|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 14:08:06   
dijana1*
Sada sam zvala svoju dr. u BG i prvo pitanje a koliko se smanjio grlic. Pre toga sam joj sve lepo objasnila. A pitanjem je htela da mi kaze kako se smanjio a i ne znaju koliko se smanjio. I ko uostalom vise pregleda prstom. Sutra idem u bolnicu i zahtevacu da mi urade UZ grlica pa da vide sta se desava. I da kaze mi dr od 28 nedelje je i normalno da se po malo skracuje. Ovo je sve definitivno samo zato sto sam prvi put ranije rodila ali tada je bilo zbog secera koji sada niko ne kontrolise a ja trubim o njemu a ne zbog grlica. U svakom slucaju mirujem. Lezim sat vremena pa nesto lagano uradim 5-10 min pa se vratim u krevet i tako u krug.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 15:09:44   
jovicaa
pa da to ti i ja kazem iz svog iskustva.. samo opusteno, najverovatnije se nista specijalno ne dogadja, ali ta doktorica nema dovoljno znanja pa te salje u bolnicu, mozda ce lekar koji te bude u bolnici pregledao imati skroz drugo misljenje.
tako je meni bilo u prvoj trudnoci. u savetovalistu za zene me isprepadala doktorica, grlic skracen, strogo mirovanje do kraja trudnoce, isto samo vaginalni pregled. ja otisla kod drugog lekara, a on mi je rekao da je sto se njega tice sve ok.

i sama sam prosla more strahova u sve tri trudnoce zbog grlica i kontrakcija..

< Poruku je uredio jovicaa -- 15.9.2015 15:11:59 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.9.2015 13:09:08   
MAMAMAJ
Moj je prošle nedelje na uz bio 4,8cm.user posted image Na 23+2 meren, treća trudnoća, prvi put sam u porodilište stigla otvorena 3,5prsta,nakon pucanja vodenjaka, a drugi put otvorena 6,5 prsta, napukao vodenjak. Valjda mi neće grlić sada poludeti, pa se zacementirati, treći put. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.9.2015 15:24:12   
Maraj
Danas u 37+0 na pregledu otvorena prst /prst i po.....

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.9.2015 22:33:45   
MAMAMAJ
Maraj, mislim da je to ok. Ja sam M rodila na 37+3,prirodnim putem i na prijemu, nakon pucanja vodenjaka bila otvorena 3,5prsta. To kod tebe je super, ne brini, sve će se uklopiti, u subotu ćete se dogovoriti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.9.2015 22:42:33   
dijana1*
Maraj ja sam od 12-te n uloziva za vrh prsta a evo juce sam i radila UZ grlica i unutrasnje usce je skroz zatvoreno. Ipak tvoj dr zna da treba da ides na CR ,sigurno te ne bi pustio kuci da je nesto alarmantno.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.9.2015 10:53:54   
jovicaa
ja sam bila otvorena dosta ceo deveti, pa prebacila termin, ne mora to nista da znaci. bolje da ceka sto duze pre nego krene sa carskim, svaki dan bebi znaci

< Poruku je uredio jovicaa -- 18.9.2015 10:54:30 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.10.2015 23:07:03   
choopa choops
Ne znam da l' da pitam ovdje, jer nisam trudna jelte user posted image , ali ne izbacuje mi drugu temu o grliću.

Ovdje je neko pominjao kako misli da mu je "ispao" grlić. E pa sad se meni dešava nešto čudno. Kad se kupam i perem se dolje, osjetim da se tu nešto promijenilo, nije kao prije nekoliko. Bojim se jer sam lrenula na vježbe pa rekoh da nisam nešto tako zeznula? Prošlo je skoro 8mjesei od porođaja...Lupetam li gluposti user posted image ili se stvarno tu nšto može desit? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.10.2015 11:14:34   
branaV
Bas sam zbunjena user posted image , bila sam na UZ kod dr koji mi vodi trudnocu u DZ zbog papirologije i recepata, kada on prvo sto mi kaze ''Uh ovo nije dobro'' a ja SOK sta ne valja? Unutrasnji deo grlica kao malkice je otvoren, ali dobra duzina i sve ostalo ali ovo kao nije ok, prepisao mi magnezijum i mirovanje, i to je to. Ne razumem user posted image , jel je imala neka slicnu situaciju? Imam zakazan UZ kod svoje dr-e 2.11. ali poludecu do tada, samo neki problemi user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.10.2015 13:25:58   
Bebana17
Brano, miruj, pij magnezijum i puno odmaraj, ne mora to nista da znaci, magnezijum ce opustiti matericu, a ako ti bude trebala dodatna terapija dace ti je tvoja lekarka. Ko zna da li je taj lekar dobro video na uz. Neke zene celu trudnocu prodju sa blago otvorenim grlicem, a zna on i da se zatvori. Samo nemoj da se nerviras.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.11.2015 11:10:55   
Anck Su Nmaun
Nigde ne nalazim iskustva mama koje su pre trudnoce radile konizaciju, kakva su vasa iskustva???

