RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 9:15:51)

Idosmo jutros kod dr, berodual 6 kapi i 2,5ml fizioloskog 5 dana. Temp nema, to je dobro, grlo crveno.




soni -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 10:45:26)

Dobro je za temperaturu..

Jel stavljate deci nrke obloge na grlo kad kaslju?




Rosita -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 10:57:03)

Ja ne stavljam. Nekako sam nepreduzimljiva sto se tice tih narodnih lekova. Evo u ovoj turi pravila sam mu sirup od narandze za suv kasalj, racunam lep je ukus hajde da probam, nije luk i slicno. Dva puta mu stavila kasicicu u usta, dva puta povratio. Sta da kazem :/.Ima neki dobar recept sto mi je Ljisa slala, obloge kupus i med, stavicu kad budem na kompu. Nisam probala, zvuci obecavajuce.




Buba Mira -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 11:09:49)

Opet ja o guskama i masti, ali bez zezanja probajte obloge od guščije masti. Ja inhalator nisam uključila ne pamtim, čim počne da kašlje, ja joj krknem mast i završim priču s kašljem.




mama krava -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 12:02:47)


IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Opet ja o guskama i masti, ali bez zezanja probajte obloge od guščije masti.


Ja je imam u frizideru od proletos mi stoji. Nisam mu sada mazala jer je sve proslo brzo, ali se secam da mi je dete mirisalo na podvarak tih dana kad sam ga mackala. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 13:25:20)

Valjda cu i ja nekad prelomiti za te metode, ni sama ne znam zasto sam inertna, nije da ne verujem ali me to nekako mrzi, znam da zvuci bezveze, jer je u pitanju pomoc detetu i skracenje muke, ali eto.

Recept: http://lijekizprirode.com/featured/izlijecite-kasalj-i-bronhitis-sa-listom-kupusa-i-medom-6341.html- by Ljisha




soni -> RE: deciji kasalj (26.11.2014 13:33:42)

Kako koristis tu mast...Na pijaci je kupis?
IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Opet ja o guskama i masti, ali bez zezanja probajte obloge od guščije masti. Ja inhalator nisam uključila ne pamtim, čim počne da kašlje, ja joj krknem mast i završim priču s kašljem.





Anck Su Nmaun -> RE: deciji kasalj (15.12.2014 13:41:21)

Tara opet zaradila kasalj, bas dobro iskasljava ali samo sto smo ga se otresili posle mesec i po [sm=smiley13.gif]
Od jutros i slinavi..poludecu!




mama krava -> RE: deciji kasalj (25.12.2014 15:31:31)

Mi krenuli opet u jasle. Prosla su 3 dana i ok se prilagodjava. Ali...evo ga danas krenuo da kaslje kao bik (sto bi rekla moja mama)...
Onako iz glave kaslje, nadražajno... Pa se mislim, da li da mu dam Aerius npr? Ili možda da ga malo inhaliram pulmikortom?




mama krava -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:26:34)

Evo ga, druga tura od 3 dana u vrticu je rezultirala Urbazon + dve nedelje inhalacije Pulmikort a prva nedelja + berodual, i 2 meseca Singular[sm=smiley13.gif]

Nisam imala priliku da se interesujem o tom leku! Ali dr rece da mora da mu da da bi ga zastitio...Evo ga dise na skrge![sm=zmeden.gif]
[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Torbica -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:37:38)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif] e izes ga....




mama krava -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:41:06)

Vala, bas!

Torbice, kakav je to lek? Taj Singular? Bolje da pitam nego da guglam! Znam da ima tema, ali ne znam kad cu stici da je procesljam[sm=zmeden.gif]

Mislim, rece dr da je sistemski i da nije hormonski, ali meni to ne znaci bas puno!




