmu. Okrece se kada ga zovemo po imenu, cak pokazuje gde je nos, gde je oko, ne uvek ali pokaze. A rekli su da cemo se nacekati dok dodje do toga. e ja hocu da verujem u cudo!!! Moje dete nikada ne cuti, on uvek nesto mrmlja, vristi, smeje se...
Verujem i u maticne celije, jednog dana...
neka on meni razvije govor a celije neka dodju i za 30 god. on ce biti mlad, a ko zna koliko ce to kostati i da li ce nam biti dostupno bar sto se finansija tice.
bilo je neke price da stupimo u kontakt, preko zajednicke koleginice, da se ne ljuti ako je ovde spomenem a ime vam je u pp. Mozemo se cuti a mozda se i sretnemo u decijoj kuci.

(odgovor članu dimitrije)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
6.8.2009 6:40:10   
dimitrije
Siguran sam da je i Dr. Kosanovic dobar izbor. Pogotovu sto radi sa australijskim implantima. I Meni je on bio najverovatnija opcija da sam se odlucio da dete operisem u Srbiji.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here