RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (24.5.2018 9:44:29)

Ja sam vise mislila na vaginalne preglede kao ceprkanje. A imala sam ih do sada jedno 7-8. I nadam se da ih nece biti do kraja, jer sam od njih navukla uzasan strah. Kad znam da ce da ga rade, sva se stegnem pa pregled tek tada bude katastrofa. A ni ne vidim im svrhu, kad stanje grlica lepo vide i na uz.

Vaginalni uz za merenje grlica nije invazivan, ali meni jeste neprijatan. Do sada su mi ga 2x radili - jednom u nekoj 15. i jednom u 18. cini mi se. I posle toga me sve zivo bolelo dole, danima. E sad da li sam se ja i zgrcila, da li sam osetljivija dole, da li je dr bila malo grublja...nemam pojma ali bih osecala bolove i zarenja dole i naredna 2-3 dana.






lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 15:12:19)

Zbog nekog sekreta (malo podsecao na sekret u plodnim danima) koji se ucestalo javljao prethodnih dana otisla kod lekara, tamo su mi uzeli briseve zbog tog sekreta i sumnje na infekciju ( u prilog tome ide i prisutno crvenilo i iritacija spolja), kao i to sto sam rekla da povremeno osecam peckanje.

E sad usput su pogledali i grlic. Kazu zatvoren, a tek kad dodjoh kuci videh da je u izvestaju napisano i skracen - 1.5cm i razmeksan. Koliko je to ozbiljan nalaz u 27. nedelji? Poslednji pregled grlica je bio pre vise od mesec dana, mozda cak i dva i tada je bio 2.5cm (kapiram da zavisi od lekara i njegove procene), ali nije bio razmeksan... [sm=zmeden.gif]
Nista drugo nije radjeno jer sam rekla da imam zakazanu redovnu kontrolu kroz par dana kod svoje dr.




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 15:28:00)

Lesli, meni to deluje ok. Mislim na grlić. Meni je još u 16. nedelji bio 2 cm. Ne sećam se kako je bilo kasnije.




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 15:34:34)

Znaci to razmeksan nije nista alarmantno?
Sto me nervira sto tako nesto napisu, a ne kazu nista...pa ja posle toga treba da mozgam sta to tacno znaci.
Ali dobro, bar ce rezultati brisa biti gotovi kad budem isla kod nje, pa da mi odmah moze dati terapiju ako nadju nesto...




mama Jo -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 15:42:55)

I mene uzasava kad nesto napisu a ne objasne. Meni je svaki put na nalazu pisalo razmeksan. Kada sam u 16.nedelji bila 3 dana kod njih na infuziji, po otpustu si mi napisali grlic retroponiran. Ni sada tacno ne znam sta to znaci.

Jednom sam dr pitala da li zbog toga sto je razmeksan treba da pijem nesto, ona je rekla da nema potrebe ...

Ja bih za tvoj nalaz rekla da je to skroz u redu.




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 15:52:01)

Kod mene je grlić često bio napet, tako da kad je postao razmekšan ja sam bila happy [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 16:15:18)

Lesli mislim da je ok. Meni je skoro celu prvu trudnocu pisalo da je uloziv za vrh prsta. I to je bio ok nalaz
A tebi je zatvoren
Tako da mislim da nemas razloga za brigu




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 16:39:49)

Hvala zene[sm=smiley31.gif]
Sad cekam kontrolu mirnije.

Anci, znaci lose je i kad je napet?
Meni je do sada pisalo da je ili cvrst ili srednje koezistencije, pa me malko strecnulo ovo razmeksan [sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 19:29:34)

Les, kod mene je skoro uvek pisalo da je donji segment uterusa napet, sa sve znacima uzvika. Vidljive kontrakcije, grlić 2 cm. Mogu da proverim izveštaje ali skoro na svakom je bio taj komentar. Tek u maju mesecu (a porodila sam se 29.jula, dve nedelje pre termina - čim sam prestala da pijem gynirpal) sam počela puno više da šetam i da se krećem.




