|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:25:16   
adulence
tija kaze ovako grlic materice je sakroponiran dugacak oko 1 cm i prolazan za 1 prst,plodovi ovojci su celi(Sta god?)...

jole da da rece dr meni da je ka unutra i da me je zato boleo pregled,uhhhh...
hvala drage moje

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:06:19   
Janncica
Hmmmm...sad se i ja nesto razmisljam ... user posted image Hipohondar sam pravi postala... user posted image
Meni pise grlic postoji,uloziv,mek.... Je l to znaci da sam malo otvorena,skracena? Hocu uskoro? user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:08:56   
adulence
e jesmo lujke pa da je nesto kako ne valja rekli bi nam dr,a mi samo trazimo oko cega cemo da panicimo....ahahahhahuser posted image user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:11:35   
jole82
Hahahaah...htedoh reci isto user posted image
Uz dodatak...moze da bude al ne mora da znaci user posted image
Eno nam je tija nasa ziv primer user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:12:16   
Janncica
Ja ne mislim da je nesto strasno...nego se mislim hocu li skoro.... user posted image user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:16:30   
jole82
Pa to ti i kazem Janncice..moze da bude al ne mora da znaci user posted image
mek uloziv skracen...mozes tako do full termina, a mozes i npr 2 nedelje ranije da se porodis...
Sta si odlepila odjenom user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:18:39   
Janncica
Daleko mi nova godina... user posted image jos ako bude cekao bozic... Prolupacu... user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:26:00   
MarijaBg
Gde si ti posla preko reda Jancice user posted image
Nema to veze, vec sam pisala da sam ja u prosloj sa skroz skracenim, mekim i ulozivim grlicem gurala od 31-e nedelje...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:28:44   
jole82
Uta ta ta...uta ta user posted image vis' sta ti zena kaze user posted image
Hahaha..izvinte,,,malo sam i ja prolupala user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 17:30:27   
Janncica
hehehheeh...user posted image Utesi me Marijabg sad... user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.12.2012 16:01:16   
Mallla
Zdravo devojke, htela bih ako neko zna odgovor na moje pitanje ..
Ovako u 38 nedelji sam trudnoce, dobila juce lazne bolove, bili u hitnoj, nista strasno, samo rekli da mi je grlic materice veoma daleko..
a kazu da bebinu glavu osecaju i da se lepo bebac spustio dole..
Sada ne razumem to u vezi grlica sta znaci.. Takav mi je bio i pre mesec dana kazu da se nije promenio uopste.
Da li to znaci tezi porodjaj ili sta vec? user posted image
Hvala vam unnapred

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2013 11:56:13   
reve84
Devojke

Treba mi pomoc od vas....ja sam 8 nedelja trudnoce..Juce sam osetila manje bolove i odmah otisla kod lekara.
Rekli su mi da je grlic 2cm ali razmeksan. Ja sam prosle godine izgubila bebu jer sam se prerano otvorila.
Jel moze neko da mi kaze sta znaci razmeksan? Jel mi preti opasnost od otvaranja?
Hvala vam unapred.

Pozz!

(odgovor članu Mallla)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2013 11:57:23   
reve84
A da lekar mi je rekao da mirujem i da pojacam utragestan na 3x1 vaginalno.
Jel to opasno?

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2013 13:15:49   
branki*
ne znam koliko je opasno ili nije..stavljaj utrogestane i miruj,ali bukvalno lezi!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2013 22:10:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: reve84

Devojke

Juce sam osetila manje bolove i odmah otisla kod lekara.



Mila, gde su bili locirani bolovi?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.5.2013 11:20:52   
drudi
ne brini, utrogestan je zakon za zatvaranje grlica. i to vaginalno kad se stavlja.

miruj i miruj lezeci, dok se to ne sredi od utrogestana. nemoj mnogo ni da sedis a kamoli da setas ili se naprezes

i nikako nemoj da cucis.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.5.2013 19:39:51   
reve84
Draga,

Lezim sve vreme ali sam u panici zbog prethodnog puta. U sredu imam prijem u bolnicu pa cu da vidim da li hoce da mi rade serklaz. Strah me uzasno ali se foliram zbog muza da i njemu ne dizem paniku. Bolelo me je ispod pupka i donji deo ledja. Boze bice valjda OK...sve radim kako mi kazu.

Hvala ti!!

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.5.2013 20:38:54   
drudi
ma ne brini bre, to je sve normalno. da je htelo da bude najgore to bi vec odavno bilo. samo miruj i stavljaj utrogestan, on zacementira grlic. i bez ikakavog napora

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.5.2013 20:45:31   
drudi
ja od pocetka trudnoce preventivo stavljam 3 X 200, odmah mi je dala. dr mi je rekla da je to super za grlic, koji mi je odlican Bogu hvala.a idem u jevremovu, dakle znaju sta rade. ako ti je tvoj dao 3X100 ti slobodno stavljaj kao ja po 200, imaces samo koristi. ja verujem da ce ti se do srede to popraviti

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2013 22:30:23   
jelenazvezda
pozz za sve clanice... volela bi da mi neko pomogne,20-a sam nedelja trudnoce i pre nedelju dana mi je ustanovljen skracen grlic 0,5 do 1 cm, i materica je jako nisko...pijem partosisten i verapamil 3x dnevno,al i da osecam ponekad ziganje u predelu grlica,sta ciniti... mnogo sam zabrinuta :(

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.5.2013 9:40:00   
mine
Jelena, ne mozes nista sem strogog mirovanja. Imas terapiju...
Da li imas kontrakcije?Ako nemas moze jos uvek serklaz da se napravi. Samo miruj!!!!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.5.2013 23:23:46   
jelenazvezda
prva mi je trudnoca i ne znam kako izgledaju kontrakcije al osecam bukvalno kao da me nesto probode kroz grlic,tj dole ne znam kako da objasnim

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.5.2013 23:44:59   
reve84
Kontrakcije su grcenje materice...trebalo bi da osecas periodicno zatezanje po stomaku ako su kontrakcije...meni je bar tako izgledalo. Mada si ti vec na terapiji za zaustavljanje kontrakcija...Mozda ipak da konsultujes lekara...na kraju zato i postoje...da ne lupas ti glavu. Jel mozes da ga pozoves telefonom barem?

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.5.2013 20:19:23   
jelenazvezda
evo ovako,jutros sam primetila braon iscedak i to je trajalo 3h cim sam krenula u bolnicu stalo je,tamo su se bukvalno drali na mene kako dramim i kako mi nije nista... da bi mi sad to opet krenulo,ne znam sta da radim

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.5.2013 21:34:23   
reve84
Meni se u prethodno trudnoci pojavio taj braon iscedak..oni su to nazali krvarenje u tragu i samo mi pojacali utragestan. Ma ko ih .....ako ti se nastavi tako ja bih otisla ponovo a ako krenu da vicu ponovo vici i ti na njih...Pa najbolje da ti jedva cekas da ides u bolnicu...
Ili juri neku vezu...sestru, spremacicu bilo koga... Javljaj kako si, mada bices ti OK videces!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here