RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Janncica -> RE: Roditeljski dodatak (14.3.2013 11:01:35)

jesi bila u posti da proveris?
Ja cu sad da idem,samo da mi mm vrati auto. [sm=smiley7.gif]




MASHKA -> RE: Roditeljski dodatak (14.3.2013 11:10:12)

ja sam dala svoj br. računa iz poštanske štedionice tako da stanje proverava svakoga dana od kuće preko neta




MASHKA -> RE: Roditeljski dodatak (14.3.2013 11:11:52)

ajd javi ako ti je nešto leglo [sm=smiley1.gif]




coka11 -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 18:54:10)

Danas sam išla u Poštansku štedionicu, a gospođa na šalteru mi kaže da moram da otvorim novi račun, iako već imam račun preko koga sam dobila roditeljski za prvo dete. Kaže da se ne dobija kartica već da ja svakog meseca na šalteru podižem pare. Da li je moguće da je to tako kretenski odrađeno i da ja nemam karticu koju mogu da koristim? [sm=zmeden.gif]




sneza24 -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 19:21:24)

Nažalost tako je. Nema kartice.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 19:35:45)

janncice,mashka sta su vam rekli kada ste predali za koliko ce leci parice....ja predala u ponedeljak,konacno...dobro sam se setila...kazu tek za dva meseca...




Moiraina -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 19:45:28)

Ja sam predala pre dve nedelje, rekoše mi da će mi stići rešenje u aprilu ili maju, pa kad mi stigne rešenje da odem oko 20.-21. u mesecu da podignem pare.




Janncica -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 19:49:36)

Meni jos nije stiglo resenje da dobijam mesecno... [sm=smiley13.gif] A predali smo u januaru. [sm=zmeden.gif]
Dobila sam za nezaposlene 50000.




Sanja90 -> RE: Roditeljski dodatak (27.3.2013 20:17:03)


IZVORNA PORUKA: Janncica

Meni jos nije stiglo resenje da dobijam mesecno... [sm=smiley13.gif] A predali smo u januaru. [sm=zmeden.gif]
Dobila sam za nezaposlene 50000.


Jannicice kada ste predali,ako je bilo krajem januara onda ocekujte ovih dana ili pozovite socijalno tamo gde ste predavali papire, pa se raspitajte zasto jos nema.




debelica73 -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 8:05:34)

Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!![sm=smiley1.gif]




debelica73 -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 8:12:38)

E EVO NASLA SAM! Jel ovo tacno?

Poklon paket zaporodilje sadrži:

-komplet za negu bebe (dva pakovanja vlažnih maramica, dve kupke i dve kreme, bistri rastvor za dezinfekciju rana i sluzokože Octenisept sprej od 50 ml);
-komplet za negu majke (jedno pakovanje higijenskih uložaka 10 komada i gel za tuširanje);
-komplet pelena (pelene za jednokratnu upotrebu – pakovanje od 24 komada, švedske pelene – pet komada i tetrapelene – 10 komada);
-pamučni program (benkica, „zeka”, kapica, bodi, peškir sa kapuljačom, pamučni prekrivač, torba sa podlogom za povijanje) i
-edukativni materijal (Bebina prva godina-film +interaktivni vodič na DVD-u).




vikiveki -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 8:22:20)


IZVORNA PORUKA: debelica73

Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!![sm=smiley1.gif]

Ja nisam iz Bg tako da ti za taj paket ne znam ništa reći jer ga ovde niko ne dobija[sm=zmeden.gif]
Što se papira za roditeljski tiče ,treba da odeš u opštinu i ni će ti dati spisak svih dokumenata koji ti trebaju za roditeljski a osnovno je i prvo treba da završiš izvod iz matične knjige rođenih jer on ti treba za sve.
Račun u pošti oni sami automatski otvaraju sa prvom uplatom,dovoljno je da im daš tvoju ličnu kartu kad podižeš pare jer oni to po tvom matičnom broju traže.Samo poštanska štedionica isplaćuje roditeljski dodatak kao i dečji,druge banke ne isplaćuju roditeljski dodatak




Sanja90 -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 12:19:27)


IZVORNA PORUKA: debelica73

Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!![sm=smiley1.gif]


Debelica odes u socijalno u tvojoj opstini,dace ti obrazac koji treba da se popuni i kazace ti sta ti sve treba od papira(roditeljski dodatak niko ne dobija odjednom,ni zaposlene ni nezaposlene) Ono sto se ja sescam da je trebalo pre manje od 2god. Bilo je fotokopija licne karte od oba roditelja,fotokopija zdravstve knjizice od oba roditelja,izvod iz maticne knjige rodjenih za bebu i verovatno za vas to nisam sigurna.Mozda ce ti trebati i prosek plate, nisam sigurna zato idite u socijalno tamo ce sve da vam kazu.

