|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 21:49:18   
Jole84
Maro pa stavljaj ga vaginalno,zbog kiseline,malo leškariš i to je to.
Pari ne brini,samo leškari i proći će user posted image
Bea pravo da ti kažem ne verujem mu najviše,a ovaj drugi kom verujem mi je odavno izbacio,još oko 20 i neke nedelje,ali sam ja krišom stavljala user posted image
Rešila sam da poslušam,jedino me strah naglog izbacivanja,koristila sam 2x200,pa mi se čini naglo,možda je trebalo bar nedelju dana po jednu,al šta je tu je,valjda zna šta radi.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 21:52:59   
Mara1986
Stavljam ga ja već ima nedelju dana ali kielina ne prolazi user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 21:58:03   
Jole84
Onda nije od njega,nego Vasi raste kosica user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 22:54:45   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Jole84
Rešila sam da poslušam,jedino me strah naglog izbacivanja,koristila sam 2x200,pa mi se čini naglo,možda je trebalo bar nedelju dana po jednu,al šta je tu je,valjda zna šta radi.

Jole meni je dr objasnila da nije dobro naglo prekinuti da ne bi doslo do krvarenja.
u tvom slucaju bi trebala koristiti nedelju dana 2x100 i nedelju dana 1x100.Tako je ona meni polako izbacila utrogestan.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 22:58:51   
Jole84
Diksi user posted image baš se sećam kad si to pričala. Ne znam šta da radim,ne bih da kupujem celu kutiju,ostalo mi još 3,4 pa bih ovih dana stavljala samo uveče,da ih iskoristim,nadam se da to nije naglo.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 4:04:59   
dijana1*
Iskreno ja bih kupila jos jednu i uradila postepenouser posted image ti odluciuser posted image
Ja sam ga sve vreme koristila vaginalno ali kada sam pocela da ga ukidam prvu nedelju sam u toku dana pila a uvece vaginalno i od sledece nedelje sam samo pila. Hvala Bogu izgurala sam trudnocu do kraja i porodila se brzouser posted image
nije me zacementirao sto je jako bitnouser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 14:23:37   
VKaja

IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: VKaja

Drage moje, ja sam 6 +2 i utrogestan koristim vec 2 nedelje. prve nedelje 2x1, od proslog petka 3x1. vec dva dana mi ide sluzavo braon iscedak.. Danas sam bila kod dr i detektovala je srcanu radnju bebe i rekla da je ginekoloski sve ok da mirujem i da nastavim sa terapiom utrogestana 3x1 od 200 i to uvece vaginalno, a ove dve da pijem (do sada sam sve tri pila). Mene zanima jel imala neka slicno iskustvo i da li je sve dobro proslo? Priznajem, nisam iscitala temu.. user posted image


meni se braon pojavilo 4+2 i trajalo punih mesec dana, sve vreme sam primala injekcije progesteron depo i stavljala/pila utrogestan, i naravno mirovala, sad imam jednog monstrumčića od dve godine user posted image



Hvala, sad si me malo utesila...

Upravo se vracam od dr, povecali mi dozu, tj sada uzimam utrogestan 3x1 od 200 i na 3 dana injekcije.. user posted image

koliko dugo si primala injekcije?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 14:52:22   
bea83
Istu terapiju sam i ja imala prva četiri meseca, onda su mi ukinuli injekcije i proredili utrogestan na 2x200mg
I miruj,miruj,miruj ja sam išla bukvalno samo do WC, neki kažu da to nema mnogo veze, ali ja sam išla logikom da ono što ne može da šteti, može samo da koristi
Posebno se kloni šporeta, vrućih kupki...o teškim stvarima,usisavanju,kačenju zavesa neću ni da pričam, to znaš sama verovatno