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.12.2015 12:25:56   
Anck Su Nmaun
Bila danas na kontroli merenja grlica, 19 ned. vaginalnom sondom izmeren 2,9, prosli mesec bio 3cm. Kaze savrsen je user posted image Bas sam se obradovala jer me je hvatala malo frka od serklaza.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.12.2015 14:21:42   
Zemunka85

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nigde ne nalazim iskustva mama koje su pre trudnoce radile konizaciju, kakva su vasa iskustva???


Moja kuma je to radila par m pred trudnocu. Celu trudnocu je imala duplo duzi grlic od mog majke mi i nikakvih problema, moj bio nesto "setajuc" te duzi te kraci sacuvaj Boze .. ona zena na nogama, dve svadbe (moja i njena) u 8m .. ma niikakav problem

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Grlić materice u trudnoći
31.10.2016 15:54:53   
Ema123
Ginekolog mi je u izvestaju napisao grlic zatviren,fragilne povrsine.Sta to znaci?Nista nije napomenuo sad citam po netu i malo se zabrinula.Molim za odgovor.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Grlić materice u trudnoći
31.10.2016 16:49:58   
Animsaj9
Prokrvljen, to je normalno u trudnoći ... cesto znaju i da napisu hiperemican

(odgovor članu Ema123)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Grlić materice u trudnoći
31.10.2016 23:12:41   
vbojana
Meni dr nijednom nije rekao na uz pregledu duzinu grlica user posted image nego jednom dok je uzimao vag. bris, napisao je na izvestaju, 1,5cm zatvoren MEKAN. nije mi nista komentariso, to sam ja posle procitala, da li ovo mekan treba da me brine?

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.5.2017 17:26:30   
krin 40
Moj u 38 nedelji 1.5 cm,tvd i zacementiran.Porodiću se sledeće godine😎

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.10.2017 14:46:07   
MasnaMasnica
33+0= otvorena ceo prst i spoljasnje i unutrasnje usce,kako god ja vec vidim i pored toga prenecu.
A sada jedno pitanje sta je spoljasnje usce ?user posted image unutrasnje je grlic.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.10.2017 15:07:07   
Maslacak15
MM ne znam da li si ikad gledala na ultrazvuku ali grlic deluje kao kanal tj kao cevcica. Koja je uska onako kad je zatvoren i ispunjena mukusom. Unutrasnje usce je kao sto mu ime kaze ka unutra. Kad krene da se otvara onda se sa te strane pojavi kao levak, znaci cevcica se skracuje. E sad kod tebe se znaci i sa spoljne strane cevice znaci ka vaginalnom kanalu desava otvaranje znaci kao da imas dva spojena levka. Srednji deo se skracuje. Kad on nestane onda znaci dolazi do potpunog otvaranja. Nadam se da te nisam dodatno zbunilauser posted image . Cuvaj se malo, nije zgoreg. I ne znam da li pijes, ali magnezijum je generalno jako dobar za opustanje materice.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 1:22:51   
Srecko47E
Ja sam od ulaska u osmi bila otvorena jedan prst.
Bilo je strogo mirovanje sto ja nisam postovala.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 10:59:33   
vonavoj
Sad sam.malo i ovde citala unazad....vidim da je kod trece trudnoce uglavnom normalno da je grlic uloziv za vrh prsta...a da je zatvoren...nadam se da je to ok.dok god je zatvoreb..jedino sto se brinem sto mi je kontrola tek za 2 meseca..kontam da dr zna sta radi..kad kaze da je zadovoljan,s obzirom da sam tek 14 ta nedelja.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 11:04:10   
Anck Su Nmaun
Von sto se cimas ako kazu da je ok. Pa rekao bi ti da vidi da moze nesto rizicno biti. A nisi otvorena ni sto je bitno.
Ja sam se treci put iscimala jer mi jedna gin. rece ti se mozes poroditi i naulici em trece em bila konizacija, a na kraju jedva se otvarala user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 18:39:58   
Srecko47E
Sto manje citaj.
Ako su rekli doktori da je ok.
Ok je.
Ja sam citala stalno pa pronalazila sve i svasta sumnjivog karaktera

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 18:46:25   
vonavoj
I to sto kazeteuser posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 20:11:48   
isidora88
Sa 15.nedelja grlic zatvoren, tad mi je samo radjen ginekoloski pregled. Na uz u 24.nedelji je bio dug 33mm.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here