Torbica -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:47:08)

Prvo da ti kazem - bezbedan! Prijatnog ukusa, nevezano od jela se uzima, hocu reci, hrana ne utice na resorpciju. Spada u bronhospazmolitike. (hemijski montelukast)
On sprecava "napade" i daje se kao prevencija astme. Moze se kombinovati sa drugim lekovima. Ovo ne znaci da tvoje dete ima astmu vec da ima cesce opstrukcije pa mu je pulmolog zato uvela. Najbolje ga je koristiti 4-6 meseci, tad ima najbolje efekte.
Nadam se da ce maleni to da preraste, ali svakako, rekla bih da nazalost nije dete za kolektiv. Dok ne izgradi imunitet. [sm=smiley31.gif]




superm -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:52:38)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Evo ga, druga tura od 3 dana u vrticu je rezultirala Urbazon + dve nedelje inhalacije Pulmikort a prva nedelja + berodual, i 2 meseca Singular[sm=smiley13.gif]

Nisam imala priliku da se interesujem o tom leku! Ali dr rece da mora da mu da da bi ga zastitio...Evo ga dise na skrge![sm=zmeden.gif]
[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]


Uh, uh.... kako ovo podseća na užasan period koji smo prosli sa starijim sinom...slažem se sa Torbicom, dete nije za kolektiv, bar ne do 3,4 god.




mama krava -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 16:56:32)

[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]

Puno hvala!

Videcemo! Ja bas pitah dr za vrtic, a on mi rece da ga dam pobavezno, da vidimo da li "radi " Singular[sm=zmeden.gif] Ali tamo posle Bozica[sm=zmeden.gif] Meni ce bas biti zaj[sm=smiley35.gif] ako on ne bude mogao u vrtic odmah!

Uf... o tome cu razmisljati kad do toga dodjemo...ako bas bude moralo...

I da dodam, da je on super raspolozen uprkos tom otezanom disanju i kasljanju do besvesti! I jede super, sto me posebno iznenadjuje, prijatno naravno![sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 17:06:49)

MK, ma nemoj se zahvaljivati.
Nema on poremecaj opsteg stanja, i ocekujemo da bude "dobar". Stvar je samo u tome da je skloniji opstrukcijama, sto opet nije neresivo. Svakako poslusaj dr-a, on najbolje zna, on prati dete. A ti ces najbolje videti po detetu, sta mu prija a sta ne. Cesto oni to prerastu. [sm=smiley31.gif]
Veeeeeeliki poljubac za Superm, super super super mamu! [sm=smiley31.gif]

MK, ja mojima dajem ovo http://uspesnazena.com/alt_ernativna-medicina/narodni-lek-protiv-kaslja-bronhitisa-i-laringitisa/ s tim da im u sojinom mleku koje prokuvam, otopim maslac i med, bez zumanca i sode bikarbone. To im ublazi kasalj, pored terapije koju dobiju. Znam da imate intoleranciju, mozes koristiti biljno mleko i biljni maslac. Ne znam da li ste uveli med.




superm -> RE: deciji kasalj (26.12.2014 17:17:50)


IZVORNA PORUKA: Torbica

MK, ma nemoj se zahvaljivati.
Nema on poremecaj opsteg stanja, i ocekujemo da bude "dobar". Stvar je samo u tome da je skloniji opstrukcijama, sto opet nije neresivo. Svakako poslusaj dr-a, on najbolje zna, on prati dete. A ti ces najbolje videti po detetu, sta mu prija a sta ne. Cesto oni to prerastu. [sm=smiley31.gif]
Veeeeeeliki poljubac za Superm, super super super mamu! [sm=smiley31.gif]

MK, ja mojima dajem ovo http://uspesnazena.com/alt_ernativna-medicina/narodni-lek-protiv-kaslja-bronhitisa-i-laringitisa/ s tim da im u sojinom mleku koje prokuvam, otopim maslac i med, bez zumanca i sode bikarbone. To im ublazi kasalj, pored terapije koju dobiju. Znam da imate intoleranciju, mozes koristiti biljno mleko i biljni maslac. Ne znam da li ste uveli med.
[/quote

Torbi, hvala! [sm=smiley31.gif][sm=

]
Ako je iko imao problema, to smo stvarno mi. U periodu od 2,5, do 4 godine, preko 10 laringitisa, od kojih su vecina bili ozbiljni. Zbog svega sam se jedva odllucila na drugo deze. Naravno, i bebac je, nazalost pokazao istu sklonost, ali mi smo iskusniji, pa smo na vreme odradili prave stvari. Veeelika podrska svim mamama i deci sa istim problemom!




