|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: mastalina
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2013 9:10:37   
mati
Jao sto mrzim kad tako ne umeju da nam objasne.
Jelena , ja znam samo da uloziv za vrh prsta nije nista strasno, kad sam pitala dr ona mi je tako rekla i u zagradi napisala da je zatvoren, kako bi ja bila mirna.

< Poruku je uredio mati -- 12.7.2013 9:12:14 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2013 15:41:09   
jelenazvezda
reve 84 ja sam se bas raspitivala za serklaz al kazu da nije toliko kriticno,mislim da je ipak to mirovanje zakon

dijana 1 rr moracu da mirujem nema mi druge,nego sam ja neposlusna i cim me nista ne boli odma u akciju,a sto se tice drugog misljenja isla sam,i ista orica samo se ponavljaju kao papagaji

mati i mene nervira sto samo napisu rezultati i cao vidimo se za 4 nedelje a ja onda dodje kuci i mozgam... nervira me sto svi oni govore kako je sve to normalno i kako to nije nista a mene malo malo pa boli,a nisam uopste neka maza da se zalim na sve,jednostavno se bojim

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2013 15:46:13   
Anoniman
jelena, naravno da se bojis, ali samo se nemoj previse sekirati. postupaj po naredjenjima dr, lekic i u krevet na odmaranje. a ja predvidjam da ce porodjaj kod tebe ici super, bar otvaranje nece biti problem. bice sve ok! user posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
  Direktna veza do poruke: 653
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2013 15:59:23   
jelenazvezda
macaki tako moja dr uvek kaze,ma ti ces se poroditi laganica,pa aj da mi bar nesto bude laganica :) a posto cu biti na terapiji do 37 nedelje imam neki osecaj da cu se poroditi pre termina :) moja mama se porodila za sat vremena,nadam se da sam nasledila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.12.2013 20:37:10   
lesica
Naša korisnica pita sledeće:

"Dobar dan dali bih vas mogla zamoliti da mi razjasnote nalag od ginekoliga pise:
lak edem, mek uterus cerviks za jagodicu, glavica balotira. ja sam u 30 nedelji trudnoce a ginekolog kaze da je sve uredu ali ipak me zanima i vase misljenje. hvala unapred."

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.12.2013 20:46:08   
jovicaa
cerviks za jagodicu, verovatno znaci da je grlic uloziv za jagodicu prsta. a mek uterus mislim da je dobro, da nema kontrakcija..
javice se neko strucniji...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.12.2013 18:02:00   
zmajče
na nalazu mi piše grlić koničan dug 2cm elastičan,neosetljiv,uloživ za jagodicu prsta.Uterus veličinom odgovara amenoreji,normalnog tonusa. u 16 nedelji sam radila pregled,moze li neko da mi protumači nalaz unapred hvala

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.12.2013 18:29:21   
zmajče
da zaboravih cervikalni kanal zatvoren dug 43 mm

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.12.2013 21:31:48   
jole82
zmajče sve je najboljem reduuser posted image
Ova dužina od 2 cm je rukom opipljiv deo(a može se videti i na uz), a ukupna dužina(samo na uz vidiljivo kompletno) grlića je 4,3 cm(što je super)
Materica odgovara starosti trudnoće, po veličini i tonusu...ovo uloživ za jagodicu je ništa pored ove dužine grlića..to je zato što je elastičan i tako i treba da bude (pogledaj svoju jagodicu prsta iz profila pa ćeš videti koliCko je to)
Opusti se i uživajuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.12.2013 11:41:27   
zmajče
Jooooj Jole 82 hvala ti do neba user posted image na tumačenju nalaza, bas sam bila uplašena pogotovu što još uvek radim ali svakako posle praznika brišem na odmor pa na bolovanje

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.12.2013 12:20:38   
jole82
Nema na čemu...opusti se...i posle uživaj na odmotu tj bolovanjuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.3.2014 21:38:07   
Diabla
Da li je ikome od vas grlic materice u toku trudnoce bio na ulaz u vaginu? Bukvalno? Ja sam sada 34.nedelja, i pocela sam raditti masazu medjice. Medjutim, zamalo se onesvjestih kad ugledah "to" sto lici na grlic. I cackala sam po americkim forumima, i kazu da je moguce... znaci ovako ide(odozgo prema dolje): klitoris, mokracni otvor, "grlic", pa ulaz u vaginu. Poludicu do sutra, ne znam da li je to normalno...



