RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


milicicak -> RE: deciji kasalj (22.4.2015 15:06:19)

Ih, bre, Rosi, ja tek sad vidim ovo. Drago mi je da ste bolje i ti i lepotanko [sm=smiley31.gif]




Azra_ -> RE: deciji kasalj (15.6.2015 23:42:48)

Dr je dala jako konkretan savet :˝dajte mu nešto za iskašljavanje.˝ Tako je i prošli put, ja mu dala Fluimucil, a ona mi na kontroli kaže da nisam trebala Fluimucil jer će ga ugušiti. Mislim....[sm=zmeden.gif] Menjaj doktore, privatno, državno, dođemo na isto[sm=zmeden.gif]. Nego, to je druga tema.

Žene, može savet? Dete kašlje zrelo, inhalacije berodualom i ˝nešto za ikašljavanje˝. Šta da mu dam??? Broncamil već pije, nekako mi je on kompletan, ali ne znam da li mogu nešto konkretnije, da izbaci taj sekret jer ga baš ima dosta???




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 0:16:49)

Azra, ivka isto kaslje "zrelo" ali nista ne izbacuje. Zavrsili berodual u petak i od tada sve manje kaslje. Nama je dr rekla da ako dajemo nesto za iskasljavanje mozemo da povecamo kasalj (jer ce kasljanjem izbaciti sekret), i da je bilje da pije nesto za razbijanje/rastvaranje tog sekreta (verovatno da izadje preko stolice), e sad nemam pojma sta, ne secam se sta je rekla, to bilo jos prosle godine.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 0:23:18)

Pa da, i meni je to logično, da se dete ne iritira samo. I tako često kašlje. Broncamil je blag biljni sirup i njega uvek dam, ako ne smiri stanje, nikad ga nije pogoršao, ali rekoh da li ima nešto, baš to što ti kažeš da se razbije taj sekret. Realno, dete ne zna da iskašlje i ispljune, bar moj još uvek ne zna.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 0:27:42)

Iva je jesenas pila Broncamil 3 dana i ja joj prekinem jer je mnogo kasljala od njega, meni nekako Prospan sirup naj naj.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 0:45:12)

Prospan baš nikad nismo probali... Baš sirup ili inhalacija prospanom(ako to postoji?)?. Sačekaću dan-dva da vidim kako se odvija situacija. Do 3.rođendana ne pamtim da je kašljucnuo, ali zato ove godine od januara nadoknadio sve.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 0:58:02)

Ima i prospan za inhaalciju, 1ml fizioloskog, 10 kapi prospana.
Ali, meni se sad cini da je sirup bolji, inhaljrali smo je prospanom 4 dana i nije bilo bolje pa je morao berodual.
Nisam pametna.... Probaj inhaalciju jer sirup ima bas jak ukus. Ivka ga uvek ispirala vodom.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 1:23:26)

Hvala ti Ivančice. Za sada terapija Berodual, pratim, pa da vidim kako se odvija situacija jer od dr slaba vajda osim da ga posluša. Pomaže li inhalacija pantenolom? Imam onaj od 5%.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 1:47:51)

Dr nam je uvek savetovala da posle beroduala nastavimo Leospan bar 7 dana, on je biljni pa ne skodi.
Ne verujem da bi panrenol tu pomogao, on je vise obnavljanje sluzokoze.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (16.6.2015 9:47:00)

Ivančice ˝Leospan˝? Prospan? :-)




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 14:36:18)


IZVORNA PORUKA: mila83

I mi smo danas poceli sa fitobalmom, cak je i tata malo dobio[sm=smiley36.gif]...ma odlican je !



Nama malo proradio nosić, curka, i malo kiše, a čini mi se da polako kreće i kašalj. Namazala sam mu fitobalm na grudi i ispod nosića.

Gde čuvate Fitobalm, jel mora u frižider?




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 14:38:30)


IZVORNA PORUKA: Rosita
Dadoh nu berodual na to pucanjw i krkljanje. Vodicu ga kod dr da se posavetujem .



Kako se koristi taj berodual? Da li da krenem sa njim ako se kašalj pojača ili sa nečim drugim? Imamo 1 godinicu.

Inače bili smo početko nedelje kod dr. jer je imao T 38.8, KS je bila dobra, T posle paa ali evo sinoć proradio nosić a danas malo i kašalj, a kod dr. ćemo u ponedeljak onda.

Šta do tada?




vonavoj -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 14:47:48)

Dunja,caj od belog sleza. Fitobalm ne drzim u frizu.




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 14:57:02)

Hvala Von [sm=smiley31.gif]

Znači čaj od belog sleza mogu bebci?




Rosita -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:12:17)

Dunja, ja ne bih nista posebno do ponedeljka, ispiranje nosa, podignuto uzglavlje, caj od belog sleza, ako ces inhaliranje nece da skodi samo fizioloski, 2.5 ml recimo (moze i vise), ali berodual NE, to nemoj na svoju ruku, narocito ne prvi put, drugo, kasalj koji opisujes nije za berodual, to mu je od slivanja, berodual su kapi za inhalaciju i koriste se kod bronhiolitisa, bronhitisa, kad se spusti sekret nanize, dede skripi, melje, prede kad dise i mnogo kaslje... vremenom se stekne iskustvo kad se daje berodual (ne zelim da ga steknes:), ali prvi put ne bez lekara.

