|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 0:16:46   
choopa choops
mati hvala user posted image

Ja ga pijem, iako bih ga radije stavljala vaginalno, ali me strah zbog tog mog jadnog majušnog grlića da nešto ne poremetim user posted image

Iako mi je sad na tom zadnjem pregledu rekla prvo 3x200, pa kao onda ipak ajde 2x200 user posted image Nadam se da je tako zato što misli da nije alarmantno stanje, a ne zato što dok dođemo od uzv aparata do kompjutera zaboravi šta je prvo rekla i vidjela na UZV user posted image

A jesi li imala kontrakcije? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 0:41:24   
mati
Nisam. Ali sam krvarila od cetvrtog meseca.
A zasto je ne pitas da stavljas vaginalno? Jeste lakse kad se pije, ne moras posle svakog stavljanja da lezis i da planiras unapred, posebno kad vec imas malu decu...
Ja sam recimo prvo obezbedila dete, donesem mu nosu, postavim da jede, oko mene svi moguci daljinski i gricke, voda, pa tek onda utrogestan i to mi je sve oduzimalo dosta vremena.
A i kazu da neko lose reaguje kad ga pije, ima vrtoglavice i mucnine.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 12:09:10   
choopa choops
Ja imam mučnine od samoga početka, prestale su mi možda prije dvije nedelje user posted image , a i dalje pijem Utr i to jaču dozu, ali mi se spava od njega jaaaaaaako. A znam da bi mi lakše bilo vaaginalno, makar uvece, ali moj grlic je 1,5cm, i prošli put sam počela rano dase otvaram, pa imam neki osjećaj da ne treba da čačkam dolje dok ne moram user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 14:03:13   
Enalen
jao, zenskice, koliko me nije bilo, jedva nadjoh temu...uskocih ovde sa avgusta :)
mi smo sad 16+5 i konacno smo saznali da je DEVOJKAAAAAAA! Presrecni smo i muzic i ja, to nam je bila zelja od priprema za vto! Inace, jos sam na odrzavanju, koristim utrogestan i taaakooo. Pronasla sam sjajan nacin da ubijem vreme dok lezim ,a pritom da budem i produktivna. Pocela sam da radim posao od kuce, marketing online i super mi je, vise nisam nervozna zbog dosade, a jos kapne i neka parica Preporucujem svima dok su na cekanju!
Od sinoc sam i bolesna Slinim, boli me grlo, usi..uzela sam Pentrexul koji sam imala jer nisam mogla vise da podnesem to pecenje u grlu i nosu. Procitala sam da ampicilin nije statan, samo je pitanje da li ce mi pomoci...

Eto, toliko od mene..cisto da se cekiram, mahnem vam i pozdravim ove nove mame :*

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 14:27:48   
choopa choops
Enalen, kažem ja da će tad da se rađaju samo curice user posted image Ma samo nek su živi i zdravi i da mi doguramo do termina user posted image

Ja sam na početku imala gadan kašalj, i uzimala sam samo Pantenol oriblete (čiste bez dodataka), šerbet, čajeve i ispirala grlo slanom vodom i žalfijom (nisam pila žalfiju, kažu ne smije u trudnoći).

