RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


minavb -> RE: Roditeljski dodatak (20.3.2010 8:35:25)

Prvi put vidim.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (29.3.2010 21:14:55)

IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila sam kod nas u opshtini da se raspitam za ove parice... naravno..ishla sam da vidim koji papiri mi tachno trebaju...

Uglavnom...nisam dobila konkretan odgovor...nego "sve tjete vaditi kad dobijete izvode iz matichne knjige za obe bebe"

E sad...poshto tje mi trebati po 5 izvoda za svaku bebu....znachi moram imati ukupno 10 izvoda iz matichne knjige rodjenih.... pa me sad buni...jel mi treba i 10 izvoda iz matichne knjige drzavljana? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ginaaaaaaaaa...helppppppppppppp [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Smeski,nek tvoj dragi kupi 3 fascikle.uzme tvoju lk i zdravstvenu i treba mu nedelju dana da zavrsi sve sa papirima!!Tebe ce jednom da zovu u zavod za socijalni rad da das izjavu da brines o deci i drzavljanstvo moras da podignes licno(dva primerka)Ostalo ce sve njemu da kazu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]



Meni su rekli da mi treba 5 izvoda za svaku bebu... jer podnosim zahteve republici, pokrajini, gradu... za neshto ide 2 kom, ne secam se za shta... E sad...uz svaki izvod koji shaljem na razlichitu stranu moram dostaviti i moje drzavljanstvo.... Jedino sam se nadala da mogu da proguram dva zahteva sa jednim drzavljanstvom...al ne mogu jer rizikujem da se odvoje...i da zbog nedostatka dokumentacije ne dobijem dodatak. Znam za sluchaj zene koja je na jedan zahtev stavilka oba deteta...i nisu joj odobrili dodatak za blizance....

IZVORNA PORUKA: mejra81

Ja sam u socijalno morala licno da idem...
A zasto ti treba 5 izvoda,odnosno 10?
Drzavljanstvo za decu nigde ne traze,ako pricamo o parama od drzave i od grada....


Moje drzavljanstvo traze gde god se pojavim...
A prichamo o parama od drzave, pokrajine i grada

IZVORNA PORUKA: minavb

Sta  iz suda, ne treba ti nista iz suda. Dala sam link gore na ovoj strani gde mozes da nadjes sta ti sve treba i gde. Posle rodjenja se papiri nose,kad ti stignu izvodi za dete i kad sredis prebivaliste za dete,  kad ces da ih uzmes, tvoja stvar.


Iz suda ti treba uverenje da nisi lishavana roditeljskog staranja nad ovim ili nekim drugim detetom







minavb -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 7:54:20)

IZVORNA PORUKA: Smeshkica


IZVORNA PORUKA: minavb

Sta  iz suda, ne treba ti nista iz suda. Dala sam link gore na ovoj strani gde mozes da nadjes sta ti sve treba i gde. Posle rodjenja se papiri nose,kad ti stignu izvodi za dete i kad sredis prebivaliste za dete,  kad ces da ih uzmes, tvoja stvar.


Iz suda ti treba uverenje da nisi lishavana roditeljskog staranja nad ovim ili nekim drugim detetom





Ovde se to sredjuje u Centru za socijalni rad u opstini na kojoj si prijavljena, ne u sudu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 10:08:33)

Pa dobro...veci grad...drugachije je resheno.... mada meni je i logichno da se to uverenje vadi u sudu...jer te sud i lishava roditeljskog staranja...Tj ne oduzima socijalno starateljstvo...nego podnosi tuzbu sudu i sud odluchuje.... al dobro... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




liliana -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 13:53:49)

 moraš u sudu uzeti uverenje da nisi lišena roditeljskog staranja nad svojom decom, a onda sa tim ideš u Centar za socijalni rad i na osnovu tog sudskog uverenja, oni u Centru ti daju potvrdu da nisi lišena roditeljskog staranja, a tu potvrdu odneseš (sa ostalim papirima koji trebaju ) u nadležnu Opštinu na kojoj se vodiš.




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 14:04:06)

a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?




liliana -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 14:08:45)

Oti, mislim da je 3 meseca od bebinog rođenja




engimengi -> RE: Roditeljski dodatak (30.3.2010 18:25:27)

IZVORNA PORUKA: OTI

a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?


Mislim da je sad 6 meseci!!!Bilo je 3 meseca!!Mi smo zavrsili sve 15,20 dana al lagano!!Za novac se ceka 2,3 meseca tako su mi rekli!!