PS pre par strana je opis pravljenja prirodnog sirupa od lovora, mila je stavila, mozda na prethodnoj strani, slab mi net... ili ukucaj google, tipa sest listova lovora, 2.5 dl vode kuva se 6, 7 min, doda se secer ? ne znam koliko bese, pa limun i kao sirup se daje.... dobar je! Ali ne preteruj, ako se odlucis kod mene i d razredjuje stolicu.




vonavoj -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:15:57)

Ja sam moju vodila kod dr..inhaliranje sa 2ml fizioloskog,ujutru i uvece..beli slez i stalno vadjenje slina i fizioloski..nosko je zakon za vadjenje!




mila83 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:22:04)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: mila83

I mi smo danas poceli sa fitobalmom, cak je i tata malo dobio[sm=smiley36.gif]...ma odlican je !



Nama malo proradio nosić, curka, i malo kiše, a čini mi se da polako kreće i kašalj. Namazala sam mu fitobalm na grudi i ispod nosića.

Gde čuvate Fitobalm, jel mora u frižider?


Ja ne drzim u frizideru i nisam primetila da ista smeta,ok je. Nama bas pomaze,kod svih troje sam probala. A imas recept za sirup od lovora,pa probaj,stavila sam ranije link.Mene je taj sirup spasio u prvoj trudnoci,a prosle zime i moju M.




mila83 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:24:30)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Dunja, ja ne bih nista posebno do ponedeljka, ispiranje nosa, podignuto uzglavlje, caj od belog sleza, ako ces inhaliranje nece da skodi samo fizioloski, 2.5 ml recimo (moze i vise), ali berodual NE, to nemoj na svoju ruku, narocito ne prvi put, drugo, kasalj koji opisujes nije za berodual, to mu je od slivanja, berodual su kapi za inhalaciju i koriste se kod bronhiolitisa, bronhitisa, kad se spusti sekret nanize, dede skripi, melje, prede kad dise i mnogo kaslje... vremenom se stekne iskustvo kad se daje berodual (ne zelim da ga steknes:), ali prvi put ne bez lekara.

PS pre par strana je opis pravljenja prirodnog sirupa od lovora, mila je stavila, mozda na prethodnoj strani, slab mi net... ili ukucaj google, tipa sest listova lovora, 2.5 dl vode kuva se 6, 7 min, doda se secer ? ne znam koliko bese, pa limun i kao sirup se daje.... dobar je! Ali ne preteruj, ako se odlucis kod mene i d razredjuje stolicu.


Slazem se sa Rositom u potpunosti,pogotovo za inhaliranje i Berodual.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:32:54)

Za taj kasalj od slivanja iz nosa (kad dete lepo dise i nema nista na plucima) je dobra inhalacija Prospanom.
Moze i duze, vise od 7 dana da se inhalira.




mila83 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:49:11)

To nisam znala.Jel mogu i bebe?Pretpostavljam da moze,jer je Prospan prirodan. Meni se cini da T vec par dana,ustvari danju se nista ne primeti,onda uvece kada zaspi,posle jedno sat dva se probudi i cujem kako guta,sliva joj se.Dva puta se nakaslje i nastavi da spava.Prosle nedelje je malo curio nos i isla t do 38,nismo isli lekaru,proslo je,izasli joj zubi gore, a i na podu je stalno, pa sam skontala to kao pad imuniteta.
Medjutim,plasim se da joj se ne nakupi sad toga,od slivanja..a planiramo i na Zl 22.jula.
Ima li ko kakav savet za to ? Ne curi joj nos ovako,nema simptoma nikakvih,samo uvece kada legne.Bas se cuje gutanje.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:51:16)

Slobodno je inhaliraj prospanom bas zato sto je prirodan. Iva je pila prospan sirup jos kao beba od godinu dana. Super je.




mila83 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 15:59:17)

Mojoj M bas nije puno pomogao Prospan,imala je 2,5 godine i bas redovno ga je pila oko mesec dana..i dugo je imala suv i naporan kasalj. ALi mozda Teodori pomogne to sa inhalacijom...samo da joj se ne nakupi toga i nema ozbiljnije probleme,a planiramo put.




Ivanka 75 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 16:03:13)

Zavisi verovatno i od vrste kaslja. Ivi npr zimus prospan ije pomogao pa je lila neki drugi na F od koga je mnooogo kasljala.




mila83 -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 16:13:32)

Verovatno.Probali smo i onaj Flavamed,jesi li na njega mislila ? Ni on mi nije nesto posebno.Najvise pomazu ti prirodni sirupi,cajevi,supice,tecnost..kasalj dugo traje kod dece,dr kaze 6 nedelja,samo ne istog inteziteta.




vikiveki -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 16:27:13)

Mi obično koristimo ili Žaka ili Bebu u zavisnosti koji kašalj je u pitanju




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>