|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednički novac u braku
20.9.2011 19:16:41   
oxy7
Dove, čitam tvoje postove već nekoliko dana i baš sam se zamislila... stvarno ti nije lako. Mislim da je rešenje situacije ipak u rukatm tm. Ne može on da se ne miješa i da ti to rješavaš sama, radi se o vašoj porodici. Ako svi radite, nije u redu da neko bezbrižno uživa u prihodima, a ti da moliš za svaki dinar...kao da ste vi njihovi najamni radnici, u stvari gore od toga, jer biste bar imali platu...

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zajednički novac u braku
20.9.2011 19:20:46   
Dove
oxy7 hvala ti na razumevanju.Veruj da je strasno kad zavisis nekome za pakovanje ulozaka.Dever i jetrva imaju prihod od prevoza,kvite i sitne robe a glavnica je kod svekra.E sad problem je taj sto ja nisam ulizica pogotovo ne za pare.Zato sad nista ne radim,bar znam zasto nemam.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zajednički novac u braku
20.9.2011 19:38:05   
Cuftas
Dove, i ja mislim da to tvoj muz mora da resi, njega moras da ubedis da razgovara s njima i da istera te stvari na cistac. Mozda mu je to odgovaralo kad je bio momak, ali vise nije, tako da moras da ga navedes da preuzme odgovornost. Nije lako, ali zensko si pa ces da se snadjes user posted image

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zajednički novac u braku
21.9.2011 23:07:20   
Dove
Pare nisu problem-PARA NEMA!!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zajednički novac u braku
24.9.2011 7:12:38   
Dove
TA DAAAAM!!!Generalni strajk je zavrsen!user posted image user posted image user posted image Dobila sam 200 eura da kupim sebi i malisi sve sto nam je potrebno.Sasvim dovoljno ako se uzme u obzir da sam skromna,i jedino za sta cu da izdvojim pozamasnu sumu je da mu kupim dobre patike.Posle svega pitam se da li je bas moralo na takav nacin da im se stavi na znanje da se sredstva ne raspolazu podjednako za sve...

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zajednički novac u braku
27.9.2011 14:34:38   
oxy7
Dove, izgleda da je baš moralo tako...uživaj malo sad!

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zajednički novac u braku
27.9.2011 14:43:09   
Anoniman
Dove drago mi je da si im bar malo skrenula pažnju i dobila nešto za sebe i bebca.
Za sve ove godine koliko smo mm i ja u braku uglavnom je on "glavni izvor prihoda", ali i da oboje radimo sve pare bi smo zajedno ulagali i trošili, jer mi sve delimo. A i njegovi su svi takvi. Ako ima samo za jedan hleb on će svima biti podeljen.

(odgovor članu oxy7)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zajednički novac u braku
30.9.2011 14:46:36   
tina37
Mm i ja zivimo sami.Svu lovu u kucu donosi on,nikada nije ni dinara sakrio od mene.Ne pomazu nam ni sa jedne strane,njegovi bliznji su umrli,moji u nemogucnosti.Nikad me ne pita gde sam potrosila pare,al cesto se pitamo dal smo oboje baksuzi pa ne znamo zadrzati pare na gomili.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zajednički novac u braku
15.11.2011 15:00:24   
Anoniman
Juce sam se uzasno iznervirala zbog stava mm.Nesto smo se zakacili(tj.on je dosao nadrndan i uneo nervozu svima) i na kraju smo dosli do pitanja para.Mi nismo u Srb i uvek oko Ng krene frka oko poklona.Iskreno,ja svojima retko kad nesto kupim i bukvalno uvek oni nama posalju vise nego sto mi njima donesemo.Sada se moja sestra od ujaka udala i trebalo bi njoj dati poklon,a i brat mi je dobio sina te i njemu moramo nesto pripremiti.Na toj je mm pitao koliko treba da da,na sta je krenulo"prese..." kako on daje,a ne ja jer ja ne radim(imamo dve bebe).I kako sam se ja udala sa dva para gaca i slicne majmunarije.naravno da smo se posvadjali,jer je duzi deo veze on bio taj kome sam ja kupovala cigarete i nikad u njegovu kucu nisam usla bez poklona.I dok on nije krenuo da prebacuje nisam mu nikad nabila na nos. Usput,ima sjajnu platu cak i za ovu zemlje(recimo da mu je mesecna kao prosecna godisnja u srb),ja nisam neko ko se razbacuje(vecina koji nas znaju misle da imamo bar upola menje) i znam da stedim.ali on postaje takav cincar da je to strasno.Ponekad imam utisak da cu se razvesti iz tog razloga,jer njega boli najvise kad se po dzepu udariuser posted image

(odgovor članu tina37)
  Direktna veza do poruke: 59
   [Obrisana poruka]
16.4.2012 22:42:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zajednički novac u braku
16.4.2012 23:16:03   
Sanchy
Kod nas to funkcionise ovako....moje pare su moje pare a njegove su zajednickeuser posted image .....ha ha,tako je najbolje...sad ozbiljno,nikakvih problema nemam sto se tice tih relacija,platu trosim kako mislim da treba,ni ne dizem je sa racuna,nego placam karticama ako nesto kupujem itd...,a mm ove stoje u fioci pa odatle uzimamo za sta nam treba....

