RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


zoća -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 9:56:05)

ne otvara se više račun nego kada dobiješ rešenje odeš samo u poštu uz ličnu kartu podižeš pare svakog 25.




ivaj -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 9:58:42)

IZVORNA PORUKA: bokicans

Ivaj kod nas roditelji moraju biti na istim adresama,jer ako nisu na istim  adr,tada nisu ni clanovi zajednickog domacinstva.Katastarske potvrde se donose iz  mesta rodjenja i mesta stanovanja,kao i poreske!


Aha,e to je onda druga prica.
Ali to je mnogo glupo,pa znas koliko ljudi iz nekih razloga ne mogu da budu na istim adresama.
Evo ja od kad sam se udala ne mogu da se prijavim na adresu mm zato sto se kuca vodi na njegovog dedu koji je umro i jos nije bila ostavinska rasprava.I cekam da se sve to zavrsi pa da konacno promenim adresu.
I deca i ja se jos uvek 'vodimo' kod mojih.Jer ovde niko ne moze da se prijavi.

Bas je to bzv kod vas!




ivaj -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 10:00:03)

IZVORNA PORUKA: zoća

ne otvara se više račun nego kada dobiješ rešenje odeš samo u poštu uz ličnu kartu podižeš pare svakog 25.


Moze i pre 25.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]
Zavisi kad bude uplata,a obicno bude oko 20-og.




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 10:03:52)

Ja mislim ali nisam sigurna da ovo što uplacuje Srbija mora preko poš,štedionice(automatski se otvara racun) a od Vojvodine i grada moze na neki tvoj u banci.Ja sam makar tako sa prvim a i sada sa njima.




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 10:06:08)

Ivaj jel bio deciji ?




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 10:07:19)

IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: bokicans

Ivaj kod nas roditelji moraju biti na istim adresama,jer ako nisu na istim  adr,tada nisu ni clanovi zajednickog domacinstva.Katastarske potvrde se donose iz  mesta rodjenja i mesta stanovanja,kao i poreske!


Aha,e to je onda druga prica.
Ali to je mnogo glupo,pa znas koliko ljudi iz nekih razloga ne mogu da budu na istim adresama.
Evo ja od kad sam se udala ne mogu da se prijavim na adresu mm zato sto se kuca vodi na njegovog dedu koji je umro i jos nije bila ostavinska rasprava.I cekam da se sve to zavrsi pa da konacno promenim adresu.
I deca i ja se jos uvek ''vodimo'' kod mojih.Jer ovde niko ne moze da se prijavi.

Bas je to bzv kod vas!





Joj moja Ivaj sto prosto kada moze komplikovano!!Sve moraju da zakomplikuju!




*milica* -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 13:55:32)

deciji je povecan koliko sam ja procitala.
bio je 2033 dinara sad je 2642, i cenzus je povecan. ove vesti su od od 24 februara.
e sad jedno pitanje: JA SAM PREDALA ZAHTEV 28 FEBRUARA, RESENJE MI JE STIGLO 8.3 ALI JUTROS KAD SAM OTISLA DA UZMEM DECIJI I RODITELJSKI, NIJE MOGLO, JER DECIJI NIJE UPLACEN. JEL TO ZNACI DA GA NECU DOBITI DO APRILA? ZASTO SE TOLIKO CEKA, KAD MI JE VEC STIGLO RESENJE?

izvinjavam se zbog velikih slova....[sm=smiley1.gif]




*milica* -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 13:58:23)

http://www.roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/959-deciji-i-roditeljski-dodatak.html

pogledajte na ovom sajtu!!!




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 13:59:39)

Ti ces u aprilu dobiti martovski,jer sada se isplacuje februarski deciji dodatak.




*milica* -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 14:01:37)

bokicans, hvala na brzom odgovoru!!! tako nesto sam i ocekivala... a ja se radovala kao dete...




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 14:03:03)

IZVORNA PORUKA: *milica*

http://www.roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/959-deciji-i-roditeljski-dodatak.html

pogledajte na ovom sajtu!!!


milice to je uvecan iznos(to je onaj iznos sto primaju samohrane majke,i jos neka kategorije)




*milica* -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 14:08:28)

znaci nni od toga nista....

reci mi molim te koliki je deciji dodatak za jedno,dvoje i vise dece?) na koliko para da racunam?




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 15:56:27)

Ma isto ti dodje ,ja za troje primam 6100.




ivaj -> RE: Roditeljski dodatak (19.3.2011 22:12:15)

IZVORNA PORUKA: bokicans

Ivaj jel bio deciji ?

Pojma nemam,trebalo je da bude danas.
Nisam stigla da odem do poste pa cu u ponedeljak.




bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (20.3.2011 0:22:40)

IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: bokicans

Ivaj jel bio deciji ?