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 15:16:59   
VKaja
Ja vec 2 nedelje samo lezim - idem do wc-a i do dr kolima.. Mnogo ti hvala sto si mi se javila, bas mi znaci tvoje iskustvo, pogotovu sto si imala istu terapiju kao ja.. user posted image
Znaci tebi se tek posle mesec dana primanja terapije smirilo ono braon?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 15:34:52   
Mara1986
Evo i ja sam danas potvrdila da je ipak pametno slušati po neki put lekare... i ako sam se bunila što mi je rekla da ću utrogestan koristiti do 37 nedelje danas sam skapirala da je to ipak pametno jer mi je danas CTG potvrdio da imam male kontrakcije tj. da se beba spušta u karlicu i ako ja nemam nekih tegoba po tom pitanju .... jedino što sam primetila je da sad mogu da jedem normalnije a ne da se posle 1 viršle gušim jer nemam vazduha i primetila sam da mi je teško da hodam tj. da me malo žiga ... tako da piš,piš i nije toliko strašno .... ona je rekla da ću stavljati još ovu nedelju 2x1 od 200mg a od sl. utorka po jednu dnevno... a predosećaj mi je takav da čim mi bude ukinula da ću se ja poroditi... pošto osećam kako se beba spušta i to rapidno..... user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 15:59:02   
bea83
IZVORNA PORUKA: VKaja

Ja vec 2 nedelje samo lezim - idem do wc-a i do dr kolima.. Mnogo ti hvala sto si mi se javila, bas mi znaci tvoje iskustvo, pogotovu sto si imala istu terapiju kao ja.. user posted image
Znaci tebi se tek posle mesec dana primanja terapije smirilo ono braon?


Da, tek posle skoro pet nedelja, sve to vreme je nešto brljalo

Drži se, biće sve okuser posted image šaljem pozitivne misli

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 20:22:27   
VKaja
hvala ti do neba.. bas si me smirila!! user posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.2.2014 21:57:05   
Cecana
Ja sam od tansvera do danas kad sam sesta nedelja koristila 3x1 utrogestan od 200mg.Dr.mi je juce na kontroli rekla da od danas smanjim na 2x1.Kaze da ce postepeno da ga izbacuje.Videcemo.Ne znam zasto imate terapiju tokom cele trudnoce,da li ste imale nekih problema,krvarenja i slicno.
Ja sam u prvoj trudnoci imala krvarenje na pocetku i koristila sam progesteron do 12 nedelje.Krvarenje je prestalo za par nedelja.Posle je sve bilo u redu do kraja.

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 15:38:53   
Jole84
Vkaja ne brini,mnoge od nas su imale braonkasto na početku,meni se smirilo posle 3 nedelje ležanja,koristila sam tada po 4x200 utrogestana i strogo mirovanje jer sam imala jedan spontani pre par godina. Sve je hvala Bogu prošlo,bitno da leškariš,možda je neki hematom ili sl.,proći će user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 18:31:46   
VKaja
Jole, hvala na recima utehe, ali nije kod mene to.. Upravo dosla sa kontrole, bebini otkucaji srca su 70/min umesto 170/min :(
Ako se stanje ne popravi za 7 dana onda sledi ono najgore...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 18:53:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jole84

Diksi user posted image baš se sećam kad si to pričala. Ne znam šta da radim,ne bih da kupujem celu kutiju,ostalo mi još 3,4 pa bih ovih dana stavljala samo uveče,da ih iskoristim,nadam se da to nije naglo.


Jolence, pa utrogestan je sada besplatan, ne moraš da kupuješ?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 20:27:27   
Cecana
Kajo meni su otkucaji srca 110/min.-mislim bebini i dr. je rekla da je to u redu.Sad si me malo uplasila sa tih 170.
Dunja i ja kupujem Utrogestan,nisam znala da je besplatan.Treba mi samo recept.Jel mora od ginekologa ili moze od opste prakse?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 20:28:26   
dunja RR
Cecana, besplatan je od pre nekih 14 dana. Ja uzimam recept od ginekologa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 20:41:27   
Cecana
Hvala Dunja,uzecu i ja recept za utrogestan.
Sad sam nasla tekst da otkucaji srca bebe u 9 nedelji dostizu 180/min.Ti si Kajo 6 nedelja, daj vremena bebi da ojace,ako nemas krvarenja i beba je tu, treba joj dati sansu.