< Poruku je uredio Sanchy -- 16.4.2012 23:21:00 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zajednički novac u braku
26.4.2012 22:40:05   
mala buba
svako ima svoj dinar i tako ga i trosi. jedino za letovanje i zimovanje stavljamo pare na gomilu user posted image (ja stavim manje) user posted image

_____________________________

Lako mi je s nemirom,
ne mogu da umirim mir.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zajednički novac u braku
29.4.2012 19:36:16   
goda

IZVORNA PORUKA: gagi

Za ovih deset godina koliko sam u braku a od toga sam radila samo dve godine,moj muz je donosio pare u kucu i nikada ali nikada me nije pitao gdje si potroslia i na sta.


Veliki je gospodin sto se tice toga nema sta,ja bi bila drugacijauser posted image

Evo prije tri mjeseca ja sam dobila od mame povece nasljedstvo u parama,mm je na to rekao to su tvoje pare i radi sa njima sta hoces,ja sam tu i bez tih para da vodim racuna o nama.user posted image


Ne znam kako bi se ponasala da mi zapisuje svaki dinar ,flipnula bi od muke,ja njemu rezem troskove ,zato sto uvjek kupuje gluposti,kada je velika nabavka covjek uzima sve sto mu se nade pod rukom i govori mi ne znas sta ti moze zatrebatiuser posted image


kao da si mog muza opisala. Upravo tako.Dok smo radili oboje pare su bile na jednoj gomili i uzimao je i on i ja kome treba,sada radi samo ono i ista je situacija. Nikad anije pitao sto sam i gdje sam potrosila pare. On kaze pare su da se trose ane da skupljaju prasinu.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zajednički novac u braku
26.11.2012 22:19:12   
Dove
E pošto sam se sita nakukala ovde, i pošto znate šta se sve dešavalo... Elem...
Muž i ja još pd proleća radimo zasebno, imamo svoj dinar, a šlag na totrti je da sutra prebacujemo kućicu koju su nam kupili na ime mog muža. Mir nema cenu, a ja sam presrećna jer sam sa čovekom kog volim i što je konačno sve došlo na svoje mesto.

_____________________________

S' neznoscu gledah stopa ti trag,
trag po snegu belom.
I znadoh da ces biti mi drag
drag u zivotu celom.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zajednički novac u braku
27.11.2012 6:48:21   
Lu
Dove neka vam je sa srećomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zajednički novac u braku
27.11.2012 9:25:11   
NadaR
Divno Dove! Čestitam!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zajednički novac u braku
27.11.2012 9:29:59   
Anoniman
Mi imamo zajednički novac, baš kao što po nekad i nemamo zajedničkog novca. Ipak, mnogo smo napredovali od pre par godina, kupili smo auto, recimo, priuštimo sebi tu i tamo po neko zadovoljstvo. Imamo dogovor da sve što ja zaradim od prodaje tekstova potrošimo na sitne radosti. I tako i radimo. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zajednički novac u braku
29.12.2012 1:09:49   
Mariya
Mi zajednickim novcem smatramo ono sto dobijemo na poklon,taj novac trosimo po potrebi. Ja od moje plate placam racune i kupujem namirnice,ostalo trosim na sebe i dete. Mm njegovu platu trosi na kucu,mene i moje dete.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zajednički novac u braku
9.1.2013 20:20:56   
caca81

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mi zajednickim novcem smatramo ono sto dobijemo na poklon,taj novac trosimo po potrebi. Ja od moje plate placam racune i kupujem namirnice,ostalo trosim na sebe i dete. Mm njegovu platu trosi na kucu,mene i moje dete.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zajednički novac u braku
9.1.2013 21:49:09   
bonita
Mi imamo odvojene racune,ali je ipak novac nas.....
Moj muz zaradjuje mnogo vise nego ja,ali zato ja vise potrosim nego on...
i zaista me nikada ne pita gde sam i sta potrosila....Mogu da kupim sta pozelim....
Ja pokusavam da kao nesto sakrijem i imam sa strane,ali vec sutra dan potrosim,tako da nema nista od toga.
Stedne racune imamo svako na svoje ime,ali je i to isplanirano za otlplatu stana koji je opet zajednicki.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zajednički novac u braku
9.1.2013 21:51:54   
Bebilina
Nema moje i tvoje, sve je nase bilo i ostalo. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zajednički novac u braku
9.1.2013 23:01:38   
branki*
da,zaradjujemo i mm i ja,imamo racun u banci sa pristojnom svotom novca,racun je otvoren na muzevljevo ime,mada su to zajednicke pare.nekad bih volela da je racun ipak bukvalno zajednicki,formalno.ne zna se sta nosi noc,sta dan...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zajednički novac u braku
10.1.2013 8:49:21   
Trcosava
Ja sam do relativno skoro bila nezaposlena, a i sad što radim - žali Bože utrošenog vremena. U stranoj sam državi, neću da uzimam državljanstvo, samim tim i manje su šanse za zaposlenje.

Muž radi, od venčanja imam ovlašćenje za karticu tekućeg. Uzeli smo i merkator pika - i to isto imam ovlašćenje. U program koji imamo na telefonima upisujemo svaki dinar koji potrošimo. Jeste da sam navikla na svoj dinar dok sam bila u Srbiji, ali ne šizim od novonastale situacije. Ne fali ni njemu, ni detetu ni meni ništa. Kada bi počela da radim RADIM - verujem da bi i on imao ovlašćenje za moj tekući.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zajednički novac u braku
11.3.2013 17:49:09   
Maraj
pare su kod mene user posted image Na pocetku on digne platu i u svoj novcanik, al se zvocanje isplatilo user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zajednički novac u braku
11.3.2013 17:52:48   
17 joka
kod  nas je  sve  zajednicko
kod  muza  je  novac,naravno  i  ja  imam  kod  sebe za  potrebe

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here