Ne znam Ništa o Pentraksilu, mislim da sam ga zadnji put pila u osnovnoj školi, a to je pa...bilo odavno user posted image user posted image , ali zar se on ne pije do kraja, mislim cijela kutija?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 15:01:41   
Enalen
pije se cela, ja imam samo pola, pa cu ici u ponedeljak kod dr da vidim sta dalje...sreca pa imam divnog muza koji sve radi, sad jos i dodatno brine o meniuser posted image
koja si ti nedelja, nisam stigla da ispratim sve :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
25.10.2014 17:09:26   
choopa choops
Danas 20+3 user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 20:57:15   
Valerie
Molim da se niko ne ljuti zbog onog sto cu napisati, a tice se Utrogestana...
Kako se spremam za drugu trudnocu, razmisljam o onome sto bih promenila u odnosu na prvu, ako bude moguce.
Pre svega razmisljam o Utrogestanu. Ja sam ga koristila u manjim dozama, da li 100 ili 200mg dnevno, vaginalno, od oko 7. do 30 i neke nedelje, dugo.
Pre svega me kopka to sto ga daju vecini trudnica, za svaki slucaj, zbog svega i svacega, nekad i skoro do porodjaja. Ja ni ne znam tacno zasto sam ga dobijala. Prvo jer sam otisla prerano na prvi UZ pa se nije dobro videlo. Onda sam imala bolove u 15. nedelji, ali samo jedno jutro, kasnije spustenu posteljicu.
I na kraju nije bilo teoretske sanse da se prirodno porodim, grlic cementiran ni makac, a kontrakcije na minut-dva, satima, katastrofa. Pa CR konacno.
Ne razmisljam o tome sta bi bilo... nego sta uraditi sledeci put. Carski ce biti svakako ali da li svakako treba uzimati...
Znam da se mnoge zene kunu, da veruju da su zahvaljujuci Utrogestanu izgurale trudnocu... Ali tako je bilo i za Ginipral i sl. pa su povukli zbog stetnosti.
Ne svidja mi se sto u nekim zemljama uopste ne daju Utr. a kod nas skoro svima. Ne teorija zavere, vec zasto?
Koja je stvarna korist, a koja mozda negativna strana dodavanja bilo kod hormona, bez testiranja stvarnog nivoa, pitam se. ZA VTO druga stvar.
Soni je, cini mi se pisala da je u Norveskoj zabranjen. Zanima me i iskustvo drugih mama/trudnica iz inostranstva ili kojima ovde nije prepisivano, ili koje su mozda odbile...
hvalaaaa user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 21:12:15   
Maslacak15
Ja ga nikad nisam uzimala, vise puta sam to pomenula ali sam vodila trudnoce ovde u Nemackoj. Ne znam ni jednu trudnicu ovde da je bila na utrogestanu. Meni cak nije prepisan iako se pojavio braon sekret jedan dan u drugoj trudnoci. Ja mislim da utrogestan moze da pomogne odredjenoj grupi trudnica koja ima slabost zutog tela i to je sve. Ali to je manje od 5% njih, ostale ga uzimaju bezveze. A dali ima stetnih efekata, neznam , vreme ce pokazati. Zdrava trudnoca obicno proizvodi dovoljno progesterona da bi se sama odrzala. Cak ni za VTO trudnoce nije pokazan efekat posle perioda implantacije. Znaci isti je bio procenat pobacaja u grupi koja je uzimala progesteron do kraja 12 nedelje i u onoj koja je prestala da uzima progesteron odmah posle trudnoce potvrdjene betom iz krvi.
To ko se u sta kune je meni uvek interesantno. Narocito sto ti eksperimenti nemaju kontroluuser posted image Meni to kao istrazivacu uvek upadne u oci. "Mene je progesteron spasao. Ja nebih iznela trudnocu itd" kazu mnoge Na to bih ja pitala " A otkud znas da nebi?"
Znam i anegdotu moje kume u Beogradu kojoj je isto tako ginekolog rekla da obavezno uzima utrogestan. Ona se prokonsultovala sa endokrinologom, kod kojeg je isla nevezano zbog stitne i insulinske rezistencije i koji joj je rekao da za takvim necim nema potrebe jer je sa njenim progesteronom sve ok. Poslusala ga je i odlucila se da ne uzima nista a kroz par nedelja na kontroli suzdrzavala se da ne umre od smeha na doktorkinu konstataciju" vidi kako se lepo formirala posteljica, to je znas zbog Utrogestana"user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 24.11.2014 21:13:42 >

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 21:29:56   
Valerie
user posted image hvala maslacak, tebi sam se nadala naravno!!!! user posted image
Secam se da me je tetka, stari lekar, doduse ne ginekolog, pitala, kako to daju a nisi nikada ni proveravala progesteron, ili tako nesto. I nikakve probleme, a dali su mi ga.
I to "dr zna najbolje", a za ovaj lek svako drugacije prepisuje, obaska sto u uputstvu pise da treba se se primenjuje do 13. nedelje, ili sl. Kao i "od viska glava ne boli", a pojma nemaju kako utice na bilo sta drugo i da li ce se desiti porast npr. raka dojke ili problema sa srcem kod zena koje su popile tonu giniprala. Pa meni su na kratko dali ginipral jer sam panicila zbog pripremnih kontrakcija... Ma sta sam ja kao prvorotka znala. Sve za bebu, samo da izguram...
Imam utisak da bi mnogi lekari dali sve dostupno, samo da trudnica "bude mirna". A meni bi tada objasnjenje da je normalno da zaboli ponekad, da je ok poneka kontrakcija cak i kad imas placentu previju marginalis, a ne da citam po netu i brinem o najgorem scenariju user posted image

...i da li mislis da kod naocigled ok trudnoci uopste treba proveravati nivo progesterona?


