|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sluzni čep
19.9.2015 18:23:45   
wivern
Opusteno Maraj, taj sluzni cep i moze i ne mora da ispadne. Ne brini se, znaces kad bude to -to.
Jedino ja tantus nisam bila sigurna da je krenulo nego mi UM rekla da idem odmah u bolnicu user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Sluzni čep
19.9.2015 19:27:21   
Maraj
Joj wiv luda si user posted image i ja cu onda kontaktirati um
bas je nezgodno kad je prva trudnoca pojma nemam sta da ocekujem , kako sta izgleda.....ja stvarno ne znam kako su nase mame/bake kad nisu imale gde da se informišu....
ja se utrtkala danas pa samo zagledam ves....user posted image user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 19.9.2015 19:28:37 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Sluzni čep
19.9.2015 20:07:28   
wivern
Pa meni je ispadao danima pomalo, malo sluzi i zakrvljen.user posted image . Ali nije ispao do kraja niti mi je pukao vodenjak user posted image to su mi sve u bolnici zavrsili.
Pa sta mislis sto je bila tolika smrtnost dece u to vreme, zato sto se nista nije znalo i zato sto su se poradjale gde se zadese u polju, na njivi,....


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Sluzni čep
19.9.2015 20:43:39   
mila83
Meni recimo u sve tri trudnoce nijednom nije ispao taj sluzni cep.Sve zavisi od slucaja do slucaja.A samo mi je prvi put prirodno pukao vodenjak,za ostala dva porodjaja su u bolnici busili,apsolutno nikakve predznake da kazem,za porodjaj nisam imala,osim malih bolova u donjem stomaku.Pred drugi porodjaj sam 5 dana bila tri cm otvorena cak...
Maraj,znaces jednostavno da je to bas to,veruj nam, i bez brige user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 7:48:52   
Maraj
Od jutros kada piskim na wc papiru mi ostaje žućkasta sluz nalik slini ( izvinjavam se na detsljnom opisu ) . Jer to to. Nije protkano krvlju. Samo žućkasta sluz na wc papiru nesto nalik plodnoj sluzi al je žućkaste boje

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:05:57   
Tiziana
Jeste, to ti je sluzni cep. S'tim sto to koliko znam moze danima da ispada po malo. Meni je sve odmah ispalo sa sve sukrvicom i nakon toga sam se ubrzo i porodila..
To samo znaci da se priblizava..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:08:17   
Maraj
Hvala Tiziana. Ne znam koliko toga treba da ispadne. Meni su bas dva manja ko ugruska žućkasta ispala jutros i to je to za sad. Nisam primetila posle toga -mada stalno sad zagledam....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:10:52   
jess021
Maraj, hoces danas biti sa svojom dr?
Pitam sta u slucaju ako ti do srede krene porodjaj?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:13:08   
Anck Su Nmaun
Prvi put nisma ni videla taj sluzni cep , ad rugi put sam videla ..par sati pre nego sto sam se porodila

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:13:17   
Maraj
Jess idem na ctg za sat vremena. Gledacu da je nadjem tamo....ne znam nisam pametna...valjda nece krenuti...mene samo strah da ne porani zbog ovih injekcija fragmina i to sto je beba karlicno....to me malo prepada al bice nadam se sve ok

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:22:17   
jess021
Ma zato te i pitam.
Naravno da ce sve biti u najboljem redu, ali cisto da znas kako da reagujes.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:26:11   
lesica
Maraj, lagano. I to ništa ne mora da znači. Pazi, meni je sada sa Damjanom ispao u 35+0, ja se porodila 38+2. U prvoj trudnoći sa Lenkom nije ni ispao.
Uglavnom, doktorka će ti reći najbolje šta i kako.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 9:39:40   
MAMAMAJ
Maraj, obavezno ti pitaj tamo, kad već ideš. Jer je to sve individualno, kao što vidiš i sama, nekim ženama ispadne mnogo ranije, nekima ne ispadne uopšte, nekima se bebe umire, nekima baš razigraju, a nekima bude čep protkan krvlju, nekima ne, svaka od nas na svoj način. Pitaj da bi bila mirna.
A s tim fragminom iskustva nemam, osim što ga je koristila sestra od mm, i ona se porodila prirodnim putem, mada, aaliko sam dobro razumela, postoji više trombofilija, pa možda i tu ima razlike koja se kako porađa, verujem da se masa žena porađa na carski i desi im se da porođaj krene neplanirano, i mora da postoji rešenje i za to. Konkretno ona je planirala carski, ali otišla prirodno, e sad neke detalje druge i ne znam, što, zbog čega... Uglavnom, sve je prošlo super, osim činjenice da nije bilo po njenom planu i porodila se prirodno.
Uz tebe smo. user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Sluzni čep
24.9.2015 14:12:30   
Maraj
Vratila se iz Fronta. Ima kontrakcija al nisu pravilne. Beba ne prestaje da se vrti u stomaku ceo dan mi rasteže stomak. Rekla dr za sluzni cep ona meni "pa sta ne mora to nista da znaci" i da pratim pa da se vratim na ctg ako nesto krene....
nisam pametna. Nista me za sad ne boli. Imala sam stolicu i tu mi je ispalo dosta sluzi ali ne kao cep vec vise kao rastegljiva sluz zuckaste boje.