Pojma nemam,trebalo je da bude danas.
Nisam stigla da odem do poste pa cu u ponedeljak.




E pa da ti kažem bio je[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image],[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




isidora88 -> RE: Roditeljski dodatak (23.3.2011 8:50:17)

koliko grad novi sad daje za prvo dete?




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (23.3.2011 20:25:08)

Mame Novosađanke , imam pitanje : danas sam bila da podignem pare od roditeljskog , i dala mi žena 40 000 od republike , i 29 000 od pokraine . I na kraju mi rekla da treba da mi legne još 15 000 od grada ![sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Ja sam skontala da sve zajedno treba da bude oko 70 000 , i sve se mislim da se ona nije zeznula , mada mi je 3 puta ponovila da treba da dobijem još jednu uplatu . Koliko ste vi podigle ? Mislim , ne bunim se ja što će mi dati više nego što sam očekivala , ali neću da se nadam ako će ispasti da se ona zeznula .




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (23.3.2011 22:55:27)

Visina roditeljskog dodatka
  • Roditeljski dodatka za prvo dete iznosi 27.833,29 dinara i isplaćuje se ucelo;
  • Roditeljski dodatka za drugo dete iznosi 108.838,68 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 4.534,95 dinara;
  • Roditeljski dodatka za treće dete iznosi 195.900,66 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 8.162,53dinara;
  • Roditeljski dodatka za četvrto dete iznosi 261.198,13 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 10.883,26 dinara;
Dodatno se, roditeljski dodatak samo za prvo dete, isplaćuje i od strane, pokrajinskog sekretarijata za socijalnu zaštitu i demografiju, samo majkama koje žive na teritoriji AP Vojvodine, i njegov iznos je 30.000,00 dinara. Uz zahtev potrebno je dostaviti, Gradskom sekretarijatu za socijalnu i dečiju zaštitu, sledeća dokumenta:
  • dokaz o prebivalištu majke;
  • fotokopija kartice tekućeg računa ''Poštanske štedionice''. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke;
  • izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci.

  • Majke koje žive na teritoriji grada Novog Sada dobijaju i od grada roditeljski dodatak čiji je iznos 15.000,00 dinara. Uz ovaj zahtev potrebno je dostaviti, Gradskom sekretarijatu za socijalnu i dečiju zaštitu, sledeća dokumenta:

  • izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci;
  • fotokopija lične karte(lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
  • fotokopija kartice tekućeg računa ''Poštanske štedionice''. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke.
Izvor




dacica -> RE: Roditeljski dodatak (24.3.2011 0:09:30)

ako nisam vencana,jel mogu da se prijavim kao samohrana majka-pa da prodjem tako-ili ima neka caka???




ivaj -> RE: Roditeljski dodatak (24.3.2011 7:33:38)

Verovatno da ne.Pretpostavljam da bi tvoj muz morao da se odrekne ocinstva ili da dete npr nosi tvoje prezime,da bi se dokazalo da si samohrana majka.
Sigurno postoji nesto cime bi morala da dokazujes.




zoća -> RE: Roditeljski dodatak (24.3.2011 8:40:50)

Dacice bez obzira da li si venčana ili ne roditeljsi dodatak ti sleduje
IZVORNA PORUKA: dacica

ako nisam vencana,jel mogu da se prijavim kao samohrana majka-pa da prodjem tako-ili ima neka caka???






bokicans -> RE: Roditeljski dodatak (24.3.2011 9:26:02)

IZVORNA PORUKA: zoća

Dacice bez obzira da li si venčana ili ne roditeljsi dodatak ti sleduje
IZVORNA PORUKA: dacica

ako nisam vencana,jel mogu da se prijavim kao samohrana majka-pa da prodjem tako-ili ima neka caka???






Mozes i deciji  lakse  da dobijes,.kao samohrana majka!




nencydrew -> RE: Roditeljski dodatak (5.4.2011 16:06:26)

Da li znate da li mora da se vadi izvod ne stariji od 6 mes, za stariju decu?Za dodatak




AndreaK -> RE: Roditeljski dodatak (5.4.2011 20:23:03)

Ako se ne varam, dokumenti tog tipa vise ne zastarevaju jer se stampaju na posebnom papiru...tako je vec godinu dana sigurno, ako ne vise...pa ako si u tom periodu vadila izvod ne bi trebalo da bude problem. Sada samo te originale kopiraj i overi u nekoliko primeraka da ti se nadju, da ne moras da das original...




nencydrew -> RE: Roditeljski dodatak (14.4.2011 18:39:16)

Andrea, nisam, pre 5 god, al dobro je da su se setili[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>