|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 13:53:13   
wivern
Bea kapiram da cu morati duze da odlezim, ali kao da nije isti lek..potpuno drugacije se rastvara...hvala ti svakako..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 13:54:04   
pari
ja ga držim oko sat vremena i uglavnom imam posle neke deliće...zato jeste najbolji onaj noćni jer ga držimo duže...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 13:59:35   
bea83
moguće je da je drugačija ona opna, ja sam u jednom navratu našla samo neki za grčko tržište i jeste bio malo drugačiji, nekako mekaniji,ali ja sam se baš strogo pridržavala tog ležanja pa onda nisam primetila da li postoji razlika u rastvaranju

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2014 14:03:29   
wivern
Nemogu da vam objasnim koja je razlika, nebo i zemlja. Slovenacki mi nikad nije iscureo niti ispao, ni kapljica a ovaj mi cak i posle nocnog stavljana nekad ostavi gromuljice.. no, sta je tu je.. ocigledno je da sa ovim nasim ne smem uopste da se krecem u toku dana da bi se rastvorio user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.3.2014 12:52:34   
Mara1986
Danas zvanično prvi dan bez utrogestana pa ćemo videti ... ja mislim da sam ga vala dosta i pila ... evo sad ulazim u 37 nedelju i vala dosta više.... sad ćemo videti kad će kontrakcije da krenu i kakvo će otvaranje biti na porođaju user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.4.2014 13:31:50   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Cecana, besplatan je od pre nekih 14 dana. Ja uzimam recept od ginekologa.

Pod kojom sifrom ide ovo? Ja sam ranije kupovala, a danas posto mi je vracena th dr mi da recept i napise dijagnozu o60, a u apoteci mi kazu da treba druga sifra jer je na ovu ucesce 100%.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.4.2014 13:42:25   
ANDJEELA
New Mom ja sam danas podigla u apoteci utrogestan-besplatno od februara, i meni su naglasili da kazem dr da nije bila dobra sifra-farmaceut samo precrtala,ali nisam videla sta je napisala i kaze da naglasim dr sledeci put da je za trudnocu-vidi stomacic-pa mi izdala besplatno..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:27:26   
mika79
New mom ja ga uzimam besplatno, stvarno neznam koja je šifra a nemam recept da pogledam, ako ti nije kasno ja u četvrtak idem kod dr. i tada ću ako sve bude uredu dobiti recept pa mogu pogledati da ti javim.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:32:53   
New Mom
Hvala! Idem danas ponovo svejedno po upute i doznake, pa sam mislila samo da joj tada vratim recept. Iznenadilo ms je jer je dr bas revnosna, da na kraju stavi pogresno sifru. A u apotekama gde god sam pitala kazu da je na tu ucesce 100%.
Lek sam kupila na kraju, jer se ne usudjujem da cekam. Data mi je doza 4x200mg tako da kontam da mi situacija to ne dopusta (jos odlaganja).

E da, nisam do sad imala posebne tegobe sa uzimanjem utrogestana. Doduse uzimala sam ili 2x200mg ili 3x100mg. Al od sinoc me ubija glava i imam osecaj da gorim. Da pripisem to leku il da trazim drugi uzrok?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:41:38   
mika79
New mom ja stavljam utrogestan vaginalno i nisam imala nikakvih promena od kako uzimam, mada sam čitala da kad se pije zna da bude propratnih nuspojava glavobolja, zatvor, gorušica.... najbolje je da pitaš dr. kad već ideš kod nje. Koliko sam skontala ti piješ utrogestan? Nadam se da će ti pomoći da izdržiš dokk ne uđeš u 9-ti.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:44:23   
anci kv
Vidi u kontraindikacijama,zaboravila sam već
Mene je par puta bolela glava ali prepisala sam to lošem spavanju a posle i prehladi