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (8.4.2010 20:47:00)

Da li neko zna ko je skoro podnosio dokumentaciju za roditeljski dodatak sledece:
1. da li moram licno u centar za soc.rad da uzmem ta dokumenta?
2. da li posle moram licno i u Tirsovu da predam sve????





*Alexx* -> RE: Roditeljski dodatak (8.4.2010 21:14:43)

IZVORNA PORUKA: Trinny

Da li neko moze da mi kaze, posto ni na jednom broju telefona niko  ne zna da mi da tu informaciju... znaci luda kuca je ova drzava... da li za predavanje papira u Tirsovu za roditeljski dodatak mora majka, ili to moze i otac deteta da preda? Naravno, za one iz Beograda.



IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ne mora majka! MM je sve zavrsio. Samo mora da ima original tvoju LK sa sobom (pored svega ostalog).






New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.4.2010 22:18:21)


IZVORNA PORUKA: OTI

a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?

Pitala pre par dana - 3 meseca od rođenja.




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (8.4.2010 22:21:12)

hvala alexx, hvala new mom




gaganele -> RE: Roditeljski dodatak (2.5.2010 21:33:46)

koliko se dobija u novom beogradu za prvo dete da li neko zna?




bebablue -> RE: Roditeljski dodatak (5.5.2010 15:59:53)

Rok za podnosenje dokumentacije za roditeljski dodatak je valjda produzen na 6 meseci, po novom Zakonu.
Jel neko iz Novog Sada, uzimao dokumenta i podnosio, da malo objasni, gde se to podnosi (za republicku, pokrajinsku i gradsku naknadu), kako i sl., sto se tice procedure, a i vezano za Izvod iz maticne knjige rodjenih, to je sada trajan dokument, kako onda se sve obavlja, sa overenom fotokopijom???




bebablue -> RE: Roditeljski dodatak (6.5.2010 8:04:36)

Zakon
o finansijskoj podrsci porodici sa decom
("Sl. glasnik RS", br. 16/2002, 115/2005 i 107/2009)

Izmena koja je stupila na snagu 31.12.2009., izmedju ostalog, a tice se roka za podnosenje dokumentacije za Roditeljski dodatak (pitanje je bilo i u temi Prijavljivanje deteta MUP, Maticar...)

Član 15
 Roditeljski dodatak isplaćuje se jednokratno počevši od juna 2002. godine i iznosi za drugo dete 50.000 dinara, za treće dete 90.000 dinara i za četvrto dete 120.000 dinara.
Roditeljski dodatak za prvo dete isplaćuje se jednokratno, počevši za svu prvorođenu decu od 1. januara 2006. godine, i utvrđuje se u visini od 20.000 dinara.
Roditeljski dodatak za drugo, treće i četvrto dete isplaćuje se u 24 jednake mesečne rate, počevši za svu novorođenu decu od 1. januara 2006. godine.
Iznos roditeljskog dodatka za decu iz člana 14. stav 2. isplaćuje se u iznosu utvrđenom za četvrto dete.
Roditeljski dodatak utvrđen u st. 2. i 3. ovog člana usklađuje se 1. aprila i 1. oktobra tekuće godine, na osnovu statističkih podataka, sa kretanjem troškova života na teritoriji Republike u prethodnih šest meseci, a njegov nominalni iznos utvrđuje rešenjem ministar nadležan za socijalna pitanja.
Visina roditeljskog dodatka utvrđuje se u odnosu na dan rođenja deteta.
Zahtev za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak sa potrebnom dokumentacijom podnosi se najkasnije do navršenih šest meseci života deteta.








Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (6.5.2010 10:35:35)

IZVORNA PORUKA: gaganele

koliko se dobija u novom beogradu za prvo dete da li neko zna?


oko 27000




buhla -> RE: Roditeljski dodatak (28.5.2010 8:29:28)

ljudovi... da li treba da otvaram racun u posti.... na njihovom obrascu pise da smo duzni da otvorimo, ali mi par drugarica reklo da ne treba, da ti oni otvore namenski racun! mislila sam danas da odem i predam, pa da znam sta da radim, da me ne vrate. 




simke -> RE: Roditeljski dodatak (28.5.2010 8:33:41)

Ja sam morala da otvorim u PŠ i da im dam fotokopiju računa,ali to je bilo pre više od godinu dana[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (28.5.2010 8:36:12)

