|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednički novac u braku
14.8.2013 23:29:31   
VVVV
Iskreno ja mislim da u nekim situacijama je razdvajanje novca neophodno.
Ako postoji velika disproporcija u kolicini novca koji se zaradi, a takodje ako postoji obrnut odnos u trosenju para za licne potrebe, smatram da je nepohodno razdvojiti prihode.

Ja sam tako uradila u mojoj kuci, i veoma mi je drago zbog toga. Muz mi je rasfuckao veliku sumu novca i ovako. Ne smeme ni da mislim sta bi bilo da smo imali zajednicki racun ili nesto slicno

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zajednički novac u braku
14.8.2013 23:35:47   
Azra_
Kod nas radi samo muž, a pare su u mom vlastništvu,tj.poverene meni kao nekom ko zna da raspolaže novcem. Nema problema. Mi se raspravljamo oko toga šta će dete da jede, npr...a novac-to je rešena kategorija i nema nikakvih problema, za sada.

Da budem iskrena, da ja zarađujem toliko, nikada mu ne bih dala sve na raspolaganje, obavezno bih imala neki svoj štek...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zajednički novac u braku
14.8.2013 23:44:15   
Anoniman
I kod nas muz zaradjuje, i sveki, a pare su kod mene, mm plata i kartica, i ja raspolazem, i kirije koje stizu kod sveki, pare od apartmana i njena penizja su njeneuser posted image ... iskreno ja sam najvise kuci, mm nije po nedelju dana, i ja najvise trosim za bebu i osnovne poterebe, i kada treba nesto da mi se kupi... tako da su svi prihodi zajednicki..

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zajednički novac u braku
16.8.2013 12:17:28   
nata11
Ja nemogu da razumem taj stek sa strane i njegovu poentu. Ukoliko ja imam potrebu da stekam novac sa strane bez znanja mm znaci da ja njenu neverujem iz nekog razloga i da tu nesto nestima u celoj prici. To je po meni itekako dobar razlog za preispitavanje braka.

Novac je zajednicki, stavlja se na isto mesto i moj i njegov ako pretekne nesto preko mesecnih troskova, a ja mogu komotno da uzmem iz njegovog novcanika kada mi zatreba kao i on iz mog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zajednički novac u braku
16.8.2013 13:27:28   
Biserce
Radimo oboje i sve je zajednicko i prihodi i rashodi...i lepo nam:)

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zajednički novac u braku
16.8.2013 13:33:54   
adulence
sve je zajednicko i ne i mogla da zamislim da je drugacije...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zajednički novac u braku
16.8.2013 13:35:28   
anci kv
radimo oboje,zajednicki trosimo,ali nikad ne zna koliko imam na racunu

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zajednički novac u braku
16.8.2013 14:31:03   
VVVV
MM nije doprinosio nista, a trosio je po mom misljenju, previse.
Verujem da bi svaka razumna osoba u takvoj situaciji razdvojila 'zajedniski' stek.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 1:49:42   
leamalamut
Kod nas su odvojeni novcanici i tako ce ostati , nikad ne bih imala zajednicki ....Troskove podelimo ti plati ovo ja cu ovo i nekako se razdelimo ko sta placa . Mi cak jedno drugom pozajmljujemo pa vracamo , u dinar :) ... A stek nikad nisam umela da imam , ponekad , i to ne zna niko mada opet kazem skoro da i ne postoji a sa druge strane bi volela da muz ima stek jer on zna da ustedi za razlikuu od mene :)

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 7:39:07   
vikiveki
Kod nas je sve zajedničko ,zajedničke pare, zajednički troškoviuser posted image Od početka je tako i meni odgovara,mada mm voli da meni da sve pare kada nešto dobije jer kaže da je žene stub kuće, jer ona je ta koja zna šta sve za kuću treba i koja pravi spisak za kupovinu,bar je kod nas tako.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 7:42:21   
minnica

IZVORNA PORUKA: anci kv

radimo oboje,zajednicki trosimo,ali nikad ne zna koliko imam na racunu


user posted image Tako je i kod nas.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 7:45:05   
Anck Su Nmaun
Naravno da je zajednicki, bzvz mi je kad je drugacije!
Zamisli onda ja ne radim a on kaze pa onda nista , neces nista obuci narednih par god dok ne nadjes posao user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 8:08:25   
Lu

IZVORNA PORUKA: nata11

Ja nemogu da razumem taj stek sa strane i njegovu poentu. Ukoliko ja imam potrebu da stekam novac sa strane bez znanja mm znaci da ja njenu neverujem iz nekog razloga i da tu nesto nestima u celoj prici. To je po meni itekako dobar razlog za preispitavanje braka.


