RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Inica -> RE: deciji kasalj (23.4.2011 8:48:54)

Moja cerkica ima 4 godine. U poslednja 2 Meseca je muci kasalj. Prvo je bila prehladjena, pila antibiotike, ali po prestanku terapije posle par dana kasalj opet pocinje. Nocu ne moze da spava, budi se, nosic curi.. Ma uzas. Opet je vodim kod doktorke, pluca, grlo, sve ok.. Kaze NIJE JOJ NISTA. Pitala sam je dal to moze biti nesto alergijski (ja sam sklona alerg) i ona joj dala pressing sirup, pa u utorak kontrola. Danju malo kaslje, ali nocu i dalje i to postaje pakao. Da li se nekome nesto slicno desavalo, ne znam vise sta da radim.




New Mom -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 11:52:48)

KL već 2 nedelj kašlje. Dr nam dala Prospan sirup 2X2,5ml, ali nikako da prođe. Kaže da nema ništa na plućima, ali me brine da se ne razvje nešto dodatno na tu infekciju.
Je l' taj Fitobalm sme jednogodišnjacima?




dunja RR -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 11:55:38)

IZVORNA PORUKA: New Mom

KL već 2 nedelj kašlje. Dr nam dala Prospan sirup 2X2,5ml, ali nikako da prođe. Kaže da nema ništa na plućima, ali me brine da se ne razvje nešto dodatno na tu infekciju.
Je l'''' taj Fitobalm sme jednogodišnjacima?


Sme i tek rođenim bebama, prirodan je potpuno, koriste ga u porodilištima.




dunja RR -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 11:58:51)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dr Mirjana Misic kaže:

Fitobalm Gel je sa esencijalnim uljima Bora, Mirte, srebrne jele i nanosi se na grudi i ledja deteta, gde pod uticajem telesne temperature lekovita esencijalna ulja isparavaju i dete ih inhalira -udise pa brzo i efikasno dolazi do otvaranja gornjih disajnih puteva,smirenja kaslja.

Upotreba gela sa ovim prirodnim esencijalnim uljima je efikasna i potpuno bezbedna vec od prvih dana zivota deteta/od 0 meseci/ jer ne izaziva naviku i ne ostecuje sluzokozu nosa bebe .



NM našla sam stari post, vidi...




New Mom -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 12:00:33)

Hvala, Dunja![sm=smiley1.gif]
Poenta je naneti na grudni koš, ako sam skopčala. Jednom dnevno, pred spavanje?




Sanjica26 RR -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 12:01:28)

New Mom ja sam mazala grudi Teodori tim gelom. Cini mi se da joj je od toga bila bolje. Nismo nista drugo koristili.




lanajelena -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 12:06:18)

Evo i mi se javljamo sa istim problemom...NM ja mazem taj gel i napred i pozadi,stvarno je dobar




dunja RR -> RE: deciji kasalj (12.6.2011 12:45:42)

IZVORNA PORUKA: New Mom

Hvala, Dunja![sm=smiley1.gif]
Poenta je naneti na grudni koš, ako sam skopčala. Jednom dnevno, pred spavanje?


Tako je! Ja sam ga koristila za sebe i pomogao je:)




jovicaa -> RE: deciji kasalj (14.7.2011 19:07:07)

sta se sme davati bebama, 7 meseci konkretno?




gagana83 -> RE: deciji kasalj (14.7.2011 19:38:13)

Ako ces na svoju ruku mozda je najbolje caj ili sirup od belog sleza, ali tako neki sirup sa prirodnim sastojcima.
Mada ja na svoju ruku ne dajem nista.




Anoniman -> RE: deciji kasalj (14.7.2011 23:47:33)

Ja sam davala samo čaj od belog sleza, ne sirup. 




Anoniman -> RE: deciji kasalj (15.7.2011 12:01:12)

Mi imamo inhalator, pa svaki put kad krene kašalj-3ml fiziološkog ujutro i uveče i inhalacija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
A sama kuvam sirup i tako sam sigurna šta sam stavila unutra i da nije štetno.
25gr žalfije
25gr belog sleza
25gr lanenog semena
25gr anisa
2 limuna
200gr šećera
oko 3dcl vode

Skuvaš šerbet, pa u njega ubaciš sve ove travke na tihu vatru i kuvaš oko 20minuta poklopljeno. Kad se skuva procediš sirup i sipaš u njega sok od dva limuna. Ja sam davala 2-3 kašičice dnevno. Odrasli uzimaju isto tako samo supene kašike




usamljena -> RE: deciji kasalj (25.7.2011 13:26:45)

Jel zna neko na koji nacin Fitobalm "deluje na slajm" - ne znam kako da formulisem pitanje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] nadam se da znate na sta sam mislila




Anoniman -> RE: deciji kasalj (25.7.2011 13:29:10)

Ako je šlajm, samo po sebi je već zrelo i treba da se izbaci, pa pretpostavljam da "otkačinje" šlajm te se lakše izbacuje. 




usamljena -> RE: deciji kasalj (25.7.2011 13:34:19)

Bojim se povracanja, obicno to tako izbacuje, kasalj i ne bude tako izrazen. Vise sam mislila na to da li ga "otapa" kao Bisolvon, pa da izlazi kroz stolicu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ma sva sam konfuzna .. Hvala ti za brzi odgovor, u svakom slucaju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: deciji kasalj (25.7.2011 13:34:58)

E, to ne znam.




