|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.12.2017 22:48:26   
Srecko47E
Vonavoj svakako ako mislis da nesto nije ok mozes posetiti doktora nevezano za to kada ti je zakazana kontrola.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.2.2018 23:15:05   
isidora88
U nalazu mi pise grlic ocuvan i prolazan za jagodicu prsta, sta to konkretno znaci? Jesam li skroz zatvorena?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.2.2018 23:29:25   
choopa choops
Meni je tako pisalo na početku trudnoće.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.2.2018 23:38:13   
isidora88
Znaci porodicu se malo sutrauser posted image
Moram videti sa dr kako da podstaknem otvaranje jer me ceka indukcija, ne bih bas sa zatvorenim grlicem da me indukuju, imam uzasan strah.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.2.2018 23:43:16   
Duškić
Hoces, polako, kad dodje vreme..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.2.2018 23:47:32   
isidora88
Ja ne mogu da cekam da dodje vreme. Mene moraju ranije 3,4 nedelje da porode.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 0:02:38   
choopa choops
isi a kako si se otvarala ranije?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 0:36:02   
isidora88
Prvi porodjaj indukovan, na prijemu bila 3 prsta otvorena. Porodila se jedva uz rucno otvsranje grlica svih 10 sati. Drugi porodjaj, otvorili me rucno do 3 prsta (pregledali me par dana i rucno otvarali jer sam bila na patologiji), ukljucili indukciju, probusoli vodenjak i porodila se za manje od 3 sata. Sad ne znam sta da ocekujem. Valjda cu se otvoriti lako, to me jako plasi da se ne mucim kao na prvom porodjaju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 2:02:57   
choopa choops
user posted image user posted image user posted image A neće sigurno biti kao na prvom porođaju. Sad je to sve razrađeno 😂 Mislim da ces se porodit lakše.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 10:31:32   
isidora88
Saznacemo uskorouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 20:55:23   
Duškić
Tako i ja mislim. Valjda ce biti lakse. Drzimo fige.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.2.2018 21:22:53   
Maraj
Isi i meni je skoro celu prvu trudnocu grlic bio uloziv za vrh prsta.
A da probate sa malo češćim "keksanjem" user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2018 0:22:02   
isidora88
Maraj nismo nijedno u trudnoci, dugo je bilo zabranjeno, a sad kad moze nesto nemam zelju, a i ogromna sam, ne znam ni kako bismouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Grlić materice u trudnoći
22.2.2018 0:15:59   
Srecko47E
Kod mene je bio skracen od pocetka.jedva sam docekala porodjaj

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 16:48:12   
lesli
Grlic danas 3.5cm. Pre dve nedelje na vanrednoj kontroli je bio oko 4cm. Oba puta je radjen uz preko stonaka, doduse nije radio isti lekar.
I pre nekih 5 nedelja vaginalnim uz grlic oko 4cm.

Pocetak 23. nedelje sam. Da li je to ok?
Da li za merenje grlica preko stomaka treba da bude puna ili prazna besika? Danas sam je ispraznila nekih 15tak-20 minuta ore pregleda - znaci nije bila skroz prazna, ali ni prepuna...

< Poruku je uredio lesli -- 23.5.2018 16:50:38 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 17:23:23   
vonavoj
Lesli, to je ok nalaz.
Jel ti dr nesto komentarisao?
Meni j3 tako bio celu prvu i iznela sam do kraja..a pri tom i mirujes. Bitno da nisi otvorena.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 17:31:22   
Maslacak15
I ja mislim da je OK. Precizniji je vaginalni ultrazvuk Sto je i logicno...blize je.grlic kraci od 30 mm U Tom periodu treba da se posmatra, a klinicki relevantno je tek ispod 20 mm.
Ja mislim da Su te razlike U merenjima posledica razlike U metodi ispitivacu , itd .... Opusteno lesli opustenouser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 17:40:05   
lesli
Pa nije delovala zabrinuto, ali mi je sad malo krivo sto nije uradila vaginalni uz da izmeri grlic jer sam razumela da je on precizniji za ta merenja.
Cak je sledeca kontrola za 5-6 nedelja... Da je imala razloga za brigu ne bi pravila toliki razmak.

A to sto mi je besika bila malo puna ne menja bitno stvari? Valjda oni to mogu da vide dok mere, ako to moze dati lazno dobar rezultat?

