|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zajednički novac u braku
14.7.2011 22:32:29   
magde
pa....nisam znala kako da napisem ovu temu ili gde da spodelim sa vama ako sam pogresila zakljucajte temu.....ja imam problem evo oko para...zbog  neke mamine greske i uplate svakodnevni promet u prodavnicu a ne prijavljena JOS radnicka nisam dobila bar jos ne bolovanje ...tako da moja mama me nije pitala jel imas para da vidimo da ti dam ili bilo sta a ona je direktor firme tako da treba svakako da me isplati to meni sleduje.Rekli su da ce da vide nakon letne odmore sto znaci NEMAMV JA SVOJ NOVVAC..kad sam  rekla SVOJ mm se uvredijo i reko je da je njegov novac nas ali.......ja sam bez pare meni je sramota da svaki dan trazim mislim da on bi trebalo da se set_i i ostavi mi neki novac za izvesnog vremena jel tako .Rekla sam mu nekoliko puta i vise nemogu.Tako da otisla sam pre neki dan u gift shop onaj mamin i uzela 1000den i otisla i potrosila ih i to sve i to nista za mene nego za rucak i nesto oko odece za dece i zbog ovo se MM naljutio zasto sam potrosila i zasto nisam ga pitaala jel mogu da ih potrosim kako to i da moramo skupa da kupujemo za dece pa i ja zelim da ponekad samaq idem u soping....i evo sad smo ljuti ko stranci ne valja ovako nemogu sve nesto ispada nemam zivce ovako strasno sam nervozna...pa sta ako sam sama kupila....

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:05:03 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zajednički novac u braku
14.7.2011 23:27:39   
Anoniman
user posted image

Treba da imaš svoj novac, čisto da znaš da je tvoj, a da li ga držite sve na gomili ili svako u svom novčaniku - to je već vaš dogovor.
MM je mnogo srećan kad ne treba da ide sa mnom da kupimo nešto meni ili deci, uvek kaži "Kupi šta ti se sviđa". user posted image user posted image

Ustvari, ni ja ne idem sa njim kad on kupuje. On i ja imamo sasvim različit ukus, i kompletno je besmisleno da idemo zajedno.

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:32:55 >

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 9:11:26   
Lilla
Sto se tice novca, kod nas je sve nase, svejedno da li je njegova plata ili moja, sve je kod kuce na istoj "gomili", i oboje uzimamo koliko i kad nam treba. Imamo odvojene bankovne racune i kartice (na kojima se po podizanju plata nalazi nas "dzeparac" za taj mjesec, ostatak je u "slamarici"), i ne kontrolisemo jedno drugo, ali obicavamo reci kad neko nesto kupi (ne rucak, uloske, cigare ili slicno) vec nesto skuplje, cisto da bi imali neki uvid u to koliko imamo i koliko smo potrosili.

Lijepo je imati svoj dinar, ja sam ga imala i dok nisam radila jer je mm veci dio svoje plate uvijek podizao sa racuna i ostavljao meni, tj. u kuci, dok je slucaj recimo kod mojih roditelja bio drugaciji ( i danas je). Novac je uvijek bio kod oca, osim neke sice koju bi ostavio u kuci ako zatreba za hljeb i mlijeko. Mami kad bi trebalo vise od toga trazila je. Nisam odusevljena tim sistemom, ali to je njihova stvar.

Probajte se dogovoriti user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:32:12 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 9:56:42   
viking
Mislim da svi ljudi rođeni 27. aprila imaju neki specifičan ukus koji niko živa na planeti ne razume. Mislim da bi mm i tm trebalo da idu zajedno u šoping, sigurno bi se "našli" :)

IZVORNA PORUKA: Tash

Ustvari, ni ja ne idem sa njim kad on kupuje. On i ja imamo sasvim različit ukus, i kompletno je besmisleno da idemo zajedno.



A što se teme tiče, u svom okruženju sam samo jednom čula da ljudi koji su u braku imaju svako svoj novac. Dakle, kad sam čula koleginicu da izgovara "Idemo mm i ja u Banja Luku, ali on još nije primio platu pa ću mu pozajmiti  za putarinu, a ja ću platiti benzin", morala sam da pročačkam uši da budem sigurna da sam dobro čula. Meni je to nezamislivo. Sve što imamo mm i ja je naše, a naš novac je prilično dostupan i našim roditeljima i njegovom bratu (ako treba, ali uglavnom ne treba). U fazonu smo - svi smo mi porodica.