A ja štekam sa strane novac koji zaradi mm user posted image
Jednostavno on to ne zna, a grehota bi bilo da ga ne ostavljam kad već možemo.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 8:20:21   
adulence
Mi nikada ne bi mogli ovako da funkcionisemo...bas,bas nikad,kod nas je sve zajednicko,ja stavaljam parice u stek ali za NASA slatka zadovoljstva...
IZVORNA PORUKA: leamalamut

Kod nas su odvojeni novcanici i tako ce ostati , nikad ne bih imala zajednicki ....Troskove podelimo ti plati ovo ja cu ovo i nekako se razdelimo ko sta placa . Mi cak jedno drugom pozajmljujemo pa vracamo , u dinar :) ... A stek nikad nisam umela da imam , ponekad , i to ne zna niko mada opet kazem skoro da i ne postoji a sa druge strane bi volela da muz ima stek jer on zna da ustedi za razlikuu od mene :)



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 9:37:25   
milicicak
nama je sav novac zajednicki ali ja vodim racuna o finansijama sto me ponekad dovodi do ludila jer je mm kao s Marsa pao kada treba nesto da se plati ili kad mu kazem da ce morati u minus jer fali to i to... ja imam ovlascenje na njegov racun on ima ovlascenje na moj ali je kartice zaturio (ja mislim namerno, nervira ga plastika u novcanikuuser posted image )... za velike kupovine se uvek dogovaramo unapred...

< Poruku je uredio milicicak -- 19.11.2013 9:39:40 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 9:43:29   
Milica cica
Meni je stvarno glupost to "svako svoje pare" znam neke parove koji tako razdvajaju novac, pa kakav je to brak. Nama su sve pare zajedničke i nemamo problem sa timuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 10:03:38   
Didy
Kod nas su sve pare zajedničke i zajedno raspolažemo novcem, računima, karticama, troškovima, plaćanjima...
Bilo je situacija kada je moja plata bila veća od njegove, kad su nam bile jednake, kad je moja bila mizerna, kad je ja uopšte nisam imala... Ja nikada, ali nikada nisam mogla ni da naslutim da je on i pomislio - Moje pare su samo moje i ja imam veće pravo da ih trošim. Niti sam osetila da on ima stav da ja kad ne radim, moram u kući sve sama radim i da sve bude pod konac. Čak me je i kritikovao da odem u grad, s društvom umesto što npr. pravim kolače ili slično.
Ranije kada nismo bili u kreditima i kada sam ja radila bez prekida, trošili smo svako sa svog računa kako i za šta mu treba. Niko nikoga nije kontrolisao, niti smo išli zajedno u kupovinu npr. garderobe. Svako kupuje onoliko i ono što želi i što mu treba i što mu je ćef, niko nikome ne prebacuje, ne zamera. Sve pare koje su preostajale na računima stavljali smo na zajedničku gomilu za neke veće stvari - kupili smo auto, odlazili na letovanja, na putovanja, posle nam je dobro poslužilo kao depozit za kredit.
Kada smo ušli u kredite za kuću, nekako se potrefilo da sam i ja prestala da radim (naravno, ne svojom voljom), rodila su se deca, troškovi su postali veći, prihodi manji. E, tu više nije bilo mesta tolikoj opuštenosti s novcem i morali smo da malo bolje raspoređujemo mesečne prihode. Mm je inače i u životu po pitanju svega mnogo obazriviji nego ja. On svaku situaciju razmatra u najgorem mogućem obliku, pa ako bude bolje, onda super. A ja se malo i kockam u životu, idem na sreću... Npr. ja bih otišla na more u all inclusive varijantu, potrošila bih sve do poslednjeg dinara, a on neće pristati, insistiraće da idemo na skromnije letovanje da bi nam ostalo nešto novca i kad se vratimo. Tako da je kod nas ja vučem, on zateže, ali to na kraju bude dobro, nađemo se na sredini i još uvek nismo došli u situaciju da smo u nekim dugovima, da nam iskrsnu neki neplanirani troškovi, a da nemamo od čega da ih platimo i slično.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 14:46:40   
leamalamut
Meni je brak super , ja radim na dva mesta , sa svojim ocem kao ekonomista a sa suprugom drzimo i restoran . Smatram da niko nikog ne treba da kontrolise koliko ce i na sta potrositi ako su to naravno neke razumne granice ...Svako ima svoja razlicita zadovoljstva , recimo mm nikad ne bi dao vise od 3-4000 dinara za telefon a ja recimo volim tehniku , nove telefone , laptopove , televizore prosto uzivam u tome ...I sta sad treba da se objasnjavam s njim sto sam zajednicke pare potrosila na to ? Zajednicki jeste jedan deo ali ja nikad ne bih svoju platu dala muzu niti bih ja uzela njegovu , dovoljno je odrastao da zna kako se raspolazu novci .