Dove -> RE: deciji kasalj (15.8.2011 13:39:34)

Mi muku mucimo sa bronhiolitisom.Ima samo 2,5 god a do sada je 7 puta bio hospitalizovan od toga jednom i na kiseoniku.Naime,kako su meni objasnili na pedijatriji.
Bronhiolitis je suzenje disajnih puteva u gornjem respiratornom traktu.I kad dodje do najmanje prehlade pre podne to bude kijavica a posle podne vec uveliko svira.I onda krece isprekidano disanje,kratki udasi i izdasi,visokotonski zvizduci...
Antibiotici nemaju nikakvo dejstvo na tu bolest,pogotovo ako ide bez temperature kao u nasem slucaju.Terapija je sledeca SVAKI PUT.
Injekcije LEMOD SOLU(nekada je bo urbazon)One ne smeju cesto da se daju jer ostavljaju posledice a moj beban je primio do sad oko dvadesetak.Prvu sa 2 meseca.
Inhalacija 3ml fizioloskog i 6 kapi Beroduala ili Aloprola.Krece na sest sati pa se pomera kako dolazi do boljitka.Ide na osam pa na dvanaest.Sve vreme se po potrebi daje Lemod ako lekar ustanovi da je neophodan.I na kraju kad se dodje do zrelog kaslja daju se kesice Fluimucila.To je mukolitik i mnogo je dobar.Tad krece urnebes jer slajm se povraca.[sm=smiley11.gif]E kad se sve to zavrsi onda se preventivno daje sirup Galitifen.Bronhodilatator-otvara disajne puteve.Ja sam to imala kao dete,i trajalo je do sedme godine.Lekari kazu da je to nasledio od mene i da lako moze da se desi da vuce to do puberteta.Mi svake godine idemo u Soko Banju na prirodnu inhalaciju Radonom.Bude mu bolje koliko da zimo pretera zdrav i cim pocnu promene vremena pogotovo od hladnog ka toplom,ne gine mu bolnica.Borimo se kako umemo i znamo.Od prirodnih lekova mu dajem sirup od svatovskog ruzmarina.Kazu da je dobro,i kad vec guta tolike lekove od ruzmarina nista nece da mu fali...
Eto to je nasa prica...




mejvis -> RE: deciji kasalj (17.9.2011 21:18:09)

Mi krenuli u vrtić čitavih nedelju dana i već je pun šlajma, jako kašlje i slabo jede. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Bili kod doktora i dao nam Panklav i kaže neki sirup za iskašljavanje. Uzela sam Bronchamil od Pharmalife- a, tako mi je doktorka preporučila, kaže da je odličan, 750 din košta...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]...samo da je dobar...Jel koristio neko?




Dove -> RE: deciji kasalj (17.9.2011 21:27:55)

Bronchamil nije los,ali ipak mislim da je Fluimucil za iskasljavanje neprevazidjen.Pije ga kao sokic i vrlo je delotvoran.Moj vec posle druge kesice izbacuje kao lud,i bude mu mnogo lakse.




Anoniman -> RE: deciji kasalj (17.9.2011 22:52:02)

IZVORNA PORUKA: Dove

Mi muku mucimo sa bronhiolitisom.Ima samo 2,5 god a do sada je 7 puta bio hospitalizovan od toga jednom i na kiseoniku.Naime,kako su meni objasnili na pedijatriji.
Bronhiolitis je suzenje disajnih puteva u gornjem respiratornom traktu.I kad dodje do najmanje prehlade pre podne to bude kijavica a posle podne vec uveliko svira.I onda krece isprekidano disanje,kratki udasi i izdasi,visokotonski zvizduci...
Antibiotici nemaju nikakvo dejstvo na tu bolest,pogotovo ako ide bez temperature kao u nasem slucaju.Terapija je sledeca SVAKI PUT.
Injekcije LEMOD SOLU(nekada je bo urbazon)One ne smeju cesto da se daju jer ostavljaju posledice a moj beban je primio do sad oko dvadesetak.Prvu sa 2 meseca.
Inhalacija 3ml fizioloskog i 6 kapi Beroduala ili Aloprola.Krece na sest sati pa se pomera kako dolazi do boljitka.Ide na osam pa na dvanaest.Sve vreme se po potrebi daje Lemod ako lekar ustanovi da je neophodan.I na kraju kad se dodje do zrelog kaslja daju se kesice Fluimucila.To je mukolitik i mnogo je dobar.Tad krece urnebes jer slajm se povraca.[sm=smiley11.gif] E kad se sve to zavrsi onda se preventivno daje sirup Galitifen.Bronhodilatator-otvara disajne puteve.Ja sam to imala kao dete,i trajalo je do sedme godine.Lekari kazu da je to nasledio od mene i da lako moze da se desi da vuce to do puberteta.Mi svake godine idemo u Soko Banju na prirodnu inhalaciju Radonom.Bude mu bolje koliko da zimo pretera zdrav i cim pocnu promene vremena pogotovo od hladnog ka toplom,ne gine mu bolnica.Borimo se kako umemo i znamo.Od prirodnih lekova mu dajem sirup od svatovskog ruzmarina.Kazu da je dobro,i kad vec guta tolike lekove od ruzmarina nista nece da mu fali...
Eto to je nasa prica...