Azra_ -> RE: deciji kasalj (26.1.2015 11:07:36)

Mame, dete već 2-3 dana noću, i nekada preko dana kašlje. Nije često, niti traje dugo. Deluje kao suv kašalj, kao kada nas golica u grlu pa pokušavamo da iskašljemo. Ne slinavi, nema nikakvih drugih simptoma za sada. Mogu da mu dam neki sirup? Koji, šta mislite? Imam Broncamil, ali mi se čini da bi za ovakav kašalj trebao možda neki drugi.[sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: deciji kasalj (26.1.2015 11:49:48)

Probaj prvo da staviš mokar peškir preko radijatora tokom noći. Mojima pomogne, kada kašlju samo noću.




choopa choops -> RE: deciji kasalj (26.1.2015 11:52:55)

Za suv kašalj čaj ili sirup od bijelog sljeza...




Rosita -> RE: deciji kasalj (26.1.2015 13:30:21)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Rosi,a da mu das Aerius? Znam, nije prirodno,ali nama je pomagalo itetkako. Pogotovu ako je alergijski.Ali i ako nije znam da pomaze.
Druga opcija anis, pa par kapi u vrucu vodu pa na radijator u sobi gde spava..Jeste malo jaci miris (kao Bronhi bombone) ali i to (provereno) pomaze..


Ovo za Azru, Moze i bosiljak da isparava pored glave kad zaspi, skuvas u veci sud i stavis negde blizu glave na pod. Nama je tada na zalost aerius samo pomogao.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (27.1.2015 0:52:43)

Hvala ženske. Dala sam mu danas sirup belog sleza, nastavljamo do daljnjeg tako. Nadam se da će ostati na tome. Ovo nam se nije dešavalo. Nije puno, ne ometa ga da spava ali nije se dešavalo pa sam zbunjena.




Zemunka85 -> RE: deciji kasalj (27.1.2015 9:50:15)

Ja ne znam ... moja Lara grooozno kaslje, grozno. Ne bih da je volim u DZ da ne pokupi nesto dodatno, a imaju pedijatra svakog ponedeljka u vrticu tj juce je bio i izvestaj je da je zdrava i da ej sve ok. Uopste vise ne znam sta da radim. Kada dobije napad kaslje traje i po pola sata. Dajem joj prospan, cajeve, med, limun, tople supice i to je to. Da li treba jos nesto? Nos joj je ok, pooonekad krenu vodene bele sline. Uopste ne znam da li je za DR, ona je dobrog raspolozenje, apetita, nema temperaturu .. samo se kasljanje baaaaaas oduzilo.




cockic -> RE: deciji kasalj (27.1.2015 9:57:46)

sin je prosli utorak krenuo suvo da kaslje i danju i nocu,uvela efedrin,ali ovaj od 0,25,inhalirala ga na 8h ali slabo mu je delovalo pa sam povecala na 10 kapi efedrina i 2ml fizioloskog.i onda je krenuo zrelo da kaslje.znaci posle dva dana je imalo efekta ne odmah.e posle sam ubacila i berodual jer je bas krenuo da krklja.sad smo na berodualu.

jedno pitanje koliko dugo moze sa efedrinom da se inhaliraju.ja sam 5 dana.




Zemunka85 -> RE: deciji kasalj (27.1.2015 10:08:58)

Za sta sluzi berodual, a za sta efedrin? I kako se to koristi? Kada? Bez recepta?
Meni drugarica juce rece, da je njima DR rekla - ili sirup, ili inhalacije. Ne jedno i drugo. Nista mi jasno nije ...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>