RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


oxy7 -> RE: Grlić materice u trudnoći (18.6.2011 9:13:18)

Hvala, cure, nekako mi je lakše kad pročitam vaše poruke! Moram se istrenirati da mi ne smeta malo nereda po kući, organizovaću dodatnu pomoć, mm tokom ljeta ima drugačije radno vrijeme, koje mi ide na ruku (više slobodnih dana u nedelji).
Šta da radim, tako je, kako je... kad se sjetim mrvice kako maše rukicama i nogicama, vjerujem da će biti dobro!




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 10:49:30)

Grlic materice dug 2cm mek zatvoren. Dobro ili ne ? Dr mi nije nista rekla da pazim ili da mirujem. Jel moze neko da pomogne ?




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 10:50:32)

Ja mislim da je to ok. Meni je bio 2cm, zatvoren ali napet, i dobila sam da pijem gynipral.




sunce *** -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 10:54:37)

Mislim da sve dok postoji duzina grlica izrazena u cm sve je dobro,meni je bio potpuno skracen u osmom mesecu i pokazalo se da je zaista doslo do nesto ranijeg porodjaja znaci 2 cm o.k je posebno ako dr. nista ne kaze,i da Anci bolje je kada je mek nego kada je napet [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 10:56:52)

Pa ja sam je pitala bas je trebam da putujem ovih dana i rekla je mozes normalno. Pa se bacam u nedoumicu da li da je pozovem i da me otera u djavola ili da mirno sedim na svoju straznjicu [sm=smiley36.gif]
Meni bas nista nije rekla o mirovanju samo uzivaj u trudnoci pa se vidimo za mesec dana i uradi labaratoriju. Ja joj rekla za putovanje kaze idi i tolko.




Crvenkapa85 -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 10:59:06)

maro ne brini,moj je od 8 meseca bio 1cm,razmeksan,uloziv,s prsta otvorena,plodovi ovojci opipljivi...zato sam ja lezala,al ne bas strogo mirovanje...evo sad sam u 36nedelji i dalje smo na istom al leskarim po malo...molim te nemoj samo da dizes popu i da ga pprenosis nocu u spavacu sobu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




sunce *** -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 11:19:09)

Budi bez brige slobodno putuj, samo zaista nemoj da sedas ravno na zadnjicu vec vise na bok to je meni dr. rekao.





Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 11:30:07)

IZVORNA PORUKA: sunce ***

i da Anci bolje je kada je mek nego kada je napet [sm=smiley36.gif]


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2011 11:32:59)

Hvala vam zenske od [sm=smiley27.gif] Ja se sad seti da mi je rekla da svako vece setam po 2km [sm=smiley36.gif] Tako da nema nista od opasnosti [sm=smiley36.gif]




SekaMaja -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.1.2012 23:50:43)

Devojke, potrebna mi je pomoć. Grlić materice možemo same da napipamo i u trudnoći, zar ne? Meni se pojavilo neko ispupčenje večeras, ovo je 5-i dan da stavljam kanesten vaginalete zbog kandide i danas po prvi put pipkam tu kvržicu i čini mi se da mi je grlić spušten malo. tj. bliži ulazku u vaginu? Paničim! Ako neka može naka mi pomogne!




Alexxa -> RE: Grlić materice u trudnoći (8.1.2012 18:23:24)

Seka Majo, već sam to odgovorila u prvom, a evo i ovdje ću- HITNO kod dr. Ja nisam stručnjak, pa nemoj da se plašiš, ali bolje da odeš, javi šta je bilo, obavezno!




Sanchy -> RE: Grlić materice u trudnoći (8.1.2012 18:32:01)

A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 18:36:41)

mislim da je normalno da grlic menja polozaje... ali proveri za svaki slucaj.
ja sam provalila kada mi se skratio, osetila sam dok sam stavljala vaginaletu




Olga75 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 18:40:54)

IZVORNA PORUKA: Sanchy

A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...


ja sam bila otvorena od sestog meseca , posle jedne ture bezbolnih kontrakcija, znaci uopste ne moras da znas da si otvoren




Sanchy -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 20:06:17)

Da, ali si oset_ila kontrakcije pa si tad otisla kod dr?




bea83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 20:14:03)

IZVORNA PORUKA: Sanchy

A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...