IZVORNA PORUKA: buhla

ljudovi... da li treba da otvaram racun u posti.... na njihovom obrascu pise da smo duzni da otvorimo, ali mi par drugarica reklo da ne treba, da ti oni otvore namenski racun! mislila sam danas da odem i predam, pa da znam sta da radim, da me ne vrate. 


ne moras, Buhlic, samo opusteno, cekas da ti stigne potvrda da ce ti uplatiti, pa onda odes do bilo koje poste da ti provere kada lezu roditeljski dodatci... nish se ne sekiraj, makar su nam to malo olaksali...




buhla -> RE: Roditeljski dodatak (28.5.2010 8:55:21)

fala na brzim odgovorima, evo ja polako krecem prvo po potvrdu u centar za soc.rad, pa u tirsovu.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2010 10:55:04)

IZVORNA PORUKA: bebablue

Jel neko iz Novog Sada, uzimao dokumenta i podnosio, da malo objasni, gde se to podnosi (za republicku, pokrajinsku i gradsku naknadu), kako i sl., sto se tice procedure, a i vezano za Izvod iz maticne knjige rodjenih, to je sada trajan dokument, kako onda se sve obavlja, sa overenom fotokopijom???



Mi smo upravo to odradili. Tj. mm je sve predao. Pre porođaja sam pokupila formular iz Radničke za republički dodatak, a za pokrajinski i gradski smo formulare dobili u školici. Najbolje da pre porođaja pripremiš šta možeš: fotokopirati dokumenta, otvoriti račun u Poštanskoj štedionici i sl.

Republički dodatak (u Radničku 2):
- uverenje iz Centra za socijalni rad da nisi lišavana roditeljskog prava (prvo to odraditi. Za to treba fotokopija izvoda iz m.k.r za svu decu, uverenja o prebivalištu za svu decu, fotokopije ličnih karti roditelja i zahtev koji se dobija u Centru. Ne moraš ići lično, može neko drugi da preda.)
- zahtev za roditeljski dodatak
- izvod iz matične knjige rođenih za dete - original (nisu vratili)
- uverenje o državljanstvu majke - original (nije vraćeno)
- fotokopija llične karte majke i original na uvid
- fotokopija zdravstvene knjižice majke (koja je overena i sa istom adresom kao u ličnoj karti)
- uverenje o prebivalištu deteta iz SUP-a
- 2 fotokopije štedne knjižice Poštanske štedionice

Gradski dodatak (u Žarka Zrenjanina 2):
- fotokopija lične karte majke i original na uvid
- izvod iz matične knjige rođenih za dete (na uvid, vratili su nam)
- fotokopija štedne knjižice P.Š.(to je bilo na spisku, ali i to su vratili)

Pokrajinski dodatak (isto u Žarka Zrenjanina 2):
- izvod iz matične knjige rođenih za dete (na uvid, vraćeno je)
- dokaz o prebivalištu majke na teritoriji AP Vojvodine (vadi se u SUP-u, 400 dinara. Stoji na spisku, ali i to su nam vratili)
- fotokopija štedne knjižice P.Š. (vraćeno)
- fotokopija lične karte majke i original na uvid (nije bilo na spisku, ali traže)

Za republički dodatak su rekli da se dobija za 2 meseca, a za pokrajinski i gradski najdalje za 3 meseca. Ne znam koliko je republički, pokrajinski je 30000, a gradski 15000 dinara.

Inače se dobija samo jedan besplatan primerak izvoda iz m.k.r. za bebu iz opštine. Pri prijavi u SUP-u su vratili. Ostaje kod njih, znači, za republički dodatak i izradu zdravstvene knjižice (mada to zavisi od firme, nama su i tu vratili).
A za prijavu bebe sam pisala u ovoj TEMI.




Lilly* -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2010 12:16:35)

New mom, u koje socijalno se ide, tamo kod Zmaj Ognjena Vuka?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2010 12:18:22)

Da, Centar za socijalni rad je u Kralja Petra u nastavku ulice od stare zgrade ZOV, zgrada ima neku bordo fasadu.




cicko -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2010 12:23:59)

Jos uvek je tako, tj. mora se otvoriti stedna knjizica.



IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam morala da otvorim u PŠ i da im dam fotokopiju računa,ali to je bilo pre više od godinu dana[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lilly* -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2010 12:26:47)

Hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] I hvala što si sve detaljno navela gde šta treba i ovde i za prijavu deteta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>