< Poruku je uredio viking RR -- 15.7.2011 10:08:08 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:06:58   
Ana RR
I meni je to nezamislivo. Kod nas ne postoji moj ili tvoj novac već samo NAŠ. Ne mogu ni da zamislim da meni mm daje novac na kašičicu user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:15:06   
majared
Sa mm ne živim, vikendom smo zajedno i pošto još nismo u braku sve nabavke je on plaćao. Skoro je ta tema iskrsla u razgovoru i vidim da mu nije pravo. Ali, da li da plaćam pola para u Rodiću za mesečne zallihe hrane i drugih potrepština ako nisam kod njega ni 10 dana mesečno???? Meni to nije logično. Do sada mi je plaćao račun za mobilni telefon ali od tog razgovora dajem mu pare. Zato smo na moru stavili na gomilu isti iznos i koristili za hranu, benzin i ostale zajedničke troškove. Ne znam on se prosto nametnuo kao neko ko plaća i ja sam se opustila u tom pogledu ali je mislim da je to bila greška jer neću da budem neko ko je izdržavan a imam svoju platu i mogu sebi da priuštim dosta toga

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:31:54 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:18:04   
Anoniman
Znam da mnogi misle da žena mora da ima svoj novac, tj da odvoji sa strane neku "tajnu" svoticu za sebe, ali ja to nikada nisam uradila, nekako mi bzvz. Sve pare koje donesemo u kuću mm i ja su NAŠE pare. Na šta bi to ličilo kada b ih ja, koja, da kucnem, imam stalan izvor primanja mom nezaposlenom mužu popvala kako "ja imam svoje pare a on nek se snađe". Pa naopako. Što je moje i njegovo je, i obrnuto. I recimo, kada neko od moje familije dođe i donese novac nikada nisam dozvoljavala da daju taj novac samo meni, nasamo, već insistirala da se sačeka da mi i muž bude tu i da NAM se novac da (kada su dolazili moji da nas vide, kada su mi dolazile tetke i sl., babine ...)

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:21:11   
moja ciklama
Mama mi je pred smrt šapnula: Kad jedeš, okreni glavu, da ne vidi koliko si pojela, prebaciće ti kad tad u životu!

Moja mama je uvek imala svoj novac, a raspolagala je i tatinim. Baka i deka su je obožavali, poštovali, i imali puno poverenja u nju. Tata je i posle 3 dece, voleo najviše na svetu. Hoću da kažem da je imala SAVRŠEN život, ali je imala svoj novac, i NIKADA (od svoje 25 godine) nije zavisila ni od koga!

Dakle, ja nekako volim da žena ima svoj štek, svoja promanja, svoj krov nad glavom...jer, ja stvarno verujem da me samo smrt neće zaobići, a sve ostalo može da mi se dogodi..

Bila sam 9 meseci bez primanja, muka mi je bilo da od nekog tražim..ili da mi neko daje..nekako nemam ja osećaj da je zajedničko, ako samo on donosi, a oboje odnosimo, ta matematika meni nije baš jasna!

i što moj tata kaže: U se, na se i poda se (nisam sigurna dal sam dobro napisalauser posted image )


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:26:20   
bea83
Kod nas pare nikad nisu bile problem (para nemauser posted image ) . Čak i kad nismo živeli zajedno budžet nikad nije bio strogo podeljen, dok je on bio u vojsci moj džeparac nam je bio zajednički, a posle dok sam ja studirala a on radio on je naravno bio glavni finansijeruser posted image  Čak je meni plaćao letovanje da idem sa drugaricom jer nismo imali parica da idemo oboje.Odkad oboje imamo plate uvek je bilo svejedno ko šta plaća, mada je on u fazonu da za moje želje uvek mora da bude (u pogledu garderobe, ručka ili bilo čega) dok za njegove kad ima ima, kad nema nije ni važno. Volim ga zbog toga, mada nekad i pobesnim (kada na primer pozajmi pare samo da bi meni kupio telefon koji mi se dopao). Sada od kad iznajmljujemo stan troškovi su veći ali on se uvek trudi da ja budem u manjem minusuuser posted image al zato se ja uvek trudim da u frižideru ima ono što on voli, kao i da mu kupim nešto od stvarčica bez njegovog znanja i time ga iznenadim

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:31:13 >

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:32:41   
Vika
 Moja majka i otac su živeli u divnom i skladnom braku skoro dve decenije. Oboje su radili i gradili, i nije postojao moj i tvoj novac, već samo naš. A onda se on spanđao sa matorom vešticom, razveo se, i posle godinu dana umro u svojoj 39. godini.

