RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mama krava -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 13:44:45)

Mi smo vec nedelju dana na Pulmicortu, a od jutros i na Berodulau...

Nema nama vajde od caja, na zalost![sm=smiley13.gif]




mila83 -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:02:56)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Mi smo vec nedelju dana na Pulmicortu, a od jutros i na Berodulau...

Nema nama vajde od caja, na zalost![sm=smiley13.gif]


Joj zao mi je,nadam se da cete brzo ozdraviti ! [sm=smiley31.gif] a i da ovi moji nece zaglaviti,i zbog njih samih a i zbog nase male seke..




nikiteki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:08:32)

mendeca malo malo su na inhalacijama bas su osetljivi ali drugarica mi ja dala recept za kasalj njoj je pomogao deci tako da cu i ja probati




nikiteki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:09:58)

Kilo secera,cetri kasike kamilice,cetri belog sleza i jedan limun iseckas i stavis u to i oko litar ipo vode,mozes cak i dva litra.i to se kuva jedno dva sata da ti bude kao slatko. Procedis i sipas u teglu,kilo ispadne a lep je ukus recept za kasalj




mama krava -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:10:00)

Hvala na brizi, nije kod nas taj slucaj!

On je super, hvala Bogu, jer njega ne zeza virus, uglavnom, jer bude i toga nekad...njemu smetaju nagle promene vremena/vlaznost vazduha najvise i obda mu, verovatno, oteknu disajni putevi, pa krci i ponekad ima opstrukcije, jer je asmaticar..a i sline znaju da izazovu isto to...

Nema temp i super je raspolozen, sto je najbitnije i evo super spava vec dva sata![sm=9nebesa.gif]




nikiteki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:13:58)

ok mozda nekom zatreba pa ce videti




peki i maki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:21:14)

ja sam za kasalj kuvala caj od crnog luka a sada sam pocela spremati cesto sirup od lovorovog lista i zalfije P obozava da ga pije ukusan je. a mazemo i fitobalm redovno...




nikiteki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 14:23:57)

i ja mazam im fitobalm redovno ali posto non stop kaslju resila sam da pokusam i ovo mozda pomogne




mila83 -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 15:07:37)

I mi smo danas poceli sa fitobalmom, cak je i tata malo dobio[sm=smiley36.gif]...ma odlican je !




nikiteki -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 15:09:47)

najbolji je




veselicaa -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 15:35:23)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Mi smo vec nedelju dana na Pulmicortu, a od jutros i na Berodulau...

Nema nama vajde od caja, na zalost![sm=smiley13.gif]

I mi se cesto njima inhaliramo ali srecom bas nam pomazu.Brzo rese problem,kada je u pitanju otezano disanje.Moja Stasa ima laringitis i nama su inhalacije spas




Rosita -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 21:31:13)

I ja sam shvatila da mom detetu smetaju promene vremena i kad je kisno pocinje da kaslje[sm=smiley13.gif]. Imali smo dva dana i dve noci pauze i rekoh hvala Bogu gotovo! Ali cim je ovo sugavo vreme pocelo, on je opet prokasljao ... dr kaze da nije za terapiju. Al bas sam vise na ivici zivaca zbog kaslja. Idem danima na posao kao zombi. Kad sastavim 4 h spavanja, slavim.




mila83 -> RE: deciji kasalj (6.3.2015 21:36:35)

Mi se jos nismo imali potrebe inhalirati,samo je sin jednom isao na inhalacije par dana jer je imao laringitis. A izgleda stvarno ima veze sa ovim vremenom, jer i moji su pre dva dana poceli kasljucati...




salle -> RE: deciji kasalj (12.3.2015 0:52:19)

poludecu od vodenih slina i kaslja.....




Rosita -> RE: deciji kasalj (12.3.2015 15:47:54)

Sale, ja od januara prodecno 2-3 sata spavam nocu zbog prokletog kaslja. Taman jedan utihne, nov pocne.




Rosita -> RE: deciji kasalj (18.4.2015 15:10:42)

Zene, ja kasljem vec mesec dana. Prvih dana u ovoj turi kaslja pamtim malo sline, ali vec dugo ne. Kasalj je cudan, nije ni nadrazajani ni produktivni,m dubok. Elem, juce odem kod dr i askularno- difuzno poostreno disanje, moze da bude bezazleno ali i ozbiljno, dala mi da vadim krv, orl i pulmolog [sm=smiley13.gif]. Nemamo temu za kasalj kod odraslih cini mi se. I tako, cekam i vec sam zabrinuta [sm=smiley13.gif]. Je l imao neko ovaj nalaz difuzno poostreno disanje?




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (18.4.2015 15:34:38)

Rosita, jesi li imala kijavicu i zapušen nos pre nego što je počeo kašalj?
Je sli počeo samo kao noćni kašalj?




Rosita -> RE: deciji kasalj (18.4.2015 15:54:40)

Ivka, nista specijalno, malo nos ali je cini mi se prvo poceo kao kasalj, sam, ne secam se skroz tacno, ali mislim odmah kasalj!




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (18.4.2015 16:09:32)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Ivka, nista specijalno, malo nos ali je cini mi se prvo poceo kao kasalj, sam, ne secam se skroz tacno, ali mislim odmah kasalj!


Onako pitam, gledala sam decu kako kašlju, prvo su jedne nedelje bili slinavi, curkao im nos pa su posle počeli kašljati, i to duuugo duuugo




Rosita -> RE: deciji kasalj (21.4.2015 11:04:16)

Cim je zahladnelo, eto ti mog D sa neprestanim suvim kasljem . Ludim. Jbt, da l ce mesec dana proci bez kaslja????? Bez nespavanja???? Aerius dve noci- nema efekta. Odmah je krkljao a nema sline. Majke mi, sumnjam na neko hronicno stanje kao npr.astma, nadam se da nije, al ovo mi je totalno nejasno. Dadoh nu berodual na to pucanjw i krkljanje. Vodicu ga kod dr da se posavetujem .




Azra_ -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 0:27:21)

Rosi, šta da ti kažem?! I ja ludim kad zaređa tako svako malo, te nos, te kašalj... A najgore što od pedijatra nemam više ništa pametno da čujem. Držim vam palčeve da brzo prođe.




Rosita -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 10:24:32)

Azra[sm=smiley31.gif].

Kod D je laringitis! Dr rece da bi ga odmah sredio urbazon, ali nece ga bockati, klasika- pulmikort, hvala ko ga izmisli! Dr je sam predlozio kad budemo isli na test za mleko da uradimo inhalacione alergene.
Ravnoteza u prirodi je ucinila da kad pocese besane noci zbog D moj kasalj odjednom nestane! Kasljucnem tek tek. Rezultati mi dobri! Orl dobar. Dr mi rece ne moram sad kod pulmologa, eventualno da imam uput.





degu -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 10:39:53)

joj Rosi bas ste se namucili :( al bitno da su ti rezultati dobri [sm=bravo.gif]




Azra_ -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 13:55:22)

Znam Rosi, i moj sestrić ima laringitis... Nadajmo se da će ojačati, i da će im se vremenom to sve manje pojavljivati.Dobro da si bar to ozdravila. Mame su čudo. :-)




Rosita -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 14:57:27)

Zene, hvala na podrsci! Jesam kao zombi, ali samo da smo zdravi, sve je nevazno. Sutra cu na posao a D preuzima tata. Kad je akutno, mama je nezamenjiva : ) ljubim vas!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>