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:51:37   
tillia
New Mom,to ti je od utrogestana.mene je uzas bolela glava dok sam ga pila kad sam imala ona krvarenja.cim sam pocela da ga koristim vaginalno nema tih pojava.I sada ako se desi da ga popijem,odmah me osamuti.
Sto se tice sifre,ne znam,i ja sam na recept dobila besplatno,ali kad mi nestane cesto i kupim dok opet ne odem do dr.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 8:59:36   
Vanda
Za glavobolju nisam sigurna posto je mene i prije trudnoce cesto bolila glava, ali jedno sam sigurna pece me sva koza i malcice sam napetija. Ispocetka sam mislila da je od trudnoce, ali posto sam u dva navrata prestajala i pocinjala koristiti utrogestan shvatila sam da je od njega. user posted image . Tri puta sam kupovala po vise kutija i svaki put su mi drugacije naplatili. Posljednji put nista user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 9:19:06   
daca77
NM, sto se tice sifre, ne znam...moja dr tek u ponedeljak radi, ali cisto sumnjam da ona to zna user posted image
A inace sam ovaj lek na pocetku pila i posle par dana imala svakim danom sve gore i i gore tegobe...tolika nesvesticai vrtoglavica, da ja prosto ne mogu da sedim, o hodanju i da ne govorim, ruku, nogu ne mogu da pomerim i onda tonem...u san ili gubitak svesti-to jos nisam razjasnila i nakon 1,5h sledi budjenje. Kako sam krenula sa vagin.koriscenjem, nemam nikakvih tegoba.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:09:04   
Štetica
Sifra za besplatan utrogestan je O20.0 ili preteci pobacaj.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:14:55   
New Mom
Hvala Stetice!

Pijem ujutru al ostalo stavljam vaginalno. Tj. juce sam tako 3x stavila vaginalno i glavobolja je sve gora i gora. Sve kontam da reagujem na toliku dozu ustvari.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:19:30   
bea83

IZVORNA PORUKA: Štetica

Sifra za besplatan utrogestan je O20.0 ili preteci pobacaj.

ovo je šifra do ne znam koje tačno nedelje trudnoće, nakon toga je druga šifra - prevremeni porodjaj

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:24:40   
New Mom
Da, ja sam sa tim - prevremeni porodjaj 0.60 al to kazu da ide sa punim ucescem. Bedak. Skopcah da mi treba oko 9-10 kutija da izguram ove 3 nedelje. A jedna skoro 700din. Ma sjajno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:25:25   
Štetica
Prevremeni porodjaj je o60 a na tu sifru se placa 100.
Daco svrati do apoteke i pitaj za ucesce na sifru n98 to je za vto

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 10:43:51   
Jole84

IZVORNA PORUKA: New Mom

Hvala Stetice!

Pijem ujutru al ostalo stavljam vaginalno. Tj. juce sam tako 3x stavila vaginalno i glavobolja je sve gora i gora. Sve kontam da reagujem na toliku dozu ustvari.


Moguće da reaguješ NM,nije mala doza,ja sam koristila 4 i slično je bilo,ali navići ćeš se brzo. Bitno da leškariš koliko je to moguće.
A koliko sam ih se samo naplaćala,sve po 700 din user posted image
user posted image državu.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 11:03:17   
daca77
Hvala, drage...jos moja dr naredne 2 nedelje nema slob.terminauser posted image
Bice zestoko na salteruuser posted image
Juce sam slatko vristala na dvojicu uglednih prof.iz BG, koji su me izbacili iz takta svojim budalastinama.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 11:06:14   
Jole84
Tvoje vrištanje je sada opravdano user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 11:12:30   
daca77
user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 3.4.2014 11:17:52 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 11:21:53   
degu
Joj kakve gluposti, pa sve trudnice trebaju da budu oslobođene plaćanja.
NM nek ti stavi dijagnozu O20.0, meni i dalje stoji ta dijagnoza iako sam 27. n. Stvarno nisu normalni user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.4.2014 11:39:24   
bea83
Sad se setih - od 28 nedelje je šifra prevremeni porodjaj
Kad sam ja pila (a to je od početka do 37 nedelje) u početku se plaćala puna cena ( pila sam kao NM 3x200mg) a posle 50% tako da o lovi ne smem ni da mislim. Plus sam kupovala puna četiri meseca progesteron depo jer ga nigde nije bilo

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here