Dove.
Ima tema o bronhitisu (bronhiolitisu, kako ga neki lekari zovu).
Pisala sam i ja tamo, imao je Luka dva puta (što nije puno za 5 god), i imao je Marko dva puta (što baš i nije pohvalno za godinu dana). Sva sreća, nismo ni jednom hospitalizovani, sve je sređeno inhalacijama, nekada na standarni inhalator, nekada na baby haller. Nismo dobijali injekcije, mukolitike (nisam sigurna da bebe smeju Fluimucil; moja mama je pulmolog, i jaaaako je bila protiv kada sam htela Luki da dam dečiji Fluimucil, tada je on imao oko 2,5god), sirupe. Valjda to zavisi od ozbiljnosti bolesti.
Luka je dobijao, oba puta, na baby haller Ventolin, pa Flixotide.
Marko je prvi put na klasičan inhalator inhalirao fiziološki+berodual i pio bisolvon, a drugi put je dobio terapiju kao Lukinu.
Od te Lukine terapije je prošlo mnoooogo brže.

Drugaricin mali je prvi bronhitis dobio sa 6 meseci, i pošto je do godinu dana nagurao već i treći, dr ga je stavio godinu dana na lekove. MISLIM, nisam sigurna, da je uzimao Ventolin i/ili Berodual svako veče, na baby haller. Po isteku tih godinu dana, terapija je ukinuta, on sad ima 5 god, i ni jednom više nije dobio bronhitis. Dr je tada rekao "Bolje da preventivno sada uzima lekove nego da posle ceo život vuče bronhits". [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mejvis -> RE: deciji kasalj (18.9.2011 7:22:41)

IZVORNA PORUKA: Dove

Bronchamil nije los,ali ipak mislim da je Fluimucil za iskasljavanje neprevazidjen.Pije ga kao sokic i vrlo je delotvoran.Moj vec posle druge kesice izbacuje kao lud,i bude mu mnogo lakse.


Imam taj prašak! A jel mogu da ga dajem zajedno sa broncamilom?




Dove -> RE: deciji kasalj (18.9.2011 23:33:39)

Mejvis to moras da pitas pedijatra,ali mislim da su dva mukolitika u kombinaciji mnogo za dete.
Tasice,mi idemo u pulmolosku ambulantu.Sad zadnji put kad smo isli skinuli su ga sa Singulair granula.Ako je mama pulmolog znace da ti objasni vise o tom leku.Dobili smo ga na recept jer nam je dr izasla u susret i napisala dg Astma inace se placa lek 3500 din za 28 dana.Dok pije Singulair bude ok,cim ga skinu sa njega prodje malo i razboli se a ne valja da ga pije dugo u kontinuitetu nego mora u pauzama.Kozne probe su nam dobre.Nema alergije.
I onda ostaje ono zadnje a to je
ON JE MOJ SIN,TO JE NASLEDIO OD MENE I TU NEMA ADEKVATNOG LEKA DOK NE STEKNE IMUNITET!!!




Anoniman -> RE: deciji kasalj (19.9.2011 11:17:48)

Dove, ne mogu da kucam pp sa mobilnog, a komp mi je zakucao na nekom idiotskom programu, ne mrda, ni da se resetuje nece. Ne ljutim se, svasta, nego, reko da ti kazem da sam ti pisala. :) Ja sam astmaticar, pa me uzasno pogodi kada samo pomislim da bi deca to mogla naslediti od mene.




Dove -> RE: deciji kasalj (19.9.2011 11:21:42)

Imas pulmologa uz sebe,samo ga redovno kontrolisite i nista se ne brinite!!!




isidora88 -> RE: deciji kasalj (1.10.2011 13:58:07)

mateja od juce kaslje,samo suv kasalj[sm=smiley13.gif]
sta da radim,da li da mu dam nesto za grlo i sta sme?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>