RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


zoća -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 10:14:12)

i obavezno državljanstvo koje nije starije od 6 meseci




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 10:25:03)

Da, spisak papira koji su ti potrebni imas u toj temi. Zaboravila sam da kazem da se to uverenje iz gradskog centra dobija na zvezdari za 7 dana. Rok je inace do 30 dana. I mama mora ili da ga preda ili da ga podigne. Ne znam za sup ako ste vencani da li morate oboje za prijavu prebivalista.

Vec sam pisala u posebnoj temi baby parking da beogradjani dobijsju i 30h besplatnog parkinga




zoća -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 10:49:57)

ako su venčani samo mamina potvrda o prebivalištu.A za parking nisam imala pojma[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 10:54:12)

Da, imas i na njihovom sajtu i na temi Baby (ili bebi) parking pa vidi. Pozovi, pa pitaj mozda jos nije kasno da to pokupis.




minavb -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 10:59:36)

Uopšte se ne sećam kako smo sve završili, znam smo da je mm išao više puta i da ja nisam morala da idem.




zoća -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 11:01:23)

e baš,možda imam i duplo[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 11:02:05)

Pa minimum je 3-4 nedelje da sve predas. Ne znam koliko posle brzo daju resenje i uplatu.




Leki 77 -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 11:04:08)

Naglasila bih da bez uverenja Prvog suda (koji je kod dz Stari Merkator na Nbg), ne možeš podići potvrdu iz centra za socijalni rad na svojoj opštini. Poželjno je da dete/deca i mama budu prijavljeni na istoj adresi, ako nisu-dugo se čeka potvrda iz socijalnog jer oni tu proveravaji šta li već.
I sve može za jedno pre podne.
Ja sam u sudu i u socijalnom zamolila da mi odmah izdaju potvrde i bez problema su to učinili.




Leki 77 -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 11:07:54)


IZVORNA PORUKA: MaliMis

.... Ne znam za sup ako ste vencani da li morate oboje za prijavu

Ne moraju oboje SAMO ako su oboje na istoj adresi na koji prijavljuju i dete. Što u mome slučaju nije bilo pa je suprug morao da da izjavu (napiše se na poledjini onog obrasca prijave prebivališta) da je saglasan da se dete prijavi na moju adresu.




Leki 77 -> RE: Roditeljski dodatak (7.1.2012 11:11:06)


IZVORNA PORUKA: MaliMis

.... Ne znam koliko posle brzo daju resenje i uplatu.

Meni je rešenje stiglo za 3 nedelje, a prva uplata za 2 meseca od predaje.
Porodila sam se u julu, papire predala u oktobru, rešenje dobila u novembru, a pare za jul+avgust+septembar+oktobar+novembar legle 20.12.




maslackic -> RE: Roditeljski dodatak (24.1.2012 14:01:08)


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Od izlaska iz porodilista njima treba oko 7 dana da posalju papire u opstinu na kojoj je bolnica i tu dolazis da prijavis dete (imas temu pa vidi sta treba). Onda cekas jos oko 7-10 dana da bude gotov deciji izvod iz MKR, sa njim mozes pravo da prijavite boravak u SUP. Vodi racuna, izgleda da se sada i to zakazuje u SUP-u, barem na Zvezdari. Nas su primili i bez zakazivanja juce. U medjuvremenu, neka tm ode u gradski centar za socijalni rad na tvojoj opstini i neka uzme Zahtev za izdavanje Uverenja organa starateljstva da majka neposredno brine o detetu i nek vidi sta ti sve treba od dokumenata (a mogu i ja sa napisem [sm=smiley36.gif]). Zatim nek ode do 27 marta tamo gde se predaje za dodatak da vidi sta treba. Onaj spisak sto se dobije u bolnici zna da bude nepotpun (bar u slucaju moje sestre). Zatim nek ode u Prvi sud i nek ti preda zahtev za Uverenje nadleznog osnovnog suda kojim se utvrdjuje da majka nije lisena roditeljskog prava. Sve se radi u Prvom opstinskom i treba mu tvoj izvod iz MKR (inace izvadi to odmah kad udjes u opstinu da prijavis dete ako niste vencani ako jeste sve moze tm). To se ceka dva dana. I to ti treba za ovo uverenje iz graskog centra za socijalni rad. E a to ti treba za roditeljski dodatak.