< Poruku je uredio Valerie -- 24.11.2014 21:32:35 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 21:58:53   
SunFlower
Ja sam prvu trudnocu vodila u Srbiji, a ovu sada u Austriji. Razlika je drasticna, ne samo sto se prepisivanja lekova tice. Boze blagi, kad se samo setim, u prvoj trudnoci sam od samog pocetka pa do kraja non-stop bila pod nekim lekovima. Utrogetan, ginipral, antibiotici, vaginalete, ma cuda. A ovde nista! Nisam ni cula da se to ovde daje.
Jedino sam na samom pocetku trudnoce zbog velike vodene ciste popila jednu kutiju Duphastona (to je didrogesteron) i to je to. Nikakvu drugu tabletu vise, osim vitamina naravno.
Nisam nikakav strucnjak ali licno ne vidim svrhu preventivnog uzimanja utrogestana. To je samo jak uticaj na psihu trudnice, kao sto sam i ovde vise puta procitala "nema veze sigurnija sam kad sam pokrivena utrogestanom". Cist placebo nadam se samo da se nece otkriti neke nezeljene posledice kao sto je slucaj sa ginipralom.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 22:08:05   
choopa choops
Ma što bi se neko ljutio, pitanje je skroz na mjestu.
Slažem se da bi prvo trebalo provjeriti nivo hormona, pa tek onda uvesti Utrogestan. Ali najiskrenije, kao neko ko je u prethodnim trudnoćama pio Ginipral, a evo sada Utrogestan, morm da kažem da JE JAKO Teško odlučiti da ne uzimaš terapiju koju je dr prepisao. Što kažeš, nikad neću znati da li će meni nešto biti od tih lijekova, ili još gore ne daj Bože njima, ali ne bih sebi nikada oprostila da ne uzmem a da se nešto desi bebi.user posted image user posted image Čak i kad ne bi bilo od neuzimanja terapije, zauvijek bi postojao taj crv sumnje. Kako bude, biće, ne želim sa time da razbijam glavu.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 22:17:28   
SunFlower
Upravo to sto kazes, to se toliko urezalo u svest trudnica. Pa cekaj, po cemu se razlikuju trudnice u Srbiji od onih u Austriji, Nemackoj, Norveskoj itd? I jedne i druge imaju povremeno neke tegobe, probleme, pa zaboga to je drugo stanje. Ali ja mislim da se lekari dole ogradjuju na tak nacin, tipa " sto je do mene ja sam terapiju prepisao". A trudnice se bespotrebno opterecuju jer sto kazes naravno da ne smes da odbijes prepisanu terapiju.
Cist primer je slucaj sa ginipralom (pila sam ga prosli put) - kad je toliko cudotvoran, kako sada izguravaju trudnoce sve te zene kojima bi bio prepisan da nije zabranjen? Cime ih sada lece? I jer se povecao broj pobacaja zbog njegovog povlacenja? Ja mislim da nije.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 22:28:13   
choopa choops
Ne znam. Trudnice su valjda svugdje iste user posted image , a da li ima višee pobačaja ili prevemenih porođaja, ovdje ili tamo, izgleda nećemo saznati...Jedino bi precizna statistika mogla da nam kaže ili ili.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 23:00:52   
Valerie
... bas tako... meni je signal da u nekoj veoma razvijenoj zemlji uopste ne daju.
meni je bar 3 drzavna lekara, u DZ i bolnici direktno prepisalo, a jos nekoliko znalo da uzimam i nisu rekli da ne treba. I kako sam mogla da odbijem, valjda svi oni znaju... A sta da ga nema ili da je kao ginipral zabranjen? Ponavljam, zaista nikakve iole ozbiljne tegobe ni sa ostajanjem u dugom stanju ni kasnije nisam imala.
I ja sam verovala da mi je neophodan, najveca muka mi je bila kad je bila nestasica pa smo skakali do neba kad smo ga iskopali preko debele veze, pocetkom 2012. I bas sam bila u fazonu "jadan ko nadje"... user posted image Jako jako neobicno...
I taj osecaj da "odrzavas trudnocu", da je bilo sta rizicno kad si "pod terapijom" je sigurno na mene uticalo da jos vise osluskujem svaki simptom, kontrakciju i da mi se cini da sam "mnogo gore", a u stvari sad znam da bih 5 takvih trudnoca uz pesmu mogla da preguram da nema tih zebnji. I zato sam se ogradila da se niko ne ljuti, jer se cesto smatra svetogrdjem i sama ideja da mi mozda nije sasvim neophodno to sto dr smatra.
A i cini mi se da sve ovo pisem da ostane i meni crno na belo kad me opet zebnje uhvate user posted image
devojke, zlata ste vredne user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.11.2014 23:21:00   
wivern
Ja sam vto trudnica i utrogestan sam koristila do 12-e nedelje samo, ali to samo iz razloga jer sam vto radila u Sloveniji. Kod nas bih ga koristila do samog kraja trudnoce verovatno, jer je dr koja mi je pisala doznake bila sokirana sto nemam nikakvu terapiju u drugom i trecem trimestru. Mene nervira sto se to ne desava samo sa utrogestanom vec su to poceli da rade i sa fraxiparinom i pronizonom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.11.2014 23:27:22   
mati
Zene sta se desava sa utrogestanom , danas sam ga delila pod prozor. Al stvarno. Ostalo mi par kutija i ljudi se setili da sam koristila.
Jos mi jedna kaze da ga nikako nema, a ove apoteke sto ga kao daju "ispod tezge" idu sa po 1000 din.user posted image
Kakav smo mi izopacen narod.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.11.2014 0:43:15   
Sosa Mena
Nema ga nigde, ali ga ima u Vlasotincu user posted image I to sa redovnom cenom. Kazu neki zastoj na granici. Tako uvek bude krajem godine.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.12.2014 17:34:11   
Chipsy
Di ga nadje u Vlasotincuuser posted image
Danas sam zvala sve apoteke u Kraljevu i Kragujevcu, nigde. Cak i Novi Pazar. u jednoj apoteci su mi uzeli broj telefona jer ce mozda sutra stici neka mala kolicina, prave spisakuser posted image