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 20:31:50)

Ne moras anci. Cekaj tebi je ceo grlic bio 2 cm?
Meni je ovih 1.5 ono sto oni osete pod rukom. A unutra bi trebalo da ima jos, to je ono sto mogu samo uz da izmere.
Sad sam jos malo citala po netu navodno nije bas najbolji nalaz da je mek/razmeksan...bolje je da je grlic cvrst, ali videcu sta ce reci moja doktorka.




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.6.2018 21:03:38)

Tako piše na izveštaju, 2 cm. Bem li ga sad da li je ceo ili ne, zaboravila sam [sm=smiley36.gif] ali morala sam da mirujem.




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 2:20:29)

Evo da javim sta se desava. Imala sam bolove, stezanja stomaka, nisam mogla spavati. Otisli smo u bolnicu i zadrzali su me. Kontrakcije, grlic danas jos kraci i dalje zatvoren. Tokolize nema. Dali su mi nifelat i to je to sto mogu za sada.
Rezultati briseva su stigli u medjuvremenu, negativni su...

Drzite nam palceve da izguramo jos bar 2-3 nedelje...




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 2:51:22)

Drzimo palceve da izdrzis jos![sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 6:44:26)

Lesliii drzimo palceve !!!




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 9:00:12)

Hvala [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 9:56:18)

Lesli, bolje da si im na oku. A bebica neka ne žuri, ima vremena [sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 10:12:00)

Lesli, bolje da si u bolnici pod nadzorom. Bice sve ok. Drzi se.




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 11:01:15)

Znam, da je tako najbolje. Jedino mi je frapantna cinjenica da nemaju intravenske tokolitike [sm=zmeden.gif]
Mada mi se cini da i ovaj nifelat radi nesto. Manje se steze stomak i cak i kad se desi uglavnom nije bolno.

Nadam se da ce moja devojcica ostati do kraja veliki borac.

Hvala na podrsci [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 11:04:47)

zdravo lesli. Mozda ne misle da su potrebni trenutno? Zasto nifelat, imas problema sa pritiskom? Jesu ti radili vaginalni ultrazvuk?




dunja RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 11:11:25)

Lesli, mislum na tebe i malenu [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 11:17:05)

ma bice sve to ok. Da misle da je akutno, radili bi oni tokolizu. Tokoliza se radi samo 24-48 sati i to u slucaju preteceg porodjaja. Znajuci tebe lesli mozda je bolje da lezis tamo, njima na oku. Puno te pozdravljam




IvanaSK RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 11:48:45)

I ja htedoh da pitam zasto Nifelat... Ja sam od njega imala uzasne glavobolje.
Bice to sve super, drzi se!




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 13:28:08)

Lesli [sm=smiley31.gif] ja stvarno ne znam za sta ne taj lek.
Al.mislim da je ok sto su te zadrzali. Bolje da si im na oku




lesli -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 13:46:37)

Maslacak, razumela sam da nemaju klasicne tokolitike. Da su oni najbolja opcija ali da ih trenutno nemaju. Nifelat daju umesto toga. Videh na netu da je u pitanju lek za pritisak, ali da moze da se koristi i za smirivanje kontrakcija ( blokira ulazak Ca u misice i tako smanjuje njihovo grcenje, takvo je nekakvo objasnjenje)

Za sada su me pregledali samo sinoc na prijemu. I to rucno i abdominalnom sondom. Grlic pod rukom oko 1cm, spolja zatvoren. Njoj je glava bila naslonjena na grlic, pa nisu hteli vaginalni uz da rade. Pretpostavljam da ce me u toku dana pregledati.

A iskreno nisam po prvi put panicila sinoc. Rekose da sam za hospitalizaciju i mirno sam prihvatila. Pitala sam samo koliko je tacno ozbiljno, kazu ozbiljno je, ali ne alarmantno.

Inace i Amerikanci daju (ili su bar do skora davali) Nifedipin(sustinski Nifelat) i jos nesto na T (recimo Terbutelin) u slicne svrhe...




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.6.2018 13:54:24)

Lesli, sigurno ćeš biti mirnija tu jer znaš da te prate. Šta je tu je, bitno da bebica ostane što duže u stomaku.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>