|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.5.2013 21:39:55   
jelenazvezda
i jesu ti rekli od cega je,meni niko nista ne govori... nadam se da ce proci samo od sebe,samo da ne idem opet... hvala na podrsci

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.5.2013 23:36:44   
reve84
Naravno nista mi nisu rekli sem da se to desava... Bitno je da se ne pojacava. Osluskuj svoje telo i reaguj u skladu sa tim. Ne obaziri se na tudja misljena...Tvoje i zdravlje tvoje bebe su najbitniji.
Javljaj se da znamo da si dobro.
Veliki pozdrav!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.5.2013 11:32:35   
drudi
jelena

a zasto ti nisu dali utrogestan/progsteron. on je najbolji za zatvaranje grlica i za razme razloge krvarenja.

osim ako ga nema u tim lekovima koje vec uzimas


(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.5.2013 12:58:08   
jelenazvezda
pila sam utrogestan od 6 do 19 nedelje i zbog bolova su mi ukinuli i prepisali partusisten... od jutros nema iscedka,nadam se da se nece pojavljivati...

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.5.2013 12:21:44   
jelenazvezda
evo da se javim,bila sam kod moje dr... beba je jako nisko,grlic skracen,otvoren za prst... zbog toga i imam bolove i krvarenje

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.5.2013 12:23:43   
dunja RR

Jelena šta kaže doktorka, koliko je opasno? Moraš strogo da miruješ?

Drži se mila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.5.2013 22:08:07   
jelenazvezda
pa opasno je,kaze da mirujem i pijem sto vise vode,imam jako malo plodove vode,ne znam zasto mi se to desava :( i naravno mirovanjeeee... hvala vam punooo znaci mi podrska user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.5.2013 22:57:36   
reve84
jel ti nije predlozila serklaz? Gde ides kod doce?
Samo ti miruj, neverovatno je koliko pomaze. Ja lezim vec mesec dana a tek sam 11 nedelja :( ali izdrazacemo mi sve kad imamo ovakav cilj! Veliki pozdrav!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.5.2013 16:19:16   
jelenazvezda
nije mi predlozio idem u NF... ne znam do kad se radi serklaz,tj do koje nedelje,ne znam da li je kasno... al me ova probadanja bas plase i unose nervozu... ma izdrzacu ja al se bojim za bebu

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.5.2013 21:57:18   
drudi
Opet cu ja o utrogestanu. Mozes li da ne ides kod nje vec da je nazoves i pitas zasto ti nije dala ponovo utrogestan, al da stavljas vaginalno. Meni su doktori rekli da je on super za grlic. I lezi, lezi i samo lezi, do wc i to je to. Sta te briga, izodmaraj se. Kad lezis nema nikakvog pritiska na grlic i sve ce biti ok

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.5.2013 22:51:58   
reve84
Sto kaze drudi i meni su isto rekli...3x1 od 200 i mirovanje. Sl nedelje idem u Visegradsku na par dana pa cu da pitam kad ce mi raditi serklaz. I meni su rekli da je utragestan najbolji za grlic.


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.5.2013 10:18:44   
jelenazvezda
bila sam sa dr,kaze da je utrogestan vise za blaga krvarenja a da purtosisten stiti grlic i pospesuje zatvaranje,idem za 2 nedelje pa javljam kakav je rezultat,taman da proverimo da li je to tacno.... za sad nemam vise bolove... ne lezim po ceo dan,vec kad osetim da sam se zamorila i u slobodno vreme... ljubim vas

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.6.2013 9:56:47   
micipicic
Devojke imam pitanjce..da li je normalno da je u 28. Nedelji na rucnom pregledu grlic 1cm i uloziv za vrh prsta?
kazu da mi je beba nisko i pitali da li imam kontrakcije..ja nisam bila sigurna jer u trudnoci stalno me nesto bolucka ali nije strasno,a stomak mi se tih dana stvrdnjavao cim ustanem na minut dva pa legnem..inace sam leskarila pretezno jer mi tako odgovara..koristim utrogestan vaginalno od pocetka trudnoce pa sam se bas uplasila sto je uloziv uprkos njemu i mom mirovanju..

