RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


anajid -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.6.2012 20:54:38)

2002m odkada te nisam videla ovde[sm=zmeden.gif]

Slavice mislim da tu nema pravila zaista.




ana77 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.6.2012 21:27:37)

IZVORNA PORUKA: slavica.

Zene moje,danas mi je doktor rekao da je grlic razmeksan,skracen 0,5-1cm (jedino nisam razumela da li se toliko skratio,ili u je sada ta duzina,mada mislim da je sada toliki...) i da sam ovorena 2-3cm.
E sad,meni je danas termin...Ono sto mene zanima,sta vi mislite,ako je to uopste moguce reci,da li to znaci da ce mi porodjaj biti malo laksi? Jer znam da ima zena koje odu potpuno zatvorene,i sa cvrstim grlicem...pa se ja sve kao nadam da sam ovako preskocila jedan deo....ali mozda se samo nadam...


Jesi, sigurno :)! Samo taj deo i inace nije tako bolan koliko se ja secam ali svakako je bolje da ni to ne osetis :)))! Frka nastaje tamo od 7-8cm kad se zgusnu kontrakcije ali neke zene imaju tu srecu da ni to ne osecaju tako strasno tako da ti drzim fige da si jedna od tih :))))! U svakom slucaju, srecno, brz i lak porodjaj ti zelim i da sto pre drzis svoju bebicu :)!




slavica. -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.6.2012 21:48:40)

Hvala puno [sm=smiley1.gif]
Ja se nadam da ce proci brzo,koliko je to moguce,s obzirom da sam prvorotka... Ne zanosim se mislju da nece boleti,ali sve mislim,dobro je ako sam i jedan deo bola preskocila... Jer ovo do sada,ja stvarno nisam ni osetila.




2002m -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.6.2012 10:22:27)


IZVORNA PORUKA: anajid

2002m odkada te nisam videla ovde[sm=zmeden.gif]

Slavice mislim da tu nema pravila zaista.

pa....dosta je proslo[sm=smiley13.gif] [sm=smiley31.gif]
Slavice,zelim ti brz i lak porodjaj.Ostani tako pozitivna i bice sve ok.




tijatija -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:10:07)

Danas sam bila kod dr. ginekoloski nalaz

Grlic dug 1cm , gladak i razmeksan , i rekao je da sam pola prsta otvorena. Dobila sam utrogestan i to je to da nedizem tesko, e sad... da je bas kriticno uradili bi mi serklaz prepostavljam , dali neko zna nesto o ovome a tek sa 15 ta nedelja [sm=smiley19.gif]




Sanchy -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:28:52)

Tija moras da mirujes prevashodno pa na sledecem pregledu ako situacija bude nepromenjena verovatno serklaz.....ja sam danas bila na pregledu grlic zatvoren palpatorno 2cm.....




tijatija -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:31:47)

Jao znaci nemogu da verujem, pa nista me neboli, jos me pita dr. imas li kontrakcije ili nesto koa teret na stomak, bolove u krstima , a ja nista volu bi iscupala rep a sta ti je psiha... sad me sve to boli [sm=smiley19.gif]
Kad se radi taj serklaz?




anajid -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:37:20)

Tijatija ja mislim da se radi serklaz najzad do 24-te nedelje.Ja za nekoliko dana idem na poslednje konsultacije.Ako mi sad ne stave nece ni stavljati.Moje indikacije su konizacija radjena pre 5 godina i blizanacka trudnoca.Pre 3 nedelje na kontroli grlic bio super.Sad idem pa cu videti sta dalje.Znam da je tesko,ja sa jednim detetom tesko mirujem a kamo li ti sa troje njih.Meni mama dosta uskace i mm,mada iskreno ne mirujem mozda koliko bih trebala,ali kad se dobro osecam.Nadam se da ce sve biti u redu.Jesi imala u ranijim trudnocama problema sa grlicem?




Sanchy -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:46:19)

Eto kako nema pravila a mene i bolucka stomak i ponekad me tako presece ostar bol u predelu grlica,valjda me beba sutne,a grlic skroz zatvoren.,.?!




tijatija -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.6.2012 21:47:44)

Ne, to me je i on pitao dali mi je prosla bila rizicna, ja sam sa proslom presla 9 dana termina cak dan pre porodjaj grlic mi je bio ceo i cvrt i nisam bila uopste otvorena ali eto, nema pravila izgleda. Nisam znala veruj mi ni koliko treba da bude pa sad kad sam nasla od proslih trudnoca nalaze i videla da je oko 4 cm normalno bas sam se prepala, jos sam prst uloziva, a nije mi spominjao serklaz




zvrk.mrvica -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.6.2012 16:27:50)

curke,kako ste mi? ja sam 27 nedjelja,bila na kontroli prosle sedmice,pregledala me uz,nije grlic maternice gledala rucno,kaze da ne smije cackati nista do 32 nedjelje,kaze ove 4 nedjelje su rizicne?




