RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Zemunka85 -> RE: deciji kasalj (15.2.2015 5:34:50)

Bogami mi i dalje kasljemo, Od sredine januara
Dete aaaaapsolutno normalno funkcionise i istina sve manje kaslje, ali kaslje.
Prestala je nocu posle duuuuzeg vremena.
Sada kaslje ujutru kada ustane, suvo. I preko dana kad-kad. A sve suvo.
Ja nekako kontam i suv je vazduh u kuci, otkud znam vise ,,,,




veselicaa -> RE: deciji kasalj (15.2.2015 13:18:48)

Zemunka,isto kao i mi.Od sredine januara kasljemo i kijamo.I ja mislim da ima veze sa suvim vazduhom,i mi se grejemo na struju u spavacoj sobi,mada stavljam vodu na termo ali slaba vajda.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (18.2.2015 14:09:43)

Nas dr juče slušala. Kaže čista pluća, grlo dobro. Vratila još 4 dana Flavamed i 4 dana berodual. Imali smo pauzu sa tim, sada opet. Ko će ga znati više. Nego ajde, bitno da je nalaz na plućima ok.

P.S. Hvala Mod Mod![sm=smiley31.gif] Od kad nas je prošli put primila jedna šašava dr ( dr Delčev), sada ne idem dok ne proverim kod koga vodim dete. A valjda će se i ova naša dr dovući sa odmora.




Modessty -> RE: deciji kasalj (18.2.2015 14:14:58)

Azra nema bre na čemu. A nisam ti ni bog zna kako pomogla [sm=smiley36.gif]
Biće mu bolje od Beroduala.




mila83 -> RE: deciji kasalj (22.2.2015 19:48:27)

Jedan pedijatar mi je rekao da kasalj traje oko 6 nedelja, postepeno se smanjuje. Moja cerka je sa tri i po godine kasljala cini mi se oko dva meseca, bez ikakvog jasnog uzroka. Isprobala sam sve te sirupe, i kao sto ste i vi primetile,slabe vajde.Cini mi se da nam je najvise pomogao ALTIPRIM ,pravi ga institut Josif Pancic, pa jedino njega uzimem ponekad.Uglavnom , pored belog sleza, pravim i sirup od lovorovog lista u kombinaciji sa limunom,odlican je za smirivanje kaslja.




dijana1* -> RE: deciji kasalj (24.2.2015 15:02:49)

Kosta vec dva dana uzasno kaslje ali samo kada spava. Redovno mu cistim nosic i nema mnogo sekreta, nema temp, jede lepo... ma sve super. Ali kako zaspi tako krece kasalj. Dala sam prospan pa cu viseti da li ce mu pomoci. Ne bi bas da odma trcim kod dr.




mila83 -> RE: deciji kasalj (24.2.2015 16:24:10)

Evo napisacu i ovo, mozda nekome pomogne.
Kada sam bila u Tirsovoj sa bebom, tamo su radili tzv.dren, odnosno dolazili su fizioterapeuti i lupkali decu i bebe po ledjima, u predelu lopatica, da im se odlepi slajm i da ga izbace kroz stolicu.Tako su i mojoj Teodori, njoj se nakupilo slajma od sonde koju je imala. I rekli su mi da slobodno mogu i sama to da radim, samo po gornjem delu ledja,nikako dole i kod bubrega....Pa ako se i bojite da ne povredite dete,opet neko malo lupkanje ne moze da odmogne.




veselicaa -> RE: deciji kasalj (24.2.2015 18:31:56)

Mila to su isto i meni rekli kada sam sa S lezala na pulmologiji u Nisu,lupkanje po ledjima i sto vise vode jer voda rastvara slajm.I zaista pomaze.
A.danas zavrsila sa ab,ali kaslje,onaj dosadni suvi kasalj,karakteristican za kraj prehlade,pijemo caj od belog sleza i nadam se da ce brzo proci.Juce i danas nije bila u skoli,sutra planiram da ide.




Rosita -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 14:25:50)

D 7 dana nije kasljao i evo ga opet, nocas sam spavala sat vremena, od pola tri do 7 je suvo kasljao svako malo. Ako i nocas bude tako, krecem aerius da probam, u pon kod dr.




mama krava -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 14:43:45)

Moj je slinav od ponedeljka, a juče počeo da kašlje, a jutros dobio Pulmikort! Neću da čekam!