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.3.2014 21:43:46   
Ana RR
Diabla user posted image nisam znala da si trudna, čestitam user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.3.2014 21:49:15   
Diabla
Hvala user posted image A sta cu sa grlicem???user posted image Cak sam ga pokusala vratiti.. kuku, napravicu neki jad nocas user posted image

Cega se sve nagledah nocas na netu da bih istrazila! I zaista, grlic moze biti skroz na ulazu.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.3.2014 22:33:25   
Ivanka 75
Diablauser posted image
Long time no see user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.3.2014 22:48:43   
Ana RR
Ne diraj ženo ništa user posted image neka ga, bitno da je tu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.3.2014 8:46:52   
Diabla
Hola Ivanka user posted image

Necu vise nista dirati user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2015 16:29:37   
Maraj
Evo mene da malo dignem temu.
nalaz iz 13.nedelje
grlic dug oko 2cm , mediosakralan, uloziv za VP
C×43mm,bez tunelizacije.

Sta znaci ovo mediosakralan? I da li je ok da je uloziv za VP u 13.nedelji

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.5.2015 16:32:20   
Maraj
Mislim da mi je nalaz slican kao kod zmajce pa me tesi odgovor Jole 82

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.5.2015 4:56:47   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Diabla

Da li je ikome od vas grlic materice u toku trudnoce bio na ulaz u vaginu? Bukvalno? Ja sam sada 34.nedelja, i pocela sam raditti masazu medjice. Medjutim, zamalo se onesvjestih kad ugledah "to" sto lici na grlic. I cackala sam po americkim forumima, i kazu da je moguce... znaci ovako ide(odozgo prema dolje): klitoris, mokracni otvor, "grlic", pa ulaz u vaginu. Poludicu do sutra, ne znam da li je to normalno...



E ovako je nedto i kod mene, bilo mi glupo da pitam user posted image
i sta bi na kraju?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.5.2015 10:53:51   
jovicaa
grlic moze da viri samo iz ulaza u vaginu, ne moze da bude iznad ulaza :D posto je inace u vagini u vaginalnom otvoru

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.5.2015 10:59:05   
Maraj
Kako vama mere grlic? UZ ili metodom "prsta" ?
na uz mi je 34mm a "prst metodom" dr napisala oko 2cm

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.5.2015 11:00:37   
jabudic
IZVORNA PORUKA: jovicaa

grlic moze da viri samo iz ulaza u vaginu, ne moze da bude iznad ulaza :D posto je inace u vagini u vaginalnom otvoru


Razumijemo se, uglavnom tu je dolje user posted image
Nije me ni juče pregledala vaginalno, samo jednom u 6. mjesecu.

MAraj, meni je jednom "ručno", jednom cervikometrijom.

< Poruku je uredio jabudic -- 14.5.2015 11:01:34 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.6.2015 9:31:01   
dijana1*
Zna li neko razliku izmedju " uloziva za vrh prsta" i "otvorena za vrh prsta"?
U prve dve trudnoce su mi uvek govorili uliziva za vrh prsta a sada u trecojda sam otvorena za vrh prsta. Kaze dr. da se ne brinem s
I da je to za trecerotku normalno i da je to dobar nalaz.
Ali neni djavo ne da mira i samo otome razmisljam

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.6.2015 11:11:04   
vonavoj
user posted image po njima je to izgleda isto..

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here