Nedelja
9
VAŠA BEBA
Ona je četiri puta duža nego što je bila na samom početku. NJeno malo srce sada ima formirane četiri komore i kuca dvostruko brže nego vaše – oko 180 otkucaja u minutu. Razvijaju se zubići i mišići, tako da se na ultrazvuku mogu uočiti i prvi bebini pokreti koje vi još uvek ne osećate.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.2.2014 20:55:24   
VKaja
Ja sam uvek utrogestan uzimala na recept i ni dinara nisam dala! Kao i folnu kiselinu..

Pa to i dr kaze, prem da mu izgleda dosta manji plod nego sto bi trebalo, i jos vrlo slabi otkucaji..

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.2.2014 7:41:43   
Mara1986
IZVORNA PORUKA: VKaja

Ja sam uvek utrogestan uzimala na recept i ni dinara nisam dala! Kao i folnu kiselinu..

Pa to i dr kaze, prem da mu izgleda dosta manji plod nego sto bi trebalo, i jos vrlo slabi otkucaji..


U 6. nedelji će početi da kuca srce vaše bebe. Srce kuca od 100 do 140 otkucaja u minuti, a krv počinje da kruži kroz embrion. Nemojte se zabrinuti ako lekar ne bude mogao da čuje srčanu radnju, svaka beba se individualno razvija, pa će vam reći da dođete naredne nedelje kako bi mogao da isprati bebin razvoj.


< Poruku je uredio Mara1986 -- 27.2.2014 7:50:37 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.2.2014 7:52:28   
Mara1986
IZVORNA PORUKA: Mara1986

IZVORNA PORUKA: VKaja

Ja sam uvek utrogestan uzimala na recept i ni dinara nisam dala! Kao i folnu kiselinu..

Pa to i dr kaze, prem da mu izgleda dosta manji plod nego sto bi trebalo, i jos vrlo slabi otkucaji..


U 6. nedelji će početi da kuca srce vaše bebe. Srce kuca od 100 do 140 otkucaja u minuti, a krv počinje da kruži kroz embrion. Nemojte se zabrinuti ako lekar ne bude mogao da čuje srčanu radnju, svaka beba se individualno razvija, pa će vam reći da dođete naredne nedelje kako bi mogao da isprati bebin razvoj.



Pametnica obrisala sam svoj predhodni post user posted image ja se sve nadam da je on omašio nedelju u kojoj si ti ili barem dane .... kolika je sad veličina ploda? u svakom slučaju šta god da ti kaže doktor (bilo pozitivno ili negativno) traži ti još neko mišljenje... nisu ni svi doktori sjajni i uvek 100% u pravu a ja ti držim fige user posted image

< Poruku je uredio Mara1986 -- 27.2.2014 7:55:30 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.2.2014 16:04:08   
VKaja
Hvala ti na podrsci user posted image

plod mi je 3mm, malo manji nego sto bi trebao biti... A pre zaceca mi je UZ potvrdjena ranija ovulacija i to 8dc..
Ne nerviram se, bice kako mora da bude.. Ja se samo nadam najboljem, ali me ni najgore nece iznenaditi..

Primam injekcije progesterona i utrogestan 3x200, to su mi na vmc-u dali, a moj dr kod kojeg sam privatno kaze da mi desni jajnik proizvodi dosta progesterona i da mi ne fali... ali da mi nece skoditi terapija, prem da on sumnja da je kod mene nesto drugo..

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 12:12:30   
wivern
Zenske ja sam se gadno nesto istripovala sa ovim utrogestanom. Do pre par dana sam koristila utrogestan koji sam kupila u Sloveniji se uopste ne rastapa kao ovaj nas, tj nas mi se ne rastvori skroz i ispadaju mi delici... Jel imao neko slicno iskustvo ili se ja gadno tripujem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 13:03:36   
bea83
zavisi koliko ležiš posle stavljanja, najbolje bi bilo oko dva sata da bi se dovoljno rastvorio, meni se događalo to sa komadićima povremeno kad ne bi dovoljno ležala, pa sam onda počela da praktikujem da ga popijem ukoliko imam neku obavezu i ne mogu da ležim tako dugo

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here