Rosita -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 15:03:17)

Pametno. Mi nemamo iskustva sa pulmikortom. Ono sto sam shvatila da su od biljnih sirupa kod mog D vajde slabe.




mila83 -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 15:11:52)

Rosita, a jesi li mu probala kuvati nesto za smirenje kaslja, npr. sirup od lovorovog lista? Nama to pomaze.




dijana1* -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 15:25:24)

Rosita nama je prospan pomogao.
Zakaslje se svega par puta i to kada mu se sekret sliva. Ali nocu vise ne kaslje.
Da sto pre ozdravite[sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 22:42:28)

Hvala Di :*
Mila, nisam to konkretno, probala sam neke varijante bosiljak, luk i td. Kako ide to od lovora?




mila83 -> RE: deciji kasalj (27.2.2015 22:50:27)

Zakuvaj 2,5dcl vode,dodaj 6 listova lovora, i kuvaj poklopljeno oko 7-8 minuta.Procedi i sipaj u posudu u kojoj ces drzati sirup,dodaj 6 kasika secera i dobro izmesaj da se secer rastopi.U prohladjeno iscedi sok od jednog limuna. Po nekolio kasicica dnevno,mozes i svaki put kada dete dobije bas intenzivan napad kaslja.Lepog je ukusa,moji hoce. Moze da stoji ceo dan,ili i za sutra ostavis u frizideru,mada ja uglavnom uvek kuvam sveze. Nadam se da ce vam pomoci. Meni je u prvoj trudnoci bas pomoglo!




mila83 -> RE: deciji kasalj (28.2.2015 0:43:24)

evo nasla sam nesto,kaze muz da je on to kao mali radio...

http://prirodni-lijek.blogspot.com/2015/02/kako-izleciti-uporan-kasalj-i-bronhitis.html


a nama pomaze i Fitobalm,ako vec nisam pisala negde,lakse se dise od njega i smiruje kasalj.




Rosita -> RE: deciji kasalj (28.2.2015 13:34:53)


IZVORNA PORUKA: mila83

Zakuvaj 2,5dcl vode,dodaj 6 listova lovora, i kuvaj poklopljeno oko 7-8 minuta.Procedi i sipaj u posudu u kojoj ces drzati sirup,dodaj 6 kasika secera i dobro izmesaj da se secer rastopi.U prohladjeno iscedi sok od jednog limuna. Po nekolio kasicica dnevno,mozes i svaki put kada dete dobije bas intenzivan napad kaslja.Lepog je ukusa,moji hoce. Moze da stoji ceo dan,ili i za sutra ostavis u frizideru,mada ja uglavnom uvek kuvam sveze. Nadam se da ce vam pomoci. Meni je u prvoj trudnoci bas pomoglo!


Ovo se cini ok, jesu li velike kasike secera u pitanju, deluje mi mnogo? Hvala.




mila83 -> RE: deciji kasalj (28.2.2015 15:48:29)

Da,supene kasike su u pitanju,mozes ti staviti malo manje.Od secera se to malo zgusne, bude kao maaalo gusci caj,ne znam kako da opisem.




mila83 -> RE: deciji kasalj (5.3.2015 10:02:39)

Da li je neko probao OVO Neka smesa od banane za kasalj...




branki* -> RE: deciji kasalj (5.3.2015 10:13:01)

mila,nisam to probala..ali,isprobacu ovaj tvoj recept za kasalj.




veselicaa -> RE: deciji kasalj (5.3.2015 11:26:27)

Moja A.jutros kada ustala nije se nijednom zakasljala.Konacno [sm=smiley1.gif]Inace nedelju dana i vise posle ispijenih ab je kasljala ali onako suvo,pa sam joj samo davala caj od belog sleza.




mila83 -> RE: deciji kasalj (5.3.2015 11:53:58)

Beli slez i majcina dusica su najbolji cajevi za suvi kasalj, bar iz naseg iskusva.




veselicaa -> RE: deciji kasalj (5.3.2015 12:39:52)

Sada mi rece drugarica da je za kasalj dobar caj od bosiljka,iskreno nisam dosad njega davala deci,cula sam samo za inhalacije bosiljkom,ali ona kaze da pomaze.




mama krava -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 12:19:42)

Evo, ga gospodin, od juce rice kao bik, a od nocas i struze i skripi!!![sm=hudicek1.gif]

Tacno sam znala da ce da ga s*ebe ova nagla promena vremena! Uvek tako bude!




mila83 -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 13:23:01)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Evo, ga gospodin, od juce rice kao bik, a od nocas i struze i skripi!!![sm=hudicek1.gif]

Tacno sam znala da ce da ga s*ebe ova nagla promena vremena! Uvek tako bude!


[sm=smiley36.gif]

i moje oboje poceli od prekjuce nesto pomalo, ali jutros vise....pijemo caj vec....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>