saska 88 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 19:13:25)

molim vas za pomoc ja sam 24 nedelja trudnoce evo rezultatagrlica materice PVU dug 1,5cm konican,sakroponiran,mek,uloziv za vrh prsta,pokretan,neosetljiv,OEU kruzno.UTERUS u AVF,pokretan,normalne velicine za gestaciju.glatke povrsine,mek,neosetljiv Cx 45,1mm,UU zatvoreno MOLIM VAS DA MIKAZETE KOLIKO JE OVO LOSE ILI NIJE BAS TOLIKO LISE [sm=smiley19.gif]




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 19:31:28)

Ne razumem baš sve, ali mislim da ti se grlić ispravio i razmekšao, što je predzank skraćivanju, pa je poželjno mirovati, ali bi ti to trebao reći lekar. Ovaj drugi deo za matericu će ti nadam se isto neko razjasniti [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 20:05:15)

i skratio ti se grlic i uloziv je za vrh prsta... mislim da to bas i nije za zezanje, barem u prvo vreme dok se ne smiri, moras da mirujes. nije nikakva tragedija, samo miruj.
da li si dobila neku terapiju?




red3lilu -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:05:55)

cx 45,1 mm - to je mera za cervix (grlić materice) ako je toliko onda je to sasvim ok...
To je i mene bunilo čitavu trudnoću... Doktorica na pregledu vaginalnom na opip ima drugačiju interpretaciju grlića gde se to kretalo od 2cm pa 1,5 cm dok nije stigao na manje od cm...Ali sada pred porođaj... Dok sam u istom tom periodu na UZ dobila rezultat merenja Cx = skoro 5cm
Dakle sa vaginalne strane osećaj da je kratak, a UZ kad se pogleda on je, kako je dr na expertskom rekao za jednu drugorotku bolji nego neke prvorotke,,,
E sad ostalo, uloživost i razmekšanje definitivno bi trebali da se odleže... ali opet nije za paniku...




Olga75 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:18:58)

Saska , grlic je jos uvek nazad ( sacroponiran ) a AVF je polozaj materice , napred i povijena tj normalno stoji a cervix je 45 mm i jos uvek zatvoren
ne znam da li si prvorotka ili viserotka ( kako ovo zvuci [sm=smiley29.gif] )
ali meni ne deluje nesto jako strasno , pogotovo ako ti nije prva trudnoca
ne znam sta ti je preporucila ali eto mozes da mirujes i bice sve ok [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:23:07)

A Olga šta mu onda dođe "uloživ"??? Meni to objasnili kao da se ispravlja [sm=zmeden.gif]




red3lilu -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:24:18)

Upada prst u njega[sm=jezicek.gif]

Olga jesi li ti doktor?




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:27:15)

Samo se ti sprdaj [sm=smiley1.gif] Meni je kao sve super, pazi kao mi je rekao: grlić je retro (pa ne znam šta dalje piše-poziran [sm=zmeden.gif]), mesnat [sm=smiley36.gif] i uloživ za jagodicu prsta. I zato ležim...




cockic -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:28:26)

ja sam ceo deveti bila uloziva za taj jedan prst prvo sam mislila da sam otvorena ali to ne znaci to.nego nesto sto nije puno opasno tako da nemora nista znaciti.ali ti pitaj dr on ti je nesto morao reci ili odmarati ili ne.ali ako odmaras malo vise nece ti skoditi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




cockic -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:30:13)

mozda zneci nesto kad je uloziv ranije tipa 20-30 neselja a ovako meni nije nista specijalno ubrzalo porodjaj mislim nisam se porodila cim sam usla u deveti.




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:30:18)

Pa on je to preveo kao centriran/poravnan... A to je korak pre skraćivanja i otvaranja..... ALi ako na ovom nalazu od saske piše i da je uloživ i da je unazad onda mi tu ništa nije jasno [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:31:11)

uloziv jos ne znaci otvoren , to znaci da moze da stane jagodica ali ne i ceo prst
a to ante versio fleksio je polozaj materice prema napred a posterior je prema nazad
N i n a ti si drugorotka a kod drugorotki obicno ulozivost prati i skracenje i pomeranje grlica prema centru ( centroponiranost )




cockic -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:34:17)

meni je duzina grlica na stolu za poradjanje bila 2,5 cm tako da ni to nista neznaci.namuci se on dok ga sravnise on treba da bude ravan da bi porodjaj krenuo valjda je tako.ko li se mesto mene poradjao dva puta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]ja nista ne znam mozda cu treci put vise zapamtiti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image] 




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (9.8.2012 21:34:57)

Uf, u prvoj sam samo znala da mi se skratio i ništa više, a sad mi dali previše nekih informacija, pa više ne znam ni šta znači šta... U svakom slučaju, ja k'o mazga-kako mi kažu tako radim [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>