Za sve ti treba njen MKR i prijava prebivalista.


ovo su dva razlicita uverenja, i bez drugog ne moz da uzmes prvo?? [sm=smiley1.gif]

ala su ga zakukuljili [sm=smiley36.gif]

gde se uzima taj zahtev za drugo uverenje sto se predaje u sudu? [sm=smiley1.gif]




jance -> RE: Roditeljski dodatak (24.1.2012 14:10:36)

ne znam dali ima posebno tema o tome, ali stiglo mi resenje o materinskom a prekjuce mi legle i pare, a resenja od grada i pokrajine mi jos uopste nisu stigla? novosadjanke, za koliko su vam stigla resenja od grada i pokrajine a za koliko pare? predala sam inace 13.decembra.




smeskicTB -> RE: Roditeljski dodatak (26.1.2012 11:12:17)

covece, koliko papira..nisam znala za taj papir iz prvog suda..

za centar za socijalni rad sam culaq da odmah izdaju uverenje..
za prebivaliste(koje ce biti na mojoj adrsi, a na razlicitim smo prijavljeni) ce mm da nam sredi, da ne bude zakazivanje..

moram samo da vidim sta mi treba za opstinu zvezdara, za vadjenje njihovih izvoda. recimo, do skoro nisam znala da mora na toj opstini gde se porodis:.a porodicu se na zvezdari.

Misu, sta treba za izdavanje tog uverenja u centru za socijalni rad? a mozda je i to od opstine do opstine..nasla sam neki telefon po opstinama..pa mozda i kada zatreba da se pozove..




smeskicTB -> RE: Roditeljski dodatak (26.1.2012 12:01:06)

i daa..da li taj zahtev za roditeljski dodatak moze negde online da se skine, popuni..ili mora tamo u 27. marta da se uzme? i mozda onda na licu mesta da se popuni?

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3899

evo, pronadjoh na sajtu grada sve sto treba..pa ima i formular zahteva, ako nekome zatreba..




Ana RR -> RE: Roditeljski dodatak (26.1.2012 13:33:42)

Smeskic, deluje kao da treba puno toga ali u suštini se sve baš brzo završi. Nama je kum napričao sve i svašta, pomislila sam da će nam trebati 3 meseca da završimo ali ispostavilo se samo da nam je kum mnogo smotan [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




zivka -> RE: Roditeljski dodatak (26.1.2012 13:40:25)

smeskic prvo izvod a vidis da tu ima i formular




smeskicTB -> RE: Roditeljski dodatak (26.1.2012 21:09:47)

Anaa, hvalaaaa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image]
sve prikupljam i cuvam na racunaru, pa da mm-u bude spremno..sto moram ja, uradicu..mada kod njega sve ide brze[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

zivkaa, videla sam..tek kada sam vas pitala..pa postavih ako jos nekom zatreba..

nisam pronasla samo sta nosimo u opstinu za taj izvod ili su dovoljne lk?
negde sam procitala da to moze i mm, a negde da ako je par u braku manje od sest meseci da moram i ja..znate li nesto o tome?




marijana22 -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 21:43:55)

Spisak dokumenata potrebnih za rod. dodatak (dobila u skolici, ako je neko vec pisao dzaba sam kuckala ovoliko)