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.12.2014 0:04:32   
17 joka
kome treba imam ja tri kutije traje do aprila 2015

zao mi da propadne i da ga bacim

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.12.2014 23:01:04   
tijatija
Ja se u potpuniosti slazen sa Sunflower.. NIkom ne preporucujem da sledi moj preimer ali ja se nisam pridrzavala saveta lekara da uzimam utrogestan... gotovo da neznam NI JEDNU trudnicu u mojoj okolini koja ne koristi utrogestan,pa makar jedan dnevno... Sa prvom trudnocom sam i ja ga koristila i ginepral, drugom mi prepisali naravno ali je bila nestasica ( nisam ga pila) trecom trudnocom cisto preventivno su rekli jednom dnevno(ni to nisam ispostovala) a sa cetvrtom rizicnom trudnocom gde sam bila otvorena 1.5 cm vec u 12-toj nedelji i grlic skracen na 1 cm dr.nije gajio nikakve nade da cu pod strogim mirovanjem i utrogestanom izdrzati do kraja ja sam se porodila u 42-nedelji( pokrenuli mi porodjaj)bez i malo mirovanja (troje male dece kuci) i naravno bez utregostena mene licno niko ne moze da ubedi da taj utrogestan znaci necemu user posted image sem marketingu !!!!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.12.2014 6:25:09   
hanka
Od petka utrogestana ima samo u slobodnoj prodaji a od danas se nadam da ce ga biti i na recept

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.12.2014 13:17:53   
Maksima18

Hitno mi treba savet: dr mi je prepisala duphaston od 16. dana ciklusa. Nisam jos uvek trudna i to mi je dala u slucaju da zatrudnim da pomogne plodu da se zadrzi. Nije mi rekla koliko dugo da ga pijem, a ja je nisam ni pitala. Kad sam dosla kuci i otvorila forume, zakljucila sam da treba da ga pijem 10 dana. Planiram da uradim test sledecega dana po prestabku uzimanja leka. Juce (nakon 7 pilule) dobijam tahikardiju, brzo se zamaram i nemam snage nista da uradim. Bukvalno mi ke namestanje kreveta veliki napor. Moje pitanke je: da li je mogice da su te tahikardije od leka, da li je normalno sto sam jutros imala malo braon iscedka na toalet papiru i da li je normalno da se ovoliko zamaram? U nuspojavama leka nisam naisla na te simptr, pae zanima necije iskustvo. Hvala

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.12.2014 13:35:10   
jovicaa
i ja sam skepticna po pitanju utrogestana. ali moram priznati da od kad mi je doktorica povecala dozu na 200 mg dnevno, kontrakcije su se zaista jakooooo smanjile... tako da, izgleda da kod mene radi posao... videcemo kako ce ici dalje.
ali stvarno posle svega sto sam procitala uopste mi se ne pije. jedino me tesi sto pijem mnogo manju dozu nego sto se inace prepisuje. 100 mg ujutro, 100 mg uvece, a zene piju i po 600 mg na dan. tako da ako njima nista ne fali, nece valjda ni meni..

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.12.2014 13:36:14 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.12.2014 20:52:56   
hanka
Ja pijem utrogestan 4x200 vec 2 nedelje, a od pocetka trudnoce 3x200 i primala sam injekcije progesterona a sve zbog krvarenja koje sam imala na samom pocetku,kontrakcija i jednoroge materice.Znam da se kod nas prepisuje lako i da se vec dosta dr ne slaze sa tim jer ga treba uzimati samo u slucaju manjka progesterona ali meni za sada pomaze

< Poruku je uredio hanka -- 14.12.2014 20:53:31 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here