|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:12:43   
New Mom
Na kraju nisam skopčala: bolje noša ili adapter? Treba da kupimo sada nešto, i baš sam u nedoumici.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sonja021)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:35:02   
simke
Prvo noša,pa kasnije adapteruser posted image Mi imamo 2 noše i adapter i još uvek radije sedne na nošuuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:47:30   
madre
NM, ja mislim da je bolje da joj uzmes nosu.
a ja se razmisljam da li obicnu, da li muzicku, da li onu sto ima onu glavu sa ruckama ili onu prenosnu (sto je ujedno i adapter za wc solju)user posted image ako mi neko odgovori, molim i da mi napise zasto bas tuuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:52:44   
Snelle
madre, ja sam za najobičniju nošu, bez muzike, ručki, glave....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:55:26   
bratzz
Mi smo uzeli muzicku jer mislim da ce Milici biti zanimljivo kad joj nosa svira, a ja cu znati da je zavrsila posao bez da je svaki cas pomeram da bi proverila da li jeste il nije, a kad poraste kupicemo i prenosivu dasku za wc solju, mislim da je jos mala da bi piskila u wc solju.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 21:59:05   
sneza24
Mi imamo dve nose,jednu obicnu i jednu kao stolicu i imamo i adapter za wc solju ali David nece ni na sta da sedi od toga.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:03:18   
madre
IZVORNA PORUKA: bratzz

Mi smo uzeli muzicku jer mislim da ce Milici biti zanimljivo kad joj nosa svira, a ja cu znati da je zavrsila posao bez da je svaki cas pomeram da bi proverila da li jeste il nije, a kad poraste kupicemo i prenosivu dasku za wc solju, mislim da je jos mala da bi piskila u wc solju.

ovo je dobro razmisljanjeuser posted image
i ja se, snele, naostrila da uzmem obicnu. videla sam chiccovu u primaneli. ali rekoh da vidim sta kazu ljudiuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:03:44   
red sonia
mi imamo najobicniju nosu i bas je koristimouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:11:30   
Snelle
IZVORNA PORUKA: madre

i ja se, snele, naostrila da uzmem obicnu. videla sam chiccovu u primaneli. ali rekoh da vidim sta kazu ljudiuser posted image



Ne znam koliko košta, ali verujem da nije ništa bolja od onih običnih "no name". Nemoj bacati pare user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:14:55   
Anoniman
Prvo noša, ona najobičnija, pa adapter, kad dete dovoljno poraste da samo kaže da je završilo sve što je želelo da uradi. A najobičnija noša jer po meni sedenje na njoj ne treba da bude igra, a ako treba animirati dete dok sedi postoje i knjigice i neke igračkice da se prekrati vreme do "obavljanja posla"user posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:22:37   
Shishica
Ja sam vec pisala negde da sam stavila Emu na nosu i dobila je modrice user posted image tacno dve modrice na butkicama gde je sedela...

Tako da sam razmisljala i kupicu adapter za solju, mekan, mekan kosta oko 1100,00 i lepo posle samo pustim vodu i gotovac user posted image , a ne ovo da mi maze sve.. mada pitanje je hoce li mi sedeti..ali odmah da je naucim tako pa valjda ce nam ici nekako..

Eto..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.6.2011 22:25:03   
Anoniman
N. inače, u poslednjih desetak dana, uzme adapter,stavi ga na nošu, i tako obavlja šta ima. Ne znam odakle mu touser posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.6.2011 12:52:39   
Shishica
Kako to uspe da uradi? user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.6.2011 12:55:42   
Anoniman
Isti je modeluser posted image Tačno ulazi jedno u drugo, kao lego kockiceuser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.6.2011 13:11:19   
Shishica
Inteligentno dete user posted image
Ja ne mogu da docekam da kupim taj mekani adapter i da je stavljam na solju da vidim da li ce me prijatno iznenaditi i sedeti ili izivcirati u momentu...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
21.2.2012 23:39:29   
ljubičica

IZVORNA PORUKA: Jeca*


a za dečake, da ima "kljun" jer kad nema, kad je noša plitka onda pišica izadje napolje i piški van noše user posted image



Ne prođe piškenje a da ne skupljam vodu sa parketa. Ima kljun i nije mi jasno kako sve izađe napolje user posted image


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
22.2.2012 6:47:00   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

I moj Roko sjedi na toj dasci, na tutu neće hoće se igrati snjom, ali ja mislim i da je bolje da se odmah uči na dasku jer poslije tute opet obuka za daskuuser posted image


Ovo sam pisala prije tri godine
Tako je i bilo, tutu nismo ni koristili, adapter je zakonuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 22.2.2012 6:48:39 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
22.2.2012 8:50:11   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ne prođe piškenje a da ne skupljam vodu sa parketa. Ima kljun i nije mi jasno kako sve izađe napolje user posted image