I onda je matora veštica posle ostavinske rasprave tužila moju majku kao staratelja dvoje maloletne dece. To se razvlačilo godinama, i fininsijski iscrpljivalo našu malu porodicu do krajnjih granica, tokom veselih devedesetih. I posle 8. godina se završilo sudskim pporavnanjem, na predlog sudije koja je rekla bukvalno da njoj ne pripada ništa ili eventualno 5%, ali da se parnica može nastaviti još decenijama! I tako smo prekinuli cirkus, i dobi gospođa polovinu onoga što je moja majka sa mojim ocem stvarala godinama.

Možda poučena tim iskustvom, mišljenja sam da treba imati svoj štek, jer nikada ne znaš šta te može snaći. E sad, koliko lično u tome uspevam, ne još uvek, ali ću se potruditi.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:37:22   
majared
Mene je moja situacija naučila da je najbolja opcija zajednički novac na gomili za zajedničke potrebe. To je naravno samo deo mog, odnosno njegovog novca. Sa svojim ostatkom ću da raspolažem kako hoću. Za sada funkcioniše.

Mene nervira što je tema novca i trošenja para iskrsla usput u razgovoru umesto da smo ciljano popričali o tome. Ovako ispade da me on finansira, moš'' pojmiti. Imam bre veću platu od tebe skote user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.7.2011 10:39:21 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:39:03   
viking
Ja nisam protiv svog šteka (mada ga ja nemam), ali sam Magdin početni post razumela više kao pitanje da li delimo novac na "moj i tvoj" kada su tekuće stvari i svakodnevni troškovi u pitanju...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:43:19   
majared
IZVORNA PORUKA: viking RR

Ja nisam protiv svog šteka (mada ga ja nemam), ali sam Magdin početni post razumela više kao pitanje da li delimo novac na "moj i tvoj" kada su tekuće stvari i svakodnevni troškovi u pitanju...


Tu je moj stav jasan - tekuce stvari i svakodnevni troskovi = zajednički novac. Mislim da na taj način najmanje može da dođe do nesuglasica.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 10:49:14   
Vika
U pravu si Viking, nego smo još razradile temu!

I mi zajednički finansiramo zajedničke troškove, ranije je više on, sada više ja. Ali ako hoću nešto da kupim od svoje plate to i učinim, naravno vodeći računa da li su osnovni troškovi pokriveni.

kod Magde mi se čini da je njegov novac zajednički, ali i da mora da pita kada joj nešto treba. U tom smislu, pošto mi mm nije tata da ga pitam, volim da imam svoj novac, a ima ga i onuser posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 11:02:08   
Lu
A kako se može podijeliti novac u braku na moj i tvoj nije mi jasno, ako živimo zajedno svi su nam troškovi zajednički ili ćemo mjeriti koliko je ko pojeo ručka user posted image
Magde, mislim da ti samo trebaš malo porazgovarati sa tm o tome, čisto da se dogovorite da ne dolazi bezveze do nesuglasica i razmisli o tome što ti tm kaže da je sav novac zajednički a ti možeš da sebi ostavljaš sa strane nešto da niko ne zna.

I ovo smatram još jednom stvari koja se rješava prije zajedničkog života sa partnerom.

MM trenutno zarađuje jedini,  ali ja njega nikad ne pitam za novac i ne znam zašto si neko dozvoli da pita i moljaka muža za novac ili obrnuto.
Svi računi su nam dostupni i jednom i drugom, ne provjeravamo jedno drugo koliko trošimo, o važnim stvarima se dogovaramo zajednički a o potrebama za kuću, računima i nekim sitnicama se brinem ja jer je on na terenu.
Ja sam sebi odredila mjesečnu svotu koja mi treba i toliko dižem sa banke svaki mjesec, tako da imam neku kao plaću da ne bi trošila sa kamare dok ima, to mi je kao neko ograničenje koje sam sama sebi postavila.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 11:07:14   
viking
Slažem se sa Lu, to se dogovara na početku, posle je sve mnogo teže... Brak je zajednica, trebalo bi da sve bude zajedničko.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 12:23:30   
Anoniman
I mi imamo samo zajednički novac... Plate nam jedva pokrivaju mesečne troškove, i nemamo prostora za komociju, štekove, ja bih ovo, on bi ono....
Prvo režija, pa jaslice, pa kredit za auto, pa hrana i pelene, pa šta treba Miši... Nakon ovog spiska vrlo često ispraznimo i jedan i drugi novčanik, tako da retko kad imamo za neke nove krpice, izlaske, putovanja, uostalom kakav god luksuz... Svaki dinar više trošim na svoje dete, i to mi je potpuno normalno... Takva su vremena, ako daj Bože danas-sutra bude više, pa bude i za manje neophodne stvari, i tada će svako dobiti podjednako- a ne meni kožne čizme od 10.000din, a mm patike od 2.000... user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 13:20:33   
Inica
Nama je novac zajednichki.. Pritom, ja uvek imam "neshto sa strane".. Ne mislim u fazonu da krijem od mm, ali ne mogu da zamislim da nemam taj mali shtek,, Jer uvek se mozhe da mi zatreba za neshto.. Pogotovo shto sam chesto sa malom kod mojih.. Na meni je sve shto se tiche kupovine.. Jedino shto mm sam sebi kupuje stvari.. Ali za dete, mene, itd- to obavljam ja.. I nikad nije trazhio da mu se pravdam za troshkove.. Ne bih mogla da zamislim da moram da mu trazhim svaki dan pare za to i to.. I da nemam svoj dinar.. Chinjenica je nam je danas i za najbanalniji izlazak iz kucje neophodan novac...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 14:58:33   
Anoniman