< Poruku je uredio Maraj -- 24.9.2015 14:13:34 >

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Sluzni čep
13.10.2015 11:11:05   
njanja52
Devojke, treba mi vas savet... U 32. nedelji sam i sinoc sam na gacicama primetila guuustu sluz velicine graska, belicaste boje. Nemam nikakve druge simptome, najnormalnije se osecam, bebana aktivna kao i obicno. Da li bi to mogao da bude sluzni cep?user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Sluzni čep
13.10.2015 11:16:18   
Anoniman
Njanja moze da se desi da je sekret,ili kandida, ne mora znaciti da je sluzni cep, ja ga u prvoj trudnoci nisam primetila, jer mi je pukao vodenjak....

(odgovor članu njanja52)
  Direktna veza do poruke: 316
   RE: Sluzni čep
13.10.2015 11:22:01   
njanja52
Radila sam briseve pre desetak dana, sve je u redu...

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:12:37   
dijana1*
Mame treba mi misljenje.
Ja sam se smorila za medaljuuser posted image koristim nistatin vaginalete vec 5 dana. One su suve i kada izlaze bas je ruzan osecaj. Ali juce ujutru sam dole oset_ila neku nelagodu i brze bolje sam legla i sve se smirilo. Danas oset_im mokre gace i vidim dosta beloga, 100 % nistatin mora izaci. Promenim gace i ponovo mali mokri krug i kao manji kliker " necega" ali sluzavo i rastegljivo. Samo da nije sluzni cepuser posted image volela bih da izguram do kraja novembra.
Sada sam zvala svoju dr. rekla mi je da pratim ako nastavi da curka sta god tj. ako budu mokre gace da idem u bolnicu a ako ne mogu sutra da sveatim do nje slobodno da me pogleda.
I da rekla mi je da vise ne stavljam nistatin da bi znala na cemu sam. Aaaaa sto me ovo nervira nemam pojma da li je od vaginalete ili je sluzni cep.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:14:11   
dijana1*
Vidim da je i Njanja imala isti problem. I kod mene je velicine graska.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:35:50   
Maraj
Di sigurno je od vaginalete a i od "trudnoce" . Ja sam gotovo celu trudnocu tako "curkala"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:40:47   
dijana1*
Maraj a jel ti izlazilo nesto sluzavo? Bukvalno kao rastegljivo zrno graska?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:44:24   
Maraj
Jeste di. Citam sad i da sam pisala gore. I kad me dr pregledala rekla da to nije cep vec moguca infekcija pa mi dala vaginalete joda.... a ti vec koristis vaginalete pa ja mislim da ti je to udruzeno od "trudnoce" i vaginaleta.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 15:48:24   
dijana1*
Hvala ti Maraj. Bas cu sada da iscitam. Ufff tome se i ja nadam.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 16:04:36   
choopa choops
Di, ne znam, nadam se da nije čep. Sigurno je od vaginaleta ili čak iscjedak. user posted image Ja nisam mjerodavna, jer je meni stalno bio iscjedak, a češ je bio baš čep ovaj zadnji put, kao filter od cigarete user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Sluzni čep
5.11.2015 16:08:44   
Sanjica26 RR
Di prepade me kad sam te videla u ovoj temi. Samo da ti kazem da ne brines. I meni je tako bilo. Prati ali mislim da je to od vaginaleta 100 posto.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here