A u paket se dobija sve i svasta ja sam dobila pre 2god. ono sto sam zapamtila: podlogu za bebu,benkice,kapice,portikle,pelene tetra,svedske,pampers,bekollino set,neke uzorke kremica,torba za bebine stvari,peskir sa kapuljacom,pamucni prekrivac...
za majku,mrezaste uloske,gel za tusiranje i jos nesto...
zatim tu je bila i jedna knjiga veoma korisna i verovatno jos nesto ali se samo ovog secam[sm=smiley1.gif]




Moiraina -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 13:18:50)

Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:
- originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci. Trajni izvodi iz Matične knjige rođenih, sa hologramskom zaštitom, dostavljaju se u formi overene fotokopije;
- fotokopije prijava prebivališta za decu;
- originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci;
- fotokopije lične karte (lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
- fotokopije overene zdravstvene knjižice majke;
- uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev, da deca prethodnog reda rođenja nisu smeštena u ustanovu socijalne zaštite, hraniteljsku porodicu ili data na usvojenje i da nije lišenja roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja (zahtev za ovo dobijaš u Centru za socijalni rad na tvojoj opštini i tamo će ti dati šta ti od dokumenata još treba za to; znam da sam išla u sud da bih dobila uverenje da nisam lišena roditeljskog prava);
- fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice".

Eto, kopirano sa sajta Grada Beograda. Ja predala pre 20-ak dana i čekam rešenje.




Janncica -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 15:55:02)

dobila resenje za mesecna primanja..... [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]




Sanja90 -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 16:51:07)

Super janncica[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




jacagoga -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 21:12:28)

Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.




Moiraina -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 21:19:38)

I ja sam predala u prvoj polovini marta, rekli su mi da ću dobiti rešenje u aprilu ili maju.




Sanja90 -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 21:21:33)


IZVORNA PORUKA: jacagoga

Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.


Ceka se nekih 2 meseca. mislim da ne mozes odmah da podignes novac moras da sacekas uplatu,mada mozes da proveris u posti kad dobijes resenje.




jacagoga -> RE: Roditeljski dodatak (1.4.2013 21:34:56)

hvala nisam znala da se toliko ceka




Cicika1988 -> RE: Roditeljski dodatak (9.4.2013 21:06:54)

Pre mesec dana sam dobila resenje da imam pravo na neki novac od vojvodine. Da li neko zna kad se to isplacuje?




Sanchy -> RE: Roditeljski dodatak (9.4.2013 21:12:38)


IZVORNA PORUKA: Sanja90


IZVORNA PORUKA: jacagoga

Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.


Ceka se nekih 2 meseca. mislim da ne mozes odmah da podignes novac moras da sacekas uplatu,mada mozes da proveris u posti kad dobijes resenje.

Ja sam resenje dobila posle 15 dana a uplata ,15 dana nakon resenja..,mozda ti je stizalo resenje a ti nisi bila kuci,posto mora da se potpise?




Mama Dunja -> RE: Roditeljski dodatak (14.4.2013 12:12:47)

Ja nisam dobila resenje od vojvodine ali su mi prekljuce legle pare i podigla sam ih bez resenja. :)
Dobila sam 30 000 dinara. :)




Moiraina -> RE: Roditeljski dodatak (17.4.2013 18:20:08)

Danas sam dobila rešenje za roditeljski, znači mesec i malo jače od predavanja zahteva.




jacagoga -> RE: Roditeljski dodatak (25.4.2013 13:47:12)

Ja sam dobila resenje pocetkom aprila odem malo pre u postu kad ono jos nema para, na resenji je datum obrade 25.03. [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>