Razgovor, i samo razgovor.  nama su sve pare na jednom mestu, oko svega se dogovaramo i sve troškove...ne delimo, nego jednostavno su to zajedničke pare, i kraj. Nema mojih troškova, ni njegovih, moja suknja je  njegov trošak, njegove patike i moj, sve je to naše.

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 15:04:33   
Nina...
Imamo zajednicki racun u banci gde nam je stednja. Sve ostalo, i od moje i od njegove plate, zajedno u dogovoru usmeravamo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 15:05:47   
Jeca*
moj muz ima svoju platu, ja svoju, on ima svoj štek, ja svoj. On placa sve racune, vrtic i benzin, ja placam velike nabavke i tako smo nekako podelili troskove. Ovo ostalo trosimo kako ko stigne. Nedavno sam rekla joj super su cipele, ali sacekacu platu, i dok sam se okrenula on mi ih je kupio user posted image  mi imamo svako svoj novac, ali ga trosimo kao zajednicki. Ja nikada njegovu karticu nisam uzela u ruke, ni on moju, ali sve je to naše i zajedno ulazemo novac u nas zivot.
ja mrzim novac i zao mi je sto je to sredstvo prezivljavanja i mislim da ako se partneri svadjaju oko novca onda sigurno bar jedan od njih ima iskrivljenu sliku o novcu i da postoji problem koji zaista treba resavati. Ja o novcu ne razmisljam...ne u smislu da ga imam pa me boli uvo, nego u smislu novac je samo stavka od koje zivimo, ali nije tema za razmisljanje...joj valjda shvatate sta hocu da kazem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 15:09:43   
marija32
Ja placam hranu (osim restorana i dostave na kucu), a mm sve, ali bukvalno sve ostalo, osim mojih treninga user posted image
I nema svadje user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 15:21:27   
vukosava
Kod mene u kuci samo ja zaradjujem. Sve kartice sto imam ima i muz, imaju iste i brojeve samo razlicita imena i potpise. On ide u prodavnicu kad god hoce, kupuje sta god mu padne na pamet, njegova stvar. Pare kotnam ko nase zajednicke. Rekla sam mu - kad god ga iznerviram koliki su limiti na kojoj kartici, samo nek kupi kartu za Srbiju i slobodan je da ide kad god hoce, nije kod mene u zatvoru. user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 15:37:02   
Brana
Kod nas nema nista moje-tvoje,sve je nase,ne bitno ko radi ili ne radi...sve sto se unosi i iznosi iz novcanog fonda je zajednicko,dogovaramo se oko svega,delimo...mislim da u bracnom zivotu ne bi valjalo kada bi se novac delio na tvoje-njegovo..onda to i nije zajednica..i tu onda sigurno nastaju problemi...

< Poruku je uredio Brana -- 15.7.2011 15:38:01 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zajednički novac u braku
15.7.2011 16:00:14   
jance
ja sam celu kasicu i planiranje novca prepustila muzu, samo zbog toga sto je to bio i ostao preveliki stres za mene (znam da ne mora da bude al ja to tako dozivljavam i nije dobro za mene)..
on se naravno oko svega konsultuje samnom, pa ako mislim da je to nesto sto kupujemo previse, onda reagujem.... do sada tako funkcionisemo ok. ima tu i tamo nekih razmirica oko toga, al to vise reakcija na to da oboje shvatamo da bi stvarno hteli to nesto, ali nemamo para, ili i imamo al onda necemo imati za ono najbitnije...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here