Ne mora da znači...Moj grlić je skraćen, razmekšan i uloživ za jagodicu prsta (znači malo otvoren)od sedmog meseca a nisam imala ni kontrakcije ni krvarenje...I obrnuto - imala sam krvarenje u 6 mesecu pa je grlić bio čvrst i zatvoren. Ali svakako treba proveriti ako se primeti nešto sumnjivo, posebno u prvom i drugom tromesečju. Ja lično nisam primetila nikakvu promenu iako stavljam Utrogestan vaginalno.




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 23:07:06)

bea83 da li moras da mirujes? da li su tebi olga rekli da mirujes kada se otvorio grlic?




bea83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.1.2012 23:15:59)

Jovice, ja mirujem iz raznoraznih razloga još od početka trudnoće sa prekidom jedno mesec dana otprilike oko 5 meseca (krvarenje, pa pesak u bubrezima i cista, pa opet krvarenje u 6 mesecu) tako da mi nisu posebno naglasili da mirujem zbog grlića. Mada moje mirovanje je bilo strogo samo u prvom tromesečju(tad je bilo samo do wc i nazad, čak sam i jela u krevetu), posle toga se svodi na to da ne radim ništa teško po kući, leškarim na levom boku i čuvam se koliko mogu, ali daleko od toga da ne ustajem iz kreveta, čak i šetam lagano, do skoro svaki dan po sat vremena a sad malo redje dok ne preguram osmi mesec, pa ću da se vratim na šetnje




Zoka81 -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.1.2012 13:50:20)


IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

maro ne brini,moj je od 8 meseca bio 1cm,razmeksan,uloziv,s prsta otvorena,plodovi ovojci opipljivi...zato sam ja lezala,al ne bas strogo mirovanje...evo sad sam u 36nedelji i dalje smo na istom al leskarim po malo...molim te nemoj samo da dizes popu i da ga pprenosis nocu u spavacu sobu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Ja sam u prosloj trudnoci sa grlicem od 2,8 cm u 28 nedelji trudnoce morala da ostanem 2 nedelje u bolnici. Dobijala sam svaki dan infuziju nekopg magnezijuma pojma nemam i inekciju da bebi brze sazru pluva ako se desi da se porodim ranije a sada mi je grlic u 33 nedelji 4,2 cm a prosle nedelje je bio 3,2cm alio ja stvarno ne mirujem, nosam mog malisu unvek, sve radim po kuci ma non stop sam na nogama i u pokretu. Pojma nema od cega to zavisi. Prvu trudnocu sam morala samo da lezim od 28 nedelje pa sam se plasila da ce takop biti i sada ali hvala bogu nije madfa sada imam vise bolo´va i sve m i nesto fali sto kopd prve trudnoce nista nisam imala.




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.1.2012 15:03:54)

meni je to najveci strah kada pomislim na novu trudnocu odrzavanje trudnoce... zato sto stvarno ne znam sta cu raditi sa bebom od 13 meseci i 11 kila u tom slucaju, to mi je sada najveci strah.on ne trazi puno da se nosa, ali naravno nosam ga, to je neizbezno.




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.1.2012 15:16:20)

Jovice, ti si trudna? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.1.2012 15:20:24)

IZVORNA PORUKA: Tash

Jovice, ti si trudna? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ne, ali radili smo ovaj mesec na tome... videcemo. mada ovako po osecaju mislim da nisam.




bea83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (19.1.2012 17:59:36)

Novo stanje mog grlića[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]- mekan, skraćen, dužine 1cm (otprilike) i otvoren za jedan prst...Volela bih da čujem iskustva šta ovo uopšte znači? Koliko mogu da izguram do porodjaja?
Dr mi reče da strogo mirujem da bi izdržala bar narednih 10tak dana, a ovde čitam da su žene bile otvorene jedan prst po mesec,dva[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Gasica -> RE: Grlić materice u trudnoći (19.1.2012 18:25:16)

Bea, ja bila otvorena 1cm od sestog meseca i bio mi stalno skracen grlic, a na kraju porodjaj zavrsen CR jer ni poosle 9h na indukciji nisam bila otvorena vise od 1.5cm. Tako da ne brigaj, nema pravila....




bea83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (19.1.2012 18:32:41)

Hvala Gasice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
I moj je bio 1,5cm i mekan još od 6,7 meseca a uloživ od 8 mesca ali za poslednje četiri nedelje stanje se još promenilo sad mi je još kraći, otvoren i skroz razmekšan zato sam se malo uprpila...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>