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.6.2013 23:15:33   
jelenazvezda
mici sacu ti dati savet pa ako zelis poslusaj me,ti si 6 nedelja vise trudna nego ja,smatram da je utrogestan slab za tako nesto,ja sam ga pila i imala bolove ,krvarenja i otvorila se za prst,presla sam na partusisten i super se osecam,nista me ne boli,beba se podigla i nemam vise kontrakcije,to grcenje stomaka su kontrakcije... puno srece posavetuj se sa dr

(odgovor članu micipicic)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2013 0:04:29   
dijana1*
Mici nije dobro kada ti je stomak tvrd , obicno to ukazuje na kontrakcije. Moj ti je savet da se obavezno konsultujes sa lekarom a ako on ignorise sve ovo kao sto se meni desilo ti potrazi drugog.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2013 9:23:05   
micipicic
Hvala devojke na odgovorima...dva dr su mi rekla u fazonu ok je to,ali ja sam se zalila na to stvrdnjavanje..pa mi je prepisala partusisten 4 puta po pola i verapamil...nadam se da je to dosta,stvrdne mi se i sad ponekad stomak ali cini mi se manje..inace utrogestan koristim vaginalno.ja sam u principu plasljiva i u fazonu bolje da mirujem za svaki slucaj.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2013 10:06:45   
Tiziana
Taj tvrd stomak su ti kontrakcije. Jesi isla nekad na toko? Mozda bi trebalo da odes da vidis imas li ih i kolike su. ALi miruj sto vise. Lezi,uzivaj,citaj knjige,gledaj filmove..sve ono sto kansije duuugo neces moci da radis u miru i tisiniuser posted image

(odgovor članu micipicic)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2013 11:42:39   
micipicic
Isla sam na ctg pre dva dana,nisu registrovane kontrakcije..
Dali su mi taj partusisten na 6h po pola tablete.leskarim sem do wca i tipa da uzmem casu ili tako nesto...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2013 23:43:05   
jelenazvezda
eto rekla sam ti,i ok ti je da pijes magnezijum on opusta misice po meni je isto ok :)

(odgovor članu micipicic)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.6.2013 9:35:16   
micipicic
Moram pitati dr za magnezijum i ja sam se razmisljala isto da ga uzmem,dobro me podseti...nego provericu koju dozu smem jer vec imam neku kolicinu u trudnickom vitaminu..

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.6.2013 10:00:55   
Tiziana
Ja sam pila magnachat magnezijum,tmao ba si pise da je za opustanje misica materice.

(odgovor članu micipicic)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.7.2013 8:17:18   
micipicic
Devojke bila sam na pregledu,dr rece za grli skracen i cvrst...jel to ok nalaz za punih 30 nedelja?
ja i dalje pasivna,pijem lek,ali steze mi se stomak povremeno,tipa kad ustanem da se istusiram pa legnem,on se stvrdne..
i tako nekoliko puta na dan..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2013 19:47:29   
jelenazvezda
ja sam danas bila na kontroli,grlis razmeksan,uloziv za vrh prsta,dug 1,5 cm i sakralan,e sad ne znam sta znaci uteus mek

(odgovor članu micipicic)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2013 23:27:53   
reve84
Meni je materica (uterus) razmeksana od pocetka i uloziva za jagodicu prsta...Moj profa kaze da to nije tako strasno...mirovanje samo...Ali je meni zbog prethodnog loseg iskustva uradio serkklaz vise iz predostroznosti. Mislim da ti je sve to ok.

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.7.2013 23:45:44   
dijana1*
Jelena ja se bas nesto ne razumem, ali moje misljenje je da vise mirujes pogotovo 7 i 8 mesec. Ipak je grlic razmeksan. Kod mene je tako bilo u prvoj trudnoci. Danas mi je dr. rekla da ce na sledecem pregledu da mi meri grlic i da vidi da li postoji mogucnost za prevremeni. A sta mislis da potrazis jos neko misljenje? Ipak se vec duze vreme zalis na grlic.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

kakvi smo
bilja85

sta mislite da li decaci treba da vezbaju

fudbal (89%)

balet (11%)


Ukupan broj glasova: 91

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here