Maslacak, opusticu se ja, ali tamo za nekih 15 nedelja user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 23.5.2018 17:45:32 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 18:03:14   
Maraj
Lesli i meni je pre nekih mesec dana bio 4cm na vaginalnom uz. Sad na poslednjem uz dr mk nije ni merila grlic. Radila mi je samo prekk stomaka. Tada kada ga je merila ,radila je vaginalni uz zatobsto sam imala bolove. Ja ni ne volim da cackaju mnogo dole. Bolje da ti rade samo preko stomaka. Manje "štete" kad se cacka dole

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 18:16:36   
lesli
Znam da je bolje da sto manje cackaju, a iscackali su me posteno do sada zbog onih krvarenja i bolova na pocetku... Mislim da drzim rekord po broju vaginalnih pregleda na rr user posted image

Duzina grlica me brine zbog kontrakcija. Mada sada ni ona vise ne dize toliku frku oko njih. Rece da samo nastavimo depo i utrogestan i da mogu malko i da set_am, samo da slusam svoje telo.

Inace nadjoh par radova sa temom da je vaginalni skoro jednako precizan kao i stomacni uz (pod uslovom da je grlic odredjene duzine i da je besika prazna ili skoro prazna).
I tu pominju da na 25-30mm rezultate treba proveriti vaginalnim uz.



< Poruku je uredio lesli -- 23.5.2018 18:20:53 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 18:31:27   
milicicak
Lesli, meni dr proverava duzinu grlica vaginalnim uz na dve nedelje, dok god je do 3cm nema mesta panici. Svakako je vaginalni precizniji od uz preko stomaka (meni je Tika merio grlic na 2,5 tim preko stomaka i rekao da obavezno moram da proverim vaginalnim). Veca je verovatnoca da ce da da lazno negativan nego lazno pozitivan rezultat
Super sto ti je dr rekla da mozes malo da se opustis i set_as, ja jedva cekam da moja izgovori tako nesto user posted image nadam se da ces se sad malo opustiti.
I da, zaista mnogo zavisi od onoga ko gleda uz, odnosno iskustva i znanja ispitivaca kao i kvaliteta aparata

< Poruku je uredio milicicak -- 23.5.2018 18:38:22 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 18:39:59   
lesli
Aparat je u svim slucajevima isti. Tako da jedina bitna razlika moze da bude do onog ko gleda.

Hvala na odgovorima user posted image

A tebi tesko da ce reci da se opustis. Ti si i ovako opustena, ne znam sta bi bilo da ti daju zeleno svetlo da skitas user posted image

Kad kazes da je veca verovatnoca da da lazno negativan, hoces da kazes da uglavnom izmere preko stomaka da je kraci nego vaginalnim uz?

< Poruku je uredio lesli -- 23.5.2018 18:43:08 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 21:45:35   
Maslacak15
a sto je vaginalni ultrazvuk invazivan?? Mislim onom sondom tesko da sta moze da se povredi. Nego nema to veze, iako si sigurno u pravu teoretski da bi merenja trebalo da budu priblizna u stvarnom zivotu precizniji je vaginalni. Mislim da ima veze i polozaj tela. Kad se radi abdominalni ultrazvuk noge su obicno skupljene i prosto u drugom polozaju je karlica itd nego u ginekoloskoj stolici. I to moze da ima veze....
Ovde merenje grlica vaginalnom sondom spada u must znaci merila sam ga 12 puta u trudnoci . I porodila se sa grlicem od 4 cm.
Ali ti lesli ko da neces da prihvatis da ti nista ne fali zenouser posted image . Ko zmaj si. Idi setaj, sad ti je i doktorka dozvolila. Pusti malo cirklulacije tom detetuuser posted image .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.5.2018 21:52:22   
milicicak
Joj, Maslacak, ti si genije user posted image i meni behu cudni komentari da je vaginalni uz invazivan u trudnoci al ocutah...
Lesli, htedoh da kazem da na normalnom uz cesce mere kraci grlic nego na vaginalnom s tim da je ta razlika jako mala, 3-5mm i da dosta zavisi od stanja besike. Ali opet 3,5cm je super grlic za 23-u nedelju.
Opusti se i reci muzu da te sutra vodi na kafu negde pored reke user posted image ja cu da cas_tim ako me sutra dr pusti da proset_am user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 23.5.2018 21:53:45 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.5.2018 7:45:25   
Maraj
Ma nisam mislila da ce vaginalni uz da nesto izazove. Meni jednostavno nije prijatno da me cackaju dole u trudnoci. Obicno kada rade vaginalni uz rade i rucni pregled. Bar meni. Zato mi ne prija i opustenija sam kod uz preko stomaka

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

ime
Gaga zoki

Da li vam se svidja imeSofija?

da (78%)

ne (22%)


Ukupan broj glasova: 83

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here