Ne razumem recimo , zene , koje nece da rade bilo koji posao i lakse im je da budu domacice , ja ne mogu tako da funkcionisem .Kad ne bih imala svoj dinar , siznula bih .Nikad se ne zna sta nosi dan a sta noc , moze sutra da prebacuje sto on sve kupi itd a neee to necu da dozivim pa makar cistila ulicu , posao se uvek nadje kad hoces da radis.........

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 14:52:13   
adulence
Ma ne kazemm ja da je to los brak jednostavno nama to nije normalno...sve pare su nase i niko nikog ne kontrolise u trosenju istih...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 15:12:18   
lanajelena
Kod nas je novac zajednicki(imamo dve plate) ali stoji kod mene i koliko god da ga ima nestane za tren,mm kad vidi njegovu karticu na polici zna da je prazna user posted image ,dam mu svako jutro za dorucak user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 20:10:54   
Lu

IZVORNA PORUKA: leamalamut


Ne razumem recimo , zene , koje nece da rade bilo koji posao i lakse im je da budu domacice , ja ne mogu tako da funkcionisem .Kad ne bih imala svoj dinar , siznula bih .Nikad se ne zna sta nosi dan a sta noc , moze sutra da prebacuje sto on sve kupi itd a neee to necu da dozivim pa makar cistila ulicu , posao se uvek nadje kad hoces da radis.........

Nisu svi muževi isti a ni žene. Neki muževi svoju platu prokocckaju, popiju a žena krpa sve rupe i opet ne valja, a može biti i obrnuto.
U mom slučaju novac koji zaradi mm je naš zajednički novac, ja ne radim jer da čistim ulicu nije mi nužda a nekog drugog izbora trenutno i nemam.
Imamo dovoljno novaca za život a i za štednju.user posted image
Moj muž se meni nikad ne petlja u raspolaganje novcem, ne pitam ga nikad jel mogu ja sebi da kupim...to se podrazumijeva da su moji novci kao i njegovi a ni ja njega ne pitam koliko i zašto uzima za svoje potrebe.
Prema tome, zarađivali oboje ili samo jedno od toga brak ne zavisi, sve je stvar dogovora a i nekih druih stvari koje nemaju veze sa novcemuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 20:18:01   
Lu

IZVORNA PORUKA: Didy

Kod nas su sve pare zajedničke i zajedno raspolažemo novcem, računima, karticama, troškovima, plaćanjima...
Bilo je situacija kada je moja plata bila veća od njegove, kad su nam bile jednake, kad je moja bila mizerna, kad je ja uopšte nisam imala... Ja nikada, ali nikada nisam mogla ni da naslutim da je on i pomislio - Moje pare su samo moje i ja imam veće pravo da ih trošim.

To je touser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Zajednički novac u braku
19.11.2013 20:24:29   
Alexxa
Kod on zarađuje, ja plaćam i kupujem potrepštine. I dok sam radila, sav novac je stajao na jednom mestu u kući i uzimao je ko kao je hteo, bez ikakvog pravdanja i objašnjavanja. I sad je isto tako.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 9:31:13   
vonavoj
ja imam problem sa mm i novcem,oboje zaradjujemo,ja imam vecu platu,ali nije to bitno...nego sto moram da ga za sve pitam,kad hocu nesto da kupim i sitnicu..to me urnise,ogranicava!
znam da ne raspolazemo sa puno para,da moraju racionalno da se koriste...ali me to ubija,nije bas da nemamo sta da jedemo!!
ili kad nesto kupim,jel ti je to hitno?? bas sad mora! i tako...
u principu je novac zajednicki,on brine o racunima,ali i ja sam upoznata sa svim,ipak sam ekonomista...

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 9:38:34   
Didy
Von, ja te razumem. I mm je teška štekara, njemu ništa ne treba, bez svega se može. Ali sad to pravdam time da mesec taman skrpimo, ne preostaje nam ništa od plata. Ranije stvarno nije bio takav.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here