URADITI U TOKU TRUDNOCE
1. uzeti formular iz 27. Marta br43- ili odstampati ima na sajtu grada
2. drzavljanstvo ne starije od 6 meseci (za vas i muza) -RECITE DA VAM TREBA ZA ROD DODATAK DA NE BI PLACALE TAKSU
3.vencani list ne stariji od 6. meseci
4.fotokopirati zdravst. knjizicu - samo vasu
5. fotokopirati licnu kartu -samo vasu
6.* ako imate racun u posti kopirati karticu u dva primerka sa obe strane

POSLE PORODJAJA

ZA PRIJAVU DETETA- na opstini gde ste se porodili
1.oba drzavljanstva - vas i vaseg m.
2. obe licne karte
3. vencani list

ZA PRIJAVU PREBIVALISTA DETETA- jako je bitno da bebu prijavite na istu adresu na kojoj je prijavljena majka

1. Licna k. vlasnika stana
2. ugovor da je stan otkupljen
3.taksa 200 din

SVE GORE NAVEDENO MOZE DA ODRADI SUPRUG

Majka mora licno da ode u socijalnu sluzbu (opstine na kojoj je prijavljena) i da potpise izjavu i dobija potvrdu

Na kraju u 27. Marta br 43 poneti
1 original izvoda iz maticne knnige rodjenih za dete
2. fotokopija prijave prebivalista za dete
3. drzavljanstvo majke
4.fotokopija licne karte
5.fotokopija zdravstvene knjizice
6. potvrda iz socijalnog
7.formular
8.fotokopija racuna iz poste - 2 primerka
za ovo poslednje nama su u skolici rekli da ako nemamo racun u PS da ce nam otvoriti namenski racun za to, koji se kad podignemo pare gasi.
E sad da li treba ranije da otvorim racun ili to oni na licu mesta mogu da urade - ne znam. Pitacu sledeci put.

Inace ovde pise da imate rok 6 meseci od porodjaja da predate dokumenta i da se dodatak isplacuje posle mesec dana




^iva^ -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 21:49:57)

hvala marijanceee[sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 21:58:26)


IZVORNA PORUKA: jance

ne znam dali ima posebno tema o tome, ali stiglo mi resenje o materinskom a prekjuce mi legle i pare, a resenja od grada i pokrajine mi jos uopste nisu stigla? novosadjanke, za koliko su vam stigla resenja od grada i pokrajine a za koliko pare? predala sam inace 13.decembra.

A što nisi proverila da li su pare legle? Meni je rešenje republičko došlo posle nedelju dana, a ova dva posle 3 meseca, a pare sam davno pre toga podigla.




crazymama -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 21:59:27)

marijana, na formularu pise da ukoliko nemas otvoren racun kod postanske stedionice, oni ti ga otvaraju po sluzbenoj duznosti.




Leki 77 -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 22:01:14)

Ne otvaraš račun u Poštanskoj. Oni to sami regulišu.
Za potvrdu iz socijalnog ti prvo treba potvrda iz suda da dete/deca nisu oduzimana. I to muž može da izvadi. U Bgd-u za to je nadležan sud kod DZ Stari Merkator.
Izvini ako si to već nspisala. Samo sam preletela tvoj post, ali bolje da ima dva puta ista stvar nego da fali.




nink -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 22:02:20)

Na sajtu za roditeljski ne pise da treba ugovor da je stan otkupljen?




Leki 77 -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 22:05:04)

I još nešto. Kažu da mama i dete moraju biti na istoj adresi. Barem su tako meni tvrdili pa sam ih ja prijavila na moju adresu i sada ih odjavljujem zbog vrtica.
Elem, to nije tačno. Procedura jeste kraća kada su na istoj adresi, ali moja drugarica nije mogla to da uradi i samo je duže čekala.




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (22.2.2012 22:07:36)


IZVORNA PORUKA: nink

Na sajtu za roditeljski ne pise da treba ugovor da je stan otkupljen?


To je za prijavu prebivališta u MUP-u mada mm nisu tražili, bila je dovoljna njegova lična karta i njen izvod.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>