Ovo se i Andreju dešava, ali znam u čemu je problem: igranje sa pišom, ili vrpoljenje na noši pa se ne namesti kako treba - sedne nekako sa strane pa mlaz prođe između kljuna i noge.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.3.2012 15:27:38   
Snelle
Lana ima averziju prema noši, tačnije strah od nje. Dok je obučena sedi bez problema, jer je u pitanju muzička noša, sa glavom psa, ručkama. Kako joj skinem pelenu i postavim je na nošu, kreće kmezanje i odbijanje noše. Tačno se vidi da je se plaši. Iz tog razloga sam kupila adapter, jer sam je nekih mesec dana unazad uvek vodila sa sobom u wc kako bih joj pokazala za šta služi wc šolja, kako je mama koristi, i kako i ona treba da sedi na njoj. Medjutim, i sa adapterom je ista priča - strah i odbijanje. Uopšte mi nije jasno u čemu je problem, s obzirom da je nisam ništa forsirala niti terala. Čim bih videla da strah prema noši postoji skinula bih je sa nje, pa opet probala posle mesec, dva....Inače, u poslednjih 10-ak dana čim se ukaki, negoduje i traži da joj se MOMENTALNO promeni pelena inače počinje da plače user posted image  Znači da je potpuno svesna svega, ali očigledno nije spremna i ne ostaje mi ništa drugo nego da čekam leto za skidanje pelene. Imam osećaj kao da ćemo pelenu da nosimo još jakooo dugo user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.3.2012 17:25:09   
liliana
Snele, isti slučaj je i kod nas. Jbt. deca njemog uzrasta več ne niose dnevnu pelenu, a ona neče ni da sedne na nošu. Jedan dan je po celoj kući od besa šutirala nošu. Danas je malo sela sama. Ali, to je bilo na par minuta. I ja razmišljam da kupim adapter. Mada, klinac od mog brata nije hteo na nošu do 3. godine. A kad je krenuo, veoma brzuo su mu skinuli i noćnu pelenu

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.3.2012 17:34:08   
Anoniman
Sklonite nošu na mesto na kom dete ne može nikako da je vidi, do toplijih dana. Već za mesec-dva će imati potpuno drukčiji stav prema noši, a to vreme vam neće nešto drastično promeniti, nemaju Lana i Tina po 3 godine da je već stani-pani. Kad budu mogle malo da švrćkaju gologuze po stanu, nakon uspešnog korišćenja noše, biće im i zanimljivije.
A pre nego što nošu opet iznesete i ponudite, odvedite dete kod nekoga ko ima dete koje koristi nošu.
Eto, nešto što po meni može da upali.
I još nešto, ja sam veliki protivnik muzičkih noša - ona nije igračka, ako dete neće da sedi na njoj znači da nije spremno. Kad bude spremno, sešće na običnu, obaviti šta ima i ustati.
Kao i sa hranom, ako nešto ne vole, ne nudite neko vreme, i onda im je ta namirnica skoro nova, a ako forsirate može da se stvori prava averzija.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
12.3.2012 17:50:20   
Anoniman
Sećam se pre 18 godina, kad se moja sestra od tetke obučavala za taj veliki korak - skidanje pelene, da je njena dr objašnjavala da mnoga deca imaju strah ne od noše nego og odvajanja od nečega što oseća kao deo sebe. Kad kaki u pelenu to sve ostane tu negde a u noši je to baš osetno odvajanje a još nisu svesni da je to višak. Tako da ne treba forsirati. Pri tom neka deca pre, neka kasnije počnu da kontrolišu sfingter ali kontrola nad njim se ostvaruje do druge godine. Tj tek kas se završi mijelinizacija nerava a to treba da se završi do drugog rođendana. Zato polako.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.3.2012 10:23:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

I moj Roko sjedi na toj dasci, na tutu neće hoće se igrati snjom, ali ja mislim i da je bolje da se odmah uči na dasku jer poslije tute opet obuka za daskuuser posted image


Ovo sam pisala prije tri godine
Tako je i bilo, tutu nismo ni koristili, adapter je zakonuser posted image



Lu daj mi neki savet , kad si pocela kako , da li si ga ti sama stavljala na adapter ili si uzela onaj stepenik , kakav adapter i koliko dugo je trajala obuka user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.3.2012 10:32:05   
Snelle
Nedjo, kao što rekoh, ništa ne forsiram. A muzičku nošu smo dobili na poklon, dok kod bake i deke kod kojih je preko dana, ima najobičniju nošu. Svidja mi se tvoja ideja da vidi drugo dete kako koristi nošu. Ja sam bila mišljenja čak da njenom medi, koga obožava, obučem pelenu, pa da mu je onda pred njom skinem i stavim ga na nošu, kako bi videla da nije to ništa strašno. Probaću i tu varijantu.  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: noša vs prenosna dečija daska za WC
13.3.2012 14:12:31   
Lu

IZVORNA PORUKA: ribizla


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

I moj Roko sjedi na toj dasci, na tutu neće hoće se igrati snjom, ali ja mislim i da je bolje da se odmah uči na dasku jer poslije tute opet obuka za daskuuser posted image


Ovo sam pisala prije tri godine
Tako je i bilo, tutu nismo ni koristili, adapter je zakonuser posted image



Lu daj mi neki savet , kad si pocela kako , da li si ga ti sama stavljala na adapter ili si uzela onaj stepenik , kakav adapter i koliko dugo je trajala obuka user posted image

Stavila sam adapter i neko vrijeme govorila ajde probaj kao mama i tata, ti si sad veliki dečkouser posted image
Imao je malu plastičnu klupicu na koju se penjao jer je kod nas odignuta šolja zbog greške majstora u vezi odvoda, uglavnom vidio je kako mama i tata to obavljaju i zainteresirao se.
Počeo je sa 2, 8 god.user posted image prije toga nisam ni pokušavala osim što sam ga par puta stavila i nije htio, poslije je sam zatražio.
Nije nosio ni noćnu pelenu, osim 5 noći, kad sam vidjela da je suha ja mu skinula i to je bilo to.
Možda se nekome čini kasno ali ne mislim da sam pogriješila jer do tada nije bio spreman, mogla sam ja to isforsirati možda i ranije pa se opet zezati sa noćnim, dnevnim spavanjem i pelenama, upiškanim i ukakanim gaćama pa u gostima, javnim mjestima itd.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

ime za djevojcicu
mara31



Vanja (20%)

Iva (35%)

Nadja (34%)

Irena (11%)


Ukupan broj glasova: 171

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here